Skocz do zawartości

Amazon Kindle


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ginn napisał:

Żonka mi kupiła na urodziny Paperwhita 4, więc jest jaranko. Jedyne co mnie razi to brak języka polskiego i tym samym słownika. Poza tym przydałby się translator PL-EN, wtedy chętniej szlifowałbym angielski. Póki co jeszcze nie miałem okazji przeczytać coś konkretnego, ale już po jednym dniu obcowania widzę, że główny argument za fizyczną książką i jej wspaniałym zapachem zaczyna się sypać :reggie:

 

Tak na marginesie, to Amazon oficjalnie ruszył w Polsce, więc jest nadzieja, że dorzucą nasz język w Kindlu.

 

Na język polski w menu to ja czekałem od pierwszego kindle'a jaki miałem, to jest bodaj, że od 2012 roku. 

Ale przecież to wogóle nie przeszkadza, bo menu jest proste, intuicyjne i pamiętasz co gdzie po jednym dniu.

Ważne, że czytnik obsługuje polskie znaki w książkach i można na niego zdobyć w 30 sekund białe kruki z gryzonia ;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ginn napisał:

Żonka mi kupiła na urodziny Paperwhita 4, więc jest jaranko. Jedyne co mnie razi to brak języka polskiego i tym samym słownika. Poza tym przydałby się translator PL-EN, wtedy chętniej szlifowałbym angielski. Póki co jeszcze nie miałem okazji przeczytać coś konkretnego, ale już po jednym dniu obcowania widzę, że główny argument za fizyczną książką i jej wspaniałym zapachem zaczyna się sypać :reggie:

 

Tak na marginesie, to Amazon oficjalnie ruszył w Polsce, więc jest nadzieja, że dorzucą nasz język w Kindlu.

 

Jak chcesz słownik, to przeczytaj poniżej:

https://swiatczytnikow.pl/slowniki-na-kindle-pytania-i-odpowiedzi/

 

słownik ang-pl z bumato.pl świetnie działa z kindlem, podświetlasz słowo po angielsku i masz śliczne wyjaśnione  znaczenie, polecam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie pomyślałem, że można wrzucić swój słownik. Dzięki! 

 

Edit: Legancko wgrałem sobie dwa różne słowniki języka polskiego i ten ang-pl z bumato. Odkryłem też, że jeżeli w jednym słowniku nie odnajdzie Ci definicji, to z automatu próbuje ją odnaleźć w drugim. Genialne! Teraz Amazon może mnie cmoknąć w pompkę, bo polski interfejs jest mi zbędny.

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Panowie potrzebna pomoc, rozważam przesiadkę z papierowych książek na wersje elektroniczne. 

Ale jestem w tym temacie kompletnym laikiem, widzę że tu najwięcej osób wybiera produkt Amazon. A te Pocketbooki są warte uwagi? Na co patrzeć? Podświetlenie, pojemność pamięci? 

 

A same e-booki to np kupuje na empiku i przy pomocy lapka sobie zgrywam?

Dzięki za ewentualny tutorial :)

Odnośnik do komentarza

 

Ja mam paperwhite 4 od kilku lat i to jest naprawdę solidny towar.

Co do pocketbooków się nie wypowiem zatem.

 

3 godziny temu, drozdu7 napisał:

A same e-booki to np kupuje na empiku i przy pomocy lapka sobie zgrywam?

Tak jest w Kindle, że bezpośrednio wysyłasz sobie ebooka ze sklepu internetowego np empik na adres maila swojego urządzenia bez podłączania do kompa i library. Z każdego sklepu internetowego robisz tak samo z wirtualnej półki. Co do pojemności, to jeżeli 1 ebook waży ok 1 Mb a masz pojemność 8 Gb to sam widzisz, że jest praktycznie nie do zapełnienia. Podświetlenie jest płynne i stopniowe, a bateria trzyma ok 3 tygodnie. Ale to w Kindle. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 hours ago, drozdu7 said:

Na co patrzeć? Podświetlenie, pojemność pamięci?

Podświetlenie jest mega ważne, jedna z istotnych zalet czytnika w stosunku do papieru, koniec z szukaniem lampki albo problemami z czytaniem w transporcie publicznym. Pojemność jak wyżej. Ja bym dodał jeszcze rozdzielczość czy raczej ppi. 

 

Paperwhite to pewny wybór, potem można patrzeć na różne inne kryteria jak post mcp wyżej, ale ogólnie większość osób będzie zadowolona. Ja mam najnowszego Paperwhite i nie mam się do czego przyczepić.  

 

Jeśli kindle, to warto poczekać na promocję, jest ich przynajmniej kilka w roku.

 

Tradycyjnie polecam stronę https://swiatczytnikow.pl/

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, drozdu7 napisał:

A te Pocketbooki są warte uwagi?

