Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

A ciężko było zobaczyć w pierwszych sekundach filmiku iż obok tv leży nowa konsola? Tak bardzo chyba gracze nie mają problemów z odróżnieniem kanciastego białego Wii z owalnym Wii U i jego śmiesznym czerwonym guziczkiem synchronizującym. Ale to z drugiej strony pokazuje tylko iż od kilku lat współcześni dziennikarze łykają z prezentacji największe hasła  (a słuchanie/czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy).

Nintendo cały czas mówiło o całkowicie nowej konsoli w okół której pad po raz kolejny będzie stanowił priorytet. Fakt że filmik za bardzo tłukł hasła o nowym kontrolerze zamiast od razu walnąć grafę z konsolą obok (jak to zrobili na E3 rok później). Myślę też że Wii U gdyby stało na tym filmiku pionowo i trochę pod kątem to każdy by się kapnął że tam stoi nowa konsola. Ale było minęło. W przypadku Switcha moim zdaniem odrobili pracę domowe przy pierwszym filmiku. 

 

Ale już to wszystko wtedy pisaliście, walić że było od dawna powiedziane, że to nowa konsola i też nic nie sugerowało inaczej. No dziś to już wiadomo, Nintendo skierowało swoją promocję tylko do mnie i na tym poległo. Teraz na szczęście dali nową nazwę i sukces będzie.

 

No ale Panowie, dlatego napisałem, że jak ktoś siedział w temacie to wiedział, że będzie nowa konsola. Świadomi gracze nie potrzebują reklam, sami się zorientują co i jak. Marketing jest potrzebny, żeby trafić do januszy, mamusiek itd. No i tutaj polegli.

Odnośnik do komentarza

Heh, pamiętam to ogłoszenie i dziwiłem się, jak ludzie mogą mieć wątpliwości, czy ta nowa konsola to nowa konsola.

jezu ogqozo jesteś taki mądry a ludzie to takie debile

teraz to ja już naprawdę nie wiem czy najlepiej spełniłbyś się obejmując reprezentację Polski, zasiadając w fotelu prezesa rady ministrów III RP czy może jednak obejmując stanowisko CEO w Nintendo

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Niesamowity ten Pro Controller. Nie dosc, że masakrycznie wygodnie leży w łapach to ta bateria...Kupiłem go w czerwcu i ładowałem go pierwszy i jedyny raz. Przeszedłem w tym czasie Bayonette, konsola dwa razy była w serwisie, przeszedłem u kuzyna MK8 i graliśmy w niego sporo, przeszedłem MK8 u siebie w 3 róznych klasach i gralem sporo online, grałem na nim sporo w XC, przeszedłem Raymana i teraz przeszedłem NSMBu i dopiero wczoraj zaświeciła mi się lampka, żebym podładował. W tym czasie ładowałem padlet pewnie z 50 razy.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Niesamowity ten Pro Controller. Nie dosc, że masakrycznie wygodnie leży w łapach to ta bateria...Kupiłem go w czerwcu i ładowałem go pierwszy i jedyny raz. Przeszedłem w tym czasie Bayonette, konsola dwa razy była w serwisie, przeszedłem u kuzyna MK8 i graliśmy w niego sporo, przeszedłem MK8 u siebie w 3 róznych klasach i gralem sporo online, grałem na nim sporo w XC, przeszedłem Raymana i teraz przeszedłem NSMBu i dopiero wczoraj zaświeciła mi się lampka, żebym podładował. W tym czasie ładowałem padlet pewnie z 50 razy.

 

Twoje U było 2x serwisowane? Poważnie?

Odnośnik do komentarza

Między innymi to jest powód, dla którego nie gram w FPSy na padzie. No nie mogę się przestawić po sesjach w CSa i Q3 z myszką. Ok, da się, nie ma kursora, tylko po co się męczyć?

 

P.S. Sensowne granie w Galaxy to właśnie mysz ale tego na WiiU raczej nie zobaczymy. Na PC na emu ewentualnie.

Edytowane przez NemoKOF
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Jezus Maria, co ja tutaj czytam... Wy to się chyba dupa z glowa zamieniliscie, ze takie farmazony gadacie ://// nintendowcy sezonowcy, wiimote w najlepszym platformerze ever im przeszkadza, jesus christ, wracajcie do tych swoich rakow na PS4/X1, bo ewidentnie Nintendo nie dla was :/ Jeszcze rozumiem, jakby tymi motami sie machalo na prawo i lewo ciagle, ale przez 98% gry to delikatne machanie nadgarstkiem zeby zrobic piruet w powietrzu, a pozostale 2% to zbieranie od niechcenia starbitsow i czasem przycelowanie w jakas gwiazdke czy wroga by zjesc yoshim. tak czy inaczej, wiecej ruszacie reka przy waleniu gruchy niz przy ruszaniu wiimotem :facepalmz: 

