Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie największą porażką był marketing. Sprzęt był pokazany w taki sposób, że dopóki ktoś nie śledził tematu to był przekonany, że to nowy kontroler do Wii. Zresztą sami spójrzcie jeszcze raz na pierwszy trailer Wii U:

 

 

BTW, Nintendo oficjalnie zaprzeczyło, że kończą produkcję Wii U.

 

 

Ba, sam oglądając e3 miałem zagwozdkę czy aby na pewno jest to nowa konsola.

Odnośnik do komentarza

@NemoKOF

Spadło po prezentacji jak zawsze gdy ogłaszają coś nowego. Czytałeś komentarze dlaczego niektórym inwestorom nie podoba się Switch? Ponieważ są to głownie inwestorzy z Chin, którzy już od szybkiego boomu gier na komórki ciągle jojczą Big N aby zrezygnowali z hardware'u i skupili się na grach produkowanych przede wszystkim na smarkfony. Gdy prezentowali 3DS'a i Wii U było dokładnie to samo. No i po paru dniach wszystko na akcjach powróciło do normy a jednak liczą się konsumenci a nie inwestorzy szukający szybkiego i prostego zarobku na dany moment. 

 

A co do Twojego wywodu to największe serie Nintendo jak Donkey Kong, Mario, Zelda i Metroid przekroczyły już 30-tkę i jak widać ich IP w krajach rozwiniętych gdzie Ninny istnieje od dawien dawna ludzie kojarzą ich marki do dnia dzisiejszego.

Sony stawia na nowe IP i nie boi się zapomnieć o starych bo najczęściej ich developerzy nie mają pomysłu na więcej niż 3/4 gry, które wydadzą w ciągu jednej generacji. Nawet Microsoft uznał niedawno że bez znanych serii kojarzących z Xboxem byłoby znacznie trudniej.

I szczerze mają rację bo kupując platformę od Ninny wiesz że dostaniesz nowego Mario, nową Zeldę, nowe Poki, nowego Metroida i parę innych serii a może nawet i powrót jakiegoś IP jak Kid Icarus. MS ma swoje Halo, Gearsy i Forzę a obecnie Sony nie ma nic może oprócz Gran Turismo, które wyjdzie pod koniec generacji, cała reszta to przysłowiowy kot w worku i masa obietnic i renderów puszczanych przed premierą konsoli. Zresztą jak widać obecni konsumenci bardzo lubią czekać latami na exy od Sony co tegoroczne E3 świetnie udowodniło że ludzie lubią się jarać czymś przez lata aniżeli zostać zaskoczonym i otrzymać to w przeciągu kilku miesięcy. 

 

P.S. No i co do sprzedaży gier na Wii to też jest niezła ściema że nikt gier nie kupuje bo na tą platformę rozeszło ok. 900/950mln gier co daje nam 9/9.5 gry na jedną konsolę. Dla porównania PS2 osiągnęło jakieś 1.1/1.2mld sprzedanych gier przy prawie 160 milionach konsol co przekłada się na 7.5 gry na użytkownika.

 

P.S.2 @ Chmurqab

Już poprawione i sorry za zamieszanie :-)

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

@Chmurqab

Spadło po prezentacji jak zawsze gdy ogłaszają coś nowego. Czytałeś komentarze dlaczego niektórym inwestorom nie podoba się Switch? Ponieważ są to głownie inwestorzy z Chin, którzy już od szybkiego boomu gier na komórki ciągle jojczą Big N aby zrezygnowali z hardware'u i skupili się na grach produkowanych przede wszystkim na smarkfony. Gdy prezentowali 3DS'a i Wii U było dokładnie to samo. No i po paru dniach wszystko na akcjach powróciło do normy a jednak liczą się konsumenci a nie inwestorzy szukający szybkiego i prostego zarobku na dany moment. 

 

A co do Twojego wywodu to największe serie Nintendo jak Donkey Kong, Mario, Zelda i Metroid przekroczyły już 30-tkę i jak widać ich IP w krajach rozwiniętych gdzie Ninny istnieje od dawien dawna ludzie kojarzą ich marki do dnia dzisiejszego.

Sony stawia na nowe IP i nie boi się zapomnieć o starych bo najczęściej ich developerzy nie mają pomysłu na więcej niż 3/4 gry, które wydadzą w ciągu jednej generacji. Nawet Microsoft uznał niedawno że bez znanych serii kojarzących z Xboxem byłoby znacznie trudniej.

