Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, podsumujmy przebieg dyskusji:

 

1) Na Wii U będzie się grało wujowo bo trzeba co kilkanaście sekund przeskakiwać wzrokiem między ekranami -> Kontrargument: lekarze zalecają patrzenie na obiekty znajdujące się w różnych odległościach -> Kontrargument: jak się 8h pracuje przy komputerze to zalecane jest wyjrzenie przez okno a nie przeskakiwanie wzrokiem między ekranami (protip ode mnie: po 8h pracy przed ekranem generalnie wypadałoby se zrobić przerwę od ekranów wszelkiej maści)

2) Nikt nie miał kupić Wii no bo przecież komu by się chciała machać grabiami przed telewizorem -> Kontrargument: Wii kupili tylko hipsterzy, poważni ludzie nie będą machać rencyma jak małpy jakieś -> Kontrargument: przykład poważnego człowieka który gra na Wii -> Kontrargument: poważni ludzie nie grają w gierki tylko parzą się po pracy w zbożnym dziele podtrzymywania systemu emerytalnego.

 

Reasumując: granie na Wii U wypali Wam oczy, tak jak granie na Wii doprowadzało do zapaści z powodu wycieńczenia organizmu. Wiadomo wszak, że gry na Wii wymagają ciągłego ruchu, tak jak gry na Wii U będą wymagały, aby co chwila przeskakiwać wzrokiem między gamepadem a telewizorem. Coś pominąłem? Aha, jesteście nerdy zatracone, nigdy nie będziecie prawdziwymi graczami™ (o byciu poważnym człowiekiem z litości nie wspominam) i jarają Was popierdółki na pięć minut. Deal with it, czy tam handluj z tym.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

^dokładnie

 

Ale powiedz mi jeszcze Yano, ty sądzisz, że większość posiadaczy kupiło Wii by ku(pipi)a nap(pipi)lać w gry z Virtual Console/GameCube'a classic controllerem? 95 milionów ludzi nawala w gry na Wii i jakoś im nie mało, nie narzekają na zmęczenie. A co powiesz o PS move? O Kinect, gdzie całkowicie sterujesz ruchem bez żadnych guziczków (jak na Wii i PS Move) i bez krzyżaka i analoga (jak na Wii)? Aha i nie odpowiedziałeś mi jeszcze, czy grałeś w cokolwiek na Wii. Jeżeli nie, idź do kolegi z Wii, a jeżeli nie masz takowego (co jest bardzo prawdopodobne) to idź do Media-Marktu, nie nastawiaj się źle na to co za chwilę zrobisz i walnij sobie partyjkę w coś na Wii. Naprawdę, nic nie stracisz, a jeżeli nie będziesz źle nastawiony na 90% Ci się spodoba. Wii to nie tylko Mariany, Zeldy i Kirby, jest grono wspaniałych jRPG (xenoblade, The Last Story) oraz pełno innych gier (Red Steel 2) i proszę, nie hejtuj czegoś z czym nie miałeś do czynienia (zakładam, że nie miałeś) bo źle polskę reprezentujesz i zły przykład dajesz młodszym graczom.

Odnośnik do komentarza

Ja tam ogolnie bym sie zgodzil z argumentem, ze casuale popedzili do sklepow slepo po zobaczeniu Wii Sports - na tym to w sumie polega. Ale, zeby mowic, ze jakas przedziwna sekta fanow Nintendo kupi wszystko co firma wysra to troche trzeba byc jednak skrzywionym. Nintendo to nie Apple. Jasne, fani Nintendo patrza troche przychylniej na to co dzieje sie na ich poletku, ale nie sadze, aby to bylo takie zgubne dla gierkomaniakow. Juz bardziej bym powiedzial, ze uwazanie, ze gry "Press X to kill everything and anal rape your mother" to jest typowa Dornowska zla droga. A skoro nie mamy, dzieki bogu, takiego ekstremum i moze wychodzic sobie taki ladny, filmowy samograj jak Assasyn czy inne God of War a po drugiej stronie spektrum jakies Mariany czy inne pedaly - tylko sie cieszyc wedlug mnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja wolę zaczekać na jakieś solidne gry, dedykowane Wii U, bo perspektywa ogrywania Arkham City czy NG3 za tą cenę nie za bardzo mi pasuje. Tymczasem pozytywnie o technicznych możliwościach konsoli wypowiada się boss Crytek:

 

That's according to Crytek CEO Cevat Yerli, who revealed in a CVG interview that a "respected developer" is working on a CryEngine 3 title for the Nintendo platform.

