Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

No nie dokladnie tak. Przez pierwsze 7 dni jesz do 30 gram wegli dziennie max. 7 dnia robisz trening popoludniem, nie jesz nic jeszcze przez godzine, a pozniej zaczynasz jesc wegle przez reszte wieczoru. W pozniejszych dniach 30 gram wegli caly czas w dni nietreningowe. W treningowe tak jak 7go dnia. Wazny tez jest timing treningu i czas przyjecia pierwszego posilku potreningowego w tym ukladzie. Autor poleca by trening zrobic najwczesniej (w idealnym planie) kolo 15. Po treningu tylko woda przez kolejna godzine i pozniej sie zaczyna ladowanie. W wypadku gdy trening mamy np rano bo inaczej sie nie da, po treningu znow godzine czekamy, pozniej pijemy cos na wzor carbo+bialko+leucyna i do godziny 18 jemy dalej tluszcze i bialko. Po 18 mozemy jesc wegle. W tym ukladzie jednak polegamy na tych "lepszych"weglach, gdy podczas idealnego planu niekoniecznie musmy.

To sie nazywa cbl czyli carb back loading. Glownie do robienia masy i sily. Mozna jeszcze zrobic carbnite ale on jest by stracic tluszcz. Rozni sie tym ze pierw przez 10 dni stosujemy formule 30 gram wegli a 10 dnia wiadomo jak wczesniej. Po tym dniu powatarzamy cykl co 7 dni az tluszcz spada do okolo 10% wtedy by sprostac nowym warunkom robimy carb nite 2 rzy w tygodniu. Generalnie dieta tylko dla mocnych psychicznie ludzi.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Koles ktory to wymyslil zaleca suplementacje witaminami i mineralami + tluszcze rybne w tabletkach + przyjmowanie blonnika regularnie. Bylem na tym 6 tygodni, nigdy sie nie lepiej nie czulem. Zrzucilem 4 kg. Teraz robie cbl juz jakis czas i tak samo, rezultaty sa narawde okay. Ale nie mam zamiaru nikogo probowac do tego przekonywac. Kazdy moze miec swoja opinie itd.

Odnośnik do komentarza

troche zalatuje dietą dukana. aż tak sie nie wkręcałem w robienie mięśni, żeby stosować takie skrajne rozwiązania, lepiej mi ze zdrowym poziomem węgli

 

poza tym ja bez węgli nie mam siły, nie wiem jak ludzie to robią, że biją rekordy na torebce ryżu, czy w ogóle rosną. a no i kiedy nie przyjmę węgli, to spłaszcza mi się mięsień, widać to nawet gołym okiem pare godzin po treningu. taki wyssany, jak po spuszczeniu powietrza. 30g ledwo odczuje

 

z tego, co sie orientuje, to przy ograniczaniu węgli na intensywnej redukcji na przykład przed zawodami, trzeba uważać. sporo zawodników się na tym przejechało, bo byli zapatrzeni w separacje, a na porównaniu okazywało się, że są płascy i du,pa blada  

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...