Skocz do zawartości

The Dark Knight Rises


piotrov

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby w Begins i TDK też było tyle dziurek, niedomówień, przeskoków, plotholes (ch,uj tam zwał jak zwał). To myślę, że mało kto czepiałby się ich w TDKR bo zwyczajnie każdy wiedziałby czego się spodziewać, wiedziałby, że "tak to wygląda w Batmanach od Nolana". Natomiast co innego gdy dwie pierwsze części były bardziej poukładane i bez tylu "nie do ciągłości".

 

To chyba normalne, że człowiek zaczyna zauważać, że coś nie do końca zagrało w Rises. Chociaż zgadzam się, że to nadal dobry film a przede wszystkim efektowne widowisko tylko bez tej nutki "genialności" Begins i TDK.

Odnośnik do komentarza

Wszyscy tak gadają o tym rozmachu i widowiskowości, że zaczynam myśleć, że widziałem inny film. Dla porównania obejrzałem wczoraj Mrocznego Rycerza i pod względem wizualnym robi dużo lepsze wrażenie. Lepsze ujęcia miasta z powietrza (duża zasługa tego, że więkoszośc dzieje się w nocy). Bardziej widowiskowe sceny pościgów (pomimo braku Batwinga), które w TDKR są beznadziejne. Akcja z ciężarówką czy szpitalem kładą Rises na łopatki. Jedyne co może robić wrażenie w TDKR to scena na stadionie, bo jesli ktoś mówi o rozmachu na podstawie żałosnej końcowej szarży to jest niepoważny. Początek z samolotem też nie wbija w fotel.

Odnośnik do komentarza

w ostatniej scenie pościgu za ciężarówką tumblery wypadają niemal komicznie. nie dość, że sprawiają wrażenie jakby były zrobione z kartonu to jeszcze kiedy strzelają do latającego nietopera - no takie PIFPAF bez żadnego poweru. ja rozumiem, że nolan naciska zawsze na praktyczne efekty, sam zawsze jestem pierwszy do pochwał takiego rozwiązania no, ale tutaj to jednak scena prosi się o mała ingerencję komputera co by dodać trochę mocy. pościg z tdk przebija wszystkie sekwencje akcji z tdkr. oczywiście - skala widowiska jest o wiele większa, ale wykonanie jednak o klasę niżej.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie właśnie sceny z samolotem, sceny na boisku jak i pościg rakiet Banea za Batem robiły ogromne wrażenie, za równo za 1szym razem jak i za 3im,a jeszcze do IMAXA w Poznaniu jeszcze jadę. Ktoś wie czy dużo ludzi tam chodzi ? Bilety z kilkudniowym wyprzedzeniem brać ?

 

Dużo (przynajmniej na razie), bez rezerwacji będziesz miał miejsce z przodu:) Ja na seans w niedziele o mało atrakcyjnej godzinie (10:00) musiałem rezerwować bilety a i tak było ciężko.

Odnośnik do komentarza

Świetny film. Pamiętam, że przy Mrocznym Rycerzu też była wielka dyskusja na temat jego jakości, a teraz jak wyszedł sequel, to poprzedni jest już kultowy i doskonały. ;) Trylogia trzyma poziom, opowiada ciekawą historię i przede wszystkim jest oryginalną interpretacją uniwersum Batmana. Dla mnie trylogia broni się przede wszystkim bardzo dobrymi kreacjami bohaterów - Bruce Wayne, Alfred, Fox, R'as al Ghul, Scarecrow, Joker, Bane, Gordon, Harvey Dent. Moim zdaniem same strzały w dziesiątkę. Selina Kyle też niezła, choć tu akurat czuję lekki niedosyt - Nolan nie do końca wykorzystał potencjał tej postaci. Bane rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Gość Drozdoo

dokladnie, mozna tego Batmana nie lubic i wytykac bledy w filmie ale to nie zmienia faktu ze to wielkie zwyciestwo komiksowego bohatera( celowo nie mowie super bohatera), wizja totalna jednego rezysera dzieki której wielu ludzi po raz pierwszy spotkalo sie z Batmanem.

Odnośnik do komentarza

Mi film bardzo się podobał. Śmiem twierdzić, że jest nawet lepszy od Mrocznego Rycerza. Na ogromny plus idzie znaczna poprawa scen walk, tutaj widać już spory krok naprzód. Jest też więcej akcji niż poprzednio, może w tej części treści już tak nie powaliła, jak w przypadku całej otoczki Jokera poprzednio. Największe wrażenie wywarł na mnie sam Bane. Głos, maska, bezwzględność - ta kombinacja wypadła tutaj kapitalnie.

 

Jedynie samo zakończenie było dla mnie zbyt szybkie. Ale ogółem 9/10.

Odnośnik do komentarza
Gość Szprota

Co tu dużo pisać film bardzo dobry ale nie bez błędów. Nie będę się rozpisywał bo to co chciałem napisać zostało już powiedziene. Mam nadzieję że Nolan zrobi kolejny film o batmanie(tak wiem jest to zakończonie trylogii ale nie zabija się kury znoszącej złote jaja.

 

Ode mnie 8/10

 

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję że Nolan zrobi kolejny film o batmanie(tak wiem jest to zakończonie trylogii ale nie zabija się kury znoszącej złote jaja.

 

Niech weźmie się za coś innego bo szkoda by taki talent miał się marnować na kontynuacjach. Nawet nie chce brać udziału jako producent reboota Batmana w 2015 roku z tego co wiem.

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłem z kina i rzec muszę, że ostatnie adaptacje komiksów z uniwersum DC są klasą same dla siebie. TDKR jest filmem nieprzeciętnym. Nie wybitnym, ale trafiającym konwencją adaptacji komiksu dokładnie tam gdzie może być odczuwalna satysfakcja z oglądania. Bane jest świetny, Catwoman jest świetna, Batman jest świetny, nawet Rex Lewis nie denerwował tak bardzo.

 

Kurcze...myślałem, że

Bane w pewnym stopniu chociaż wygra.

 

 

9/10

Odnośnik do komentarza

Co tu dużo pisać film bardzo dobry ale nie bez błędów. Nie będę się rozpisywał bo to co chciałem napisać zostało już powiedziene. Mam nadzieję że Nolan zrobi kolejny film o batmanie(tak wiem jest to zakończonie trylogii ale nie zabija się kury znoszącej złote jaja.

 

Ode mnie 8/10

 

A później ludzie by jęczeli: "Nieee tylko nie kolejny Batman Nolana, nieeeeeeee". Po części bym się z nimi zgodził, bo Nolan tylko by się marnował, ale z drugiej strony bardzo bym chciał żeby Gordon-Levitt był nowym Batmanem/Nightwingiem/Robiniem. Ale bardziej nie chcę niż chcę tego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...