Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Och, bez wątpienia. Ale powszechna opinia na temat reprezentacji narodowych nie jest specjalnym źródłem czegokolwiek. Obecnie jest inny trener i tak samo jęczą, że słaba gra, że piłkarze najbardziej utalentowani na świecie i w klubach gwiazdorzą a w kadrze tak grać nie wypada, nie ma pomysłu tylko wrzutki, zero zaangażowania, zero tempa, zero komunikacji, zero chemii, oczy bolą od oglądania, nic nowego trener nie wniósł a wręcz kroczy wstecz itd. Takie są najczęstsze komentarze Portugalczyków w necie po ostatnim meczu. A Portugalia wygrała wszystkie 5 meczów z bilansem bramek 15-0 mdr.

 

Ludzie ogólnie uważają zazwyczaj że trenerzy są źli. To co w polskim internecie, dość podobnie jest w większości krajów. Prawie te same zdania. Jednak jak zapytamy jakie są obiektywne wyznaczniki kto jest bardziej ofensywny, a nie tylko że nie jest w stanie atakować skutecznie, to trudniej o jakieś porównania, bo ci ludzie komentują tylko jedną reprezentację i nie mają koncepcji innych. Nie chodzi o porównanie ekipy z rywalem czy z innymi w podobnej sytuacji, tylko o porównanie jej z własnym wyobrażeniem. 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale Santos sam określa siebie mianem trenera "pragmatycznego". Więc skoro tak wyglądał pragmatyzm w Portugalii, to o jakiej ofensywnej grze mowa w przypadku rep. Polski? Czy ktoś myślał, że on przeniesie nam jeden do jednego Portugalię do Polski, z całym tym kwiatem ofensywnym?

 

Nie potrafię sobie wytłumaczyć takich anomalii jak mecz z Francją na MŚ, gdzie po prostu... grali, no kurde grali do przodu. Nie mieli szans tego wygrać, ale to nieważne. Jak to się stało, z Czesławem "murarzem" Michniewiczem? Może "coś im przeskoczyło" przed tym meczem, na myśl, że jest to być może najważniejszy mecz ich kariery i WARTO gryźć trawę? No jeśli to nie jest kwestia psychologiczna, to ja nie wiem.

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Figaro napisał:

 

obserwujesz tę kadrę od lat. Gdzie ty widzisz problem? Mamy dobrych zawodników, którzy odnoszą sukcesy w klubach. W reprze grają piasek. Gdzieś leży problem, możesz rzucić, że piłkarze to gwiazdki, że polski gen, albo poszukać faktycznego problemu. 

U nas nie ma szkolenia i żadnego stylu gry, albo charakteru tak jak w znaczących reprezentacjach. Jak nasz zawodnik dobrze rokuje i cokolwiek mu się chce to trafia za granicę i tam się dopiero rozwija jako piłkarz. Piłkarze z czołowych krajów piłkarskich mają te umiejętności już nabyte za młodości. Potem zbiera się kadra na zgrupowaniu, każdy z innej ligi, ale wszyscy są z tej samej szkoły ze swojego kraju, a u nas zbierają się chłopaki, część z nich jest dobrymi piłkarzami, ale każdy ma inny styl gry nabyty poza krajem, reszta to ogórki. Oczywiście, można byłoby to nadrobić chęcią walki jak drużyny typu Albania, Mołdawia, Rumunia i jakieś tam kraje Bałkańskie, ale to nie u nas takie rzeczy. Mamy za to Krychowiaka, którego dawno nie powinno być w kadrze, albo Grosickiego, który po 2 sprintach ma zadyszkę, a po jego stracie wpada bramka. Dołóż do tego rakowy PZPN i masz mieszankę na blamaż.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, krupek said:

