Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, WisnieR napisał:

No ale PS5 będzie podpięte bezpośrednio do amplitunera, więc nadal nie wiem po co mi eARC? Z TV ewentualnie Netflix ale on chyba nie obsługuje pełnego Atmosa, tylko kodowanie przez DD+, czyli format stratny. Co innego gdyby to TV był "dystrybutorem" dźwięku przez ARC do amplitunera, wtedy bez eARC nie będzie DTS-MA HD, czyli pełnego Atmosa, ale u mnie centrum będzie amplituner, a TV ma tylko wyświetlać obraz.

 

W takim wypadku rozumiem, że eARC nie jest mi potrzebny?

 

 

Pełny atmos to Dolby TrueHD, a DTS-MA HD to DTS X (konkurencja Atmosa).

 

Jeżeli podłączysz PS5 do ampli bez HDMI 2.1, to stracisz takie bajery jak VRR czy ALLM. Dzięki eARC możesz podłączyć konsole bezpośrednio do nowego TV aby zachować wsparcie HDMI 2.1, oraz wyprowadzić bezstratne audio do amplitunera.

Odnośnik do komentarza

Ok ALLM to jest jakiś argument, bo fajnie jak się TV sam przełącza w tryb gry. VRR? Mój TV tego nie obsługuje, a wymienię go za 5 lat bo dopiero go kupiłem. Taniej mi będzie kupić nowy amplituner jak HDMI 2.1 i eARC będzie standardem w budżetowych liniach. Czy przypadkiem jak amplituner ma 4k pass through to nie przepuszcza też i tych wszystkich bajerów do TV, tzn czy przepuszcza w 100 cały sygnał tak jakby go nie było pomiędzy konsola a telewizorem? Wtedy VRR i ALLM powinno działać?


Dzięki bardzo za pomoc wszystkim bo temat jest trudny i łatwo kupić coś co jednak nie spełni moich wymagań jak chociażby pass through i teraz myślę o tym eARC.

Z drugiej strony jak tak patrzę to nie ma za dużo amplitunerów za eARC, a te które mają lub producent obiecuję że będzie obsługa w aktualizacji, to np. Yamaha RX-V685 gdzie mówimy już o 2700zł. To 1200zł więcej niż Pioneer VSX-534. Myślę że jak będę wymieniał TV na taki z obsługą eARC to po prostu kupię nowy amplituner z półki za 1500zł, a eARC będzie już standardem. Wyjdę na tym tak samo jakbym teraz dokładać 1200zł do wyższego modelu z eARC nie mając go nawet w TV.

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.07.2020 o 16:29, rah napisał:

Decyduje w końcu przede wszystkim budżet a później detale

Na takich łosiach onkyo, yamahy i pioneery budują swój kapitał. To co jest ważne w amplitunerze to jakość dźwięku a nie pilot czy pass through. Czasem lepiej jest kupić budżetową używkę która gra na poziomie zamiast wszystkomajacą atrapę która po tygodniu bardziej wkur.wia niż cieszy. 

Odnośnik do komentarza

Słuchaj Absolem, po raz kolejny jesteś mówiąc delikatnie uszczypliwy w stosunku do mojej osoby. W zasadzie określając mnie łosiem, a w zasadzie wszystkich biorących pod uwagę taki ampli to już jest chamstwo a nie uszczypliwość. Wszyscy tu już chyba wiedzą że jesteś guru od sprzętu , kabli itd. Ja w przeciwieństwie do ciebie nie jestem wyznawcą voodoo audio choć mam styczność z high endowym sprzętem nie koniecznie nowym i drogim. Tak dla ciebie ostatni test to PASS LABORATORIES INT-60 przez 3 dni oczywiście nie u siebie ale zawsze to jakieś doświadczenie. Moja wypowiedź miała być może pomóc przy rozmowie o tanim ampli pioniera tak jak pisał WisnieR.  Tyle do ciebie nie odpisuj.

 

4 godziny temu, WisnieR napisał:

Chyba jednak wezmę Denona X1600H.

 To fajny sprzęcik i biorąc pod uwagę czego oczekujesz to powinien się sprawdzić .

Edytowane przez rah
Odnośnik do komentarza

No myślę że da radę, a Yamaha 485 w tej cenie nie ma Dolby Atmosa.

 

@Absolem

A wiesz, że po to są sprzętu z różnych półek cenowych by z nich korzystać?

 

Rozumiem, że w garażu masz samochód z widlastą 8mką bo przecież poniżej 4 litrów to samochód nie jedzie, nie ma sensu, ani to nie brzmi, przyspieszenia nie czuć itp. itd...

 

Tak w moim przypadku najważniejszy jest przede wszystkim budżet i szukam rozwiązania najtańszego :)

 

Odnośnik do komentarza

No oczywiscie że moc na kanał podają ale to nie znaczy że ta moc może tyle wynosić przy równym obciążeniu wszystkich kanałów. Patrzę na maksymalny pobór mocy amplitunera w trakcie pracy bo to już jest jakieś odniesienie.