"My opinion of the Wii U is very high," he said. "It's just that we didn't have a business case unfortunately that justifies us making a game for it.

"It doesn't mean that CryEngine 3 doesn't run on Wii U - it actually runs beautifully. In fact, there actually is a game in development from a respected developer that we will be announcing. I've seen the game running and it looks really great."

Yerli estimated that the Wii U hardware is "minimum on par with the current generation."

"From my perspective I do not understand the public's concerns that the Wii U is weaker than PS3 and 360," he said. "That I cannot see. From my perspective the Wii U is minimum as powerful as Xbox 360."

 

W takim razie szykuje się pierwsza gra wykorzystująca CryEngine 3. Ciekawe co to za znany developer tworzy w oparciu o ten silnik.

Odnośnik do komentarza

Szkoda tylko, ze na premiere nie szykuja zadnego mega tytulu typu nowa Zelda lub Mario. Takie gry z cala pewnoscia zachecilyby potencjalnych klientow, nie powiem - sam bym chetnie zagral w ktoras z nich. ;)

Wprawdzie bedzie New Super Mario Bros. 2, ale przeciez ta gra mogla sie ukazac jeszcze na Wii, jednak fajnie, ze w ogole bedzie jakies Mario. Mam nadzieje, ze na Wii U szybko ukaze sie Mario Party 10 i fajnie wykorzysta dostepny na konsoli tablet - moze byc calkiem ciekawie, no i obowiazkowo tryb multiplayer online !

 

Co do obecnej ceny na Amazonie to te 400 Eur to przegiecie jak za taka zacofana konsole, widzialem, ze New Super Mario Bros. 2 wyceniaja na 69 Eur, wiec tez duzo. Moim zdaniem to sa ceny przewidywalne i za jakis czas moga sie zmienic.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Ja liczę na 250 euro, niedawno na brytyjskim Amazonie był preorder w cenie 200 funtów, właśnie tyle to powinno kosztować. Nigdy żadna ich konsola nie kosztowała więcej.

Reggie zapowiedział że cena się długo po premierze się nie zmieni dlatego zbyt wysoka byłaby fatalnym posunięciem, PS3 i X360 napewno jeszcze nie raz potanieją.

Odnośnik do komentarza

Według niepotwierdzonych plotek, EA anulowało na Wii U jakiś next-genowy projekt szykowany także dla nowych maszyn Sony i M$.

 

The following is all rumored information about a supposed canned Wii U project.

 

- was in the works for PS4/720/PC/Wii U

- coming from EA

- used the Frostbite engine

- was successfully ported to Wii U

- concerns over big-budget games and low stocks forced EA to remove the Wii U version

 

Again, all rumors, but the source is someone that has gotten insider info in the past. Make of it what you will. Thanks to all of you that sent this in!

 

http://gonintendo.com/?mode=viewstory&id=179927

 

 

Czyżby chodziło o Mirror's Edge 2?

Odnośnik do komentarza

A ja wolę zaczekać na jakieś solidne gry, dedykowane Wii U, bo perspektywa ogrywania Arkham City czy NG3 za tą cenę nie za bardzo mi pasuje. Tymczasem pozytywnie o technicznych możliwościach konsoli wypowiada się boss Crytek:

 

That's according to Crytek CEO Cevat Yerli, who revealed in a CVG interview that a "respected developer" is working on a CryEngine 3 title for the Nintendo platform.

 

"My opinion of the Wii U is very high," he said. "It's just that we didn't have a business case unfortunately that justifies us making a game for it.

"It doesn't mean that CryEngine 3 doesn't run on Wii U - it actually runs beautifully. In fact, there actually is a game in development from a respected developer that we will be announcing. I've seen the game running and it looks really great."

Yerli estimated that the Wii U hardware is "minimum on par with the current generation."

"From my perspective I do not understand the public's concerns that the Wii U is weaker than PS3 and 360," he said. "That I cannot see. From my perspective the Wii U is minimum as powerful as Xbox 360."

 

W takim razie szykuje się pierwsza gra wykorzystująca CryEngine 3. Ciekawe co to za znany developer tworzy w oparciu o ten silnik.

jaka pierwsza gra? chyba że na wiiu. Szkoda że według ostatnich informacji wiiu jest minimalnie mocniejsze od ps360, wcześniej były różne plotki że 1,5-2x.