I szczerze mają rację bo kupując platformę od Ninny wiesz że dostaniesz nowego Mario, nową Zeldę, nowe Poki, nowego Metroida i parę innych serii a może nawet i powrót jakiegoś IP jak Kid Icarus. MS ma swoje Halo, Gearsy i Forzę a obecnie Sony nie ma nic może oprócz Gran Turismo, które wyjdzie pod koniec generacji, cała reszta to przysłowiowy kot w worku i masa obietnic i renderów puszczanych przed premierą konsoli. Zresztą jak widać obecni konsumenci bardzo lubią czekać latami na exy od Sony co tegoroczne E3 świetnie udowodniło że ludzie lubią się jarać czymś przez lata aniżeli zostać zaskoczonym i otrzymać to w przeciągu kilku miesięcy. 

 

P.S. No i co do sprzedaży gier na Wii to też jest niezła ściema że nikt gier nie kupuje bo na tą platformę rozeszło ok. 900/950mln gier co daje nam 9/9.5 gry na jedną konsolę. Dla porównania PS2 osiągnęło jakieś 1.1/1.2mld sprzedanych gier przy prawie 160 milionach konsol co przekłada się na 7.5 gry na użytkownika.

 

Nie miałem liczb całościowych. Jeśli tak jest jak piszesz to ok, co nie zmienia faktu, że ja mam takie odczucia jak widzę sprzedaż tych konsol ostatnio. Chętnie zobaczyłbym liczby Japonia vs. Reszta świata z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem od początku pomyłka. Słaby marketing, słaby pomysł, słabe wykorzystanie tego pomysłu później (Starfox do którego wciskali na siłę wykorzystanie ekranu, żeby było, a nie bo wpływało pozytywnie na gameplay to koronny przykład), słabe bebechy, słabe wsparcie 3rd party, słaba usługa sieciowa. Jest trochę naprawdę cudownych gierek i sporo z nich gości już na mojej półce, nie zrozumcie mnie źle, ale sam sprzęt to mały potworek. Niech czym prędzej dają tego Switcha i zaczynają od nowa.

Odnośnik do komentarza

Każda gra z wciskanymi na siłę "patentami" traci. Pamięta ktoś Uncharted 1 i celowanie granatami za pomocą tilta w sixaxis? Nie tylko Nintendo kretynizmy robi. Bebechy były ok, po prostu nie było gier. To samo co z Vitą

Tu się nie zgodzę, Vita to do dziś najmocniejszy handheld z najlepszym ekranem. WiiU było zacofane od startu.

 

No i jeszcze jeden szczegół - ekran dotykowy w technologii oporowej bez multitoucha (w WiiU). Nawet to było do tyłu względem pierwszego lepszego telefonu. Szkoda też, że nie można zwiększyć zasięgu gamepada bo bym pograł w łóżku a mi nie sięga ;-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Świetna konsolka. Nadal skutecznie odciąga mnie od grania w coś 'dużego' na XO. Wystarczy, że włączę 'na jeden meczyk' splatoon i nie ma mnie całą noc, to samo MK8. A ile jeszcze gier w backlogu (pierwsze z brzegu np. DK, Xeno, Bayo 2), to o matko Boska. :obama:

Na szczęście w przypadku gier N nie ma co się spieszyć, nie starzeją się tak jak inne.

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

ja ta konfe ogladalem na zywo i KAZDY pierwotnie myslal, ze to nowy controller do wii, zreszta co chwile to podkreslali w zwiastunie, dopiero doslownie chwile po tym filmiku w sieci opadlo embargo i nagle WOW - to nowa konsola

 

vita miala gry - zwlaszcza pierwszy rok, co wiecej ta konsola miala najlepszy lineup startowy w europie z wszystkich konsol sony ever, to co nie pozwolilo jej sie rozruszac to chora cena w zestawie z karta pamieci (wychodzilo wtedy sporo drozej niz ps3, ktore mialo wtedy juz milion super gierek i drugie tyle w produkcji) i wyszarpianie dealu na monster huntery przez nintendo

