Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles Definitive Edition


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

No troche jest. Sam mialem jakies 140 godzin (chyba) a zrobilem moze z 80% gry... Questow mnostwo a tu jeszcze affinity ponabijac, skille zdobyc, bronie, odbudowa miasta, eksploracja mapy i odkyrwanie specjalnych miejscowek i tak dalej...

 

Ten- oszukalem Cie troche. Niektore rzeczy mozesz pominac - questy glownie bo niektore sa czasowe i nie sa dostepne po ktorymstam z kolei wydarzeniu fabularnym. Spoko, sa zaznaczone odpowiednio na liscie questow.

Odnośnik do komentarza

Aż tyle roboty w tej grze?

 

Ta gra jest ogromna:). Ja mam ponad 230 godzin gry, za sobą wszystkie miasta/wioski zrobione na pięć gwiazdek, wymaksowane i znalezione prawie wszystkie ksiązki do talentów, zdobyte i prawie wszystkie wymaksowane drzewka skilli, w "kolekcjopedii" brakuje mi jednego przedmiotu. w osiągnięiach brakuje mi bodajże czterech . ]

Za mną ponad 400 questów zrobionych, stosunki miedzy postaciami z drużyny prawie wszystkie zrobione na "serduszka" (został mi nieszczesny Riki:))., i teraz poluje na unikatowych bossów z levelami od 100-120 level'u (ubiłem dwóch pierwszych, ale na jednym ubiciu i tak się nie kończy, jeśli chce się pewne przedmioty, które ułatwiają starcie z następnymi - jak na złość nie chcą mi wypaść). Więc tak na oko ja mam może jakieś 90% gry. A to moje pierwsze przejście, którego specjalnie jeszcze nie kończyłem, tylko nabijam co się da. Choć podejrzewam, że żeby w grze mieć 100% to i tak trzeba ją przejść co najmniej dwa razy...

Odnośnik do komentarza

2h za mną. Zdążyłem się już zgubić, bo wyskoczyłem za barierkę, a tam nic tylko jezioro. Zrobiłem też 6 questów, niektóre przypadkiem zupełnie, bo miałem co chcieli. Gra mnie przeraża. Ciągle coś grzebię w menu, to collectopedia, to przedmioty, a do tego dochodzi ogrom tego wszystkiego. Co chwila coś nowego, mapa Colony 9 jest tak wielka, że nie wiem gdzie co było.

Odnośnik do komentarza

Kurde, przesłu(pipi)e sobie OST z Xenoblade i cholera.... tyle świetnej muzy, której z gry nawet nie pamiętam....

np. to

http://www.youtube.com/watch?v=8hnpPXJsN3E

szczególnie druga połowa roz(pipi)ia - mistrzostwo

 

Tak samo ten kawałek:

http://www.youtube.com/watch?v=B0DE5zyRI6U

 

ten też świetny

http://www.youtube.com/watch?v=Ji1le94rDnI

 

gdzie ta muza grała, bo kompletnie jej nie pamietam... :|

Odnośnik do komentarza

3h za mną. Jestem przed w drodze do Colony 9, które jest atakowane przez mechony. Nie czaję trochę systemu walki. Od cego zależy czy pojawia się to kółko z B do wciśnięcia? Co to daje? Wydawanie komend postaciom też wg mnie jest nieczytelne, bo nie widzę ich reakcji po wciśnięciu R i kierunku. Muszę to opanować jeszcze, bo wrogowie o lv wyżej leją mnie jak śmiecia.

 

Mam pytanie, czy przedmioty z collectopedii można w jakiś sposób używać? Widzę na gamefaqs, że one wpływają na statsy, ale jak?

 

Edit. Mam 5h na liczniku i jestem w momencie zabrania Reyna przez pająka.

Kolejny problem, uzupełniam na bieżąco collectopedię i słyszę, że można coś tam źle zrobić. Jak to? O co chodzi? Brakuje mi 1 miejsce w Colony 9 i mam 100% w jaskini.