 

Np. Denon ma 175W na kanał przy 6ohm, a Pioneer 165W ale już sam pobór mocy jest niższy w Denonie 430W do 460W. Więc ciężko z 430W uzyskać potem 175W na kanał ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Głośniki te z niższej półki przeważnie mają 4ohm więc moc jeszcze spada na kanał.

btw Wisnier rzuć okiem na outlet Denona, często są dobre okazje co pare dni coś wrzucają

https://www.salonydenon.pl/outlet/kino-domowe

 

btw skoro temat aktywny na nowo to co myślicie o tym ampli Denon X3700H ?
To będzie grało tak samo jak X3600H ?

Premiera w sierpniu, padło mi Onkyo i o tym myśle

https://www.salonydenon.pl/amplitunery-kina-domowego/amplituner-kina-domowego-112-8k-avc-x3700h.html

 

Onkyo chodzą plotki w branży, że może się zawinąć na jakiś czas, ucierpieli mocno po covidzie, serwis nawet nie ma części na naprawe i zwrócili mi kase.
 

@marcin33  siema co tam, co sądzisz o tym Denon? :)

Lub inny pod atmos 5.1.4

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, marcin33 napisał:

@Fanek

X3700H to taki X3600H, ale z HDMI 2.1. Będzie grało tak samo, ale moim zdaniem warto dopłacić. Szkoda tylko że dali jedno wejście HDMI 2.1 :/ Z dwoma konsolami może być już problem przy podłączeniu.

 

No właśnie jak czytałem to grają oba bardzo podobnie, mi chodzi głównie i tak o KD bo to 95%.

Jedna konsola w 2.1 a druga bo eARC, albo wszystkie w tv i eARC do ampli.
Ale człowiek i tak nie ma czasu teraz na jedną konsole, a gdzie dwie :)

Wdg Ciebie można go brać w ciemno od razu w dniu premiery?


Ciekawe jak z dostępnością będzie w Polsce.

 

Marantz też swoje modele wypuszcza we wrześniu, a Onkyo i Pioneer nawet nie zaprezentowali jeszcze nowych.

Wypadli z gry na jakiś czas..

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, marcin33 napisał:

@Fanek

Zagraniczne opinie pozytywne, więc ja bym brał w ciemno.

Co dokładnie stało się z twoim Onkyo?


Padło hdmi na wyjściu, RZ830, nie da się go już kupić. RZ840 tydzień temu były ze 3 srebrne sztuki w Polsce.
Mój pojechał do Holandii do serwisu i nawet części na wymiane nie mają, zwrot kasy.

 

Zaraz będzie 2msce bez amplitunera, kupuje w sierpniu tego Denona.

Tak w ogóle to on jest klasyfikowany nie jako amplituner, tylko amplifier bo nie ma radia FM :)

Też czytałem że tam w jakimś trybie może grać z "procesora" ,z pominięciem przedwzmacniaczy - jeśli dobrze zrozumiałem lol

Wiesz o co tu chodzi?

X3600H chyba tego nie ma, w ogóle to modele na 110 urodziny Denona.

 

Moje Onkyo miało 2 wyjścia hdmi - mam tv i projektor. Denon ma 3 wyjścia hdmi - main sub i zone2 , ale ten zone 2 przecież można użyć jako normalne 3 prawda?

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

@Fanek

Pewnie chodzi o preamp mode, dotychczas był tylko w topowym X8500H. W tym trybie zostaje odłączony wewnętrzny wzmacniacz i dzięki temu kolumny napędzane są jedynie wzmacniaczem zewnętrznym. Dla mnie zbędna funkcja, bo nie chce się bawić w kupno dodatkowych urządzeń.

Z tym zone 2 to nie mam pojęcia. Zawsze używałem tylko jedno wyjście HDMI :D

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, marcin33 napisał:

@Fanek

Pewnie chodzi o preamp mode, dotychczas był tylko w topowym X8500H. W tym trybie zostaje odłączony wewnętrzny wzmacniacz i dzięki temu kolumny napędzane są jedynie wzmacniaczem zewnętrznym. Dla mnie zbędna funkcja, bo nie chce się bawić w kupno dodatkowych urządzeń.

Z tym zone 2 to nie mam pojęcia. Zawsze używałem tylko jedno wyjście HDMI :D

 

Tak preamp mode dokładnie, X3700H ma to mieć. Wzmacniaczem zewnętrznym czyli chodzi Ci o drugi wzmacniacz podłączany (drugie urządzenie) ? w tryb bi-amp przykładowo

Myślałem że chodzi o coś innego bo przecież tak można napędzić kolumny jak są wyjście pre, a one prawie w każdym amplitunerze są?  :D

Dla mnie też mało przydatne ale może kiedy dołożę wzmak dodatkowy aby zrobić 7.1.4, miejsca w szafce rtv jest :cool2:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...