Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Panowie mam WiiU u siebie , planowałem kupić dla ogrania kilku gier WII/WiiU plus do kolekcji . Natomiast ciekawi mnie jakie gry byście polecili które ukazały się tylko i wyłącznie na WiiU(bez portów na switch) do ogrania. Obecnie leci do mnie Zelda TP , Zelda WW oraz Xenoblade X , zastanawia mnie czy są jeszcze jakieś mocne ekskluzywne tytuły do ogrania.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, SpacierShark123 napisał:

Natomiast ciekawi mnie jakie gry byście polecili które ukazały się tylko i wyłącznie na WiiU(bez portów na switch) do ogrania

 

No, niestety (stety?) spora część ekskluzywnych perełek z WiiU, dla których warto było zaopatrzyć się w tę konsolę, została przeniesiona na Switcha. The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Bayonetta 2, Mario Kart 8, Donkey Kong Country: Tropical Freeze, Tokyo Mirage Sessions #FE, Captain Toad, Pokken, Hyrule Warriors, NSMBU, Lego City Undercover, Fast Racing Neo.

 

Oczywiście w bibliotece gier na wyłączność WiiU zostało jeszcze kilka naprawdę świetnych pozycji. Must-play to na pewno: Xenoblade X, Super Mario 3D World, Pikmin 3.
Oraz: Splatoon i Super Smash Bros for WiiU - bo mimo iż doczekały się bardzo dobrych kontynuacji na Switcha - to nie zmienia to faktu, iż należą do najlepszych gier 8. generacji w swoich gatunkach.

 

Prócz nich warto spróbować: The Wonderful 101, Project Zero: Maiden of Black Water, Paper Mario: Color Splash, Yoshi's Wooly World, Super Mario Maker, NintendoLand, Star Fox Zero, ZombiU.

 

W ogóle jak już ma się w swoich łapkach tę nietypową konsolkę to można zaznajomić się z pozycjami nie tylko na górze topki. Jest spora ilość ciekawych indyków  (np. Year Walk, Affordable Space Adventures). Mniej lub bardziej udanych eksperymentów typu: Devil's Third - ta gra nie jest aż tak zła jak ją malują, czy Rodea the Sky Soldier (tutaj bez wątpienia lepiej włożyć do napędu płytkę z wersją dla Wii).

Edytowane przez Damk
Odnośnik do komentarza

Raczej w dziedzinie gierek na wyłączność dla WiiU nic odkrywczego nie napiszę, do przeniesienia na Switcha z topów zostały Zeldy WW, TP i Mario3DWorld. Ale jak nie miałeś Wii to WiiU jest doskonałym miejscem do ogrania gier z Wii. I tu już jest w czym wybierać. Galaktyczne Mariany, Metroid Prime Trilogy, Zelda SS. No i Xenoblade, które ma dodatkowo tę zaletę, że można grać bezpośrednio na padlecie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, SpacierShark123 napisał:

Dobra Panowie mam WiiU u siebie , planowałem kupić dla ogrania kilku gier WII/WiiU plus do kolekcji . Natomiast ciekawi mnie jakie gry byście polecili które ukazały się tylko i wyłącznie na WiiU(bez portów na switch) do ogrania. Obecnie leci do mnie Zelda TP , Zelda WW oraz Xenoblade X , zastanawia mnie czy są jeszcze jakieś mocne ekskluzywne tytuły do ogrania.

Xcx, sm3d world i obowiązkowo wonderful 101. Tak zakreconego slashera nie znajdziesz - walki z bossami wielkości boiska, miasta, planety, długa rozgrywka na 20h, wysoki poziom trudności i fajna fabuła - zdecydowanie top 3 gier platynowych.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Najbardziej jaram się na Xenoblade X , które licze że jak jutro wpadnie do konsolki to będzie tam siedzieć przez długo bo co oglądam materiały to bardziej się nakręcam na giereczke a brakuje mi czegoś co by mnie przyciągało do grania. Według tego co piszecie napewno wleci Wonderful 101 , jeszcze chciałbym sprawdzić tego Fatal Frame co exem jest i masa gier z WII bo mimo posiadania kiedyś konsolki nic nie skończyłem . 

