Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

info z konfy:

 

-PS VITA System-

1.Price drop: 19,980 yen for both Wi-Fi and 3G models
2. a free week of PS+ for Japan accounts (free games include Uncharted, Dokuro, some others I forget
3. Reader App (for manga)
4. Torne App (PS3's TV recorder thing, only in Japan)
5. New silver color for Vita

-Games-

1. PSO2 (Bundle with silver Vita for 19,980 yen)
2. Monster Hunter clones up the wazoo, Soul Sacrifice, God Eater 2, Toukiden, Valhalla Knights 3
3. Dragon's Crown (2D side scrolling Mon Hun clone? lol)
4. Sen no Kieski
5. UMD Passport: import PSP God Eater 2 to Vita (for free? i forget)
6. Gundam Breaker (Mon Hun mech clone?)
7. FFX (character model only)

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Phantasy Star Online 2 (also on PC)

Toukiden (also on PSP)

Soul Sacrifice (exclusive!)

Valhalla Knights 3 (also on Wii)

Gundam Breaker (also on PS3)

God Eater 2 (also on PSP) - no date

Sen no Kiseki (also on PS3) - no date

Dragon's Crown (also on PS3) - no date

Final Fantasy X HD (also on PS3) - no date

i to jest lekarstwo na żałosną sprzedaż? Spoko xD.

Odnośnik do komentarza

trochę ruszy sprzedaż jesli faktycznie ten Soul Sacrifice okaże się dobry (a kilka wielkich nazwisk nad nim dłubie), a przy okazji Vita będzie juz wtedy tańsza. Jednak w dłuższej perspektywie (czytaj po premierze daj boże dobrego SoulSacrifice) dalej jest blado, niby tytuły z dzisiejszej konfy złe nie są ale jak sam widzisz - same porty z starych konsol albo gry, w które zagrasz na ps3

Odnośnik do komentarza

trochę ruszy sprzedaż jesli faktycznie ten Soul Sacrifice okaże się dobry (a kilka wielkich nazwisk nad nim dłubie), a przy okazji Vita będzie juz wtedy tańsza. Jednak w dłuższej perspektywie (czytaj po premierze daj boże dobrego SoulSacrifice) dalej jest blado, niby tytuły z dzisiejszej konfy złe nie są ale jak sam widzisz - same porty z starych konsol albo gry, w które zagrasz na ps3

Vitą może być i nawet za 500 zł z gratisową kartą 16GB. Ludzie i tak nie będą tego kupować z uwagi na brak unikalnych, dobrych gier na ten system.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Problem z Vitą jest taki, że w Japonii nie schodzi z półek, bo konkurencja ma zaklepane największe marki (Mario, Dragon Quest, Monster Hunter, Animal Crossing, Pokemon), a u "nas" rynek tak bardzo zmienił się przez smartfony, że potrzeba by było jakiegoś cudu - serii, która jest w stanie pobudzić sprzedaż.

 

Tylko właśnie, jaka? 3DS ciągnie w USA i Europie tylko dzięki Marianowi i nadchodzącym Pokemonom, a i tak nie ma rewelacji - nie sprzedaje się na poziomie DS. Zresztą co tu gadać, wystarczy sprawdzić jaka gra od 3rd party najlepiej sprzedaje się w USA na 3DS'a.

 

Angry Birds...

 

Takie są teraz realia. Myślę, iż zasadne mogą być obawy, że mamy do czynienia z ostatnią generacją klasycznych handheldów.

Odnośnik do komentarza

ja bym na miejscu Sony poszedł va bank i przeniósł jakąś znaną serię tylko i wyłącznie na Vitę, nie żaden spinoff w stylu Golden Abyss czy Killzone Marcenary tylko np Infamous3, Sypton Filter, Jak&Dexter4 czy Uncharted4. Z miejsca wielu fanów ps3 nie mających handhelda by go wg mnie kupiło.

