Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

2 pytania. 

 

Chcę sprzedać Wiiu. Konsole kupiłem z pakietem gier- Zelda WW, Mario&Luigi są na płycie. Cyfrowe wersje na konsoli to Mario Kart 8 i Splatoon. Co zrobić żeby kupujący miał te gry jak założy nowe/swoje konto? Mogę usunąć swoje? Coś trzeba wykonać?

 

I jeszcze jedno- cena. Ile zawołać za ten zestaw? Kupiony w MM mam paragon, kupiony 27/8/16. 1199 będzie ok? Wszystko kompletne, padlet bdb stan, a konsola ma zarysowania od ścierania z kurzu- ścierałem ścierką z mikrofibry ale to się rysuje od patrzenia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Nie moge wyjsc z podziwu nad Wii U aka najgorsza konsolą Nintendo :yao: Dycha dla MH3U, B2, XCX i teraz Zelda, genialne tytuły jak NSMB U, Smash, MK8 i Kapitan Ropucha, mam jeszcze 10 gier do przejscia a w tym NSL U, Pikmin 3, Yoshi czy Mario 3D World. Błagam Nintendo zeby wszystkie te gry dostaly Remastery i wyszly na switcha zeby jak najwiecej osob zagrało. 
Nintendo <3 Jedyny lek na hóiowosc branży.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Może mi ktoś powiedzieć, jak to jest z kontami na Wii U? Powiedzmy, że hipotetycznie sprzedaje swoją konsolę, ale zostawiam na niej moje konto, przepinam maile, odpinam kartę itd itp. Domyślam się, że nowy właściciel będzie miał dostęp do moich zainstalowanych już na konsoli gier, ale co z tymi, które trzeba pobrać? Czy będę mógł bezpiecznie zostwić swoje konto, żeby ten ktoś sobie do woli ściągał gry przypisane do mojego konta? 

Odnośnik do komentarza

Gry są przypisane do konta, a konto do konsoli. Dopóki konto rezyduje na danej konsoli, można ściągać zakupione gierki do woli, również z poziomu innych kont na tej konsoli. Oczywiście nie można przypisać jednego konta do kilku konsol. Nie będziesz mógł używać swojego konta na innym Wii U.

Odnośnik do komentarza

Nie mam adaptera do gamecube'owych padów, ale o ile dobrze kojarzę to dedykowany jest dla Smasha - nie działa z trybem Wii, Virtual Console, ani z innymi grami Wii U.

Wii U w trybie Wii współpracuje tylko z kontrolerami Wii - pro controller nie działa, tak samo padlet (tylko jakby "tabletop mode" - ma wbudowany sensor bar, więc możesz go użyć zamiast TV).

 

ALE to chyba nieistotne w Twoim przypadku, bo w Super Mario Galaxy pograsz wyłącznie wiilotem i gruchą (cała rozgrywka opiera się na patentach tych kontrolerów). Podobnie jest z Donkey Kong Country Returns (sam wiiremote plus opcjonalnie nunchuck).

Edytowane przez Damk
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Obiecałem, że podzielę się wrażeniami. Nie mam za dużo czasu, ale spróbuję.

Generalnie po miesiącu dalej jestem zachwycony. No może nie była to miłość od pierwszego wejrzenia, ale generalnie przekonałem się do konsoli.

Przede wszystkim dla mnie WiiU to taki detoks to latach z Xboxem 360 i 1oraz trochę PlayStation 2 i 3 - nie miałem nigdy stacjonarnego Nintendo. Więc zachwyciłem się innością i w sumie też funkcjonalnością. Innością, bo mamy tu multum exów oraz komatybilność wsteczna z Wii (muszę kupić Wiilota i nunchuka - oferty jakby co można podsyłać, choć nie jest to żaden priorytet teraz). Więc nagle do mojego backloga wskoczyło mnóstwo gier. Ale innych niż to co dotychczas - kolorowe i wesołe, jednak wcale nie proste. Dosłownie Katharsis. Mariany, w tym MK8 oraz Donkey Kong zrobiły wow! Jest jakbym się cofnął ze 20 lat jak gdzieś tam testowałem N64 czy wcześniej Pegasusa GameBoya czy emu SNESa. Czysty gejming. W dodatku udało się rozszerzyć listę gier to Fast Racing Neo i Zeldę BotW. I tu też niespodzianka - FRN szybki i płynny, i inny niż WipEout, który po wersjach na PSP mnie rozczarował. Mega i jest znów wyzwanie, jednak zrównoważone od razu gdzieś jest walka.

Zelda - tu trochę napisałem na innym forum i pozwolę sobie przekleić.

 

Dla mnie to dziewiczy teren. W Zelde grałem tylko ba GameBoyu sto lat temu. Chciałem zacząć od WW jednak pojawiła się możliwość nabycia BotW więc wziąłem bo tak zachwalano mi bardzo. Odkrywam zupełnie nowy typ gry imo. Action lubię, rpg nie, jednak tu jest też przygoda, nieznane i odkrywanie o co tu chodzi.

Liczę że mnie pochłonie, bo na razie jedynie gra intryguje.

