Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka ,że obojętnie kto by poprowadził Polską drużynę w tym składzie i w tej formie na Euro-Ferguson,Mourinho,Benitez to wyglądałoby to identycznie.Przecież żaden trener nie karze swoim zawodnikom dośrodkowywać w trybuny,nie wracać się za piłkarzem ,czy też oddawać piłkę rywalom.

 

I nie ma co wracać do meczu z Portugalią-to był ewenement,mecz życia tej reprezentacji,każdy wtedy zagrał praktycznie mecz swojego życia.Prawda jest taka ,że nie mamy szans na Euro w składzie gdzie 3/4 zawodników to na co dzień rezerwowi w europejskich klubach.Do tego dochodzi brak całkowity wyszkolenia technicznego!!!nie dziwi Was,że jedynie jako tako technicznie wyszkolony jest Smolarek,który dorastał całe życie w Holandii i Roger ?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pozwolę sobie na ocenę kilku piłkarzy w meczu z Chorwacją

 

Boruc-kapitalny występ, ten bramkarz jest wart więcej niz cała nasza repra, zasłuzone 10/10

 

Wasilewski-więcej fauli niż celnych podań, powinien uprawiać zapasy, gdybym wiedział rok temu, gdy byłem w Zakopanem, że tak ch.jowo będzie grał na EURO to (pipi)nąłbym mu ze łba, gdy go spotkałem, porażka 3/10

 

Wawrzyniak-widać, że potrzebuje doświadczenia, wnet może stać się nawet filarem naszej obrony 6/10

 

Kokoszka-jak na debiut nieźle 7/10

 

Dudka-gra w obronie tego zawodnika to porażka, ale jako defensywny pomocnik dobrze się spisuje za grę w obronie 3/10, za grę w pomocy 6,5/10

 

Lewandowski-postrzelał se, za takie strzały dziękuję mu bardzo, poza tym powinien sobie zamontować lusterka na barach, żeby widzieć kto go goni z tyłu 3/10

 

Łobodziński-klapa, słabe podania, za wolny, ciągle tracił piłkę 3/10

 

Krzynówek- "staramy się, także cały czas do przodu", no starał się, gdyby sędzia nie odgwizdał spalonego, którego de facto nie było, być może nie bylibyśmy ostatnim zespołem w tabeli, ponownie za mocno wypuszcza piłkę, strzały na wiwat, za wolno biega 5/10

 

Roger-średnio, mało celnych podań, ale potrafi się kiwać i przejść paru zawodników i chwała mu za to 7/10

 

Saganowski-ciężko grać skutecznie na szpicy, gdy skrzydłowi takie madafaki odpier.dalają 5/10

 

Smolarek-świetna zmiana, kilka dobrych akcji, celne podania z pomysłem, widać, ze grał na swojej pozycji, jeden z 3 najbardziej poszkodowanych w tym turnieju obok Rogera i Boruca 8/10

 

Zahorski-jeszcze osesek, ale technikę ma, zwalił sytuację 1on1, ale nie mam do niego o to pretensji, jeszcze nie dorósł do takiego turnieju 7/10

 

Powielamy te same błędy.Gramy górnymi piłkami, co nam wychodzi beznadziejnie, nie mamy techniki, obrona się gubi, nie potrafi kryć 1on1 jak to robiła świetnie Australia w Niemczech za Hiddinka, nie mamy szybkości, brak piłkarzy, którzy poderwą zespół do gry, brak oczu dookoła głowy, zabierają nam piłki od tylca.Nie będę wspominał o nieobecnych Jeleniu i Błaszczykowskim, bo nie wiadomo co by zrobili, gdyby mieli zaszczyt zagrać w tym turnieju, dlatego nie mówię, że przegralismy, ponieważ zabrakło ich. Brak formy.Nie dziwi mnie, że morale drużyny sa słabe, gdy się widzi Beenhakkera z miną pełną poczucia bezradności.Nie powiem nic nowego, ale gdy dobrze przygotują się kondycyjnie, bo to podstawa na takich imprezach, to możemy powalczyc z wielkimi tego sportu.

