Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Pawcio jak masz 30 zł za dużo to wyślij mi, nagram Ci jak naczynia schną na suszarce przy audio z bulka_z_maslem.mp4 i będzie to zabawniejsze niż granie w Gravity Rush. I mówię to totalnie serio, bez przekąsu czy z powodu sympatii do innych konsol, bo Vity mam dwie i dobre gierki na nią kupuję z przyjemnością.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tego promo wziąłem Darkest Dungeon, Steins;Gate (obejrzałem połowę pierwszego sezonu animca i chyba jednak dokończę historię w grze, bo podobno taka sama) oraz Persona 4: Dancing All Night, bo Persona 4 Golden jest, jak sama nazwa mówi, złotem, a soundtrack ma znakomity. W sumie to już skończyłem tryb free battle na normalu, bo jak usiadłem do gry, to nie mogłem się oderwać :D Został jeszcze hard, ale to może być dla mnie za dużo. Przyjemny, młodzieżowy klimat, a nie gra dla jakichś mentalnych zgredów. 

 

I nadal się zastanawiam nad kilkoma innymi rzeczami. Straszne są te promocje od Sony w porównaniu do tych śmiesznych Nintendo, z którymi do tej pory miałem do czynienia. Tam praktycznie zawsze meh, tutaj boję się o wydanie kilku stów w jeden dzień. 

 

Co do Dig - za taką cenę warto, bo to gra na jedno dłuższe podejście, za to Heist jest o wiele lepszy. Grałem na 3DS-ie i spokojnie Top 3 indie gierek na tym systemie. Strategia turowa z widokiem z boku, z rozwojem postaci (których jest sporo), dobieraniem ekwipunku, multum poziomów i kilkoma stopniami trudności. Przeszedłem raz, a potem od razu zacząłem drugie podejście. 

Edytowane przez Elanczewski
Odnośnik do komentarza

DD ma problemy ze stabilnością, kilka godzin grania i trzy zwiechy. Do tego tak obciąża system, że nie można robić na vita nic innego, multitasking zostaje wyłączony, nawet wiadomości nie odczytamy. Gra sama w sobie fantastyczna.

Odnośnik do komentarza

No jest to imponujące, przy czym znalazłem posta pajgiego z którym się zgadzam, że jak taki XCOM przez połowę czasu wyświetla napis LOADING na ekranie to trochę mija się z celem, a ja jestem dosyć wrażliwy na techniczne niedoróbki. No cóż, do czegoś musi mi ta Vita z 3.60 i HENkaku służyć, ogram sobie na niej wersję "demo" żeby się upewnić przed zakupem ;).

Odnośnik do komentarza

Właśnie wracam z pierwszej podróży podczas której robiłem użytek z Vity i ta konsola naprawdę jest niesamowita. Śmiganie w Shovel Knighta na tym pięknym ekranie i na tym krzyżaku, Binding of Isaac na dwóch gałkach, XCOM w kieszeni, a ja dopiero się wgryzam w te wszystkie indyki sportowane z PC i parę ekskluzywnych gierek :obama:

 

Dawać mi Stardew Valley na to cudeńko ale już

Odnośnik do komentarza

Rozumiem Raven że Hotline Miami ogrywasz/będziesz ogrywał :[? Dyszka w promocji, ale ta gra jest tak niesamowita że ostatnio jak jechałem autobusem to prawie przegapiłem przystanek, bo jeszcze jeden level do wymaksowania miałem :P. Nawet jeśli ograłeś na innej platformie, to wersja na vitę jest królem portów jak lew królem dżungli.

 

Konsolę mam już prawie miesiąc i na tę chwilę muszę powiedzieć, że nie żałuję ani złotówki którą na nią wydałem. Od dłuższego czasu nie mam czasu ani chęci usiąść przed większymi konsolami więc potrzebowałem handhelda, a vitunia ma wszystko czego potrzebowałem. :banderas:

 

Poleci ktoś jakieś dobre rogue-like'i, albo sandboxy w które można grać praktycznie w nieskończoność? Myślę nad zakupem Minecrafta (brzmi śmiesznie ale nakur'wiałem w to jak miałem 14 lat, może to nie jest głupi pomysł jak na vitę, odpalić, zbudować dom, pojeździć na świni xd), Isaac to wiadomo ale co tam jeszcze jest ciekawego? Rogue Legacy, Spelunky, Don't Starve podobno GOTY, grał ktoś?

 

Jeszcze Wipeout 2048 do pełni szczęścia i wydaje mi się że cały 2017 spędzę przy vicie, a może nawet trochę 2018 :banderas:

Odnośnik do komentarza

Rogue Legacy, Spelunky i Don't starve naprawdę GOTY ale to ostatnie najbardziej specyficzne i najmniej arcadowe. Civki Ci nie polecam bo to wersja z telefonów i jest z(pipi)ana ogólnie. Polecam też Axiom Verge (nie do grania w nieskonczonośc ale i tak z 10h zabawy) bo dobrze działa, ja konczyłem na PS4 ale wrzuciłem na Vite zeby zobaczyc jak wypadł port i po pół godziny stwierdzam że naprawde super. 

 

Jak lubisz japonskie gierki to już w ogóle bajka. Wrzuć sobie FFT z PSX'a albo Front Mission 3 i masz zabawy na jakies 200h.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Rogue Legacy możesz grać w ciemno, nie ma drugiego indyka w którego władowałbym 40h. Cudowna gierka. Spelunky też świetne, ale trudne. Obczaj sobie demo wpierw. Don't Starve jeśli lubisz survivale też jest fantastyczne. Darkest Dungeon też jest bardzo godne uwagi. Masz Terrarię też.

 

Swoją drogą: czy Isaac bywa w ogóle w promocji? Świąteczne wyprzedaże są, a to cholerstwo żadnej zniżki nie dostało.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

od czasu premiery nie bylo w ogole promocji nad czym ubolewam ogromnie. kocham isaaca i kocham w niego grac, ale chcialbym go miec na wylaczonsc tez na vicie, bo nie bede odnawial golda specjalnie dla niego. no i ubolewam nad faktem ze afterbirth juz na vite nie wyszedl, no ale i tak - isaac w kieszeni jest przeza(pipi)isty. 

Odnośnik do komentarza

Z tym Aferbirthem chyba rzeczywiście pies pogrzebany, a jeszcze było info w wakacje że jakaś tam szansa jest, ech.

 

Rogue Legacy za 21 zł, więc chyba łyknę bez popity.

 

Swoją drogą przeglądam twittera i prawie zawału dostałem...

 

C0uS2mCXEAEPJTu.jpg

 

 

Niestety to tylko remote play, ale patrzcie jak to pięknie wygląda ;__; Dawać już to, ta gra pewnie zrujnuje moje życie, ale chcę tego

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...