Skocz do zawartości

własnie ukonczyłem...


Gość Orson

Rekomendowane odpowiedzi

sa w ogole jakies publiczne dane ile w dane gre gralo graczy w ogole, a ile sie sprzedalo sztuk czyli co za tym idzie ilu graczy ogralo tytul na pozyczonej kopii, uzywce lub innej cebuli? na podstawie czego wyciagasz wniosek, ze wiekszosc graczy?

 

Wniosek wyciągam z smierci singiel playerowych gier spójrz na nowe IP na tej generacji, zobacz ile z nich to singlowe gry - porównaj to do poprzednich generacji - myślę, że znajdziesz klucz. 

 

Albo trochę inaczej bo pewnie jakby to przeanalizować to wychodzi pewnie po 50/50 z nowymi IP nastawionymi na singiel, ale ile z nich dostało sequele? Wiekszość raczej została uśmiercona jak na przykład Alien Isolation, Sunset Overdrive, Quantum Break, Driveclub itp 

 

Nie w każdym przypadku ich sprzedaż była bardzo niska, ale raczej na granicy opłacalności dla wydawcy. 

 

Alan Wake
Assassin's Creed
Asura's Wrath
Bayonetta
Binary Domain
Bioshock
Borderlands
Brutal Legend
Bulletstorm
Catherine
Condemned
Crackdown
Crysis
The Darkness
Darksiders
Dead Island
Dead Rising
Dead Space
Demon's/Dark Souls
Dishonored
DJ Hero
Dragon Age
Dragon's Dogma
Enslaved
Eternal Sonata
F.E.A.R
Gears of War
Heavy Rain
Infamous
Kingdoms of Amalur
LA Noire
The Last of Us
Left 4 Dead
LittleBigPlanet
Lost Odyssey
Lost Planet
Mass Effect
Metro
Mirror's Edge
Modnation Racers
Motorstorm
Ni No Kuni
No More Heroes
Portal
Prey
Prototype
Rage
Remember Me
Resistance
Rock Band
Saints Row
Shadows of the Damned
Skate
Sleeping Dogs
Uncharted
Valkyria Chronicles
Vanquish
The Walking Dead
The Witcher
 
To tak z grubsza nowe IP w poprzedniej generacji z gier z segmentu AAA (wiadomo z wyjątkami) kontra 
 
Agents of Mayhem
Alien: Isolation
Battleborn
Bloodborne
Bound By Flame
Captain Toad: Treasure Tracker
Destiny
DriveClub
Dying Light
Evolve
For Honor
Fortnite
Horizon
Hyrule Warriors
Let it Die
Lords of the Fallen
Mad Max
No Man's Sky
Project CARS
Project Spark
Quantum Break
Recore
Ryse
Screamride
Shadow of Mordor
Splatoon
Steep
Sunset Overdrive
Technomancer
The Crew
The Division
The Evil Within
The Last Guardian
The Order
The Surge
The Wonderful 101
Titanfall
Until Dawn
Watch Dogs
ZombiU
 
Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

 

sa w ogole jakies publiczne dane ile w dane gre gralo graczy w ogole, a ile sie sprzedalo sztuk czyli co za tym idzie ilu graczy ogralo tytul na pozyczonej kopii, uzywce lub innej cebuli? na podstawie czego wyciagasz wniosek, ze wiekszosc graczy?

 

Wniosek wyciągam z smierci singiel playerowych gier spójrz na nowe IP na tej generacji, zobacz ile z nich to singlowe gry - porównaj to do poprzednich generacji - myślę, że znajdziesz klucz. 

 

Dokładnie. Nawet molochy pokroju EA niemal całkowicie olewają singlowe gierki, bo to się zwyczajnie nie opłaca. Na poprzedniej generacji mieliśmy chociaż takiego Dead Space'a, Dante Inferno czy inne, a teraz? Jedyny wyjątek to chyba Rockstar i GTA. A, no i Soulsy/BB/Nioh.

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza

Rockstar od 2013 nie robi nic innego jak rozwija GTA Online z mikropłatnościami i modelem rozgrywkim w którym aktywności masz ukryte za grindem/shark cardami :). Przykro mi, ale czasy szanowania tego developera skończyły się jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza

Firewatch zaliczone. Z jednej strony zdziwko, bo na symulatory chodzenia kładę laskę, a tu sobie na STEMIE odpaliłem Firewatcha po zachwytach ludzi i wsiąkłem. Stwierdziłem, że dobrnę do końca. Z dnia na dzień klimat był coraz gęstszy, a tu nagle sru, zakończenie będące jednym wielkim rozczarowaniem. Piękna wizualnie gra, nie było momentów, w których wykrzywiałem się z nudy, ale niestety nie jestem zadowolony z tego, jak wyglądała końcówka. Nie mówiąc już o tym, że 20 EUR za gierkę na 3-4h to o wiele za dużo - wprawdzie można sobie przejść ją drugi raz z komentarzem developerów, ale stwierdziłem że podziękuję - gra została odinstalowana.