Odnośnik do komentarza

ja bym na miejscu Sony poszedł va bank i przeniósł jakąś znaną serię tylko i wyłącznie na Vitę, nie żaden spinoff w stylu Golden Abyss czy Killzone Marcenary tylko np Infamous3, Sypton Filter, Jak&Dexter4 czy Uncharted4. Z miejsca wielu fanów ps3 nie mających handhelda by go wg mnie kupiło.

 

Mam lepszy i mniej ryzykowny pomysl, Monster hunter, lub jakies jRPG w calosci dedykowane Vicie, bez zadnych rozmyc na inne platformy.

Odnośnik do komentarza

Bida trochę, nawet nie trochę i wcale nie piszę tego z przekąsem. Toukiden, Dragon's Crown (które wygląda akurat całkiem sympatycznie), God Eater 2, Legend of Heroes czy FFX HD to gry, które pojawią się na innych platformach, a poza nimi wiele już nie ma. Obniżka ceny to krok we właściwym kierunku (a bundle z FFX HD albo GE2 może nawet rozruszałaby trochę sprzedaż), ale bez przynajmniej kilku musisz-mieciów nic to nie pomoże. PSP ruszyło swego czasu z kopyta w Japonii, bo wyszedł drugi, tańszy model konsoli razem z Crisis Core. Teraz na nic takiego się nie zapowiada, ba, za rok o tej samej porze może już nie być żadnych perspektyw, bo i tak większość nadchodzących gier na Vitę to zapowiedzi tytułów, które zaczęły powstawać zapewne przed startem/w okolicach startu konsoli, kiedy nikt nie prognozował takiej smuty.

 

Miałem skrytykować poza tym formę w jakiej zapowiedzieli tego swojego "Directa", ale z drugiej strony doszedłem do wniosku, że nie było sensu informować o tym wcześniej. Sony nakręciłoby tylko hype z którego nic by nie wyszło.

 

Szkoda Vity. Szkoda, bo PSP służyło mi dobrze (nadal służy) i szkoda, bo zapowiada się, że smartfonowe pierd'ololo może na serio zdobyć nowy przyczółek.

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza

Monter Hunter robi Capcom, który ma teraz podpisaną umowę z Nintendo na tą serię. Brak króla na ps vitę spowodował lawinę gier monsterhunterpodobnych z Soul Sacrifice od Sony na czele - zobaczymy czy te pochodne króla coś zdziałają.

 

Jrpg to znowu kwestia umów z 3rd party - Vity jest za mało by ktoś od siebie zachciał stworzyć wielkiego jrpg na tą kieszonsolkę, a Sony własnych studiów robiących jrpg nie ma.

Odnośnik do komentarza

Ja wiem ze MH odpada, dlatego kupilem 3DSa i wkrotce zaopatrze sie w Wii U (wiiu glownie wlasnie dla MH, taka sile przebicia ma dla mnie ta seria).

 

Co do Soul Sacrifice, ta gra ma szanse byc lepsza od Monster Huntera, jednak pod warunkiem ze nie bedzie z niego zrzynac, a na to sie nie zapowiada z dotychczasowych materialow, obok TLoU gra na ktora czekam najbardziej w tym roku.

Odnośnik do komentarza

Takie są teraz realia. Myślę, iż zasadne mogą być obawy, że mamy do czynienia z ostatnią generacją klasycznych handheldów.

 

Ja myślę, że aż tak źle nie jest. Raczej mamy do czynienia z ostatnim handheldem od Sony. 3DS powoli się rozkręca, jest go już 30 mln. Jest też sporo świetnych zapowiedzi, a wg. mnie wciąż najlepsze przed nami. Prawdziwe konsolki przenośne nie umrą tak szybko, dziwi tylko, że jedynie Nintendo umie odnieść sukces na tym polu.

