Skocz do zawartości

Elder Scrolls V: Skyrim


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za rady. A w przypadku typowego łucznika (archera, łowcy - jak zwał tak zwał), to oprócz archery w co pakować? Rozwinąłem trochę umiejętność używania miecza oburęcznego. Speech w Skyrimie jest równie ważny jak w Falloutach? Nie chcę mieć potem problemów z byle wilkiem ;) Już te śnieżne trolle sprawiają mi problemy, a to dopiero początek gry i mam ósmy level ;]

Odnośnik do komentarza

jak uruchomic ten dodatek do skyrim ? Mam go w add-ons, ale nie moge na nim kliknac

 

EDIT, zaladowac swoj save i zagadac z jakimkolwiek straznikiem !

jak uruchomic ten dodatek do skyrim ? Mam go w add-ons, ale nie moge na nim kliknac

 

EDIT, zaladowac swoj save i zagadac z jakimkolwiek straznikiem !

 

:rofl2: Miałem ten sam kłopot,pobrałem dlc, wczytuję save i nic. Panika i miotanie się po okolicy a wystarczyła wizyta w mieście.

Odnośnik do komentarza

Insane ja też(pisałem Ci to na innym forum oc z resztą :D ). Mam taktykę by osłabić przeciwnika z łuku a jak podejdzie z tarczy, kilka fast a potem strong-iem pociągnąć i po problemie. Grałem na najwyższym poziomie (teraz przedostatni bo za trudno :) ) i ta metoda prawie zawsze działa(ewentualnie jeszcze Fus Ro Dah się przydaje, szczególnie na niedźwiedzie czy właśnie trole).

Edytowane przez Grzesiek570
Odnośnik do komentarza
' timestamp='1342121785' post='2651030']

Czyli w speech w ogóle nie pakować?

 

Powiem tak że dzięki umiejętności możemy dostawac zniżki w sklepach,wyciągać większy dochod z zainwestowanych sklepów(inne z tym związane rzeczy. Również dzięki Speachowi mozemy problem rozwiązac innymi metodami np.perswazja(kudłaty popraw mnie jeśli się mylę).

W twoim wypadki jak grasz lucznikiem to jak pisali userzy wyżej:łucznictwo,skradanie się to przedewszystkim. Zainwestowal bym w również trochę w Light Armor

Edytowane przez LionelPL
Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim łucznik, to taki rogue musi być. Skradanie, light armor, broń jednoręczna (sztylety), do tego jakaś lekka magia i jest dobrze. Ale najlepiej od początku iść w danym kierunku, bo jak dopiero na 8 lvlu zaczynasz myśleć o kierunku rozwoju, to zawsze będziesz trochę słabszy. Jeśli masz tak niski lvl, to w sumie mógłbyś zacząć od nowa, robić łucznika, nie lecieć z main questline (odpuścić sobie po nauczeniu się pierwszego shouta) i skupiać się na świecie, pobocznych questach, gildiach itp.

Co do speecha - tak, ułatwia rozwiązywanie problemów poprzez perswazję, no i daje zniżki w sklepach, ale strasznie trudno się go pakuje, bo powolutku rośnie.

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza

Dopakowałbym też trochę w ciężki pancerz.

W jednej z misji dla daedryckich bóstw można zdobyć ebony mail, najlepszy pancerz dla zabójców/złodziei i oczywiście łuczników.

Żelastwo daje bonusy do skradania i wysysa życie z wrogów jeśli podejdą zbyt blisko.

 

Speech łatwo dopakować kupując/sprzedając przedmioty po jednej sztuce, jeśli sprzedajesz kilkanaście przedmiotów na raz to i tak ci podlicza jako jeden.

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

No ale jak w ciężki, to nie w skradanie - dla jednego pancerza nie warto przez całą grę się męczyć w złym sprzęcie - w kilku questach dostajesz świetne lekkie pancerze, które dają ogromne plusy do skradania, łucznictwa i innych rzeczy. Trzeba wybierać, ale imho najlepszy łucznik to właśnie taki cichy, a nie opancerzony wojownik. Poza tym ten ebony mail nie jest taki super - muffle to ma mnóstwo lekkich butów, a te 5 punkcików trucizny dla wrogów, którzy się zbliżą, to też nic takiego nie daje. Poza tym i tak łucznikiem trzeba się trzymać z dala i w cieniu, więc nikt się raczej nie zbliży - poza tym, przypomniałem sobie, jako łucznik to i tak się w tym armorze nie pobawimy, bo ten efekt trucizny wokół nas utrudnia celowanie.

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza

Ta misja jest dostępna z tego co pamiętam dopiero po 30lvl.

Do tego czasu już będzie miał nieźle dopakowanego łucznika i jeśli będzie chciał sobie urozmaicić rozgrywkę to wykupienie podstawowych perków zwiększających wartość cięzkiego pancerza nie powinno być problemem.

 

Ebony mail może nie ma aż tak super cech ale jak wygląda, dokładasz do tego łuk, kaptur,buty i rękawice nightingale i masz mrocznego łucznika zabójce.

 

Oto jak wygląda takie połączenie:

JbhtG.jpg

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

Ja kompletnie olałem kowalstwo i alchemie, grałem łucznikiem i byłem Bogiem, nikt nie był w stanie mi nic zrobić. Wystarczy sie podkraść i zanim się ekipa zorientuje to już ich nie ma, bo dmg x3 robi nieźle. W przypadkach masówy wystarczyły mikstury i żarcie na odnawianie HP.

