Skocz do zawartości

The Dark Knight Rises


piotrov

Rekomendowane odpowiedzi

"The Dark Knight Rises" i "The Dark Knight Rises, Again" ?

Cokolwiek... choćby "The Dark Knight Rises Part I and II". Akcja był po prostu zbyt "ściśnięta" w szczególności od połowy filmu.

Z powrotem Batmana czyli animowanym przekładem komiksowego The Dark Knight Returns świetnie sprawa wyszła. Nie tak dawno mogliśmy oglądać zmagania starszego Bruce'a, a już za dwa miesiące (z groszem) kolejna część jego przygód. Dzięki takiemu zabiegowi mamy jak na razie najlepszą animację o Batmanie z solidnym scenariuszem i dobrze prowadzoną akcją. Taka ilość ważnego materiału nie zmieściłaby się w jednej części (1,5 czy 2 godziny) i coś trzeba by było wyciąć przez co ucierpiałby na tym ogólny odbiór. A tam mamy jedną historię w dwóch częściach z dostateczną ilością czasu i zaangażowania dla poszczególnych wątków. Jaram się powrotem Jokera :)

Edytowane przez Farmer87
Odnośnik do komentarza

Doj.ebany komiks. Na półce u mnie leży. Mam nadzieję, że 2 część ekranizacji również nie zawiedzie.

 

 

Aha, wersji dvd filmu boje się oglądać, bo na premiere byłem tak napalony, że ja pier.dole i nie widziałem wad tego filmu. Sam nie wiem, czy jest sens oglądać. Tylko sobie wizję popsuje.

Odnośnik do komentarza

Odnotowałem to już oglądając film w kinie, ale w wersji BD ten problem jest jeszcze bardziej wyraźny. Nie wydaje wam się, że całość jest bardzo dziwnie zmontowana? Sceny np. kończą się za szybko, bo można by jeszcze zrobić zbliżenie na reakcję aktora czy coś... Do tego dochodzi jeszcze dziwniejszy zabieg, czyli wymieszanie ratio 16:9 z 64:27 (z paskami na dole i u góry). Co do chu.ja? Strasznie niewygodnie mi się to ogląda i jestem ciekaw czy gdziekolwiek jest to jakoś uargumentowane, czy ot, tak sobie Nolan wymyślił.

Odnośnik do komentarza

mam nadzieję, że nie tylko ja uważam, że głos bane'a to czysta zayebistość. film oglądałem wczoraj (niestety z tym zrypanym tłumaczeniem, ale mój jako taki angielski dał radę). do seansu uniknąłem jakichkolwiek spoilerów, widziałem tylko pierwszy teaser, średnią na imdb (8. osiem) i trochę jęków zawodu na tym forum. uważam, że to bardzo dobry film, po prostu. batmany burtony cenię, ale trylogię nolana stawiam wyżej. co by tu jeszcze błyskotliwego napisać ? dkr > avengers > transformers > avatar.

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Tak swoją drogą, to blurej leży na dysku, ale boje się odpalać. Tak mi internet i znajomy ten film obrzydzili, że ja pier.dole.

 

A z kina wychodziłem podjarany jak mało kto. Nie wiem, może lepiej jak pozostanie mi w głowie jako dobry film.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...