U nas nie ma szkolenia i żadnego stylu gry, albo charakteru tak jak w znaczących reprezentacjach. Jak nasz zawodnik dobrze rokuje i cokolwiek mu się chce to trafia za granicę i tam się dopiero rozwija jako piłkarz. Piłkarze z czołowych krajów piłkarskich mają te umiejętności już nabyte za młodości. Potem zbiera się kadra na zgrupowaniu, każdy z innej ligi, ale wszyscy są z tej samej szkoły ze swojego kraju, a u nas zbierają się chłopaki, część z nich jest dobrymi piłkarzami, ale każdy ma inny styl gry nabyty poza krajem, reszta to ogórki. Oczywiście, można byłoby to nadrobić chęcią walki jak drużyny typu Albania, Mołdawia, Rumunia i jakieś tam kraje Bałkańskie, ale to nie u nas takie rzeczy. Mamy za to Krychowiaka, którego dawno nie powinno być w kadrze, albo Grosickiego, który po 2 sprintach ma zadyszkę, a po jego stracie wpada bramka. Dołóż do tego rakowy PZPN i masz mieszankę na blamaż.

 

To najdobitniej widać, jak się popatrzy iloma ustawieniami graliśmy przez ostatnie 2-3 lata, piłkarze z grubsza Ci sami, a co chwila przychodzi człowiek z zupełnie innym pomysłem na grę. Coś chyba nie tak. No ale tam nikt nie myśli dalej niż najbliższe eliminacje do turnieju, więc zamiast szukać trenera, który zapewni jakąś ciągłość to za każdym razem nowe rozdanie. Brzęczek chciał grać być może najsensowniej, jakby wiedział, że nigdy nie będziemy Brazylią czy Hiszpanią, więc można grać pragmatycznie bijąc średniaków i czasem ugryźć kogoś lepszego. Potem Sousa chciał nauczyć naszych grać w piłkę i było różnie, ale przynajmniej próbowaliśmy. Potem trzeba było ratować baraże to przyszedł Murarz Czesio, a po Czesiu przyszedł Szantusz bez pomysłu jakiegokolwiek jak dla mnie. I teraz znowu będzie jakaś zmiana na ratowanie awansu na Euro, gdzie będzie się liczyć cel krótkoterminowy, a potem się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, krupek napisał:

Oczywiście, można byłoby to nadrobić chęcią walki jak drużyny typu Albania, Mołdawia, Rumunia i jakieś tam kraje Bałkańskie, ale to nie u nas takie rzeczy. Mamy za to Krychowiaka, którego dawno nie powinno być w kadrze, albo Grosickiego, który po 2 sprintach ma zadyszkę, a po jego stracie wpada bramka. Dołóż do tego rakowy PZPN i masz mieszankę na blamaż.

Ja zawsze mam wrażenie, że oprócz tego że przeciwnej drużynie zawsze bardziej zależy i się chce bardziej grać w piłkę, to nie licząc San Marino każda inna reprezentacja pod względem fizycznym i kondycyjnym wygląda lepiej od naszej.

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, BRY@N said:

Ja zawsze mam wrażenie, że oprócz tego że przeciwnej drużynie zawsze bardziej zależy i się chce bardziej grać w piłkę, to nie licząc San Marino każda inna reprezentacja pod względem fizycznym i kondycyjnym wygląda lepiej od naszej.

 

To wczoraj Kowal powiedział, że tam w drużynie i w szatni musi być taki smród, że jak gówno w końcu wybije to zęby wszystkim powybija.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, Basior said:

Nikogo kto gra w dobrych realnie klubach i grających tam dobrze. 

 

Tak na szybko

 

Matty Cash - świetny początek sezonu w Premier League i pucharach

Zieliński - jeden z bardziej chwalonych za pierwsze mecze w Napoli (wiadomo, jeszcze mu nie przeskoczyło)

Jakub Kiwior - chwalony od początku w Arsenalu, dobre mecze w Premier League w tym już debiutancka bramka

Paweł Dawidowicz - kapitan Hellas Verona (6 pkt w 3 meczach Serie A)

Sebastian Szymański - kapitalny początek w Fenerbahce zarówno w lidze jak i w pucharach (9 meczów 4 gole 4 asysty)

 

Do tego cała masa piłkarzy grających regularnie w średnich klubach lepiej lub gorzej. Lewy jak mówisz wygląda jakby tylko chciał wyśrubować rekord występów i czasem coś wpadnie z karnego.  

Potem przyjeżdżają na kadrę i grają jak widać.

Ja bym zrozumiał taką grę, jakbyśmy mieli pół skladu z ekstraklasy, a gwiazdą byłby napastnik nie wiem Arisu Saloniki, a reszta grałaby w drugiej bundeslidze czy Serie B, no ale kurwa.

