Skocz do zawartości

Składki PSS a "moralność"


Rokkyu

Składki na PSS  

127 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie jest Twoje stanowisko?

    • Ni to ziębi, ni to parzy. Obojętne mi to.
    • Kupuję, ale sądzę że to oszukiwanie wydawców.
    • Kupuję i nie sądzę, żeby to szkodziło wydawcom, a wprost przeciwnie.
    • Nie kupuję, bo sądzę, że to oszukiwanie wydawców.
    • Nie kupuję, ale nie widzę w tym niczego "niemoralnego".


Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo czy online pass trzeba dokupić? Jeżeli nie, to może się skuszę i zrobię taką akcję jak z fifą, czyli szybka sprzedaż wersji pudełkowej za 145-150 i zakup elektronicznej.

 

Odnośnie całej sprawy z "moralnością" itd., to można to tylko skwitować uśmiechem. Jak my wjeżdżaliśmy na nocniku pod szafę i na księdza wołaliśmy Batman, to spece od marketingu(Sony, EA itp) już obmyślali jak będą nas doić na cyfrowej dystrybucji. Co lepsze. Tak wymyślili, że jeszcze niektórzy gryzą się z własnym sumieniem :rofl2: Mistrzowie :)

Odnośnik do komentarza

Celowo nie komentowałem wypowiedzi,które tam są bo każdy ma prawo do swojego zdania,martwi mnie tylko że nie którzy(autor tematu) chcą wyręczać ludzi liczących słupki mamony i mimo iż oni nie zauważają problemu,to te osoby(autor tematu) na to wskazują.Gdzie był ten pan jak dali Online Passy lub gry w dystrybucji cyfrowej nie taniały,pomimo iż na początku składki nie były popularne.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli twórca gry na to zezwala to czemu by nie?Zauważ że może być taka sytuacja jak z fifa12,w ogóle nie miałem jej w planach kupna,jak wyszła na store to mają moją kasę,pomimo iż nie rozważałem zakupu.Nie mamy danych ile jest takich osób,także rozmowa czy to jest w porządku nie ma argumentów.Ale wydaje mi się ze masz błędne założenie od początku,bo uważasz ze okrada się w ten sposób EA i $ony,wydaje się tobie że oni o tym nie wiedzą?To tak jakby Bóg nie wiedział że grzeszysz,oni stworzyli ten system i mają nad nim kontrolę,gdyby tylko chcieli mogą to ukrócić,widocznie przynosi im to spore dodatkowe zyski skoro tak się nie dzieje,a co za tym idzie,"polaczki"nie są jedyni.

Odnośnik do komentarza

A myślisz, że EA poważnie myśli że ktoś kupi Fife 12 z PSS za 240zł samemu?

 

A sądzisz, że wszyscy użytkownicy PS3 na świecie wiedzą o takim procederze? Jest zapewne multum osób którzy o tym nie mają pojęcia i kupują takie gry po pełnej cenie bo np. cenią sobie wygodę i szybkość. 10 dolarów czy 10 euro różnicy to naprawdę nie jest wielka różnica dla ludzi na zachodzie.

Odnośnik do komentarza

Nie jest to dla nich różnica,ale co to ma do głównego wątku?To czy kupię tylko dla siebie,czy komuś oddam bo mam taki foch 4 sloty,to tylko moja sprawa,dopóki tego $ony nie zabrania.

 

A skąd wiesz że zezwala? Myślisz że EA wrzuca gry na PSS ku uciesze składkowiczów? :lol:

 

Tam durnie nie siedzą i tylko kombinują jak zwiększyć dochody firmy.Uważam ze fifa12 była próbą,która to potwierdziła.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

A myślisz, że EA poważnie myśli że ktoś kupi Fife 12 z PSS za 240zł samemu?

 

A sądzisz, że wszyscy użytkownicy PS3 na świecie wiedzą o takim procederze? Jest zapewne multum osób którzy o tym nie mają pojęcia i kupują takie gry po pełnej cenie bo np. cenią sobie wygodę i szybkość. 10 dolarów czy 10 euro różnicy to naprawdę nie jest wielka różnica dla ludzi na zachodzie.

 

No tak, zwłaszcza dla Amerykanów nie jest to żadna różnica, dlatego tak popularny jest tam handel używkami. :sorcerer:

Odnośnik do komentarza

Jakoś dziesiątki tysiący ludzi kupuje kupuje gry pecetowe na steamie - zaprzeczysz temu?