Nie pamiętam czy gra ma mozliwość wyboru poziomu trudności, ale jeśli ma to normal jest mega prosty dla łucznika-ninja i w żadne kowalstwo czy alchemie bawić się nie trzeba.

Odnośnik do komentarza

czy jezeli zaliczylem wczesniej gildie kompanow, moje sciezki potoczyly sie inaczej, to czy w dodatku znowu moge stac sie

wilkolakiem?

 

EDIT (wystarczy pogadac z Aela u companow)

EDIT 2: Dla achivmenthunterow - zanim zostaniecie wampirami udajcie sie do Riften by zmienic twarz.

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

@Dahaka - tak, ma wybór poziomu trudności, ten defaultowy jest wybitnie prosty, bo tak, jak mówisz, wystarczy ten dmgx3, żeby mieć większość przeciwników na strzał, dwa strzały. Dlatego warto od początku grać na czymś blisko maxa (wybór poziomu trudności robimy suwakiem), żeby nie było właśnie sytuacji, że za szybko czujemy się bogiem - dopiero na wyższych zaczyna się prawdziwa zabawa, trzeba naprawdę pomyśleć przy walkach, być ostrożnym, nie wystarczy proste ukrycie się i wyrżnięcie całej ekipy z jednego miejsca.

Odnośnik do komentarza

Mam problem - poszedłem do paki w Whiterun. Uciekłem i nie mam ekwipunku, który znajduje się w skrzyni w Dragonsreach Dungeon. Otwieranie skrzyni jest na poziomie adept. Obok siedzi strażnik. Łamię wytrychy i typ mnie nakrywa na złodziejstwie. Wtedy jak wiadomo 3 opcje do wyboru - walka, zapłacenie bounty lub ponownie pójście do pierdla. Walka - problemyy, zapłacenie bounty - wyjście z lokacji i brak ekwipunku, pierdel - błędne koło. Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
' timestamp='1342262246' post='2651772']

Mam problem - poszedłem do paki w Whiterun. Uciekłem i nie mam ekwipunku, który znajduje się w skrzyni w Dragonsreach Dungeon. Otwieranie skrzyni jest na poziomie adept. Obok siedzi strażnik. Łamię wytrychy i typ mnie nakrywa na złodziejstwie. Wtedy jak wiadomo 3 opcje do wyboru - walka, zapłacenie bounty lub ponownie pójście do pierdla. Walka - problemyy, zapłacenie bounty - wyjście z lokacji i brak ekwipunku, pierdel - błędne koło. Co mam zrobić?

 

Sprawdziłem na youtube - trzeba było okraść strażnika z klucza :o

 

Ps. Sorry za brak edycji.

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Panowie, wracam sobie wieczorem z wyprawy piękną nocą i widzę typka i kobietę jak gadają. Myślę sobie, jacyś przechodnie czy coś, podejdę. Okazało się, że to wampiry i (pipi)ani mnie zarazili. Jakie są sposoby na wampiryzm? Lepiej to zostawić i z tym żyć? Są jakieś korzyści?

 

Mam mnóstwo rzeczy nazbieranych w domu na sprzedaż. Chce wziąć i się tego pozbyć, ale nie chce przypadkiem pozbyć się jakiś ważnych rzeczy. Jest coś czego broń boże nie powinienem ruszać? Loot ze smoków jest przydatny czy obrócić to w gotówkę? Strzały lepiej kupować czy robić samemu? :)

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

@Dahaka - tak, ma wybór poziomu trudności, ten defaultowy jest wybitnie prosty, bo tak, jak mówisz, wystarczy ten dmgx3, żeby mieć większość przeciwników na strzał, dwa strzały. Dlatego warto od początku grać na czymś blisko maxa (wybór poziomu trudności robimy suwakiem), żeby nie było właśnie sytuacji, że za szybko czujemy się bogiem - dopiero na wyższych zaczyna się prawdziwa zabawa, trzeba naprawdę pomyśleć przy walkach, być ostrożnym, nie wystarczy proste ukrycie się i wyrżnięcie całej ekipy z jednego miejsca.

Nawet żałowałem, że nie wybrałem wyższego poziomu trudności. W następnym Elder scrollsie na pewno to zrobie. Niemniej nie lubię ani kowalsta ani alchemii w tej grze, więc może nawet lepiej, że skupiłem się na tym, co mnie jara, czyli zwiedzania i questy, a nie na zmuszaniu sie do czegoś, co mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza

@Voytec

Co do wampiryzmu to najważniejszym pytaniem jest to czy kupiłeś Dawnguarda?

Wampiry w podstawowym Skyrim są strasznymi niedorozwojami i lepiej to wyleczyć ale jeśli masz DLC to leczenie nie ma sensu bo na 99% prędzej czy później bedziesz chciał zostać wampirzym lordem.

 

Smocze kości i łuski sobie zostaw bo przydają sie do zrobienia smoczych broni i strzał.

Najlepiej sprzedawać tylko pancerze,broń i pierścienie/medaliony po wcześniejszym rzuceniu na nie jakiegoś zaklęcia,nawet przy użyciu najmniejszego klejnotu dusz, zaklęte przedmioty są o wiele droższe od zwykłego nie magicznego śmiecia.

Tylko przy sprzedaży uważaj żebys nie sprzedał jakiegoś przedmiotu z daedryckich questów :P

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...