Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Figaro napisał:

pomóżcie dla kolegi, chcę kupić sobie odtwarzacz cd i podłączyć go do mojego wzmaka. I teraz pytanie, mogę kupić tańszy z samym wejście analagowym, albo droższy który ma też wejście optyczne. Czy jakość dźwięku płyt cd będzie jakoś lepsza jakbym podłączył odtwarzacz optycznym kablem? 

 

Jak już coś to wyjście nie wejście optyczne. Wszystko zależy od tego jak dobry przetwornik cyfrowo analogowy posiada twój wzmacniacz. Jak wysokich lotów jest to sprzęt wzmak i kolumny ?

 

Odnośnik do komentarza

Orientuje się ktoś jak można zlikwidować lub znacząco ograniczyć ciągły szum/pisk z głośników?

 

Mam podłączone przez DAC do PC, kabel zbalansowany, niezbalansowany tak samo, optyk tak samo, jak podłączam do TV tak samo. Przy PC dodatkowo przy poruszaniu myszką się nasila. Jedynie kiedy ich nie słychać to jak są podpięte przez USB ( głośniki aktywne ). Mam 4 różne aktywne, wszystkie szumią. Skręcone na minimum. Zamówiłem monitory studyjne, te to już w ogóle szumią jak cholera, nawet skręcone na absolutne minimum.

 

1. Zauważyłem że tylko to USB pomaga, ale chcę je do TV mieć wpięte więc to odpada.

2. Pasywne jak podłączę przez wzmacniacz to siedzą cichutko, jak aktywne też przez wzmacniacz puszę to też nagle milkną. O co chodzi?

3. Sprawdzałem nawet czy to nie problem z instalacją elektryczną, w 2 różnych domach podłączałem. No chyba że w dwóch domach jest problem hehe.

4. UPS niby pomaga na takie coś ale, jak to w internecie, opinie różne.

5. Wpięcie głośników do oddzielnego gniazdka. Jedni piszą że bezpośrednio, inni że przez listwę. Tak i tak szumią.

6. Specjalna listwa audio? Są takie koło 300zł, mogę tyle odżałować jeśli nie będzie szumów.

 

Może ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Poszukuje sprzetu grającego do niewielkiego salonu z aneksem. Głównie kino ale też dużo muzyki grającej w tle w czasie krzątania się po domu. Temat przerabiałem już daawno temu i do tej pory używałem prostych ampli najpierw Onkyo później Denon + zestaw 5+1 Quadral 500. Nic specjalnego ale byłem zadowolony, zwłaszcza, że gdy chciałem naprawdę pocieszyć się muzyką, preferowałem odsłuch w słuchawkach (mam Grado). Teraz zmieniły mi się warunki - dzieci, przeprowadzka i np nie mam już miejsca na podłogówki. Słuchanie muzy na codzień stało sie na tyle casualowe, że zacząłem myśleć o Soundbarze (głównie ze względu na estetykę starannie zrobionego salonu). Oczywiście ciągle nie skreślam amplitunerów ale problemem może być tutaj mój budżet 3000zł w którym chciałbym sie zmieścić przynajmniej z monitorami na fronty. Jeśli ampli, to musi mieć radio internetowe i Spotify Connect. Jeśli soundbar to pewnie kupiłbym już Samsung HW-Q930B ale... nie widzę, żeby miał jakiekolwiek radio. Soundbary w ogóle je posiadają? Nigdzie nie widzę w specyfikacjach. Wystarczy zwykły tuner do słuchania radiowej trójki przez żonę. Macie jakieś propozycje? Główny warunki to Spotify Connect, radio (nawet zwykłe) i... budżet 3k.

Odnośnik do komentarza

Jakieś urządzenie typu radia ale "nowoczesnego", czyli obsługa Spotify, radia internetowego itp., które nie wymaga podłączenia do wyświetlacza i będę mógł je po prostu wyjściem audio podłączyć do mojego wzmacniacza w salonie. Coś co np. obsłużę przez apke w telefonie. Teraz żeby posłuchać Spotify w salonie muszę włączać apke w TV i się tak świeci i żre prąd bez sensu. Może są takie przystawki?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dobry. Chopcy pytanie na pewno przewijało sie wielokrotnie ale zwyczajnie...nie chce mi sie za bardzo szukac za co z góry sorki. Jak najwygodniej połączyc soundbar LG SP8YA z telewizorem Lg oled? Czy np podłaczając go przez port hdmi earc zaopatrzec sie w kabel hdmi 2.1 jesli będą chcial uzywac soundbar grając na ps5? 

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Rash napisał:

A w takim wypadku kabel lączący soundbar z tv musi byc hight speed czy wystarczy 2.0? I w takim wypadku nie bedzie strat na dzwieku w sensie opoznien grając na ps5? 

Jeśli belka ma tylko odbierać dźwięk przez eARC to styknie kabel High Speed HDMI (czyli 2.0) z Ethernet (ważne, żeby był to kabel z kanałem ethernet, bo na nim opiera się działanie eARC).

