Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, gekon napisał:

ejo, a jak to jest z tym mocowaniem głośników do ściany?

 

Robię dziurę, puszczam kabel, lepię gipsem i wystaje taki frędzel ze ściany? Tak widziałem na poradnikach na yutube, ale to sądząc po grzybie na ścianach raczej panowie nie zwracają ogólnej uwagi na estetykę. Ale ja nie wiem, może to właśnie tak się to robi?

 

Czy elegancko są jakieś zaślepki/gniazda itp? Czego szukać? 

 

 

 

U mnie wystawały te kable zgadza się, ale przed nimi są głośniki które je zasłaniają, wiec może gniazda Ci nie potrzebne. Mam te uchwyty i polecam, stabilny pewny chwyt, pod koniec 2020 ok 150zł były teraz pewnie troche więcej

 

2c68e92cd635552b8f9bed2fad3dfeb0.jpg

 

https://www.vogels.com/pl-pl/c/vlb-200-uchwyt-do-glosnikow-2x

https://audiopolis.pl/vogel-s-vlb-200-uniwersalny-uchwyt-do-kolumn.html

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o audio. 4 lata temu kupiłem jakiegoś soundbara z Lidla za 250 zł:), służył przez chwile jako głośnik bluetooth do muzyki z telefonu.

 

Ostatnio podłączyłem go do konsoli i imo dźwięk w filmach i grach jest wyraźnie lepszy niż z głośników z starej Sony Bravii.

 

Przechodząc do pytania, czy warto do takie zabawki dokupić jakiś uzywany sobwoofer? mam też dwa głośniki kolumnowe z wieży, myslalem zeby ich podlaczyc za pomocą przełączki jakiejś.

 

ma to w ogóle sens rozbudowy czy gra, kasa nie warta końcowego efektu?

 

 

Cytat

silvercrest SSB 50 A1. Posiada głośniki 2x 10W oraz bas 30W co daje łączną moc 50W RMS. Łączyć się można poprzez bluetooth 4.2, HDMI, wejście optyczne, AUX i liniowe

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Ludki, poszukuję radia internetowego dla ojca.

Myślałem nad tunerem np. od Hamy. Był w promocji podobno model DIT2000 ale przespałem sprawę, a te nowe chodzą po 700zł https://allegro.pl/oferta/hama-radio-internetowe-cyfrowe-fm-dab-dab-int-bt-10438007902

Z drugiej strony fajnie by było gdyby było to radyjko bardziej kompaktowe bo wiosna-lato pod altaną by grało, a jesień-zima w waszkuchni plus wyjście odpowiednie by w razie co lepsze głośniki podpiąć.

Znalazłem coś od Auny https://allegro.pl/oferta/radio-internetowe-retro-dab-fm-rds-wlan-bt-usb-12025721307 tylko, że jest przez WLAN zamiast Wi-fi [nie ogarniam zbytnio jaką to robi różnicę :dunno:]

Ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza

Ta Hama to wygląda jak dla audio pedofili designem, jeśli nie ma żadnego DACa (opis sugeruje, że nie ma) to trochę elektrośmiec w ładnym wydaniu.

Dodatkowo musisz je połączyć z jakimś sprzętem grającym, którego na tą chwilę nie masz.

Auna za to to typowe radio z głośnikami dodatkowo z bajerami typu DAB+ 

Jeśli chodzi o jakość dźwięku z wbudowanych głośników dobrze byłoby oczekiwać... nic :) przynajmniej się człowiek nie zawiedzie, a będzie potrzeba posłuchać tej muzyczki na czymś lepszym to kupisz aktywne kolumny i podepniesz po jacku. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy to dobry temat, ale nic innego nie rzuciło mi się w oczy: myślę o rozpoczęciu słuchania winyli, więc zaczynam rozglądać się za jakimś gramofonem. Próbowałem znaleźć jakieś porady na forach audiofili i to był chyba błąd, bo wg nich:

- nowe gramofony to syf

- kupować tylko używki 

- jak źle wybiorę gramofon to mi poniszczy płyty 

 

Może jednak ktoś z Was ma doświadczenie z nowszym sprzętem i mi doradzi ? Moje wymagania nie są duże i są następujące:

 

- sprzęt musi być nowy - nie lubię mieć sprzętu po kimś 

 

- oczywiście nie chcę, żeby niszczył mi płyty 

 

- nie musi mieć jakiejś niesamowitej jakości dźwięku, może być na poziomie zwykłych płyt CD - chcę po prostu mieć muzykę na fizycznym nośniku, a winyle dużo lepiej się prezentują na półce niż CD, więc łatwiej było przekonać żonę do zbierania 

 

 

 


 

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

No niestety, widzę że w tym świadku nie zmieniło się od lat. Kiedyś też pytałem ludzi na forum audiofilów. 

 

Kolumny? Używane od Niemca. Słuchawki? Używane, co najmniej 3-letnie Grado z miodem z ucha na membranach, bo lepiej wygrzane. Amplituner? Spierdalaj. Tylko wzmachol lampowy za 15k... 15 letni z olxa.

 

Też olałem i kupuję sprzęt kierując się zagranicznymi reckami. Oczywiście nowy.

 

A propo sprzętu. Na rynku widzę dalej chujnia, starocie i braki;/ 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.07.2022 o 18:45, funditto napisał:

- sprzęt musi być nowy - nie lubię mieć sprzętu po kimś 

Na początek bardzo polecam gramofon Pro-Ject Debut Carbon z wkładką 2M red do tego preamp Pro-Jecta Tube Box S. Tego sprzętu możesz szukać tak w używkach jak i w nowych. Będziesz bardzo zadowolony, miałem, sprawdziłem, polecam. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Figaro napisał:

Ale jaki masz problem do ich opinii? Dobrze Ci radzą - lepiej kupić używany dobry sprzęt niż nowy o podobnej cenie. 


Tak jak napisałem wcześniej, jeśli nie muszę to nie lubię mieć sprzętu po kimś. Wolę zapłacić więcej i nie zastanawiać się kto w jakich warunkach to trzymał i używał.

Odnośnik do komentarza

Na początek strzel budżetowo czyli np zestaw o którym wspomniałem i albo winyl chwyci Cię za jaja przerodzi się w pasję i zaczniesz gonić coś czego pewnie nigdy nie dogonisz albo będzie służył za fajny gadżet którym będzie można pochwalić się znajomym. Uprzedzam tylko że jest to hobby mega uzależniające i przy obecnej modzie niestety cholernie drogie.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Figaro napisał:

Ale jaki masz problem do ich opinii? Dobrze Ci radzą - lepiej kupić używany dobry sprzęt niż nowy o podobnej cenie. Jest to popularna opinia u audiofil nie bez powodu - bo ma sens w temacie sprzętu audio.

Źle mi radzą, bo nie proszę o używane starocie.

 

Ja i mój przedmówca nie lubimy używanych rzeczy. To naprawdę proste do ogarnięcia. Nowe > używane. Wolę dopłacić niż łazić po januszach z olxa i szukać jakiegoś starocia goowna tylko dlatego, że Marek_Audiofill69 z forum dla audiofilów puszczał na takim sprzęcie kasety z Abbą w latach 90 i ma z tym dobre wspomnienia.

 

Tak, wiem też, że kiedyś to było a teraz to nie ma. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, iluck85 napisał:

J/w- Pro Ject Carbon z wkładka 2m Red.

Na forach audio i tak przeczytasz ze to gowno, bo to kawałek deski z silniczkiem. No ale :dunno:

 

Większość gramofonów do 10k ma taką właśnie konstrukcję, sprzęty z izolowanym czyli zewnętrznym napędem to już raczej nie do ampli kina domowego i kolumn za 4 tysie, co do wkładki 2M red to bardzo dobra jakość w stosunku do ceny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...