Odnośnik do komentarza

 

Dlatego figaro mnie tak denerwował :pawel:

 

No smieć z niego najgorszy z tym zachowaniem. 

 

Jeszcze coś co mnie w graczach wku,rwia to wieczne płakanie na to, że branża to rak i rozwiązania f2p i dlc olaboga, ale jak przychodzi co do czego to raz większość gier kupiona z cebuli albo używka, no ciekawe jak studia mają się rozwijac, oferować stałe zatrudnienie pracownikom a nie zwalnianie połowy zespołu po zakończonym projekcie jak wiekszość ludzi nawet nie płaci za ich pracę. 

 

 

Czyli jak sie zrzuca na cebule i kupuje uzywki (a samemu sprzedaje) ale nie biadoli na branze to juz jest legit?

Odnośnik do komentarza

No nikt nikomu nie broni cebulić czy kupować używek, tylko potem nie pier,dolić proszę jaki zaraczony ten rynek gierek i jaka szkoda, że ehhh ten niszowy indie developer jednak umarł z głodu a takie fajne gierki robił i czekałem na port na PS4 i promocję na PSN.

Odnośnik do komentarza

Dlatego teraz macie mikrotransakcje i DLC-ki.

Ja osobiście kupuje nówki w folii tylko jeżeli jestem w 100% przekonany, że gra jest tego warta. Zdecydowanie kupuję dużo używek, bo co mi po grze za 200zł, jak mogę mieć za to dwie używki. I tak prawdopodobnie jej nie odpalę, a biorę gierki na zapas, żeby mieć fajną biblioteczkę. No i jeszcze cyfra - w cyfrze kupuję również sporo, ale wyłącznie na przecenach.

 

Ale przynajmniej nie sprzedaję gier dalej :lapka: (chyba że wpadnie jakiś dubel przez przypadek/w zestawie).

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

Yakuza Kiwami - no nie będę się jakoś rozpisywał bo wszyscy na forumie wiedzą jakie to sztosiwko. Dzisiaj w końcu dobrnąłem do napisów końcowych. Remake idealny. Świetna reżyseria i fabuła. Masa rzeczy pobocznych do roboty. Genialny patent z Majimą (jego określenie jako głównego nemesisa Kiryu nabiera nowego znaczenia). Stary silnik graficzny, ale wciąż daje radę. Muzyka jak zawsze klasa, aż chce się bić w te wszystkie mordy. Rozwój postaci z Yakuzy 0 się sprawdził (dobrze że Ishin to zapączątkował). Wszystko w sumie tiptop.

 

Nie będę wystawiał oceny bo jestem trochę fanbojem, więc na pewno byłaby zawyżona. :usmiech: Brać i grać!

 

Moje statystki na koniec: (kiedyś wrócę do gierki i pocisnę więcej)

 

iAM6lhK.jpg?1

 

Fajny screenshot konsola mi zrobiła:

 

Ds9PNJk.jpg

 

Dostał sgurwiel za swoje. :fsg: Swoją drogą nie była to najtrudniejsza walka z Amonem w serii.

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

olfenstein The Old Blood – no co mam napisać – dla mnie TNO + DLC to dwa najlpesze FPSy obok Bioshocka w jakie grałem. Dodatek jest tak wykórwisty że tylko płakać mi się chce, że jest raptem na 9h. Fantastyczne lokacje, o wiele lepszy klimat niż w podstawce, OST taki że pała stoi, o wiele wyższy poziom trudności, gdzie trzeba się mocno skradać bo w otwartej wymianie ognia jest wpier.dol od przeciwników. Fabularnie jest prościutko, ale co mnie to jak gameplay wszystko wynagradza. Nie ma tu wielu cutscenek jak w oryginale, tylko mięsko. Do tego są wyzwania na medale wiec trochę do roboty jest po przejściu.

 

Kórva, no kocur :banderas: Kupiłbym W2 od razu na premiere, ale (pipi)any season pass jest wiec pewnie poczekam az wyjdzie wersja GOTY i będzie grane.

 

 

 

Ależ to było dobreeeee i ten soundtrack OPANIE.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

RIME

 

Rzadko tu piszę ale aż muszę się podzielić. Co za perełka. Przez te kilka godzin, 90% czasu wydawało mi się, że gram w coś od Team Ico. Stylistyka, gameplay, design lokacji, poszczególne budowle, styl graficzny, dzwięki, budowanie klimatu poprzez niewiedzę co i dlaczego + jaszczurki included. Ehhh no świetna gierka, zero zabijania, może z 5min wstawek przez całą grę, dużo ekspoloracji, trochę skakania i zagadek. Taka gierka z PS2 w lepszej oprawie i trochę bardziej współczesna. Kto się jeszcze zastanawia, a lubi takie "klimaty" (Team Ico), to łykać bez popity.

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...