Odnośnik do komentarza

Ja też swoje 3 grosze dodam.Osobiście nie napalałem sie na jakiś super wynik na tych mistrzostwach,ale gra co nie których kopaczy to żenada.Krzynówek którego bardzo szanuje zagrał bardzo słabo,Lewandowski to samo.Dudka w obronie to pomyłka,choć w środku pola nie żle,Wasilewski to niech się na rugby zapisze.Nie wiem czemu nie dostał szansy Garguła(nasze dośrodkowania to tragedia).Przyzwoity poziom jedynie nowy polak , Saganowski,mimo wszystko Smolarek.Bardzo dobrze pokazał sie też Zahorski z Wawrzyniakiem.Nie mam nic do Leo ale jednej rzeczy nie kumam jak można wyjść jednym napastnikiem w meczach o życie z Austrią i Chorwacją gdzie powinniśmy teoretycznie ciągle atakować.Na temat Boruca nie pisze bo wiadomo.Szkoda chłopaków ale sami są sobie winni .

Jedyna nadzieja w holendrach , mam nadzieje żę rozjadą wszystkich i zdobędą mistrza tak jak w 88.

Odnośnik do komentarza

Chyba Europy, bo świata to już za 2:)

 

Niedawno wróciłem z podróży życia chyba jak na razie, bo byłem w Wiedniu na Polska-Austria. Niesamowita, niezapomniana atmosfera, ciągły ryk. Jak Rogerski strzelił gola to nie wiedziałem gdzie jestem, ekstaza była olbrzymia. Komuś z foruma udało się też załapać na UEFA EURO 2008 wersja live?

Odnośnik do komentarza
Chyba Europy, bo świata to już za 2:)

 

Niedawno wróciłem z podróży życia chyba jak na razie, bo byłem w Wiedniu na Polska-Austria. Niesamowita, niezapomniana atmosfera, ciągły ryk. Jak Rogerski strzelił gola to nie wiedziałem gdzie jestem, ekstaza była olbrzymia. Komuś z foruma udało się też załapać na UEFA EURO 2008 wersja live?

Pozazdrościć (i, jeśli też darłeś pałę, to pogratulować). Doping na tym meczu był niesamowity, nawet teraz przechodzą mnie ciary.

Odnośnik do komentarza
Niedawno wróciłem z podróży życia chyba jak na razie, bo byłem w Wiedniu na Polska-Austria. Niesamowita, niezapomniana atmosfera, ciągły ryk. Jak Rogerski strzelił gola to nie wiedziałem gdzie jestem, ekstaza była olbrzymia. Komuś z foruma udało się też załapać na UEFA EURO 2008 wersja live?

 

no pozazdrościć. ja byłem 2 lata temu na Polska-Kostaryka w Hanoverze. atmosfera przed meczem taka, że na meczu zasnąłem :P (to że był nudny to inna sprawa). no i na stadionie 3/4 Polaków to też masakra.

 

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden
Bo gral przecietnie i jest zbyt wolny na bocznego obronce.

 

 

Jako jedyny nie bał się gry do przodu, mijał chorwatów na lewym skrzydle, wrzucał dokładne piłki w pole karne.

Szkoda że nie mógł zaprezentować jednego ze swoich największych atutów: atomowego uderzenia.

 

 

Przeciętnie to grał Murawski.

