Skocz do zawartości

OFFTOPIC


yaczes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Prawie od początku miesiąca nie piję kawy i nie powiedziałbym, że mi z tym dobrze. Ciągnie mnie do niej cały czas, popołudniu bym sobie strzelił do czekolady, albo w pracy do pączka xD Na porannej zmianie w robocie jest ciężko bo spanie mnie muli. Współpracownicy zdziwieni, że nie piję mysleli, że coś z sercem mam, albo na coś zachorowałem, lol 

Odnośnik do komentarza

Ja odstawiłem wszystkie stymulanty ale w ciągu dnia lecą 2 kawy.Jedna rano druga w ciągu dnia,z dwóch powodów.Aby napędzić trawienie i dostarczyć dużo polifenoli,dopóki nie mogę słodzić ksylitolem mojej czarnej herbaty to tak to będzie wyglądało.Kupuje kawy ważone,na razie wymiata Robusta Indonezja(9,90 za 100 gr),ale nawet ziarnista z Lidla jest całkiem spoko(20 za 1 kg).

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu odstawiłem kawę całkowicie. Wiadomo na początku nie było ciekawie. Było tak jak pisze Plugawy że do około 10 byłem przymulony ( zakładając że wstawałem między 6:30-7:30 ). Jednak później w ciągu dnia nie było problemów. Dodatkowo po jakimś czasie wszystko się unormowało. Parę miesięcy byłem bez kawy i było git.

 

Teraz niestety wróciłem do niej, już nie pamiętam w jakich okolicznościach. Nie potępiam kawy ale w(pipi)ia mnie jak muszę się napić kawy idąc do znienawidzonej roboty. Dostaję chwilowego kopa, humor się poprawia i jakoś udaje się szefa nie zabić :P. Wkurzam się dlatego że wolę się kawy napić i pozytywnie pobudzić będąc w domu z rodziną, bawiąc się z dzieckiem czy idąc na spacer. 

 

Tak w ogóle z takich rzeczy to już wolę zapodać guaranę. Proszek do ryja i szybko popić ( smakuje jak ziemia ). Pobudzenie o wiele lepsze i nie ma takiego zjazdu jak po kawie.

 

Jednak numerem jeden u mnie jest Ilex Guayusa. Pobudza i uspokaja jednocześnie. Ciężko to opisać, trzeba samemu spróbować. Tylko problemem jest cena. No ale jest porównywalna do dobrej ziarnistej kawy. Dodatkowo różne partie różnie działają. Kiedyś kupowałem w jednym sklepie i było git. Później brałem z innego i już takiego efektu nie było. Może oszukiwali. Zniechęciłem się i odstawiłem. Ale muszę wrócić do tego. Jest jeszcze jedna wada/zaleta. Przy regularnym piciu. Co noc coś mi się śniło. Tzn wszystko zapamiętywałem.

 

Jeszcze fajny był ekstrakt ale ostatnio nigdzie go nie widziałem. To to kopało ostro. Jak za dużo się wypiło to skóra czerwona jak po niacynie.

Edytowane przez mushabelly
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...