Edytowane przez Pious
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Sorry za post za postem, ale nikt nie odpowiada, a mam co napisać ;)

 

Jestem już w Satorl Marsh - około 20h na liczniku i 29lv. Wykonałem około 30 questów, albo i więcej i co mogę powiedzieć, ta gra jest karwa mistrzowska! Piękne krainy, świetny system walki, Ciągle stawiający wyzwanie przxeciwnicy, do tego dziesiątki questów i całe mnóstwo innych pierdół do roboty. Przeraża mnie jej ogrom, bo co zrobię quest to widzę, że jest kolejny. Gra jest potężna i daje niesamowitą frajdę. Jak dotąd nie musiałem grindować, bo sporo expu za questy doszło, a też staram się ubić pomiot ile się da póki daje solidną ilość exp. Piękna gra, absolutna czołowa pozycja na Wii.

Odnośnik do komentarza

Sorry za post za postem, ale nikt nie odpowiada, a mam co napisać ;)

 

Jestem już w Satorl Marsh - około 20h na liczniku i 29lv. Wykonałem około 30 questów, albo i więcej i co mogę powiedzieć, ta gra jest karwa mistrzowska! Piękne krainy, świetny system walki, Ciągle stawiający wyzwanie przxeciwnicy, do tego dziesiątki questów i całe mnóstwo innych pierdół do roboty. Przeraża mnie jej ogrom, bo co zrobię quest to widzę, że jest kolejny. Gra jest potężna i daje niesamowitą frajdę. Jak dotąd nie musiałem grindować, bo sporo expu za questy doszło, a też staram się ubić pomiot ile się da póki daje solidną ilość exp. Piękna gra, absolutna czołowa pozycja na Wii.

 

Gdy by to było tylko czołówka gier na Wii...

Jak dla mnie jest to najlepszy jrpg tej generacji, i jeden z najlepszych rpg'ów w jakie miałem okazje grać, - a było ich sporo:)...

 

Jak będziesz miał jakieś pytania, to daj znać postaram się w miare moich możliwości pomóc...

Jednak już dziś zdradzę Ci pewnego hinta, jeśli chcesz mieć odkryte wszystkie gałązki w drzewku skill'i, to staraj się wykonywać jak najwięcej quest'ów (uwarzaj na czasowe questy), i postaraj się wymaksować miasta na 4-5 gwiazdek. Szczególnie jest to wymagane, jak chcę się zdobyć piątą 'gałązkę" skilli, i pewne przedmioty do 'kolektopedii", które dostępne są dopiero u mieszkańców gdy masz właśnie pięć gwiazdek, - to tak w skrócie...

Odnośnik do komentarza

A gwiazdki rosną w miarę wykonywania questów? Nie wszystkim się bawiłem do tej pory i w zasadzie drzewka skilli mam ustawione te, które są na standardzie.

 

Fabularnie doszedłem już do walki z Telethią i dostałem w dupę w 2 fazie po przerywniku, gdzie Shulk motywuje grupę. Już liczyłem, że załątwi potwora w filmiku, bo skończyłem pierwszą fazę z 50hp, a tu lipa, dalej walka od nowa i padłem na 2 strzały, bo filmik nie miał wiele wspólnego z dalszą walką.

Odnośnik do komentarza

Tak gwiazdki ładujesz robiąc quest'y i rozmawiając z mieszkańcami,

Ja też dostawałem w dupę czasami, ale zmieniałem co nie co w drużynie, i lazłem tak w kółko, aż do ubicia przeciwnika (uparty jestem). Pokonanie takiego przeciwnika daje dużo satysfakcji.

Najlepiej przy okazji pobaw się kamieniami, a prędzej czy póżniej sobie poradzisz, beż zbędnego pakowania...

Jeśli masz haste, to załóż bo jest dość pomocny...

Odnośnik do komentarza

Dziś bawiłem się kamieniami i zaczęły robić się mocniejsze, te z III obok. Jestem teraz po wizycie w Alcamoth i zabrałem się za wcześniejsze questy.

 

Czyli muszę rozmawiać z mieszkańcami tak po prostu? Nawet jak nic nie chcą? Przerasta mnie ogrom tej gry, wykonałem masę questów, a nawet Colony 9 nie ma wszystkich gwiazdek.

 

Wkurza mnie trochę, że czasem muszę wrócić do jakiegoś typa po zebraniu danego itemu, a kompletnie nie pamiętam co to był za gość i tym bardziej gdzie łaził.