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jezus Maria, co ja tutaj czytam... Wy to się chyba dupa z glowa zamieniliscie, ze takie farmazony gadacie ://// nintendowcy sezonowcy, wiimote w najlepszym platformerze ever im przeszkadza, jesus christ, wracajcie do tych swoich rakow na PS4/X1, bo ewidentnie Nintendo nie dla was :/ Jeszcze rozumiem, jakby tymi motami sie machalo na prawo i lewo ciagle, ale przez 98% gry to delikatne machanie nadgarstkiem zeby zrobic piruet w powietrzu, a pozostale 2% to zbieranie od niechcenia starbitsow i czasem przycelowanie w jakas gwiazdke czy wroga by zjesc yoshim. tak czy inaczej, wiecej ruszacie reka przy waleniu gruchy niz przy ruszaniu wiimotem :facepalmz:

 

Ptysiu, ja nie chcę grać na padzie w Galaxy. Gram w niego na WiiU i mi nie przeszkadza, gra się miodzio. Natomiast jakby nie patrzeć, to na padzie drugą gałką będzie słabo, JAK COŚ to myszka MOGŁA BY dać jakiś tam feel podobny. Czy ja więc narzekam na tą grę? :-) Co się unosisz :-)

 

Ja też napisałem że w ogóle dla mnie granie w FPSy na padzie to nieporozumienie i tyle. Bawiłem się też na PS3 gunem w Killzone'a 3 ale to akurat nie było dobrze rozwiązane. Za to granie na Move i Wii w rail shootery to dla mnie najlepszy miuuuuutttt ever! Jestem wychowankiem salonów i uwielbiam takie gry! Residenty, Dead Space, House of the Dead - wiimote jest do tego stworzony :-)

 

EDIT: Zupełnie od czapy - jakie znacie rail shootery na Wii/WiiU? Może w coś nie grałem :-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Jezus Maria, co ja tutaj czytam... Wy to się chyba dupa z glowa zamieniliscie, ze takie farmazony gadacie ://// nintendowcy sezonowcy, wiimote w najlepszym platformerze ever im przeszkadza, jesus christ, wracajcie do tych swoich rakow na PS4/X1, bo ewidentnie Nintendo nie dla was :/

No chyba Cię popier,doliło jeśli myślisz, że będziesz mi mówić co jest dla mnie, co nie i co może mi się podobać, a co nie. Nie jestem fanem sterowania Wiilotami i chuy Ci do tego. Machanie wiilotem fajna sprawa na parę minut, ale jak trzeba przez 40h przechodzenia Zeldy energicznie wstrząsać tym gó,wnem zamiast najzwyczajniej w świecie wcisnąć przycisk żeby w ogóle zaatakować (co się robi niezwykle często) to wytwarza mi się wstręt i zaczynam z niechęcią w ogóle sięgać po ten kontroler, nawet w przypadku innych gier. Te gwiazdki w SMG też do niczego niepotrzebne, ch,uja się to w ogóle ma do głównego gameplayu jakim jest sterowanie Marianem i skakanie. Że w paru przypadkach to wykorzystano w ciekawy sposób to nie mam nic przeciwko, gorzej jeśli zaczyna się kombinować na siłę i z prostych czynności sprowadzających się zazwyczaj do wcisnięcia przycisku robić skomplikowane i męczące ruchy.

Nie mówiąc już o tym jaki problem się robi kiedy chcesz sobie w gierkę z Wii zagrać na innym sprzęcie, za ch,uja później się tego nie da zmapować pod padlet Wii U i tak jak dzisiaj sobie ogrywamy SM64 chociażby na DS-ie, tak żeby zagrać w SMG to wiecznie będziesz zmuszony do używania wiilotów, a więc jakakolwiek VC na przyszłych sprzętach Nintendo odpada.

 

Zjedz Snickersa i przestań gwiazdorzyć, bo nawet mnie wkur,wiasz ostatnio swoimi smutami w co drugim temacie związanym z gierkami Nintendo.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 9
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

I Super Metroida nie przeszedł pozer je,bany.

 

Juz dawno ograny, mówiłem przecież wielokrotnie, że mnie męczyła m.in. ślamazarność Samus. Może te 24 lata temu gra zrywała czapki z głów, dziś jest już lekko niegrywalna, zwłaszcza po pograniu w AM2R, że o Axiom Verge nie wspomnę. Jedyne co się dalej w tej grze broni to klimat, ost i design całej mapy.

 

@kruczykruk

 

Vice versa, też mnie wkur,wiasz ostatnio swoimi blacharskoklapkobotowymi smutami, że ojej, jakie to niewygodne, ojej, jakie to chvjowe, ojej, dobrze, ze mam zlamana konsole i moge robic co chce i nie musze sie meczyc. Zreszta, szkoda strzepic ryja, kazdy swoja rzepke skrobie, nic mi do twoich upodoban i preferencji. 

