Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.08.2022 o 18:06, Plugawy napisał:

Nie znam się, ale :shieeet: czytałem na necie na jakichs forach audio, że teufel to zwykła chińszczyzna (a co nią dzisiaj nie jest?) udająca niemca, podobnie jak kruger matz naciagajaca ludzi nazwą. Kij wie ile w tym prawdy, gekon twierdzi, że będize rozpierdol i raczej bym mu uwierzył. W sumie jak się chińczykom dobrze zapłaci to potrafią zrobić konkretny sprzęt. Sam mam słuchawki takstara i za nic bym ich nie zamienił na jakaś znaną markę w tej samej cenie.

A sorry, nie widziałem posta. 

 

No chinole (w sensie Bosch to też chinole), ale jak wszystko teraz. Jak miałbym więcej kaski to brałbym coś FOCALA, ale 50 koła za głośniczki do salonu to tak nie wiem, może na kryzys wieku średniego sobie zastawię

 

No polecam Teufla, bo:

dobrze to wygląda i lepiej gra

jakość wykonania to jest lepiej niż wszystko co miałem w łapie do ceny 5k

jest tanio (powiedzmy średnia półka, zanim zacząłem interesować się tematem to zakładem budżet 2 k na wszystko, a na sam ampituner wydałem 4:sapek: )

zawsze możesz oddać z darmowym odesłaniem jak nie pasuje

 

Szczerze to wziąłem jako kompromis design/dzwięk, bo to stoi w salonie. Do pokoju gracza to sobie już kupie jakieś pudła. Miało nie wyglądać jak dwie trumny obok TV, miało być 5.1 i miało brzmieć lepiej niż soundbar.

Jak ktoś nazywa to marketówką to... ma rację. Ale tak samo (albo i bardziej) marketowe są Polsk audio, qudral, jamo. No trzeba brać pod uwagę, że to głośniki za 3 k a nie 10.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, creatinfreak napisał:

Zależy ile chcesz wydać.

Raczej mniej. Ot po prostu żeby dialogi było wyraźnie słychać. Jak za 500zł coś będzie to super. Jak za 1000zł to też fajnie. Jak jest sens dokładać do czegoś za 1500zł to też może być. Ot szerokie widełki. Zostawiłbym dźwięk z głośników tv tylko że jest tak tragicznie że jak nawet 5 latka mówi że źle słychać to coś jest nie tak. Może się po prostu przyzwyczaiła do lepszych, ostatnio dźwięk szedł z Magnat Transpuls 1500. Niestety musiałem poprzestawiać i się nie mieszczą.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, mushabelly napisał:

Polecicie jakiś soundbar? Bez jakiś fajerwerków. Na głośnikach z tv nawet dzieciaki bajek nie pooglądają bo słabo dialogi słychać. 

 

Na razie nie mam wolnej kasy na to, ale jakbym miał brać soundbar to byłaby to Yamaha yas 209 albo 207. Same dobre rzeczy o nim czytałem. No i 4k hdr przepuszcza. 

 

Edit. Tylko jak teraz widzę to sporo ofert się wykruszyło i 207 nie widać nie mówiąc o 206. A 209 1.5k Gold. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wreszcie postanowiłem wymienić soundbar na normalne kino domowe. Przyszedł mi dzisiaj amplituner i głośniki.. No i okazało się, że ani do amplitunera ani do głośników nie ma żadnych kabli.. na pewno muszę kupić kabel HDMI i teraz pytanie: jak TV ma HDMI 2.0 to mogę podpiąć HDMI 2.1 ? 
 

Drugie pytanie: jakie kable kupić do połączenia kolumn z ampli ? Amplituner to Yamaha RX-V4A

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.12.2022 o 14:41, Crazy Horse napisał:

Wiem, ale to rozwiązanie tymczasowe, za jakiś czas przeprowadzka i inwestycja w lepszy sprzęt.

Ważne są kolumny. Jeżeli są łatwe do napędzenia tj wymagają od ampli mniej mocy na kanał to ten ampli będzie git. 4k,hdr. Dv w zupełności styka. Podawaną w  specyfikacji mocą na kanał się nie sugeruj bo w praktyce to 1/3 cytowanej wartości. Onkyo to zawsze godna uwagi budżetówka jeżeli nue szukasz sprzętu pod stereo. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Absolem napisał:

Ważne są kolumny. Jeżeli są łatwe do napędzenia tj wymagają od ampli mniej mocy na kanał to ten ampli będzie git. 4k,hdr. Dv w zupełności styka. Podawaną w  specyfikacji mocą na kanał się nie sugeruj bo w praktyce to 1/3 cytowanej wartości. Onkyo to zawsze godna uwagi budżetówka jeżeli nue szukasz sprzętu pod stereo. 

 

Teraz jestem na etapie

 https://www.denon.com/pl-pl/shop/avreceiver/avrx1700h I chyba to będę brał. Doszły te wszystkie opcje bluetooth i wifi.