Odnośnik do komentarza

DO mnie z kolei konsolka przemawia i spodziewam się sporo większej mocy niż PS360. Znaczy sporo mam na myśli PS2/GCN (PS360) vs XBOX1 (Wii U). Takiej różnicy się spodziewam, mniej raczej niż 2gb ramu nie dadzą. Procek jak w obecnej generacji, a GPU sporo/nieco lepsze. Jak będzie za 300euro to łykam :).

 

Tablet się przyda pewnie tylko w częsci gier, ale te zwykłe myślę, ze będą miały obsługę zwykłego pada :)

 

Mnie właśnie ta konsola ciekawi bardzo :)

Odnośnik do komentarza

A mnie kompletnie nie interesuje WiiU nie ma gier które by mnie przekonały NG 3 nie wykastrowany to jednak za mało. Będą ciekawe gry na wyłączność to się zobaczy i nie mam tu namyśli kolejnych wariacji na temat Mario. Co do mocy konsoli to bym się zbytnio nie napalał sądzę że będzie to 10 max 20 % mocniejszy sprzęt od Ps360 oczywiście w wariancie optymistycznym :whistling:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Plotki mówiły o czymś w rodzaju radeona 6770, co byłoby sporym skokiem w stosunku do tego co ma PS360, ale tego dowiemy się po premierze. Jakby Bf3 wyglądał jak na PC, a nie jak na konsoli, to byłoby miło. Do multiplatformowych gier pewnie nada się lepiej niz PS3, czy XO. PS3 mi padła, XO nie mam :)

 

Jednak to tylko gdybanie :) Okaże się po premierze :)

Odnośnik do komentarza

To bylo widac juz na pierwszym gameplayu z E3 - ogladalem w HD na duzym ekranie. Skomentowalem to na PPE i ktos nawet sie smial, ze nie moge oceniac gry po slabej jakosci filmiku..... :D Golym okiem bylo widac mniej szczegolowe tekstury, ubozsze modele postaci i postrzepione krawedzie, jak ktos tego nie widzi to musi byc slepy.

Wiem, ze to jedna z pierwszych gier i developerzy nie znaja jeszcze dostatecznie mozliwosci konsoli, ale nie powinno to wygladac tak jak na powyzszym filmiku. Jesli to jest Next-Gen to gra musi wygladac conajmniej tak dobrze jak na obecnych konsolach. To chyba pierwsza gra, ktora na "Next-Genie" wyglada gorzej niz na poprzedniej generacji. :D

Jak to tak wyglada w zamknietych, malych pomieszczeniach to az strach pomyslec jak grafika prezentuje sie zewnetrznej czesci Arkham City.

 

Batman: Arkham City pod wzgledem grafiki (i ogolnie jako gra) robi bardzo duze wrazenie, jak widac Wii U nie potrafi sobie z nia poradzic. Pewnie znowu maja nadzieje, ze ludzie beda sie zachwycac gadzetami w postaci kontrolerow ruchowych i tableta nie zwracajac uwagi na oprawe graficzna.

 

Ciekawy jestem co Nintendo wsadzilo do srodka konsoli i jak bedzie sie prezentowal hardware i jego mozliwosci w porownaniu z PS3 i X360. Wiadomo przeciez, ze Nintendo jest po prostu skape w projektowaniu sprzetu i ich konsole sa technologicznie zacofane. ;)

Edytowane przez saptis
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

To raczej nie do końca tak... na filmiku widać, że gra ma ogromny problem z doczytywaniem tekstur i modeli (znany problem dla UE3... ale nie w takiej masakrycznej formie). Widać wyraźnie jak te powoli się zmieniają na lepsze.

Poza tym jesli dobrze pamiętam, to na eurogamerze pisali, że wersja na Wii U wygląda "inaczej" niż na PS360. W jednych miejscach lepiej, w drugich gorzej.. ale ponoć właśnie ma jakąś formę AA (w przeciwieństwie do wersji na PS360).

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Bo Nintendo ma swoją bibliotekę exów, które nie potrzebują wypasionej grafiki. Nie wiem jak Wy, ale ja np. na Harvest Moon na Wii U (a na pewno takie będzie) ostrze sobie ząbki, ale ten cały tablopad do szczęścia nie jest mi potrzebny. Od dawna wiadomo, że technikalia nie są wyznacznikiem sprzedaży. Inaczej wszystkie gry z przeglądarki nie cieszyłyby się taką popularnością, nie wspominając o Wii.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...