Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam pytanko a nie chcę przekopywać całego forum. Kończy mi się miejsce na karcie pamięci (4g - niestety) i zamierzam kupić nową większą. Czy jak załaduję tę nową kartę to stracę wszystkie trofiki, savy? czy trza coś kopiować bądź przenosić, czy wystarczy zmieniać tylko karty gdybym ewentualnie chciał powracać tylko do dawnych tytułów. Sorry, ale zielony jestem i z góry dziękuję za odpowiedź.

 

PS. Kupiłem sławetnego już CoD: BO na vitkę i naprawdę fajna gra - wiem, że to kwestia gustu, ale niesłusznie ją zjechano jeśli ktoś ma wątpliwości to zachęcam. Rozgrywka online zwłaszcza daje radę. I mówię to zupełnie nie fanboyowsko - bo jestem raczej graczem niedzielnym.

Odnośnik do komentarza

Siema, mam pytanko a nie chcę przekopywać całego forum. Kończy mi się miejsce na karcie pamięci (4g - niestety) i zamierzam kupić nową większą. Czy jak załaduję tę nową kartę to stracę wszystkie trofiki, savy? czy trza coś kopiować bądź przenosić, czy wystarczy zmieniać tylko karty gdybym ewentualnie chciał powracać tylko do dawnych tytułów. Sorry, ale zielony jestem i z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Trofea są synchronizowane z serwerem więc po zakupie nowej karty będziesz musiał po prosty zsynchronizować się z PSN i przywróci Ci wszystkie dane. Jeśli chodzi o save to tutaj w zależności od tego czy masz plusa musisz ręcznie zrobić backup na komputer tych gier, których dane zapisywane są na karcie pamięci konsoli a nie własnej. Przy plusie wszystkie zapisy idą na serwer Sony.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Siema, mam pytanko a nie chcę przekopywać całego forum. Kończy mi się miejsce na karcie pamięci (4g - niestety) i zamierzam kupić nową większą. Czy jak załaduję tę nową kartę to stracę wszystkie trofiki, savy? czy trza coś kopiować bądź przenosić, czy wystarczy zmieniać tylko karty gdybym ewentualnie chciał powracać tylko do dawnych tytułów. Sorry, ale zielony jestem i z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Trofea są synchronizowane z serwerem więc po zakupie nowej karty będziesz musiał po prosty zsynchronizować się z PSN i przywróci Ci wszystkie dane. Jeśli chodzi o save to tutaj w zależności od tego czy masz plusa musisz ręcznie zrobić backup na komputer tych gier, których dane zapisywane są na karcie pamięci konsoli a nie własnej. Przy plusie wszystkie zapisy idą na serwer Sony.

Czyli jednym słowem gdybym od początku miał plusa nie musiałbym się o nic martwić? Wystarczyłoby wymienić kart i po sprawie tak? Dzięki za szybkie odpowiedzi jesteś tu nieoceniony.
Odnośnik do komentarza

Plus posiada chmurę na którą możesz kopiować swoje stany gier, taki serwer Sony, gdzie nic Ci nie zginie i w każdym momencie będziesz mógł z tego korzystać posługując się swoim kontem nie ważne czy na PS3 czy PSV. Inaczej musisz robić to ręcznie i backupować dane na komputer.

 

Winner a jak teraz kupiłem Plusa i nastawiłem automatyczną aktualizację to "stare" save z przed Plusa też tam się tam wyeksportują ?

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Plus posiada chmurę na którą możesz kopiować swoje stany gier, taki serwer Sony, gdzie nic Ci nie zginie i w każdym momencie będziesz mógł z tego korzystać posługując się swoim kontem nie ważne czy na PS3 czy PSV. Inaczej musisz robić to ręcznie i backupować dane na komputer.

 

Winner a jak teraz kupiłem Plusa i nastawiłem automatyczną aktualizację to "stare" save z przed Plusa też tam się tam wyeksportują ?

 

Wszystko ustawiasz w menadżerze zawartości, można zaznaczyć, żeby dane były aktualizowane automatycznie.

 

Właśnie, warto płacić za 32 giga? Czy wystarczy 16? Oczywiście kupuję Plusa i nie mam zamiaru kupować innych gier ^_^

 

Warto kupić 32GB, uwierz. Jeśli już nie zamierzasz brać gier innych jak z plusa to dołóż te 100zł i kup 32GB, kiedyś mi podziękujesz.

Edytowane przez winner
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja wiem czy potrzebna duża karta?

Mam 8gb-na karcie mam Uncharted,Gravity Rush , Chronovolta i jakieś dwa dema.

 

Potrzebna. To dopiero początek plusa i już masz pełną kartę...

No tak,tylko że jak przejdę te gry to po co mi na karcie?Generalnie z wyjatkiem bijatyk nie wracam do gier, które już skończyłem, a jak mi za jakiś czas najdzie jakoś mimo wszystko ochota no to sobie ściągnę ponownie.

Odnośnik do komentarza

I co robicie z save'ami mając plusa? Trzymacie w chmurze? Ja jestem tradycjonalistą i każdą grę (na swojej 4GB karcie) po przejściu przerzucam na kompa. Trochę to uciążliwe, wkurzam się, że nie można skopiować samych saveów tylko wolniutko idzie cała gra + patche + save'y...grr

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Ja wiem czy potrzebna duża karta?

Mam 8gb-na karcie mam Uncharted,Gravity Rush , Chronovolta i jakieś dwa dema.

 

Potrzebna. To dopiero początek plusa i już masz pełną kartę...

No tak,tylko że jak przejdę te gry to po co mi na karcie?Generalnie z wyjatkiem bijatyk nie wracam do gier, które już skończyłem, a jak mi za jakiś czas najdzie jakoś mimo wszystko ochota no to sobie ściągnę ponownie.

 

No dokładanie, ja mam teraz 4gb, zmieniam na 16. Filmów nie oglądam w taki sposób, więc tylko do gier. Też rzadko kiedy wracam do skończonych tytułów, no i wolę nie mieć za dużo na raz bo nie wiem w co grać.

 

edit: w sumie jak ktoś lubi wracać do pokończonych tytułów i ma mega słabe łącze to może pomyśleć o 32 giga, bo tak to taką grę 1-1,5 gb nawet jak sobie chce odświeżyć to sobie ściągnie ponownie w kilka / -naście / -dziesiąt minut

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...