Poza tym 7.2 wrzucę sobie głośniki sufitowe i ładnie powinno śmigać.

Edytowane przez Crazy Horse
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Siema wszystkim! 

 

Mam ochotę przetestować w swoim salonie (bardziej duży pokój bo ma tylko wym. 4,5x3,5m) kino domowe, a głównie głośniki typowo pod PS5 żeby mieć ładny przestrzenny dźwięk. Od razu zaznaczam, że chodzi o typową używkę za jakieś pareset złotych (500-700, max do 1000 zł) bo nie ukrywam, że układ w moim salonie jest dość napięty i nie mam pojęcia czy to się sprawdzi - dlatego narazie coś w okolicach tych cen. Jak się sprawdzi, to pomyślę o czymś konkretniejszym (TV wisi w kącie, głośniki z przodu musiałyby być rozłożone bardzo szeroko bo tak "pozwala" sofa i przejście, z tyłu głośniki to takie pojęcie względne bo jeden by musiał być w linii prostej za głową jakieś 2m, a drugi po skosie - bardziej z boku... Ot, taki mamy klimat :facepalm:). 

 

I tutaj moje pytanie: czy są może jakieś głośniki, które można podłączyć bezpośrednio do TV i nie wymagają amplitunera, a żeby podczas gier można było uzyskać porządany efekt? Czy jednak "kino domowe" z którego to amplitunera nie będę korzystał bo nie mam czasu na filmy, ale po uruchomieniu PS5 czy zwykłej kablówki z dekodera od razu będzie efekt 5.1? 

 

W mojej okolicy znalazłem takie używane zestawy w cenie 500-700 zł:

A) LG BH7430P

https://m.ceneo.pl/25688023#tab=reviews

B) Samsung HT-J5550W (2 bezprzewodowe głośniki) 

https://m.ceneo.pl/37380708#tab=spec

C)SAMSUNG HT E 4550

https://m.ceneo.pl/16278551#tab=spec

 

I w sumie czy trzeba podłączać konsolę do ampli i dopiero do TV (ale nie mają tyle wyjść, więc już lipa na starcie, a napewno nie jest to HDMI 2.1) czy tak jak pisałem na początku osobno do TV ps5 oraz osobno ampli i powinno działać jak ta lala? 

 

PS - chyba nie muszę wspominać, że jestem laikiem w tych sprawach, prawda? :rofl:

Odnośnik do komentarza

Coś się odjebało w ostatnim czasie ze wzmacniaczami czy brak podzespołów i inflacja też tutaj dosięgnęła? Chciałem wymienić Denon X1500H na wersję X1700H. Kupiłem tego pierwszego za jakieś 1600zł w 2019 roku, natomiast teraz X1700H to koszt 3600zł. Co zabawne X1500H też podrożał i teraz używki to chodzą po jakieś 2400zł. Nie zauważyłem żeby jakakolwiek elektronika aż tak podrożała.

 

A może to ludzie w trakcie pandemii zaczęli inwestować we własne kina domowe?

Odnośnik do komentarza

Ja pochwalę się zakupem. W poszukiwaniu zestawu 5.1 w budżecie do 3000 zł natrafiłem na polecany zestaw Wharfedale DX-2 (recenzje: whathifiavforums). Na niemieckim ebayu można go dostać za 930 zł :nosacz3: Wprawdzie zestaw 5.0, ale sub akurat mam, a ten z zestawu jest raczej przeciętny. Testowanie dopiero przede mną, ale jeśli jest polecany nawet w pełnej cenie, to za taką już zupełnie brzmi jak okazja roku. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Soban napisał:

Mam pytanie odnośnie podłączania series X z soundbarem. Z tego co czytam to jesli wepnie się xboxa do belki i belke do tv to traci się 120hz i VRR. Jest tego jakieś sensowne obejśćie? Mój tv ma tylko 1 port hdmi pod 120hz.

Po to masz arc w tv. soundbar podpinasz do portu arc w tv a xsx do Hdmi tego znoblsuga 120hz. Chyba ze port z ta obsługa to ten arc to lipa wtedy soundbar po optyku Ci zostaje.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, mozi napisał:

Po to masz arc w tv. soundbar podpinasz do portu arc w tv a xsx do Hdmi tego znoblsuga 120hz. Chyba ze port z ta obsługa to ten arc to lipa wtedy soundbar po optyku Ci zostaje.

Sprawdzilem i gamingowy mam na 4, 3 to earc, a 1 i 2 to zwyklaki, więc powinno być git. Dziena za wyjaśnienie, bo jeśli chodzi o audio to jestem zielony.
 

Odnośnik do komentarza

pomóżcie dla kolegi, chcę kupić sobie odtwarzacz cd i podłączyć go do mojego wzmaka. I teraz pytanie, mogę kupić tańszy z samym wejście analagowym, albo droższy który ma też wejście optyczne. Czy jakość dźwięku płyt cd będzie jakoś lepsza jakbym podłączył odtwarzacz optycznym kablem? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...