 

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bartg napisał:

Polska na kolanach, czyli efekt miotania. "Przegraliśmy ten mecz dawno, dawno temu",

 

Przepiękny kadr obrazujący grę polskiej repeentacji od przynajmniej 5 lat - Krychowiak stoi nie wiadomo po co, Zieliński cofa się po piłkę, Lewandowski stoi między obrońcami, skrzydłowi/wahadłowi przyklejeni do linii, Zieliński nie ma komu podać. I tak to się kręci. 

Ustawienie a'la Toni Kroos w Realu. Pewnie we wlasnej glowie Grzesiu też takie przerzuty robi, a w realu podaje na 10 m w bok i przechwytuje to Albańczyk.

Odnośnik do komentarza

I znowu te same gadki. Dajcie nam nowego trenera bo ten to nie umie !

 

Powinni wcale zrezygnowac z trenera w kadrze bo i tak potem na murawie kazdy pilkarz ma wyjebane w to co mowil a selekcjinerka powinna sie odbywac za pomoca ankiety onine na sport.wp.pl

 

Dobrze ze od czasu meczu ze slowacja na euro wreszcie po dwoch dekadach cos we mnie pęklo i mam kompletnie wyjebane na jakiekolwiek oczekiwania w stosunku do tych idiotow. 

 

Najlepsze pokolenie to juz mielismy i euro 2016 pokazalo ze idzie ustawic druzyne z potencjalem tak jak nalezy. Teraz jaki my mamy potencjal? To nie rok 2000 ze innym nacjom imponuje ze mamy graczy w ogorkach ligi wloskiej czy francuskiej. Pilka poszla do przodu, my stoimy. A posiadanie gwiazdy swiatowego formatu, jednej , jak widac daje nam trzy punkty w meczach z wyspami owczymi. 

 

Ale trzeba przyznac ze mecze polaskiej reprezentacji zaprzeczaja tezie ze w europie nie ma juz slabych druzyn

 

Odnośnik do komentarza

No ale tak naprawde to nie mamy raczej zamiennikow za tych pilkarzy z czasow ich prime o podobnej jakosci. Jak wchodzi taki grosik i daje  reprezentacji ppwiew swiezosci w ostatnich 10 minutach, gwiazda pogoni szczecin to wiedz ze cos jest nie tak. 

 

Z Krychowiakiem to ogolnie jakies prowo musi byc ze dalej gra.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Bartg said:

 

Tak na szybko

 

Matty Cash - świetny początek sezonu w Premier League i pucharach

Zieliński - jeden z bardziej chwalonych za pierwsze mecze w Napoli (wiadomo, jeszcze mu nie przeskoczyło)

Jakub Kiwior - chwalony od początku w Arsenalu, dobre mecze w Premier League w tym już debiutancka bramka

Paweł Dawidowicz - kapitan Hellas Verona (6 pkt w 3 meczach Serie A)

Sebastian Szymański - kapitalny początek w Fenerbahce zarówno w lidze jak i w pucharach (9 meczów 4 gole 4 asysty)

 

Do tego cała masa piłkarzy grających regularnie w średnich klubach lepiej lub gorzej. Lewy jak mówisz wygląda jakby tylko chciał wyśrubować rekord występów i czasem coś wpadnie z karnego.  

Potem przyjeżdżają na kadrę i grają jak widać.

Ja bym zrozumiał taką grę, jakbyśmy mieli pół skladu z ekstraklasy, a gwiazdą byłby napastnik nie wiem Arisu Saloniki, a reszta grałaby w drugiej bundeslidze czy Serie B, no ale kurwa.

 

Kamiński - w zeszłym sezonie podstawowy gracz Wolfsburga. 31 występów, 4 gole, 3 asysty. Łącznie 2071 minut na boisku. Do tego 2 mecze Pucharu Niemiec z bramką. W tym roku ławka, nie wiadomo czemu, ale to dopiero początek sezonu. 

 

Na napastnika powinien powołać Kownackiego, argument, że gra w drugiej lidze już jest nieaktualny bo przeszedł do Werderu Brema. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...