Edytowane przez SpacierShark123
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...
  • 7 miesięcy temu...

Uprzejma prośba do użytkowników działu. Panowie mam do sprzedania zestaw Wii U Premium pack 32gb plus dodatkowy kontroler i zestaw gier na płytach:

 

Super Mario Maker

New Super Mario Bros U

Yoshis Woolly World

Super Mario 3D

Sonic Boom

Mario Tenis

Pikimin 3

Pokken Tournament

Donkey Kong Tropical Freez

Mario Party 10

Capitan Toad TT

Mario Kart 8

 

Oryginalny karton, kable, stan bardzo dobry, drobne ryski na konsoli wynikające z normalnego użytkowania. 

 

Ile to może być warte?

 

Do sprzedania również 3ds i 15 gier na kartach ile za to?

 

 

Odnośnik do komentarza

Wygórowana nie, sam bym kupił za 1600 gdybym miał wielki dom z miejscem na zbieractwo. Zamiast tego sprzedaję Wii U i jest ciężko, żeby ktokolwiek się zdecydował nawet za niską cenę lol. Kto chce mieć, ten już pewnie ma. Ale myślę, że taka cena ich nie zatrzyma, trudno tylko powiedzieć, ile to potrwa. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Prawie zapomniałem...

 

Wszystkiego najlepszego WiiU z okazji 10 urodzin na Starym Kontynencie :D

 

Dzięki za The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mario Kart 8, Xenoblade Chronicles X, Splatoon, Bayonetta 2, Super Smash Bros for WiiU, Donkey Kong Country: Tropical Freeze, Pikmin 3, Super Mario 3D World, Yoshi's Wooly World, Paper Mario: Color Splash, New Super Mario Bros U, Star Fox Zero, Pushmo World, The Wonderful 101, LEGO City Undercover, Tokyo Mirage Sessions #FE, Rayman Legends, ZombiU, Project Zero: Maiden of Black Water, Devil's Third, Rodea the Sky Soldier, Fast Racing Neo, Year Walk, Taiko no Tatsujin i wiele innych ciekawych gierek. Za gry od Nintendo w oprawie HD oficjalnie pierwszy raz w historii. Za fajne patenty nietypowego tabletopada, dzięki którym mogłem poczuć tą słynną nextgenowość. Za społecznościówkę Miiverse, gdzie mogłem pogadać z twórcami moich ulubionych gier. Za wsteczną kompatybilność, dzięki której nadrobiłem kilka genialnych perełek z Wii, ale i nie musiałem wydawać krocie za nowe kontrolery, bo te z Wii były również obsługiwane. Za Virtual Console, by zaspokoić moje nostalgiczne wspomnienia. Za brak opłat grania przez internet. Za tryb Off-TV Play, czyli protoplastę hybrydy Switcha, dzięki któremu ogrywałem (głównie pikselowate) indyki na handheldzie leżąc wygodnie na tarasie, bądź dokańczałem wyścig w Mario Kart siedząc na tronie...

 

Spoiler

 

 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ja pozostanę hejterem, niedawo wyciągnąłem Wii U żeby przejść kompletnie Xenoblade X i byłem aż zdziwiony, że ta konsola to większy problem niż nawet wskazuje jej reputacja. A to dlatego, że Switch jest taki dobry i już nie mogę wrócić. W tym porównaniu, Wii U jest tak ciężkie i powolne do używania. Menu jest powalająco powolne, masa klikania, masa kabli, kontroler który no nie jest prawie do niczego przydatny a tyle z nim męki. Granie na kontrolerze to w sumie był świetny pomysł, ale mimo że kontroler to osobny sprzęt, to i tak ogólnie było to tak dużo gorsze niż Switch, i sterowanie i ekran. Patchowanie, sklep, wszystko zajmuje tyle czasu w porównaniu do Switcha, który z kolei robi to wszystko genialnie. Przeskok jakości jest tak ogromny, a przecież Switch to konsola przenośna wielkości telefonu, na której mam setki gier na taniej karcie microSD i mogę ją szybko podładować dowolną ładowarką jaka jest w pobliżu. I jeszcze mam kontroler ruchowy który sobie mogę z niej po prostu wyciągnąć itd. 

