Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jakie naciąganie ?? Zrobiłem sobie wszystkie trofea poza tym aby wykupić wszystko i tym by kupić złoty upgrade dla jakiegoś pojazdu (zrobie niedługo bo monety wpadają bardzo szybko). Wszystko da się spokojnie zrobić bez kupowania czegokolwiek za prawdziwą kasę. W zasadzie tylko jeden pucharek wymaga troche skilla (no i moze odrobine szczęścia). Reszta to jakies pierdoły + czysty grind. Mnie to gierka wciągnęła i mam zamiar sobie polatać jeszcze sporo. Naprawde ktos może narzekać że dostał pełen produkt za darmo ?? Do tego bez systemu pay to win....

Odnośnik do komentarza

Tak ja lubię narzekać i sobie ponarzekam :)

Sony wprowadziło minisy jakoś w połowie 2009 jako konkurent dla tanich/darmowych pozycji ze smartfona.

Jetpack Joyride w wersji minis kosztuje 16zł. Kto by płacił 16 złotych, gdzie na smartfonach gra jest za free? Gdzie te tanie konkurencyjne ceny? Niektóre tytuły z tej oferty kosztują i 24 złote. U "konkurencji" 0,89$.

Mądre głowy w Sony pomyślały i wrzuciły Jetpacka za "free" (z dodanym trophy, bo tak by nikt nie grał i możliwością płacenia prawdziwą kasą). Jest to kolejna darmowa gierka która dostajemy. Wolałbym jednak pudełkową premierę jakiegoś hitu za max 100zł niż co jakiś czas dostawać darmowe gry rodem z telefonu. Wcześniej wrzucili np. Treasures of Montezuma Blitz, gdzie graliśmy parę minut i albo robimy sobie kilku godziną przerwę, albo kupujemy możliwość dalszej gry za prawdziwą kasę.

Świetnie zmienia to rynek handheldów.

W czasach gameboya, nikt nie posiadał telefonu, a wiele osób marzyło o graniu na dworze (na polu:). Ale teraz w dobie PSVity/3DSa mamy i Androida i iOSa. W tamtejszych sklepikach mamy tysiące aplikacji za free. Czym zatem Vita (kupiona za 1200zł w dniu premiery) ma nas zachęcić do kupna?

Brakiem gier? Czy rzucanym nam co jakiś czas za free konwersjami z telefonu?

Chcę nowe gry, nowe IP, przystępne ceny konkurencyjne dla smarftonów.

Cieszmy się z "darmowego" plusa i tytułów na Vitę, tylko obawiam się że kiedyś zabraknie i tytułów co miesiąc.

Jestem zawiedziony kupnem tego sprzętu - co mi z tych rdzeni jak gram na emu w stare tytuły z GBA. Bez mikro transakcji, ale za to z ciekawą, wciągającą fabułą.

 

PS. Ach, dobrze Jetpack Joyride w wersji na Vitę nie ma reklam:)

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jetpack Joyride jest też w wersji na PS3 i też za darmo więc nie wydaje mi się żeby akurat ta gra miała próbować ratować PSV przed posuchą (która jest ale na razie jeszcze mam w co grać an tym sprzęcie). Minisy to dla mnie największy fail Sony jak chodzi o cyfrową dystrybucję. Nie zmienia to jednak faktu że naciągacze to raczej gry, w które nie da się wygrać bez płacenia. Tutaj wszystko można za darmo i do tego bardzo łatwo. Jetpacka bym sie pod tym względem nie czepiał. Vita albo dostanie jakies wypasione gierki albo zdechnie bardzo szybko. Aha, no i Sony nic za darmo nie wrzuciło, decyzja co do ceny należy zawsze do wydawcy ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

PS. Ach, dobrze Jetpack Joyride w wersji na Vitę nie ma reklam:)

 

Ja gram na androidzie bez reklam - offline. ;)

 

Niestety cale PS Vita to jeden wielki fail Sony, myslalem, ze kupie konsole troche po premierze, ale poki co jak widze co sie z nia dzieje to nie mam zamiaru wywalac kasy tym bardziej, ze sama konsola jest w dalszym ciagu dosyc droga.

Sytuacja nie jest zbyt ciekawa bo dobrych gier jest poprostu bardzo malo, a w zapowiedziach pusto, Sony juz koncentruje sie na PS4, wiec nie wydaje mi sie zeby sytuacja miala sie w najblizszym czasie poprawic. Niestety Sony nie wyciagnelo zadnych wnioskow z poprzedniego swojego handhelda i ich nowa przenosna konsola nadal jest olewana i tak jak PSP bedzie ja warto kupic dopiero po jakims czasie - jak stanieje i przede wszystkim zyska wiecej konkretnych gier.