Co do wrażeń z Zeldy po kolejnej godzinie z wczoraj - gra imo jest uboga w historię świata. Dialogi to chyba standardowe mruczenie (imo era PS2), czy śpiewny głos kogośtam (Zeldy?), ktoś nam daje jakiś kierunek i biegniemy. Pierwsze "wyzwanie" zróżnicowało trochę grę i mnie zaskoczyło bo miałem wrażenie, że gra będzie przypominać też Diablo by się przedzierać przez przeciwników. W sumie idę trochę na casuala, wyskoczy jakaś broń, zbieram a że sama się podstawia to nie przełączam choć wiem, że się niszczy i obecny miecz może przydać się na kogoś innego. W dodatku trochę nie podoba mi się tablet w tej grze (wtf, to jakby Geraltowi dać smartfona z gpsem) i głupie nazwy napotkanych rzeczy - Shikah Slate czy coś tam :/

Póki co Wiedźmin lepszy. Ale to jednak inna gra. Tu jest w sumie miło i przyjemnie, dla oka też. Trochę taka bajka.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Zagląda tu jeszcze ktoś? Ostatnio pisałem w temacie 3dsa w sprawie kupna konsolki, bo wachałem się miedzy NN2ds xl a Switchem. Teraz po kolejnych kilku dniach, coraz bardziej patrzę w stronę Wii U. Wiem że to trup,ale ma kozackie gry a chciałbym coś koniecznie od Nintendo.

Co myślicie o inwestowaniu w tą konsolę w 2017 roku? generalnie najbardziej chodzi o Zeldy, zawsze chciałem ukończyć Wind Wakera itp Ceny gier też nie przerażają aż tak. Kurde nie wiem już sam, wiem że Switch to inwestycja na przyszłość, w tej chwili tak naprawdę interesowały by mnie tam 3 gry.

Doradźcie :))

Odnośnik do komentarza

To zależy. Od zasobności Twojego portfela i co chcesz mieć z nowej konsoli?

Przeczytaj mój post powyżej. Mi zależało na Nintendo i bazie gier. Switch nie przedstawia dla mnie większych zalet poza tym że to nowy sprzęt na rynku i wszyscy się jarają więc hajp jest wielki. Zaletą jest całkowita przenośność Znicza jednak WiiU dla mnie też jest mobilny bo z zasady poza domem już nie gram. Na chwilę obecną mam min. 10 gier do nadrobienia w tym Zeldy, Mariany, MK8 i Donkeye. Plus lista z Wii z Galaxianami 1 i 2. A z zasady nie wywalam 250 zł na nowości więc dla mnie opcja WiiU była idealna.

Polecam :)

Odnośnik do komentarza

Co myślicie o inwestowaniu w tą konsolę w 2017 roku? generalnie najbardziej chodzi o Zeldy, zawsze chciałem ukończyć Wind Wakera itp Ceny gier też nie przerażają aż tak. Kurde nie wiem już sam, wiem że Switch to inwestycja na przyszłość, w tej chwili tak naprawdę interesowały by mnie tam 3 gry.

 

Konsola dorobiła się świetnej biblioteki gier - nie będzie chyba przesadą napisać, że ma najlepsze ekskluzywy ze stacjonarek 8. generacji. Między innymi: Super Mario 3D World, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Bayonetta2, Xenoblade Chronicles X, Pikmin3, Mario Kart 8, Splatoon, Captain Toad: Treasure Tracker, Tokyo Mirage Sessions #FE, New Super Mario Bros U, The Wonderful 101, Donkey Kong Tropical Freeze, Super Smash Bros, Yoshi's Wooly World, Nintendo Land, Pokken Tournament, Super Mario Maker, Paper Mario: Color Splash, Star Fox Zero, Project Zero: Maiden of Black Water, i kilka innych. Do tego byłe eksy typu ZombiU, Lego City Undercover, czy Rayman Legends - na oryginalnej platformie naprawdę wiele zyskują.

 

A jeżeli chodzi o Zeldy, to trafiłeś idealnie - najlepsze duże Zeldy natywnie: Breath of the Wild, Wind Waker HD, Twilight Princess HD, w Virtual Console: Skyward Sword (Wii), Majora's Mask, Ocarina of Time, plus kilka przenośnych - m.in. The Minish Cup, czy Phantom Hourglass.

 

Jest tego sporo i różnorodnie - więc nawet jeżeli niektórymi tytułami nie będziesz zainteresowany, nadal będzie w czym wybierać. Plusem jest fakt, że dzisiaj większość z tych gier kupisz po bardzo atrakcyjnych cenach (jeszcze taniej jest na rynku wtórnym). Nintendo Switch jeszcze na dobre się nie rozkręciło - Super Mario Odyssey, Splatoon2, Mario+Kórliki, ARMS, do końca roku dojdzie Xenoblade2. Więc jeżeli nie jesteś mocno napalony na te tytuły, to warto jeszcze przeczekać początkowy okres nowej zabawki, i na spokojnie nadrobić poprzednią stacjonarkę od Nintendo :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...