Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja sie zastanawialem  co tak bez fauli, płynnie a to góralskiego nie było.

Krychowiak tylko wszedl i zaczal lamic. Nie wiem moze faktycznie trzeba do gory nogami zrobic remont kadry i wyje,bac te gwiazdeczki ktorym sie biegac nie chce dla kadry. Naprawde milo sie to ogladalo w pierwszej polowie.Chlopaki po prostu sie ruszali, biegali, szukali miejsca nie stali w miejscu jak ostatnio. Ale w defensywie troche tak niepewnie.Bramka dla finlandii w prezencie. Ale wstawi sie glika i moze uporzadkuje sprawe.

 

Odnośnik do komentarza

 

spacer.png

 

 Tymbardziej, że w pierwszej połowie grali bardziej rezerwowym składem? W zasadzie to ich problem, a nam taki mecz był potrzebny (Piątek i Milik z golami).

Co prawda to tylko mecz towarzyski, ale mam wrażenie że kadra po raz pierwszy za kadencji Brzęczka zagrała "dla trenera". Ta sytuacja z książką i te smażenie selekcjonera, jakby wywołało sportową złość której ostatnio zdecydowanie brakowało. Może to taki punkt zapalny gdzie narodziła się tożsamość drużyny Brzęczka? ;D. Daleko idące wnioski, ale tego tej kadrze życzę. Wujo raczej nigdzie się nie wybiera, za parę miesięcy zacznie się odliczanie do Euro i będzie lepiej dla wszystkich jak kopacze zaczną uczciwie zapieprzać na murawie.

 Nie chcę tu bronić JB, ale to nie wina trenera że np Zieliński z Milikiem przez x meczów nie zrobili nawet jednaj składnej akcji na kilka klepek (copyright by mejweni). Prawdopodobnie wielu z tych gości już osiągnęło więcej, niż JB sumarycznie jako pilkarz i trener (cokolwiek osiągnie). Jak selekcjoner nie jest dla nich autorytetem i są od niego mądrzejsi, to niech to pokażą na boisku. Koniec końców to prosta gra: jedna piłka, dwie bramki i 22 wariatów którzy na zdrowy rozum zarabiają zdecydowanie za dużo w stosunku do tego czym się zajmują :] 

 

Edytowane przez alb84
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, alb84 napisał:

 

(...)

 

 Tymbardziej, że w pierwszej połowie grali bardziej rezerwowym składem? (...)

 Nie chcę tu bronić JB, ale to nie wina trenera że np Zieliński z Milikiem przez x meczów nie zrobili nawet jednaj składnej akcji na kilka klepek (copyright by mejweni). (...)

 

 

1. My tak jakby też.

 

2. Jak nie jego wina, to on ich do składu wystawia przez te x meczów zamiast wyciągnąć wnioski.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, kanabis said:

Ja to tylko sie martwie zeby chlopaki po tym meczu wytrzymali presje bycia faworytem euro 2021

 

Potężna Polska faworytem w drugim turnieju z rzędu? Co za złote czasy Polskiej Piłki :banderas:

 

Nie no, cel wyjście z grupy a dalej się zobaczy. Jak nie wyjdą to na miękko, ale tylko pod warunkiem że od pierwszego meczu w grupie będą chociaż gryźć trawę. Tak jak odpadli u ruskich to tylko wtf i pomyje. 

 

1 hour ago, mugen said:

 

1. My tak jakby też.

 

2. Jak nie jego wina, to on ich do składu wystawia przez te x meczów zamiast wyciągnąć wnioski.

 

1. No i zgoda, ale np. Milik i Piątek jako rezerwowi to dla Finów luksus. Jeszcze Grosicki i ognie trochę inny potencjał. Powiedzmy, że PL to taki 2gi koszyk a Fin w porywach 3ci :).

 

2. Dziwne to wszystko, Krychowiak i Klich to w reprezentacji też inni piłkarze niż w klubach. Nie ogarniam tego na ile to wina trenera, a na ile tym dorosłym chłopom "odcina prąd" i nagle nie wiedzą co mają robić na boisku. Zieliński za Nawałki to podobny przykład. Oni sami chyba nie wiedzą gdzie tkwi problem, ale niech szukają odp. Czymam kciuki. 