 

a wlasnie...ciekawe jak dalejz dealem na MH, capcom wczoraj cos przybakiwali, ze bardzo im sie marzy rozwoj marki na rynkach zachodnich, cos o ograniczeniu na handheldach itp, IMO jesli nintendo nie zabezpieczy to nowy MonHun wg mnie bankowo wyjdzie na switch/ps4

Odnośnik do komentarza

Heh, pamiętam to ogłoszenie i dziwiłem się, jak ludzie mogą mieć wątpliwości, czy ta nowa konsola to nowa konsola. Ale do dzisiaj media całego świata to tak wspominają. Problemem było to, że pokazali, jak się gra (na tej, trąbiąc to od dawna, nowej konsoli), a nie pokazali dosłownie pudełka konsoli na pierwszym pokazie. I już, publika złożona, przekombinowali. Tak, były takie fascynujące dyskusje na forumku. W sumie podobne jak teraz ze Switchem. Zaprzeczajmy do końca oczywistemu. W ogóle sporo deja vu do tamtego okresu ostatnio.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

no ogor na bank nie bylo mylace ze co 10sekund w trailerze jest napis "ble ble WITH THE NEW CONTROLLER" co wg mnie dosc banalnie mozna odebrac, ze to nowy kontroler, a nie nowa konsola

 

ten zwiastun a obecny ze switcha dzieli przepasc jesli chodzi o jasnosc przekazu,przejrzystosc czy same budowanie zaciekawienia gracza

Odnośnik do komentarza

Ogór, wyobraź sobie taką sytuację.

 

Wchodzi Sony na scenę, i mówi o nadchodzących zmianach.

 

Leci trailer. Na nim dualshock 4.

 

WITH THE NEW CONTROLLER

 

Można używać touchpada.

 

Leci fragment uncharted z grafiką z ps3 gdzie smyrasz touchpada i rzucasz granatem.

 

WITH THE NEW CONTROLLER

 

Podpinasz słuchawki o masz dźwięk w słuchawkach przez pada.

 

Leci klip z YouTube, gdzie koleś podpina słuchawki żeby nie w(pipi)iac kogoś.

 

WITH THE NEW CONTROLLER

 

możesz szybko dzielić się sxreenami i streamowac

 

Leci klip z call of duty.

 

DUALSHOCK 4.

 

rozumiesz przesłanie czy mam lepiej wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza

Ale już to wszystko wtedy pisaliście, walić że było od dawna powiedziane, że to nowa konsola i też nic nie sugerowało inaczej. No dziś to już wiadomo, Nintendo skierowało swoją promocję tylko do mnie i na tym poległo. Teraz na szczęście dali nową nazwę i sukces będzie.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ciężko było zobaczyć w pierwszych sekundach filmiku iż obok tv leży nowa konsola? Tak bardzo chyba gracze nie mają problemów z odróżnieniem kanciastego białego Wii z owalnym Wii U i jego śmiesznym czerwonym guziczkiem synchronizującym. Ale to z drugiej strony pokazuje tylko iż od kilku lat współcześni dziennikarze łykają z prezentacji największe hasła  (a słuchanie/czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy).

Nintendo cały czas mówiło o całkowicie nowej konsoli w okół której pad po raz kolejny będzie stanowił priorytet. Fakt że filmik za bardzo tłukł hasła o nowym kontrolerze zamiast od razu walnąć grafę z konsolą obok (jak to zrobili na E3 rok później). Myślę też że Wii U gdyby stało na tym filmiku pionowo i trochę pod kątem to każdy by się kapnął że tam stoi nowa konsola. Ale było minęło. W przypadku Switcha moim zdaniem odrobili pracę domowe przy pierwszym filmiku. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Myślę, ze będą wspierać Wii U przez rok, może dwa. Pamiętacie jak zarżnięcie Saturna w 1997 w USA/Europie odbijało się Sedze czkawką? I wiem, ze w przypadku tej firmy było jeszcze 32X i CD, ale pamiętam nawet PSX Extreme, że głównie przez tą decyzje gracze nieufnie podchodzili do Segi.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze tylko kontynuacja wątku mądrych inwestorów. Mamy przykład firmy która skończyła że sprzętem i skupiła się na grach - Sega. Jak się skończyło - każdy wie. Ninny ma zawsze wierny rynek japoński i wydaje mi się, że musiała by mieć teraz jeszcze ze 2 takie kiepskie konsole jak wiiu żeby przestać robić konsole.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...