Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Moja dietka "mister jurata 2013" wygląda tak

 

1. Makaron durum+ jaja sadzone+ łyzka oliwy

2.Makaron durum+ kurak z warzywami+ 2 łyżki oliwy

3.Makaron Durum+kurak z warzywami + 2łyżki oliwy

4.Twaróg +  2 łyżki oliwy.

 

Do tego 5 razy w tygodniu aero godzinne. Suplementacja bcaa.

 

Czy jest sens zamieniac ten makaron na np. ryż brązowy, chleb pełnoziarnisty i makaron z pełnego zboża czy jak mu tam? 

Odnośnik do komentarza

Makaron ma dużo glutenu,a on ogranicza redukcję.JA mimo wszystko an śniadanie jadł bym standardowe płatki,teraz robię je w postaci placków,wrzucam do miski,wbijam 2-3 jaja,lekko podsmażam bez olejowo,do tego swojski dżem z jabłek i pychota z rana.Co do masła orzechowego to wiem że kulturyści dużo go jedzą,ale wolałbym jeść orzechy,albo samemu robić,bo te masło z fistaszków to nie jest z orzechów,bo fistaszki to odmiana fasoli :P

Odnośnik do komentarza

Czy po treningu bialko+banan+dwie lyzki miodu, a po przyjsciu do domu ryz z tartym jablkiem bylby okej? Chodzi mi bardziej o okres przy redukcji.
 
I przyokazyjnie o kawie ;)

Typ ma ogolnie sporo fimikow, ktore poruszaja tematy zywienia.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Dlatego z wiekiem warto bawić się w mimikery insuliny(kiedyś o nich pisałem).Szczególnie liście Banaba,które są źródłem substancji zwanej kwasu 2α-hydroksyursolowego (corsolic acid), kwasu elagowego oraz licznych garbników. Wykazano, żę kwas 2α –hydroksyursolowy aktywuje insulinozależny transporter glukozy, tzw.GLUT 4, który zlokalizowany jest między innymi w tkance mięśniowej dzięki czemu działa "insulinopodobnie" ułatwiając wychwyt glukozy przez komórki mięśniowe ułatwiając wysycenie ich glikogenem, a zarazem normalizując glikemię.Do tego gymnema Sylvestre,podejrzewa się , że wykazuje ona zdolność do regeneracji komórek beta trzustki.

Edytowane przez Litwin25
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Potrzebuję rady mądrych forumowych głów.

Waga: 74kg na 174cm

Cel: trening mam typowo na siłe ale troche tłuszczu na bambrze się zbiera, także chciałbym to ograniczyć.

 

Moja dieta wygląda tak:

 

1. Posiłek

- 100g płatków owsianych

- 3 jajka

- łyżka miodu

  to wszystko zblendowane i usmażone jako placek na kilku kroplach oleju rzepakowego

+ 2 łyżki oliwy do picia

 

2. Posiłek

- 30g orzechów (laskowe/migdały)

- 150g jogurtu naturalnego

- 50g otrębów (owsiane i pszeniczne po 25g)

- banan

 

3. Posiłek

- 100g ryżu parboiled

- 150g kury (smażona na rzepakowym)

- warzywa + łyżka oliwy

 

Trening

 

4. Posiłek

- 100g ryżu parboiled

- 150g kury (smażona na rzepakowym)

- warzywa + łyżka oliwy

 

5. Serek wiejski na noc 

 

No i zarzuce jakieś jabłko albo inny owoc między 2 a 3 posiłkiem.

 

Piję tylko wodę gazowaną. Zero kawy, jak herbata to tylko zielona i czasami yerba mate.

Moje 'suple' to 3g omega3 olimpu dziennie + zestaw witamin z żeńszeniem też z olimpu.

 

 

 

Staram się wyrobić sobie nawyki żywieniowe. W podobny sposób jem już od dłuższego czasu ale nie mam pojęcia czy to jest spoko.

Także jak widzicie coś co warto poprawić/dodać/odjąć to chętnie poczytam

Edytowane przez mikro
Odnośnik do komentarza

Ja prawie codziennie jem 250g sera białego, czasami zastąpię to tuńczykiem lub makrelą i chyba nieco się zakwasiłem, bo samopoczucie nie takie, czy brak energii, cere też mam suchą. Trzeba będzie to odstawić, tylko że zjeść 250g sera białego to kilka chwil, a ilość białka pokaźna.

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Wiem,ale minusem jest że nie trawi się cały i potem zaśmieca jelita,pomijam fakt że kazeina wszystko klei i jak coś z nią jemy,to się nie strawi,dopóki ona się nie przepali,ale to głownie ona jest odpowiedzialna za podlany wygląd,gdyż jest glutogenna.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

Proponowałbym żeby litwin rozpisał przykładową diete. Tak mówi o glutach itp wychodzi na to że wszystko co jemy i rosniemy jest fe i złe. 

Gdzie napisałem że wszystko?Tylko kazeina i "orzeszki"ziemne.

A tak inną drogą, to nie wiem o co chodzi z moją redukcją. Wygląd sie zmienia,mięśnie wychodzą na wierzch a waga stoi w miejscu

Ty tego nie wiesz?Zawsze coś takiego ma miejsce gdy podczas tracenia fatu,zyskujemy nowe mięśnie.Nikt nie patrzy na wagę,zawsze oceniamy w lustrze redukcję.

Odnośnik do komentarza

Kurczę mać, no nie wiem. Wczoraj z rana waga pokazała 86.9 (przytyło mi się ok. 2kg) a spodnie robią się coraz mniejsze. Żeby nie było - karnet wykupiony, każdego dnia inna partia mięśni, raz w tyg. bieżnia 5km intetwałami i później rowerek 30min. też intetwałami.

 

W czym tą kazeinę można trafić BTW?

Odnośnik do komentarza

 

Proponowałbym żeby litwin rozpisał przykładową diete. Tak mówi o glutach itp wychodzi na to że wszystko co jemy i rosniemy jest fe i złe. 

Gdzie napisałem że wszystko?Tylko kazeina i "orzeszki"ziemne.

>A tak inną drogą, to nie wiem o co chodzi z moją redukcją. Wygląd sie zmienia,mięśnie wychodzą na wierzch a waga stoi w miejscu

Ty tego nie wiesz?Zawsze coś takiego ma miejsce gdy podczas tracenia fatu,zyskujemy nowe mięśnie.Nikt nie patrzy na wagę,zawsze oceniamy w lustrze redukcję.

 

 

No nie wiem bo tracenie tłuszczu a zyskiwanie mięśni to dla mnie raczej tylko w dragon ballu. No ale w sumie mnie to cieszy.

 

Dwa lata temu jak sie redukowałem waga leciała, teraz nie, dlatego mnie to dziwi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...