 

Mam ten model i jest bardzo OK

https://swiatczytnikow.pl/test-czytnika-pocketbook-touch-hd-3-wszystkie-mozliwe-funkcje-w-szesciu-calach/

 

Przewagą PB nad Kindlem jest obsługa nie tylko formatu .mobi, ale też i .epub oraz pdf w trybie reflow. Czyli legancko pdf-y dopasowuje do ekranu. Można oczywiście skonfigurowac sobie przesyłanie książek mailem na czytnik, działa bez problemu. Podświetlenie daje mozliwość regulacji barwy. Ogólnie bardzo ciekawa alternatywa dla Kindle, jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Na dzień kobiet jest fajna promka teraz na Pocketbooki i Inkbooki, etui gratis, w cenie Inkbooka jest też legimi na 60 dni gratis. Wziąłem tego inkbooka calypso, od dwóch dni czytam porównania i każdy ma jakiś mniejszy lub większy minus. Sam używam od kilku lat paperwhite 3 od Kindla i gdyby nie brak legimi to byłby sprzęt idealny. Co do pocketbooków to jest sporo opinii o uszkodzonych niemechanicznie ekranach, na które potem producent się wypina.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Po prawie 3 miesiącach używania inkbooka stwierdzam, że to upośledzony brak bliźniak kindla. Szybkość uruchamiania, czas pracy baterii, jakość wykonania, wszędzie tu amazon góruje. Niczego innego się nie spodziewałem, ale nie wiedziałem, że różnica będzie aż tak zauważalna. Inbooka trzyma przy życiu jedynie legimi, które to jest super usługą. Jak komuś nie potrzebny ten netflix z książkami to wybór czytnika jest oczywisty :lapka:

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Widzę promo na łowcach… chociaż kiedyś się czailem na czytnik za 300 zł, teraz za 500 niby promo i tez Amazon kindle, ale inna wersja.  Mniejsza z tym… czy na takim czytniku działają pdfy czy musi byc specjalny format? Można wgrywać swoje pliki, czy tylko te z amazona? Oczywiście trzeba się rejestrować na Amazonie by używać sprzęt?

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, grzybiarz napisał:

Widzę promo na łowcach… chociaż kiedyś się czailem na czytnik za 300 zł, teraz za 500 niby promo i tez Amazon kindle, ale inna wersja.  Mniejsza z tym… czy na takim czytniku działają pdfy czy musi byc specjalny format? Można wgrywać swoje pliki, czy tylko te z amazona? Oczywiście trzeba się rejestrować na Amazonie by używać sprzęt?

 

Większość plików przerobisz na mobi i epub, które są obsługiwane prsez kindle'a. Pdfy też odczyta z tego co pamiętam, ale źle układa linijki, akapity.  Wgrywasz epub i mobi z każdego źródła bez podpięcia kabla, na mail, który utworzysz na urządzeniu np grzybiarz@kindle.com 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Grzybi, jak chcesz czytać pdf-y to jednak lepiej coś z pocketbooka brać, gdzie ładnie działa tryb reflow idealnie dopasowujący tekst i formatowanie do ekranu.

Tylko tak. Beletrystyka w .pdf to jakiś skansen obecnie. Wszystko chodzi w mobi/epub. Natomiast komiksy czy podręczniki, generalnie wszystko z wykresami, tabelami czy rycinami działa na czytnikach jak gówno i do tych treści wciąż najlepiej sprawdza się tablet.

Obecnie Amazon namieszał z formatami i u mnie działa to tak, że po kablu tylko mobi, przez chmurę tylko epub. Amazonowa chmura to wciąż jednak mistrzostwo i żadna konkurencja nie ma tu podejścia. Wspaniała jest synchronizacja między czytnikiem, a apką kindle w smartfonie. Szybkość działania i responsywność Kindle też nie ma konkurencji na rynku.

Dla mnie na minus w Kindle (mam PW5) tylko brak fizycznych przycisków.

 

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Jak ktoś się waha z zakupem, lub zamierza wymienić na nowszy model to jest super okazja. 

https://lowcygier.pl/nie-tylko-gramy/promocje-na-czytniki-kindle-w-ramach-amazon-prime-day-2023-ceny-zaczynaja-sie-od-36999-zl/

 Ja sb sprawiłem tego 16gb z większym ekranem 6,8. Prawie 3 stówki taniej.

 

Z drugiej strony zwolmił mi się papperwhite 4 w idealnym stanie ;)

Odnośnik do komentarza
On 10/1/2022 at 2:59 PM, dee said:

Wspaniała jest synchronizacja między czytnikiem, a apką kindle w smartfonie. Szybkość działania i responsywność Kindle też nie ma konkurencji na rynku.

 

Da się przez tą apkę wysyłać e-booki ze źródeł zewnętrznych bezpośrednio na czytnik? Czy to synchro jest tylko z tym co kupione na Amazonie?

 

Zastanawiam się czy dalej muszę jak neandertalczyk wysyłać pliki mailem lub po kablu. Przecież te ćwoki dalej nie wpierają polskich ebooków.

Edytowane przez jimmyyy8
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, jimmyyy8 napisał:

Da się przez tą apkę wysyłać e-booki ze źródeł zewnętrznych bezpośrednio na czytnik? Czy to synchro jest tylko z tym co kupione na Amazonie

 

Z księgarni internetowych wysyłasz bezpośrednio na swój ustawiony adres kindle i ściąga się na urządzeniu bez żadnych apek. Musi być wybrana wersja pliku mobi na sklepie (epub tak nie przejdzie), ale sklepy oferują mobi zawsze. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jasne, to jest spoko. Chodziło mi raczej o to, że mam plik na komórce (często wymieniam się książkami ze znajomymi) i chciałbym go szybko wrzucić w apkę i od razu mieć synchro na Kindle.

 

Sprawdziłem w tej apce, nie ma takiej opcji. Trzeba wysyłać każdorazowo na mail urządzenia (co w sumie też jest spoko).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...