 

 

Nie jest to dla nich różnica,ale co to ma do głównego wątku?To czy kupię tylko dla siebie,czy komuś oddam bo mam taki foch 4 sloty,to tylko moja sprawa,dopóki tego $ony nie zabrania.

Właśnie o to chodzi że zabrania.

 

Tam durnie nie siedzą i tylko kombinują jak zwiększyć dochody firmy.

 

OK. Czyli EA walczy z używkami pre-orderami, DLCami, online passami, wszelkimi różnymi sposobami ale jednocześnie pozwala składkowiczom kupowanie gier na 5 osób, które jednocześnie mogą z niej korzystać, mało tego - mogą nawet grać multi.

 

Nie jesteś za bardzo naiwny? :lol:

Odnośnik do komentarza

OK. Czyli EA walczy z używkami pre-orderami, DLCami, online passami, wszelkimi różnymi sposobami ale jednocześnie pozwala składkowiczom kupowanie gier na 5 osób, które jednocześnie mogą z niej korzystać, mało tego - mogą nawet grać multi.

A co, nie pozwala? O ile wiem można BF3 kupić w składce na pięć osób. I powiem ci więcej, że EA też o tym wie i w żaden sposób tego nie blokuje (czyli dopuszcza do tego). I w ogóle gdyby było im to nie na rękę to do cholery jasnej by nie wrzucali BF3 na PSstore i to jeszcze na premierę. Wiadomo, że EA zależy na kasie, kasie i jeszcze raz kasie i na pewno nie byliby tak głupi, żeby sami strzelać sobie w stopę, jeśli premiera BF3 na PSN miałaby im przynieść jakieś straty. Przecież nikt ich do tego nie zmuszał. Widocznie przekalkulowali sobie, że pomimo tego, że 99% kupujących na PSN kupi BF3 w składkach, to i tak przyniesie im to zysk (i nie odbije się znacząco na normalnej sprzedaży). I śmieszne jest to, że bardziej to przeszkadza tobie niż EA.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Nie odpowiada się pytaniem na pytanie. To raz.

 

Dwa, spytałem też już wcześniej: jak to możliwe że te pazerne EA próbujące za wszelką cenę ukrócić rynek używek w tym samym czasie wrzuca grę na PSS by sobie ludzie mogli za 240zł wyjąć 5 kopii gry?

Odnośnik do komentarza

No to dlaczego nie wrzucają gry za 800zł, by zlikwidować opłacalność tego procederu?

Bo za 240 zarobią,za 800 nikt z nimi nie pogada.Pytałeś czemu są za online passami,bo to dodatkowy zysk rzędu 30 zeta.Wbrew temu co tobie się wydaje,w składkach biorą na ogół udział ludzie,którzy nie kupują pre orderów,więc dla nich jest to ta grupa osób,która kupuje używki i na której obecnie zarabiają 47,80 zamiast 30.Są to osoby,które rozważą zakup tylko wtedy,gdy gra jest tania.Myślę ze gdyby EA zależało to bez problemu zrobiłoby online pass dla każdego ze slotów,lub jakieś inne zabezpieczenie,do tego $ony zbanowałoby ludzi.Jednak odeszliśmy od pierwotnego tematu,jakim jest to że granie ze składki jest nie fair,na temat że EA nie wie o składkach.Jeżeli uważasz ze jest to zabroniony proceder,to pokaż chociaż 1 punkt w regulaminie,który o tym stanowi.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

Wszystko to o czym piszesz bardzo przypomina argumenty piratów. Bo by nie kupili, bo wydawca winny, bo nic na tym nie traci. Gry to nie jest artykuł pierwszej potrzeby.

 

I nie, na tych 240 polskich złotych nie zarobią, skoro za tą kwotę "sprzedaje się" 5 kopii gier. Tak naprawdę dla wydawcy to jest tak jak piractwo, bo sprzedała się jedna kopia a gra 5 osób i to na dodatek jednocześnie obciążając servery.

 

Sony nie zrezygnuje z tego, bo jakby zablokowali taką możliwość to by (pipi) oczywiście się okazało, że 95% posiadaczy korzystało z opcji aktywowania kont 5 razy :lol:. Tak samo jak większość używało linuxa w PS3

 

Jeżeli uważasz ze jest to zabroniony proceder,to pokaż chociaż 1 punkt w regulaminie,który o tym stanowi.

 

Nie możesz udostępniać zakupionych na PSS rzeczy osobom trzecim. Masz to w regulaminie który sam zaakceptowałeś.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...