 

 

Pomysł, gdy teraz o tym pomyślę, był dobry. Lepszy niż myślałem wtedy (a myślałem: "jprdl, czemu oni po prostu nie zrobią Wii HD?????").

Przechodzenie z grania na TV do grania na tablecie w tę samą grę to fajna rzecz, jak udowadnia Switch. Zwłaszcza gdy wtedy rozkręcał się rynek indie i zaczęła być co roku masa gier na konsole, które fajnie się sprawdzają na małym ekranie, ale nie aż tak małym jak 3DS-a. Te gry często mogły zyskać na ekranie dotykowym. Ekran dotykowy też mógł być fajną opcją na kontrolowanie różnych aplikacji i ogólne centrum domowej rozrywki, dzisiaj robią to OS-y telewizorów dla większości osób, kontroler dotykowy też by to robił, ale kompromis pomiędzy sterowaniem do gierek i do menu był zbyt kosztowny dla obu stron. Online musiał być rozwinięty względem poprzednich sprzętów Nintendo, ale zrobiono to po prostu o wiele za cienko, w tym momencie już ludzie byli przyzwyczajeni, że na telefonie po prostu klikasz sieć i masz listę sieci, klik na nazwę, wpisujesz hasło i dosłownie tyle, wszystko możesz robić naraz i wszystko się samo będzie ściągać itd.

 

W skrócie wiele pomysłów było trafionych, ale nie było możliwości zrobienia hardware'u w tej cenie, który w tamtym momencie by realizował te wszystkie pomysły wystarczająco dobrze, żeby się po prostu fajnie tego używało.

 

Biblioteka gier to też zawód. Jednak za ciężko było portować gry na to coś. Switch po jednym roku kompletnie miażdżył całe życie Wii U pod względem dostępnych gier. A samo Nintendo nie zrobiło ŻADNEJ naprawdę dużej singlowej gry na tę konsolę mdr. Poza Xenoblade X, wszystkie te toady i 2D Mario itd. wydawały się bardziej zabawkami i eksperymentami, niż dziełem najlepszego twórcy gier na świecie, który by powiedział: "ta gra to jest najlepsze, co teraz można zrobić". Nie zrobili ani jednej mdr. Tylko pracowali nad Zeldą tak długo, że zanim skończyli to Wii U już było trupem i w sumie już poczekali na nową konsolę żeby wyszło razem. I bardzo dobrze, żadna gra nie zasługiwała żeby być tylko na tym sprzęcie. 

W multi oczywiście zrobili swoje najlepsze dzieła wtedy, Mario Kart 8 i Splatoon to była jakość. Nie bez powodu do dzisiaj są dużym źródłem dochodów dla firmy, po tylu latach, a w wersjach switchowych zmieniono bardzo niewiele względem oryginałów, które wyszły aż za dobrze bo nie trzeba w nich nic ruszać.

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, ogqozo napisał:

Biblioteka gier to też zawód. Jednak za ciężko było portować gry na to coś. Switch po jednym roku kompletnie miażdżył całe życie Wii U pod względem dostępnych gier. A samo Nintendo nie zrobiło ŻADNEJ naprawdę dużej singlowej gry na tę konsolę mdr. Poza Xenoblade X, wszystkie te toady i 2D Mario itd. wydawały się bardziej zabawkami i eksperymentami, niż dziełem najlepszego twórcy gier na świecie, który by powiedział: "ta gra to jest najlepsze, co teraz można zrobić". 

Śmiechłem. Switch niszczył wiiu portami gier z wiiu?

No to jakie duże singlowe gry zrobiło Nintendo na Switcha?

Edytowane przez czapa
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...