Skocz do zawartości

winner

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest, że ukończyłem wszystkie wyścigi w karierze, oraz te "poboczne" wyzwania a mam tylko 90% ukończenia gry? Czy kolor pucharka (złoto, srebro, brąz) wpływa na procent? Czy złoty to na przykład więcej procent, niż srebrny? Bo jak tak, to lipa. Myślałem, że skoro jest to procent ukończenia gry, to będę miał 100% skoro wszystko ukończyłem (nie ważne z jakimi wynikami).

Odnośnik do komentarza
Wczoraj kupiłem GT6. Nie miałem ciśnienia na kupowanie w dniu premiery jako, że na granie nie mam zbyt dużo czasu i to dopiero kilka dni temu skończyłem GT5. Do tego byłem nieco uprzedzony po GT5 (choć suma summarum dała mi dużo radochy),

GT6 nie urywało dupy na początku, wkurzyło mnie, że podstawiają mi pod nos jakąś Hondę i nie dają wyboru. Zawias fakt, fajniej pracuje, ale jakoś nie odczułem w tej Hondzie większych różnic między GT5. Czekałem, aż uzbieram trochę kasy i kupie sobie Renault Clio RS (nowe, wreszcie jest w GT, wystarczyło 5 lat ;P). Zanim jednak uzbierałem wystarczająco dużo kasy to w międzyczasie... wpadło jako wygrana :)

 

Następne co zrobiłem, to standard - Nurburgring + Clio i zobaczymy jak to jeździ. I tutaj doznałem pozytywnego rozczarowania. Jako, że na co dzień jeżdżę podobnie prowadzącym się samochodem (Twingo RS133) mogłem porównać reakcje prawdziwego i wirtualnego samochodu. Nawet na standardowych oponach jechał naprawdę dobrze (nie to co w GT5), na ujęcie gazu w szybkich zakrętach reagował tak jak powinien - nadsterownością, wreszcie czuć też reakcję na gaz w zakrętach (sportowe Renówki zacieśniają wtedy zakręt, oczywiście w rozsądnym zakresie prędkości). Każde obicie się o krawężnik czuć na całym samochodzi - to nie uniesienie jednej strony samochodu, tylko wyczuwalne przesunięcie gumy/zawieszenia/samochodu. Czuć to też na kierownicy (Logitech GT Force).

 

Potem dałem sportowe twarde opony (zmienił się dzwięk pisku opon, taki smaczek) i jeszcze raz na nurba, trochę agresywniej - zaczęło to  wyglądać jak na onboardach z Clio RS z nurba. 

 

Nie wiem jeszcze jak prowadzą się RWD, MR, 4x4, ale zachowanie Clio RS jest wg mnie bardzo trafnie odwzorowane.

 

A reszta gry? Loadingi krótsze, menu bardziej atrakcyjne i przejrzyste, bardzo fajnie zrobione Willow Springs (sama trasa + oświetlenie = fajny klimat), naprawdę ładne modele premium +część aut podciągniętych pod premium to narazie zauważone przeze mnie plusy.

 

Minusy - tryliard tych samych samochodów, różniących się literką albo rokiem produkcji, tak samo - po jaką cholerę ten sam model jako standard i premium? Plus mogliby chociaż tekstury poprawić na tych std.

Zauważyłem też, że zakręty można przejechać dużo szybciej niż sugeruje to czerwony [migający] numer biegu (zawsze można było szybciej, ale nie do tego stopnia co w GT6) i co za tym idzie wygląda na to jakby AI było nieprzystosowane do aktualnej fizyki i jeździ właśnie wg tych sugestii :)

 

EDYTA: obejrzalem zamieszczony film z recenzja z inside sim, rzeczywiśćie, pozstaje się z nim zgodzić.

Edytowane przez dempsej
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ehh, mi też się chyba już znudziło :/ Ostatnio włączam sporadycznie by ogarnąć jakieś wyzwania sezonowe. Ale strasznie mało ich dodają. W ogóle to lipa z tymi aktualizacjami. Niemal 3 miesiące po premierze, a w GT Vision nadal jest dostępne tylko jedno auto :| W takim tempie ostatnie auto pojawi się za 5 lat na premierę GT7. Żenada. Polyphony widzi jaką odniosło porażkę z GT6 to i nie opłaca im się za często wydawać aktualizacji. Te wszystkie pierdoły jak tryb B-Spec, czy edytor tras z użyciem GPS dodadzą pewnie za 5 lat dopiero :/

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

dla mnie seria GT w tej formule niestety się skończyła - każdą generację playstation kupowałem dla kolejnych odsłon tej serii (ps3 nawet dwa razy - dla GT5p i GT6), ale jeśli seria nie przejdzie gruntownych zmian to odpuszczam ps4...

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, krzywa zadowolenia z gry tak gdzieś po miesiącu spada na ryj jak w żadnej poprzedniej części, ja nawet ostatniej klasy wyścigów nie skończyłem, absurdy w tych pseudo-długodystansowych wyścigach mnie skutecznie zniechecily do tego stopnia, że przeszedłem sobie GTA V 3 raz. Znajomi z listy też widzę odpuścili, w sezonowych każdy robił czas byle złoto i olewka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Już by mogli zostawić ten patent z nabijaniem poziomów, co było w GT5. Pierdoła, ale jakoś "zmuszała" do grania i nabijania EXpa. A teraz gdy wszystko ukończyłem, to jakoś mi odeszła ochota na ponowne kończenie wyścigów.

Odnośnik do komentarza

Szczerze wam powiem że NFS Shift i Shift 2 Unleashed oraz Test Drive Ferrari Racing Legends bawiły mnie bardziej, grałem w nie dłużej i miałem fajniejsze wyścigi on line i w single player niż w GT5 i 6 razem wzięte. 

 

W GT4 dodali to bujanie aut podczas hamowania i przyśpieszania, no niby fajne, doszło Nordschleife i mega prędkość jadąc Sauberem C9, jednak od tamtej pory to niewiele zmienili poza samą grafiką i dość kiepskim online gdzie auta skaczą po całej trasie i nigdy nie wiem czy to auto przede mną jest przede mną czy tak naprawdę go tam nie ma. Przez to właśnie nie chce mi się dotykać online. A zadania sezonowe nic mi nie dają, kasa? Po co na nowe auta? A one mi po co? 

 

Ta gra definitywnie wymaga zmian! Bo jak nie to GT 7 też sobie daruje. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Coś czuję, że nieźle przytną w ch... po tym jak sprzedało się pewnie 30-40% tego, co planowali.

Ciekawy czy w ogóle dodadzą te obiecane nowe funkcje (w sensie udokumentowane na ich stronie, dźwięki pomijam bo na nie nie było szans nigdy) i te wszystkie koncepty Vision GT.

tez spogladam na ta sytuacje z bananem na twarzy - albo to cisza przez np GDC albo faktycznie polyghony dala lache na te wszystkie obiecane nowe tory,auta,edytory tras z gps, b-spec i inne szmery bajery bo po prostu sie gra nie sprzedala tak jak chcieli

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...