 

Sam troszkę zatęskniłem za PSP, super sprzęcik to był. Mój kolejny beznadziejny deal, jaki zrobiłem sprzedając konsolę z "PlayStation" w nazwie. Po opchnięciu PS2 z 40 grami w świetnym stanie za niecałe 600 zł w 2008 roku, rok temu sprzedałem swoje PSP za jakieś 300 zł. Teoretycznie, bo głupi byłem i niby zaufanemu e-ziomkowi z forum na krechę puściłem. Do dzisiaj jeszcze mi wisi 80 zł. Zdecydowanie nie było warto :/.

Odnośnik do komentarza

Nie wydaje mi się aby prognozy typu "nadchodzi śmierć kieszonsolek" się sprawdziły. Gracze grają i będą grać na handheldach. Jednak mimo wszystko przenośne konsolki oferują więcej niż smartfony, poza tym jakby nie patrzeć taki 3DS sprzedaje się świetnie, więc zapotrzebowanie na rynku jest. W końcu granie nie jest jakąś niszową dziedziną rozrywki tak więc i chętni na konsole stworzone właśnie do grania też się znajdą. 

A co do Vity... Obniżenie ceny to na pewno krok w dobrym kierunku, choć sama obniżka nie przełoży się bezpośrednio na sprzedaż konsoli. Obniżka ceny powinna iść parze z grami, których Vita potrzebuje. Chętnie zobaczyłbym jakieś nowe marki, zrobione specjalnie dla Vity.

Odnośnik do komentarza

To całe Vitą Heaven, to impreza porównywalna z Nintendo Direct. Na neogafie ludzie piszą, że jeżeli na takim evencie nie zapowiadają nowych gier, to już robi się bardzo niedobrze. Mi się wydaje, że jeśli na Destination Playstation nie zobaczymy nowych gier, to konsola będzie już martwa. Naprawdę szkoda Vity, bo jest to kapitalna mobilna konsola.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

3DS sprzedaje się świetnie

w Japonii owszem, ale na innych rynkach dalej idzie łeb w łeb z DS'em.

 

Już nie mówię nawet o sprzedaży gier, która jest niepokojąca. Jedyne gry łapiące się do notowań to Mario Kart, 3DLand i NSMB2. Oby ten rok trochę to zmienił.

 

No ale już uciekam z tym offtopem, bo to temat o vicie ;p

 

Jednak mimo wszystko przenośne konsolki oferują więcej niż smartfony

Dla mnie, dla ciebie czy innych użytkowników w tym temacie na pewno. Gorzej z ludźmi (dziećmi?), którzy przenieśli się do świata gierek za dolara.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Gry są....

 

Są RPG, są i dungeon crawlery, ale co z tego skoro Sony nic nie robi, aby popchnąć developerów i publisherów żeby Ci wydali to poza Japonią? Na dodatek jeszcze dowalają jakieś nikomu niepotrzebne przepisy o tłumaczenie opisów w sklepach PSN i efektem jest jeszcze mnie gier w formie cyfrowej w Polsce, np. brak Disgaea 3 w normalnej cenie itp itd.

 

Jak tak ma wyglądać PS4 to ja s**m na taką nową platformę jak już wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza

To że Sony nie umie robić konferencji to już chyba wszyscy powinni wiedzieć.

Dużo osób czekało jak pokażą trailer Oreshiki2( zważywszy że wczoraj oficjalna strona gry wystartowała) ale Sony dalej trzyma w niepewności.

Do końca tego miesiąca wychodzi w Japonii 7 gier.

Sen no Kiseki pozamiata.

Odnośnik do komentarza

No na razie wiadomo, że w tym roku wyjdzie w Europie Tales of Xillia, pewnie od jej sprzedaży zależy przyszłość dwójki, ale w sumie jakby nie wydali potem dwójki to byłby to niezły trolling ze strony Namco, bo jedynka ewidentnie została wydana za szybko :)

 

Co do Tales na vitę, to osobiście myślałem o Hearts, ale sporo wychodzi import więc na razie biorę na wstrzymanie, może ruszy coś w kwestii lokalizacji...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...