Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Proste, 100g przygotowanego fileta ma wiecej bialka, niz 100g surowego, bo po odparowaniu wody skladniki maja wieksze zageszczenie. Tak jak wspomnial dziku, licz zawsze wage przed obrobka. Podobnie sprawa ma sie z ryzem, makaronem, ktore pecznieja prawie trzykrotnie.

 

Czasem biore pod uwage w bilansie wage po obrobce (z lenistwa), ale w FatSecret wybieram pozycje np. "pieczony losos" a nie surowy.

Odnośnik do komentarza

Joł. Przyszedł ten czas, że chciałbym Was poprosić o ułożenie diety dla mnie na masę. Nie będę pisał jak ona teraz u mnie wygląda bo wygląda różnie. Potrzebny mi schemat, którego będę się trzymał, to mnie zmotywuje do żarcia tego co trzeba. Obecnie ważę 62 kg, schudłem w pół roku 4 kg przy wzroście 177cm. Miała na to wpływ głównie zmiana pracy, gdzie stres się leje gęsto. W robocie dużo chodzę do tego pracuję często 10h. Wg mnie jest to wysiłek głównie wytrzymałościowy bo dźwigania ciężkich rzeczy aż tak nie ma. Zdarza się, że wstaję o 4:30, kiedy mi się nie chce żreć, ale wmuszam w siebie. Do dyspozycji mam jeszcze 3,5kg gainera, którego piję w pracy oprócz zwykłej przerwy. Kurczaka uwielbiam, więc nie będzie problemu z żarciem go 5 dni pod rząd czy coś w tym stylu. Napiszcie mi coś konkretnego. Dodam, że ćwiczę 3 dni w tygodniu inaczej nie daję rady.

Odnośnik do komentarza

jesz jakby miało nie być jutra? bo ja jem ile mogę, ale czasami na wymioty już mnie bierze, waga coś tam niby idzie do przodu, ale i tak mam za duże wahania. Przez święta kiedy byłem chory potrafiło mi z 80 kg spaść do ok. 78. Teraz to trochę nadrobiłem do 81, ale znowu lekkie spadki do ok. 80. Źle robiłem bo skupiałem się za bardzo na białku olewając trochę węgle, ale mam nadzieje, że jak zwiększę ich ilość to znowu coś zaskoczy. Nadzieję upatruję jeszcze w tym, że rok temu ważyłem 69 kg przy z 190 cm wzrostu. Jakoś te ponad 10 kg wskoczyło.

Odnośnik do komentarza

Jestem typowym ekto i nie widzę żadnego problemu w nabieraniu wagi.Gorzej nabrać samych mięśni.Na początku miałem problemy przejść z 3 posiłków na 6 potężnych w węgle ale jak organizm się oswoił to zdarzało mi się między nimi nawet podjadać.Najważniejsze to czas.

Odnośnik do komentarza

jesz jakby miało nie być jutra? bo ja jem ile mogę, ale czasami na wymioty już mnie bierze, waga coś tam niby idzie do przodu, ale i tak mam za duże wahania. Przez święta kiedy byłem chory potrafiło mi z 80 kg spaść do ok. 78. Teraz to trochę nadrobiłem do 81, ale znowu lekkie spadki do ok. 80. Źle robiłem bo skupiałem się za bardzo na białku olewając trochę węgle, ale mam nadzieje, że jak zwiększę ich ilość to znowu coś zaskoczy. Nadzieję upatruję jeszcze w tym, że rok temu ważyłem 69 kg przy z 190 cm wzrostu. Jakoś te ponad 10 kg wskoczyło.

ja startowałem z 79kg w marcu zeszłego roku. Przed rozpoczęciem redukcji miałem 90,5kg.

Mam 191cm wzrostu i żeby przytyc musiałem jesc ostatnie 3/4 miesiące masówki ponad 4000kcal. Zawsze pilnowałem żeby było 2g białka/kg masy ciała a reszty wpychałem ile się dało ;). Nieraz faktycznie brało mnie na wymioty (szczególnie latem, kiedy w ogóle nie miałem apetytu). Co jakiś czas dawałem sobie do tygodnia przerwy z jedzeniem na potęge i jadłem około 3300kcal ale wtedy zazwyczaj kończyło się to utratą ok. 0,5kg ;)

Obecnie redukcja to sama przyjemnosc, bo nie chodzę z zapchanym żołądkiem 24/7 i generalnie poza brakiem słodyczy i soków to redukcja GOTY.

 

 

@szarku

ile masz wzrostu?

Edytowane przez maciucha
Odnośnik do komentarza

cytuję:

"Biosterol™ to suplement prohormonalny*. Został opracowany przez najlepszych polskich specjalistów, nawet sam jego surowiec otrzymywany jest indywidualnie. Przewagą Biosterolu jest uznane autorstwo receptury i potwierdzina doświadczeniami skuteczność. Użycie zgodnie z opisem umożliwia zwiększenie produkcji testosteronu w organiźmie nawet o 4 mg w ciągu doby."

 

i dlaczego miałbym olac takie wpisy? xD

Odnośnik do komentarza

-bo nie działa tak jak piszą

-i nawet jeżeli podnosi teścia to tylko do granic fizjologicznych

 

Opakowanie i opis ma zachęcić gówniarzy,bo wygląda to jak koks a skład faktyczny to:

 

Nigellae fluidum-czarnuszka
Capsici fluidum-papryka
Trigonellae fluidum-kozieradka
Myristicae liquidum-muszkatałowiec
Glycyrrhizae siccum-lukrecja
Cynarae fluidum-karczoch

 

Musisz jeszcze trochę w tym posiedzieć by przestać wierzyć w cuda ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...