Odnośnik do komentarza

No jest tragedia. To co robiła nasza reprezentacja na tym turnieju to katastrofa. Nie winię piłkarzy za to, że są słabi. Od małego są trenowani archaicznymi metodami, szkoleniowcy u nas zatrzymali się 30 lat temu i nic dziwnego, że takie efekty. Ja tylko nie rozumiem, dlaczego nasi NIC nie grali. Rozumiem, że czasem się człowiek stara ale nie wychodzi. Ale naszym się nawet nie chciało chcieć! Zero biegania, zero krycia, zero wychodzenia na pozycję, zero agresji, zero ambicji... Jedynie Boruk, Roger i Sagan coś pokazali. Nie powiem nawet, że mięliśmy 3 łatwe (jak na taki turniej) mecze, z których mogliśmy zrobić 5-6 punktów. Wystarczyło zagrać "tylko" solidnie, tak na poziomie Czechów. Niemcy ograli nas na piechotę, podarowaliśmy im obie bramki w prezencie, Austrię to powinniśmy rezerwami rozjechać, bo to jest futbolowy trzeci świat a z rezerwami Chorwacji co najmniej remis był osiągalny. Ale nasi żadnemu rywalowi nie postawili twardych warunków, żadnej bramki nie straciliśmy po dobrej akcji rywali, wszystkie podaliśmy na tacy.

Wyniki gorsze niż za Janasa, chociaż "styl" lepszy. I może tu tkwi problem, że Leo wymaga od naszych gry "do przodu", a oni są stworzeni do murowania bramki i grania z kontry (czytaj "wybijania na oślep"). Jeżeli założyć, że selekcjoner skila piłkarzom nie doda, za to jego rolą jest ustawienie taktyczne i zmotywowanie piłkarzy, to nasz Leo dał doopy. O taktyce jakiejkolwiek nie może być mowy, a motywację to może nasi mięli, ale z niej nie korzystali. Oczywiście uważam, że Benhaker powinien zostać do MŚ w 2010, zwłaszcza, że nikogo lepszego nie znajdziemy. Może po 4 latach pracy zrobimy drugi krok i ugramy coś w finałowym turnieju.

Dobre strony naszego występu to Boruc, który potwierdził swą klasę i łatwiej mu będzie o dobry transfer. Roger może też gdzieś powędruje, byle nie na ławę. Poza tym swą pozycję w kadrze wzmocnił Sagan. No i Jop&Żuraw już chyba w pierwszym składzie nie zagrają, a już samo to jest wyraźnym wzmocnieniem naszej ekipy. Najgorsze za to jest to, że teraz Tomaszewski i inni domorośli eksperci mają żer, triumfalne "a nie mówiłem" wszelakich frustratów będzie się przewijać w TV pewnie do mundialu w 2010.

W sumie to teraz nie wiem, czy oglądać eliminacje do MŚ... Grupę mamy łatwą, nawet z pierwszego miejsca można wyjść - Czesi ostatnio słabiej, no i trenera zmieniają. Tylko co nam z tego, jeżeli znowu będzie kompromitacja w finałach ? Pewnie do kolejnego naszego meczu minie mi ten smut, ale teraz jest załamka całkowita.

Odnośnik do komentarza

Każdy z Nas żył nadziejami,że może wkońcu,ale niestety było jak było.nie chodziło mi nawet o taką grę jak Holandia,czy Hiszpania,ale o takich solidnych kopaczy jak np.Szwajcaria w tym turnieju,Chorwacja,Turcja,Szwecja,Grecja 4 lata temu,liczyłem właśnie na to...... pełne zaangażowanie , grę z tzw."jajami"

Ps.Co do karnego to moim zdaniem Lewandowski dał pretekst do odgwizdania go

Odnośnik do komentarza

Wezmy właśnie tą nieszczesną Austrię,która zajmuje odległe miejsce w rankingu,przed mistrzostwami wszyscy w kraju są przeciw nim,spisują ich na straty,padają opinie,że jest to najsłabsza drużyna w historii Austrii i będzie najgorszą w historii mistrzostw,a tu dzielnie walczą z Chorwacją,z Nami przy zwykłym bramkarzu wynik byłby 3:0 po 30min.i z Niemcami też napewno tanio skóry nie sprzedali(nie oglądałem meczu ani nawet skrótów).Można się zmobilizowac......MOŻNA!!!!!

