Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

- studio wewnetrzne sony wydalo ostatnia gre na vite dwa lata temu

- od tego okresu jedyne wparcie sony to naklanianie od czasu do czasu indy devow do portow na vite (glownie gio corsi jest za to odpowiedzialny)

- raczej w ciemno mozna przyjac, ze po niewypale z vita i wzrostem znaczenia rynku komorek juz nowej vity/psp nie bedzie

- remote play dziala z kazda gra z ps4 

- by dzialalo w miare bezlagowo konsola musi znajdowac sie w sieci domowej czyli blisko ps4, majac na uwadze fizyczny brak L2 i R2 i wypuszczenie remote play na komorki i pc to juz zaden deal breaker 

- vita jest sporo mocniejsza od 3ds

- 96% biblioteki gier na vite do ogrania na innych konsolach stacjonarnych lub pc

- vita jest powoli wycofywana z rynku przez co ceny gier pudelkowych, konsoli czy memorek ostro ida w gore

 

co wybrac? ja bym sie glownie skupil wlasnie na grach - 3ds moze i archaiczny ale ma biblioteke gier ktora czlowiek nie ogra na innych systemach czego o vicie powiedziec nie mozna - majac ps3/ps4 lub pc praktycznie zagramy w chwili obecnej w zdecydowana wiekszosc tego co vita oferuje

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Tak jak Ficuś napisał.
Vita poza paroma exami pokroju Uncharted: Złota Otchłań, Killzone Najemnik oferuje sporo gierek dostępnych na innych konsolach, tyle że z możliwością grania w podróży i to w zasadzie jest największym atutem tej maszynki zwłaszcza jeśli doda się do tego opcję odpalania gierek z psx-a.
Jeśli ktoś lubi japońszczyznę, to na Vitę znajdzie sporo ciekawych gierek, ale tu znowu ciężko znaleźć jakieś prawdziwie ekskluzywne pozycje. IMHO z takich "połowicznych" exów najbardziej godne uwagi są Disgaea 4 (w wersji bez dodatków jest też na PS3 i pewnie wkrótce wyjdzie też na komórki), Persona 4 Golden i Muramasa Rebirth.
Całą resztę topowych tytułów z Vity możesz ograć już dziś lub za max za kilka miesięcy na PS4 - mowa tu np. o Odin Sphere czy Wipeoucie 2048. Indory tak samo.

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza

ciekaw jestem co ze switchem w kwestii indykow, bo vita od dawna byla zwana indystation ale juz coraz wiecej indydevow plakalo, ze z racji 512mb ramu portowanie i pisanie gierek szlo coraz gorzej i ze to bylo waskie gardlo, jak niny otworzy sie na ten rynek to w 2017 i 2018 mozliwa bedzie migracja malych gierek wlasnie na ich konsole kosztem wymierania ich na vicie

Odnośnik do komentarza

Świąteczne porządki czas zacząć, więc postanowiłem że pozbędę się mojej Vity. Niestety nie orientuję się, jaka cena byłaby odpowiednia, dlatego proszę o pomoc w wycenie. Garść informacji:

-kupiona tutaj na pchlim targi dwa lata temu

-stan techniczny bardzo dobry

-stan wizualny

 ^ przód - kilka rys <1cm i mikrorysek

 ^ tył- sporo rys (około 5 >1cm i tyle samo <1cm), mikroryski

 ^ boki - 1 widoczne obicie <1cm, wytarcia

-pudełko

 ^wytarcia

 ^rozdarcie <5cm

 ^zółta taśma naklejona, mocno trzyma, 5cm

-instrukcje, być może nie wszystkie, część ma pozaginane rogi

-rachunek z firmy TOMLAND z 2.5.2014 

-gra killzone w pudełku

-karta 16gb włożona w konsoli

-kabel lekko uszkodzony (zdjęcia), ładuje bez problemu

zdjęcia duże pliki

 

gPRFHfK.jpg0esaB5q.jpg qTTcHH4.jpg6KDu0kO.jpg   

 

 

 

Edytowane przez wronojad
Odnośnik do komentarza

Myślę że mogłeś wliczyć koszt wysyłki już w całą cenę, ludzie przychylniejszym okiem patrzą jak koszt wysyłki jest darmowy, tak mi się wydaje. Ale myślę że cena optymalna, sam niedawno kupiłem podobny zestaw, tylko że oprócz Killzone'a z Tearaway i trylogią Jaka & Daxtera, etui, kartą 16gb (jak licytowałem to myślałem że to 8gb ale gość potem wymienił) i całym, działającym okablowaniem za 540, a skoro oprócz mnie taki zestaw licytowało jeszcze parę osób, więc twoją konsolę na pewno ktoś kupi, tym bardziej że jest ten pożądany soft 3.60.

 

Obczaiłem teraz na allegro twoją aukcję i chyba mogłeś zmyć jakoś ten kurz obok klawisza PS, pedantów to może odstraszyć :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jako, że sporo tutaj wyznawców vity to wrzucam fajny projekt z kickstartera:

 

https://www.kickstarter.com/projects/tokyootakumode/re-sharin-no-kuni-project/description

 

od 120tyś dolców będzie można wybrać fizyczną wersję na Vitę wpłacając 40 dolarów(49 z wysyłką), brakuje 15k, 3 dni do końca. Myślę, że fajny sposób na zdobycie mega rzadkiej i naprawdę ciekawie wyglądającej gry.

Edytowane przez Copper
Odnośnik do komentarza

Tylko Sly i Ratchet.

Jak to gówniany port tak mówi Ficuś a ja mu wierzę ;p

 

Ja biorę na pewno Severed od twórców Guacamelee bardzo dobrze oceniany vitowy ex i chyba hotline miami 2.

Od siebie polecam najlepszą grę na vicie czyli Persone 4 Golden, warto dać szansę nawet jeśli nie lubisz jrpg.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...