Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

One po prostu nie wchodzą bo są małe a napęd jest typu Slide In.

 

Wiele napędów na PC (ale takich wysuwanych) czyta te płyty i jest do tego narzędzie: https://wiki.dolphin-emu.org/index.php?title=Ripping_Games#Ripping_Discs_Using_a_Computer

 

Niestety w związku z tym napędem nie da się grać nawet w swoją kopię na DVD bo tego też nie czyta. No ale szczerze - jak masz oryginał to jak sobie z zatoki zapodasz to w czym problem? Posiadasz tą grę przecież.

Odnośnik do komentarza

Niestety w związku z tym napędem nie da się grać nawet w swoją kopię na DVD bo tego też nie czyta. No ale szczerze - jak masz oryginał to jak sobie z zatoki zapodasz to w czym problem? Posiadasz tą grę przecież.

 

z legalnego punktu widzenia, to posiadanie takiej gry bedzie nielegalne, legalne jest posiadanie WLASNEJ kopii WLASNEJ gry. za sciaganie z sieci jest kryminal.

 

Ale tu mamy paradoks, bo o ile dobrze pamietam, to choc legalne jest posiadanie kopii zapasowej swojej plyty, tak nielegalne jej jej utworzenie, bo musisz zlamac zabezpieczenia plyty :cool:

 

ale ja tu ekspertem nie jestem, mamy forumkowego prawnika to sie jego cza pytac

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, próbowałem wsadzić i się nie zatrzymała na środku, wyjmowałem wykalaczka. Ale może to nie jedyny problem. Na yt jak konsola leży to po prostu wypluwa płytę, u mnie to nie zadziałało :-) Nie zmienia to faktu że nie pograsz z płyty na razie, może w przyszłości coś się zmieni.

 

Jak napisałem, wiele napędów czyta te płyty na PC, dalem link do programu. Tutaj nie masz łamania zabezpieczeń, czytasz płytę sektor po sektorze. Nic się nie crackuje.

 

@Rayos - tylko że te gry to klony bite w fabryce. Może się okazać, że między cartami masz różnice ale między płytami z tej samej tłoczni nie ma różnicy w danych. Więc w sumie to twoja gra ;-)

 

Edit: Blakuś podał jakiś sposób na odpalanie płyt. Kuwa, może mam napęd zwalony? Próbowałem raz i mi płyta nie chciała wyjechać. No ale jeśli można to zrobić to odpada kwestia legalności. Macie 3 konsole w jednej plus gry z vc. Da boom tsss, kurtyna.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, próbowałem wsadzić i się nie zatrzymała na środku, wyjmowałem wykalaczka. Ale może to nie jedyny problem. Na yt jak konsola leży to po prostu wypluwa płytę, u mnie to nie zadziałało :-) Nie zmienia to faktu że nie pograsz z płyty na razie, może w przyszłości coś się zmieni.

 

Jak napisałem, wiele napędów czyta te płyty na PC, dalem link do programu. Tutaj nie masz łamania zabezpieczeń, czytasz płytę sektor po sektorze. Nic się nie crackuje.

 

@Rayos - tylko że te gry to klony bite w fabryce. Może się okazać, że między cartami masz różnice ale między płytami z tej samej tłoczni nie ma różnicy w danych. Więc w sumie to twoja gra ;-)

 

Edit: Blakuś podał jakiś sposób na odpalanie płyt. Kuwa, może mam napęd zwalony? Próbowałem raz i mi płyta nie chciała wyjechać. No ale jeśli można to zrobić to odpada kwestia legalności. Macie 3 konsole w jednej plus gry z vc. Da boom tsss, kurtyna.

Przez Nintendon't nie odpalisz gier z płytek na WiiU, na Wii zwykłym tak. Jednakże Nintendon't odpala gry głównie z pamięci masowej.

Odnośnik do komentarza

Ok, I tak wolę zgrać grę na dysk - po co potem je zmieniać?

 

EDIT: W sumie, Wii czyta gry z GC - co daje tam Nintendon't? W WiiU w sumie to chyba bez RedNANDa te gry chodzą, przez USBLoaderDX czy jakoś tak, ustawiasz tam ścieżkę do Nintendont i chyba nie trzeba robić aż tylu rzeczy o których piszesz. Co one dają dokładnie ponad metody które były już wcześniej?