Odnośnik do komentarza

Tak popatrzyłem na ten terminarz naszych parobasów, to był to towarzyski mecz w sumie. Dopiero w niedzielę zapowiada się ciekawie, tam to dopiero będzie można rozliczać, bo z Włochami to raczej kolorowo już nie będzie, a trzy dni później gramy z Bośniakami (w ramach ligi narodów). No mają teraz chłopaki zapierdziel w graniu, 3 mecze, gdzie jeden ograny.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, alb84 napisał:

 

2. Dziwne to wszystko, Krychowiak i Klich to w reprezentacji też inni piłkarze niż w klubach. Nie ogarniam tego na ile to wina trenera, a na ile tym dorosłym chłopom "odcina prąd" i nagle nie wiedzą co mają robić na boisku. Zieliński za Nawałki to podobny przykład. Oni sami chyba nie wiedzą gdzie tkwi problem, ale niech szukają odp. Czymam kciuki. 

 

Jak dla mnie to nie tyle wina samego piłkarza czy systemu, ale sposobu dobrania ze sobą grajków. Gołym okiem np. było widać, że Krychowiak i Mączyński się dobrze uzupełniali, a ten sam Krychowiak w podobnym systemie ale z inną charakterystyką piłkarzy wokół siebie ciągnie całość w dół. Taki Moder i Linetty od razu było czuć, że świetnie się ze sobą rozumieją - obaj wychowankowie Lecha, lubią grę na małej przestrzeni i być takim box-to-box. Patrzysz na nich i "piła chodzi". Później wchodzi taki Krychowiak => Linettemu zmieniają się zadania i chłopa w ogóle nie widać. Do tego Krycha zmienia nasz sposób gry znacznie dłużej przytrzymując piłkę przy nodze.

 

Klich to samo - w Leeds jest takim stempelkiem przyśpieszającym akcję, raczej nie trzyma długo piłki, tylko stara się zdynamizować akcję jakimś sensownym podaniem w sektory gdzie jest przestrzeń do ataku I to ma sens bo wszyscy pomocnicy Leeds są ruchliwi jak małe mróweczki. W reprezentacji jak Klich gra z Krychowiakiem i Zielińskim, to ten pierwszy za często musi się przeciskać między pomocnikami rywali i wychodzą z tego takie dość bezpieczne podania. W naszej grze nie ma na to przestrzeni.

 

Zieliński to z kolei też pomocnik podobny do Klicha, ale bardziej w włoskim stylu, gdzie celem jest przytrzymanie piłki w środku i czekanie na moment przyśpieszenia między formacjami. Do takiej gry potrzebny jest duży ruch pomocników i zawodników ofensywnych, ale nie po bokach tylko środkowej części boiska. A u nas średnio z tym bywa, bo Krycha + Klich stoją z tyłu, skrzydłowi są rozstrzeleni po bokach, a jeden napastnik pilnowany jest już wtedy przez kilku obrońców, więc uja tam wciśniesz. Więc na takie granie jak w Napoli nie ma miejsca i często jedyne jego kreatywne zagranie to rozrzucenie piłki na bok, albo piłka powrotna do duetu Krycha i Klich.

 

Moim skromnym zdaniem piłkarze typu Krychowiak + Klich + Zieliński kompletnie do siebie nie pasują pod kątem sposobu grania i swoich naturalnych przewag, z których są znani w swoich ligach.

Edytowane przez Cedric
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Cedric myślę, że masz dużo racji. Trenejro musi dopasować charakterystykę kopaczy na boisku. Jak te całe strzałki w FUT i chemia między zawodnikami ;). Nie chodzi mi też przecież o to, że to zawodowcy i samą improwizacją coś ugrają bo wystarczy powołać kozaków rodaków, rzucić gałę i "no grajcie panowie" to wystarczył by wuefista.  Pozwól, że jeszcze raz posłużę się przykładem Zielińskiego i Milika. W zasadzie to znają się jak łyse konie, a w reprezentacji ani składnej akcji, ani klepki i chemia jakby zjeżdżali się na kadrę z innych klubów. Brzęczka ciężko za cokolwiek bronić, tymbardziej jak ta obłąkana pani dolała oliwy z tą "ksionżką", ale na to tylko chciałem zwrócić uwagę. Owszem trener musi mieć pomysł na tych chłopaków, ale co zrobić panie jak np Zieliński z Milikiem nie wiedzą jak się znaleźć na boisku. :dunno:

 

Nastroje po Finlandii dopisują (hehe), to może że świeżym podejściem wyjdą jutro na makaroniarzy. Niezależnie czy Brzęczka się lubi czy nie, to drużynie narodowej każdy przecież życzy dobrze. Lewemu cała reszta może wiązać buty, to niech przestaną się wydurniać bo to już nie przystoi. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...