 

W obecnej sytuacji moj smartfon ma do zaoferowania znacznie wiecej niz Playstation Vita - cala masa darmowych gier i aplikacji.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Gra ktoś w tego Jet Seta w ramach Plusa?

Jestem chyba jedną z nielicznych osób, które nie podchodzą do gry sentymentalnie - ot, nie miałem DeCeka, a przez to gra w którą gram po raz pierwszy w 2013, jest dla mnie crapem.

Strasznie oldskullowy gameplay - denerwuje: kamera (nie daj Boże:), uciekając przed pałami, wjedź w jakąś krawędź planszy),

sterowanie (niby grindujemy, ale ułamek piksela nie pozwala nam doskoczyć na kolejną "rurkę").

Brak w grze jakiegoś, ostatnio popularnego, levelowania/expienia. Chyba że jeszcze tego nie odkryłem.

No i o co tu chodzi? Jeździmy po planaszach, uciekając przed policją, zbieramy puszki sprayu i bazgramy graffiti? I w każdej planszy to samo? Ileś tam murów do obsmarowania?

Monotonia. Przyznam że wolę zagrywać się w krytykowanego tu, Jetpack'a Joy'a :)

Edytowane przez grzybiarz
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Oj Grzybiarz, a ja Cię lubiłem a tu tak się naraziłeś :]

 

 

Brak w grze jakiegoś, ostatnio popularnego, levelowania/expienia.

 

Ostatnio modnego. A ta gra jest sprzed ponad dekady!

 

Patrząc przez perspektywę teraźniejszości połowa dawnych hitów to obecnie crapy, bo grafa nie ta, bo archaizmy, bo to czy tamto... I podobnie jest tutaj, bo jeśli chodzi o gameplay, obecnie jest troszkę biednie, ale dla tych którzy grali w JSR na DeCeku będzie to miłe odświeżenie wspomnień.

 

Co do Twoich zarzutów, to uczciwie trzeba przyznać, że właśnie samo stawianie graffiti i oprawa A/V są tutaj kozackie! Nie ma to jak ucieczka przed naszym zwariowanym policjantem oraz czołgami i helikopterami, w akompaniamencie, któregoś ze świetnych kawałków, oraz wrzucanie grafów pod ciśnieniem zbliżających się bojówek przeciwnika. Mmm, chyba zaraz jeszcze sobie zapuszczę stage w kanałach przez te wspomnienia.

 

Grzybiarz, a Ty młody się nie znasz ;)

Odnośnik do komentarza

Panowie - nazbierało się trochę tych gier z PLUSA i może czas kupić jednak tą Vitę. Mam parę pytań

 

1. Czy będę musiał utworzyć dokładnie takiego samego użytkownika z hasłami itp jak to konto PLUSowe z PS3 - żeby grać w te tytuły?

2. Ilu userów może być na Vicie?

3. Czy jak kupię używaną Vitę to bez problemu zgram ją z tym kontem z PLUSA czy już może być przypisana do innego?

4. Jak to jest z tymi profilami i grami - daną grę (nawet zakupioną) mogę odpalić tylko na jednym profilu i koniec? Używki odpadają czy jak?

5. Ile trwa kopiowanie gier z ps3 na psv? Czy tak samo cholernie długo jak zdjęć i innych pierdół?

 

Sorki, że takie noobowskie pytania ale zlałem Vite bo nie było tam w co grać ale teraz jak już mam prawie 10 tytułów na PLUSIe to można pomyśleć i wyszarpać ją taniej.

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Panowie - nazbierało się trochę tych gier z PLUSA i może czas kupić jednak tą Vitę. Mam parę pytań

 

1. Czy będę musiał utworzyć dokładnie takiego samego użytkownika z hasłami itp jak to konto PLUSowe z PS3 - żeby grać w te tytuły?

2. Ilu userów może być na Vicie?

3. Czy jak kupię używaną Vitę to bez problemu zgram ją z tym kontem z PLUSA czy już może być przypisana do innego?

4. Jak to jest z tymi profilami i grami - daną grę (nawet zakupioną) mogę odpalić tylko na jednym profilu i koniec? Używki odpadają czy jak?

5. Ile trwa kopiowanie gier z ps3 na psv? Czy tak samo cholernie długo jak zdjęć i innych pierdół?

 

Sorki, że takie noobowskie pytania ale zlałem Vite bo nie było tam w co grać ale teraz jak już mam prawie 10 tytułów na PLUSIe to można pomyśleć i wyszarpać ją taniej.

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

 

1. Tak, musi to być Twoje konto na którym masz Plusa.

2. Jeden user na raz. Żeby zalogować się na inne konto trzeba poprzednie usunąć.

3. Tak, bez problemu będzie śmigać.

4. Grę z cyfrowej dystrybucji można odpalić tylko na tym koncie na którym się ją kupiło. Używki pudełkowe działają normalnie.