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

A, o tym nie pomyślałem. Mam premierowe białe Wii, zapomniałem że potem wyszło jakieś mini czy coś takiego. 

Jak już napisałem w innym temacie - zagadką zostaje dla mnie polityka Ninny. Te gry mogli sprzedawać na płytkach i z eShopy po dziś dzień. Z eShopu to żywy pieniądz z każdej sztuki po dziś dzień. Nie kumam więc czemu się sami ograniczają.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie jest to błąd, otóż problem polega na tym iż jest całkiem sporo gier, które w rzeczywistości śmigały na Wii w 4:3 ale przez to że na Wii wymuszało się ratio to wtedy konsola Ci po prostu rozciągała obraz. Na Wii U cała sprawa z obrazem dla gier z Wii to automat, czyli poprzez kabel HDMI odpala się automatycznie najwyższa możliwa rozdziałka i przekątna jaką gra obsługiwała oryginalnie na Wii (czyli jeżeli masz w Wii U ustawioną przekątną 16:9 to wszystkie gry, które obsługują taką przekątną będą w niej odpalane).

 

Z tego co wiem to wszystkie najlepsze szlagiery śmigają na Wii U w 480p z przekątną 16:9 ale niestety wielu dev'ów 3rd party leciało na łatwiznę i obraz automatycznie jest ustawiany w 4:3 (wiem bo sprawdzałem na moim 22" monitorze wiele gier i te które mają natywne 16:9 miały rozdziałkę 640x480 lub 720x480). 

 

Niestety na necie raczej nie znajdziesz listy gier, które odpalają się w 16:9 albo 4:3

 

Obstawiam iż Nintendo chciało uniknąć sytuacji w której te gry, które śmigają w niższej rozdzielczości nie wyglądały jeszcze gorzej bo na dużym FULL HD'ku gry poniżej 480p wyglądają po prostu tragicznie (choć jak się okazuje to zależy też od modeli tv i często ludzie mając Samsungi zgłaszają iż gra wygląda gorzej niż na HD'kach innych marek jak chociażby Sony). 

 

P.S. Zawsze możesz odpalić gry z Wii na samym Gamepadzie, obraz będzie żyleta i spokojnie możesz grać w łóżku ;-] 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

...

 

P.S. Zawsze możesz odpalić gry z Wii na samym Gamepadzie, obraz będzie żyleta i spokojnie możesz grać w łóżku ;-] 

 

Mi do łóżka nie dolatuje sygnał (zbrojone ściany).

 

Jest w ogóle jakaś opcja, żeby zwiększyć zasięg tego ustrojstwa?

 

P.S. Czasem obraz z analogowego źródła wygląda lepiej na dobrym TV który ma układ poprawiający obraz. Obraz po HDMI jest już cyfrowy i wiele z nim TV nie robi, szczególnie jak wykrywa, że konsola daje obraz w rozdziałce odpowiedniej (czyli masz rzeczywistą rozdziałkę z gry dajmy na to 480p ale KONSOLA dodaje ci piksele i wysyła obraz już jako 1080p). Wtedy TV nie uruchamia "poprawiaczy". To widać też przy TV z analogowego źródła i z cyfrowego.

 

Nie wiem czy da się coś z tym zrobić, obraz wygląda tak sobie ale ja mam z kolei zwykły tv, niezbyt drogi itd i po prostu dla mnie obraz jest akceptowalny (co nie znaczy, że ładny). Ja tak czy siak wolę mieć HDMI bo mam specjalnie kupiony amplituner z HDMI i nie chce mi się bawić z innymi wejściami.

 

Możesz jeszcze zobaczyć, czy jak obniżysz rozdziałkę na samym WiiU to czy TV nie podciągnie ci grafy i nie będzie ładniej ale musisz liczyć się z możliwością dodania laga w obrazie (większość "poprawiaczy" dodaje lekkie opóźnienie). Przy TV i filmach to nie problem, przy grach już tak, stąd tryb Game Mode w tv polega z reguły na wyłączeniu każdej możliwej funkcji generującej opóźnienie (czyt. wszystkich "poprawiaczy").

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...