 

No i w sumie ani razu jeszcze nie grindowałem. Jak boss mnie zabija to robię tak jak ty, zmieniam postać, albo jakieś itemy ustawiam i zaraz jest lepiej. Telethię załatwiłem za 2 podejściem. Zrobiłem błąd, bo za 1 razem nie miałem Sharly w teamie i nikt nie leczył drużyny.

Edytowane przez Pious
Odnośnik do komentarza

Jestem po High Enthia Tomb. Robię na szybko questy w Alcamoth, bo same czasówki, a nie wiem kiedy je stracę. Odkrywałem też mapę w Bionis Leg i nabiłem sporo questów. Mam 36h, 43lv i jak dotąd nie grindowałem ani razu. Nawet więcej, Telethia w grobowcu miała jakoś 5lv mniej ode mnie. To chyba zasługa robienia questów, bo ciągle je wykonuję. Uzależniają i praktycznie stoję w miejscu z fabułą, tylko co kilka dni ruszam.

Odnośnik do komentarza

A gwiazdki rosną w miarę wykonywania questów? Nie wszystkim się bawiłem do tej pory i w zasadzie drzewka skilli mam ustawione te, które są na standardzie.

 

Fabularnie doszedłem już do walki z Telethią i dostałem w dupę w 2 fazie po przerywniku, gdzie Shulk motywuje grupę. Już liczyłem, że załątwi potwora w filmiku, bo skończyłem pierwszą fazę z 50hp, a tu lipa, dalej walka od nowa i padłem na 2 strzały, bo filmik nie miał wiele wspólnego z dalszą walką.

 

Akurat aż tak z czasowymi quest'ami to nie musisz się śpieszyć, ale już po pewnym górzystym terenie jak go przejdziesz, to zacznij uwarzać, bo z wynikań następst fabularnych stracisz dostęp do pewnych lokacji, a czasowe quest'y po prostu Ci poznikają...

 

 

Pytanie - jak się prezentuje fabuła w grze? Wciąga, jest przejmująca i inteligentna, czy raczej gra głównie kosi gameplayem?

 

Fabuła w grze prezentuje się bardzo fajnie (choć nie spodziewaj się czegoś na modłe FFVII, czy Xenogears), i jej plusem jest to że nie jest jakos specjalnie przegadana. A w pewnych momentach potrafi miło zaskoczyć. Zaś samo zakończenie skojarzyło mi się w pewnym stopniu z Evangelionem...

Odnośnik do komentarza

W Xenobladzie jest 450 side questów, ja po zmęczeniu jej w 140h nie zrobiłem ok. 90 z nich, ba chciałem jeszcze sporo zrobić ale tak jak ty, za bardzo miałem ciśnienie na sprawdzenie co w fabule jeszcze na mnie czeka. Zresztą i tak warto tytuł jeszcze raz zacząć dzięki satysfakcjonującym bonusom po jednokrotnym przejściu :]

 

A rozbudowa C6 jest prosta, musisz po prostu zbierać wszelakie itemy po stworkach i nie tylko (a szczerze mówiąc nad niektórymi rzeczami trzeba się trochę namęczyć bo nie zawsze dane stworki coś dropują co jest potrzebne, no i oczywiście znalezienie ich samemu wcale takim krótkim spacerkiem nie jest :] ).

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem 2 rzeczy na lv1, a w reszcie nie mam przedmiotów i nie wiem co je dropuje.

 

Teraz jestem w Sword Valley. Nie idę dalej, bo nie chcę stracić questów z alcamoth, a kilku tam nie dokończyłem. Mam jakoś 45h na liczniku i 49lv. Jak na razie w ogóle nie musiałem grindować postaci, więc nie wiem skąd te opinie. Jak się robi sidequesty, odkrywa całe mapy to lv sam się nabija po drodze. Początkowo walczyłem z bossami o lv mocniejszymi, ale teraz w większości walki od kilku h mam po 5-7lv więcej niż co konkretniejszy madafaka i radzę sobie bezproblemowo.

 

Po co są te affinity coiny? One się gdzieś zbierają, bo nie wiem gdzie są?

 

I co to są za ukonki tomów jakichś książek w menu wzmacniania artów?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...