  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza

No niespodzianka, jednak Nintendo oficjalnie powiedziało IGN-owi, że produkcja Wii U dobiega końca.

 

"Jak podano na japońskiej stronie Nintendo, produkcja Wii U na Japonię dobiegnie rychło końca. (...) Możemy dziś potwierdzić, że wszystkie konsole Wii U, jakie będą dostępne w Północnej Ameryce w tym roku fiskalnym, zostały już dostarczone do sprzedawców"

 

 

Wii U oficjalnie więc kończy żywot jako nieco niszowa konsola. Kiedyś może lekko kolekcjonerski okaz niczym Dreamcast?

 

NES - 62 mln

SNES - 49 mln

N64 - 33 mln

Gacek - 22 mln

Wii - 102 mln

Wii U - może doszło do 14 mln

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Aż z ciekawości sprawdziłem ile to się Dreamcastów sprzedało... Czuję się jak elita grając kiedyś na tym cudeńku ;)

A w sprawie Wii U, to Wielkie N dziwnie reaguje. Albo mają coś w zanadrzu w temacie kolejnej konsoli (oby to nie była tylko ta jej cała "hybrydowość"), albo po prostu mocno się miotają w swoich poczynaniach. Jeszcze na początku tego roku zapewniali, że NX nie jest następcą ani Wii U, ani 3DSa, i będzie funkcjonował obok tych platform. Teraz uspokajają, że Switch nie zastąpi 3DSa. Wygląda więc na to, że tabletokonsola będzie jednak sukcesorem stacjonarnej konsoli z tabletopadem...

Wielka szkoda, że najlepszy okres sprzedaży konsol i gier przejdzie im koło nosa. Jeszcze sprzed roku "ostatni rok Wii U" widziałem bardzo sympatycznie: Star Fox Zero, Tokyo Mirage Sessions ♯FE, niezapowiedziany tytuł (którym okazał się być Paper Mario Color Splash), no i na Gwiazdkę jako wisienka na torcie The Legend of Zelda. Ale jak już wiadomo enigmatyczny NX alias Switch nie pozwoli niestety godnie odejść Wii U na przedwczesną emeryturę :(

Odnośnik do komentarza

Jakby wyjąć Wii które było fenomenem to tylko tendencja spadkowa z każdą generacją :-(

 

Do kolegi wyżej - niestety pomysł z tym padem jest taki sobie. Nie da się grać daleko od konsoli, wyładowuje się za szybko też. Chciałbym pograć w łóżku za dwoma ścianami i nie mogę. Vita np pozwala grać po twoim Wifi, powinna być opcja takiej konfiguracji z WiiU. Natomiast gier fajnych trochę jest. Można też odpalić gry z GC (trzeba je niestety zgrać na PC bo dyski są zbyt małe) i grać w trybie vWii. Obraz leci przez HDMI i jest ostrzejszy. Patrząc na to, masz w tej chwili fajną retro maszynkę do grania w gry z Wii, WiiU i GC + Virtual Console. Dla mnie bomba, najczęściej odpalony sprzęt stacjonarny u mnie w domu a mam jeszcze PS3, PS4 i XOne. Gdyby tak był jeszcze taki remote play, żeby ogrywać gry na 3DSie to już by tyłek rwało do końca.

 

Jestem ciekaw Switcha bardzo i bardzo mu kibicuję ale nie sądzę żeby był wielkim hitem. Rozmawiam z ludzmi nie w temacie Nintendo, graczami i ich pierwsze reakcje są takie: "znowu coś udziwniają", "będę musiał kupić konsolę i pewnie dodatkowe ileś tam rzeczy żeby to działało (nie wiadomo teraz co będzie w zestawie)", "znowu słabsze bebechy niż KAŻDA inna konsola na rynku". To są wypowiedzi ludzi u których stoi PS3 czy PS4 pod tv i raczej Ninny nie kupią tych ludzi niestety.

 

Jak patrzę na sukces tego Mini Nesa to myślę sobie, że jakby Ninny zrobiło taką mini konsolę (coś jak PS TV) na której były gry od razu z 3 platform (NES, SNES, N64) + dedykowany sklep z cenami między 5-10 usd za tytuł to mieliby hit. Ludzie chcą tego retro w NAJPROSTSZEJ postaci (plug and play). Skoro można to emulować nieoficjalnie na pudełkach za 300 zł, skoro mogą to emulować SAMI oficjalnie (Nes Mini to emulator, VC na Wii i WiiU to emulatory) to mogliby takie coś wypuścić i mieliby chyba masę klientów. Sam bym kupił sobie, drugą sztukę zostawiłbym u rodziców. Ciekawy jestem czy kiedyś pójdą w tym kierunku. Baa, jak bardzo chcą to mogą nawet jakieś małe carty sobie wymyślić jak do Vity i niech to sprzedają w pudełkach.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...