Edytowane przez jar3czek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, jar3czek napisał:

Jeśli belka ma tylko odbierać dźwięk przez eARC to styknie kabel High Speed HDMI (czyli 2.0) z Ethernet (ważne, żeby był to kabel z kanałem ethernet, bo na nim opiera się działanie eARC).

No a w takim wypadku nie musze sie obawiac o np opoznienia w dzwieku podlaczajac ps5 normalnie pod tv? 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Rash napisał:

No a w takim wypadku nie musze sie obawiac o np opoznienia w dzwieku podlaczajac ps5 normalnie pod tv? 

W przypadku dźwięku przez eARC nie ma to znaczenia (HDMI 2.1 ma większą przepustowość tylko dla obrazu), pamiętaj tylko, żeby ustawić w tv włączony eARC w trybie passthrough i jeśli dane źródło podłączone do TV będzie używało Dolby/DTS na dodatkowo włączyć bitstream na tym porcie HDMI (ale jeśli chodzi o gry na PS5, to z niego dźwięk najlepiej wypluwać jako LPCM 5.1/7.1, nie ma wtedy żadnej kompresji)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.05.2023 o 12:21, jar3czek napisał:

W przypadku dźwięku przez eARC nie ma to znaczenia (HDMI 2.1 ma większą przepustowość tylko dla obrazu), pamiętaj tylko, żeby ustawić w tv włączony eARC w trybie passthrough i jeśli dane źródło podłączone do TV będzie używało Dolby/DTS na dodatkowo włączyć bitstream na tym porcie HDMI (ale jeśli chodzi o gry na PS5, to z niego dźwięk najlepiej wypluwać jako LPCM 5.1/7.1, nie ma wtedy żadnej kompresji)

Wielkie dzięki!! :good: Jedynie czego nie potrafię rozgryźć to czemu w aplikacjach typu netflix, hbo nie przechodzi mi dolby atmos. No i czemu przy każdym starcie tv z automatu uruchamiają się głośniki tv a nie soundbar mimo że soundbar uruchamia się przy starcie tv z automatu. 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Rash napisał:

Wielkie dzięki!! :good: Jedynie czego nie potrafię rozgryźć to czemu w aplikacjach typu netflix, hbo nie przechodzi mi dolby atmos. No i czemu przy każdym starcie tv z automatu uruchamiają się głośniki tv a nie soundbar mimo że soundbar uruchamia się przy starcie tv z automatu. 


Co do tego uruchamiania, to na pewno masz włączony w tv eARC a nie tylko podstawowy ARC? Jeśli tak, to odłączyłbym jeszcze na raz belke i TV od prądu na 30s i sprawdził czy dalej tak się dzieje.

Co do wbudowanych appek to niestety nie pomogę (o ile to nie temat z punktu wyżej), mam 2 oledy LG, ale na żadnym nie używam wbudowanych appek w tv (z powodu ich różnych ograniczeń) tylko przystawkę Apple TV 4K (w tym przypadku brak Dolby to z reguły brak włączonego bitstream dla audio w TV dla portu HDMI na którym jest podpięta przystawka).

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mattaman napisał:

Jeżeli nie ma atmosa z wbudowanych apek to nie masz włączonego eARC w menu telewizora oraz pass-through.

Krd no właśnie ze włączone jest.Zreszta normalny dźwięk przez eARca lata super zarówno w apkach jak i na każdym hdmi tj. Telewizja, ps5.Jak włączę obsługe atmos w menu tv i włączę coś z Netflixa, hbo, czy disneya co niby obsługuje ten format to np tv w tym wypadku oled od lg pokazuje dolby vision ale atmos już nie zaś sama belka nie wyświetla że dźwięk idzie z atmosa a sam dźwięk jedynie staje się cichszy i.. 

Chyba nic pozatym:wallbash:

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, jar3czek napisał:

@Rash i jeszcze dla pewności - na kablu łączącym soundbar z tv masz napis „HDMI High Speed with Ethernet” czy po prostu samo „HDMI High Speed”? Ale jeśli jest to kabel dorzucony do soundbara, to raczej powinien mieć ethernet.

Tak kabel jest z Ethernet ale to jakiś zwykły low band 2.0. On nie był w komplecie jak coś.Na redditach piszą niby że jeśli w tv i belce jest port 2.1 to kabel raczej też taki powinien być... Jak myślisz? 

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
W dniu 10.06.2023 o 17:25, grzybiarz napisał:

Kurde, głośniki maja z 5 kilo, a stojak jest na 25, chyba przesadziłem. Wolałbym bez tej przerwy od ściany…

IMG_4646.jpeg

Ale pytanko mam jeszcze

Muszę kabel kupić, obecny mam jakiś grubas, z 5 mm. Na Allegro są 1.5 mm, 2.5 mm i 4 mm. To jest jakaś różnica?

(W cenie jest)

Jeżeli masz basreflex na tylnej ściance głośnika to odstęp jest jak najbardziej wskazany 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...