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc, to średnio mnie obeszły te mistrzostwa w wykonaniu Polski. Niby próbowałem, udawałem, ale tak naprawdę... nic. Ani nie wierzyłem w zwycięstwo, ani nie załamywały mnie porażki. Dlaczego? Bo JA TO JUŻ WIDZIAŁEM.

 

Jest dokładnie tak samo. Chyba już to pisałem, ale co tam - naprawdę NIC się nie zmienia. Ciągle to samo. Obojętnie, kto trenuje naszą reprezentację - zawsze okazuje się, że podczas wielkiej imprezy polscy zawodnicy dają z siebie to, co najgorsze. Największe gwiazdy grają, jakby tylko czekały na ostatni gwizdek i wypłatę. Zero zaangażowania ze strony kogokolwiek innego niż bramkarz. Wszyscy sprawiają wrażenie, jakby wynik był im obojętny. Podczas eliminacji biegają, starają się, a podczas finałów - nic, zero, kompletna padaka. Przecież w meczu z Chorwacją nie było ani minuty, w której byśmy mieli jakąkolwiek nadzieję na dobry wynik! A oni grali drugim składem i nawet woleli, żeby Polska awansowała kosztem Niemiec!

 

Co by nie mówić o Leo. Jego wyniki pracy z kadrą są podobne, jak poprzedników. Nie oceniam jego pracy, ale widoczne gołym okiem efekty - o nich nie da się powiedzieć nic pocieszającego. Przez ostatni rok kadra robiła się z meczu na mecz coraz gorsza. Ja nie wiem, czy z nich da się jeszcze coś wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Powołania na mecz z Maccabi Haifa (6 sierpnia).

 

Bramkarze: Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa), Adam Stachowiak (Odra Wodzisław Śl.)

 

Obrońcy: Jakub Rzeźniczak, Przemysław Wysocki (obaj Legia Warszawa), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Mariusz Pawelec (Śląsk Wrocław), Tomasz Lisowski (Widzew Łódź), Piotr Polczak (Cracovia).

 

Pomocnicy: Radosław Majewski (Polonia Warszawa), Piotr Kuklis (Widzew Łódź), Bartłomiej Dudzic (Cracovia), Tomasz Bandrowski, Sławomir Peszko (obaj Lech Poznań), Adam Danch, Michał Pazdan (obaj Górnik Zabrze)

 

Napastnicy: Maciej Rybus (Legia Warszawa), Marcin Krzywicki (Cracovia), Robert Lewandowski (Lech Poznań), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin).

 

 

Brak powołań dla piłkarzy Wisły Kraków (Liga Mistrzów).

 

Odnośnik do komentarza

Nie do końca o reprezentacji ale ... Sebek znów przemówił :bow:

 

http://sport.onet.pl/0,1248675,1800725,wiadomosc.html

 

Kocham wywiady z nim :P

Jak czytałem ostatni z nim (jak przechodził do Valarengi) to mówił, że będzie jak Ronaldinho czy Messi jeszcze :P

Teraz z kolei stwierdza, że Polacy za bardzo chcą grać w piłkę i dlatego nam nie wychodzi ^^

 

Uwielbiam jego wypowiedzi :P

Odnośnik do komentarza
Nie do końca o reprezentacji ale ... Sebek znów przemówił :bow:

 

http://sport.onet.pl/0,1248675,1800725,wiadomosc.html

 

Kocham wywiady z nim :P

Jak czytałem ostatni z nim (jak przechodził do Valarengi) to mówił, że będzie jak Ronaldinho czy Messi jeszcze :P

Teraz z kolei stwierdza, że Polacy za bardzo chcą grać w piłkę i dlatego nam nie wychodzi ^^

 

Uwielbiam jego wypowiedzi :P

 

daruj mu, przecież to blondynka :D

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...