5. Długo :P

 

@Dydel - no właśnie o tej blokadzie słyszałem, ale nie byłem pewien. Dzięki za wyjaśnienie.

Edytowane przez SzczurekPB
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

1. Tak, podajesz te same passy co do konta które masz na PS3.

2. Jest tylko 1 profil, czyt. 1 karta pamięci jest przypisana do jednego konta, chcesz wejść na inne konto PSN ? Formatuje Ci się memorka.

3. Jak kupisz, to po prostu przywracasz ustawienia fabryczne + format memorki i nie ma problemów.

4. TAK

 

Szczurek szybszy był, niektóre pudełkowe wersje mają blokadę, że jeżeli nie usuniesz danych gier z jednej PSV, a wsadzisz kartę do drugiej PSV, to masz zablokowane trofea.

Edytowane przez dydel
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

chwilkę bo nie nadążam....dajmy na to mam Vitę i memorkę 16gb...kończy mi się miejsce i dokupuje drugą memorkę 16gb na której chce zrobic konto na tą samą osobę co na pierwszej memorce (czyli dwie memorki przypisane do tej samej konsoli i do tego samego konta) - mimo wszystko za każdym razem jak zmienie memo trzeba będzie przywrócić ustawienia fabryczne w vicie?!

Odnośnik do komentarza

chwilkę bo nie nadążam....dajmy na to mam Vitę i memorkę 16gb...kończy mi się miejsce i dokupuje drugą memorkę 16gb na której chce zrobic konto na tą samą osobę co na pierwszej memorce (czyli dwie memorki przypisane do tej samej konsoli i do tego samego konta) - mimo wszystko za każdym razem jak zmienie memo trzeba będzie przywrócić ustawienia fabryczne w vicie?!

 

Z tego co zrozumialem, to sie chyba tyczy tylko momentow, w ktorym chcesz sie przesiasc na osobne konto bo bedzie trzeba zrobic format i powrot do ustawien fabrycznych, choc moge sie mylic, jesli tak to lipa troche :>

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Tak. Chore. Mam nadzieje, że to ich ugryzie w du.pę.

 

 

Chociaż szczerze mówiąc, już ugryzło.

 

pier.dolisz, że tak jest!!! no masakra, czyli na chwilę obecną nie ma możliwości zrobienia biblioteki gier na memorkach i jesteśmy zmuszeni do usuwania,przegrywania tytułów w ramach miejsca na jednej karcie. Jak już się wsadzi drugą i nawet jakby się chciało tam założyć to same konto na tą samą konsolę to i tak reset ustawień....no (pipi)a chore :/

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

chwilkę bo nie nadążam....dajmy na to mam Vitę i memorkę 16gb...kończy mi się miejsce i dokupuje drugą memorkę 16gb na której chce zrobic konto na tą samą osobę co na pierwszej memorce (czyli dwie memorki przypisane do tej samej konsoli i do tego samego konta) - mimo wszystko za każdym razem jak zmienie memo trzeba będzie przywrócić ustawienia fabryczne w vicie?!

 

Jak byś chciał grać na innym koncie to wtedy jedynie. Dodatkowo nie wiem w czym problem, nie trzeba wszystkich gier magazynować na karcie. W Vicie jest spoko menadżer zawartości do zgrywania i archiwizowania na PC, w tym przypadku, aż tak długo się nie zgrywa jak PS3 ---> PS VITA

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

pinballarcade.jpg

Pinball Arcade, rozmiar: 123 MB, średnia ocen wg. Metacritic: 79/100

Gra już wylądowała na sklepiku, za free dla plusowców. Swoją drogą to mamy tylko dwa stoły. Za paczkę dwóch kolejnych stołów trza zapłacić 18 złotych. Paczki chyba są cztery. Wrzucili grę by pozarabiać te min. 18zł :)

 

A i chyba szykuje się dziś soft 2.05.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

pinballarcade.jpg

Pinball Arcade, rozmiar: 123 MB, średnia ocen wg. Metacritic: 79/100

Gra już wylądowała na sklepiku, za free dla plusowców. Swoją drogą to mamy tylko dwa stoły. Za paczkę dwóch kolejnych stołów trza zapłacić 18 złotych. Paczki chyba są cztery. Wrzucili grę by pozarabiać te min. 18zł :)

 

A i chyba szykuje się dziś soft 2.05.

 

Grałeś w to? Nie dwa a cztery (tak 4!) stoły:

 

- Arabian Nights

- Ripleys Belive it or Not

- Black Hole

- Theatre of Magic

 

 

Pinball może i oprawą lekko ustepuje konkurencyjnemu Zen Pinball 2 ale stoły są kopiami rzeczywistych maszyn a fizyka bili jest lepsza i zblizona do rzeczywistej.

Paczki ze stołami są też tańsze jak u konkurencji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...