Skocz do zawartości

South Park: The Stick of Truth


lothronik

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam wole 10 h za(pipi)iaszczej fabuły i skondensowanych doznań niż 80 h miałkiej historii w stylu Kingdom of Amalur albo Dragon's Dogma. Jestem fanem jRPG i ostatnio przechodzę ponownie persone 4. Są jednak jrpg i rpg które przez miałkość fabuły mnie znudziły i nigdy nie skończyłem przykłady: Ni no kuni (może jeszcze kiedyś skończę), Tales of Graces, Risen, Divinity 2, FF XIII etc. Są też chlubne wyjątki które mimo 70- 80 h  nadal nie nudziły :  Lost Odyssey, FF X, Persona 3 i 4, Skyrim, Fallout New Vegas.

 

To wszystko jednak wyjątki. Perełka z ciekawym światem lub historią którą chce się poznawać przez wiele godzin zdarza się raz na 3-4 lata. Większość świetnych RPG w które się zagrywałem na przestrzeni ostatnich lat miały o wiele krótsze bardziej skondensowane fabuły. Nie mówię że wszystkie były krótkie ale w przedziale 20-40 godzin : Chrono Tigger (grałem pierwszy raz w życiu na ds), Dragon Age, Mass Effect 1,2,3, Knights of the old Republic, Jade EMpire, Widźmin 1 i 2, Fire Emblem. W przedziale 8- 20 h : Banner Saga, Shadowrun i ostatnio świetny dodatek, Neverwinter Nights 2 Maska Zdrajcy (100 razy lepsza historia niż podstawka), The World Ends with you.

 

Teraz jak się nad tym zastanawiam to większość gier które trzymała mnie więcej niż 20 h i tak miała krótki wątek fabuły głównej i zamykał się w 10h (F NV, Dragon Age, Skyrim etc). To zadania poboczne , grindowanie i lizanie ścian powodowało że czas się wydłużał. W tym przypadku czasem zdarzały się zadania genialne ale przeplatały je zadania kiepskie w stylu przynieś wynieś pozamiataj. Na przestrzeni 100 h w skyrimie nudziłem się przez jakieś 20-30, na przestrzeni 80 h w lost odyssey ok 40 to był grind.  Takie Mass Effect kolega przeszedł w 10 h a ja ok 40 h przechodziłem:). Tylko że ja wymasowałem grę a kolegę interesowała tylko główna historia a to jakieś 6-7 zadań.  Do tego jak grał na easy to walki się w biegu przechodziło i zostawała sama fabuła.

 

 

Nie nie ma  możesz grać na easy (achievement whore :) )

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
systemem porównałbym ją do Diablo

 

kurde właśnie mi obrzydziłes gre :P

 

mam jednak nadzieje że bliżej jej do dragon questów (np DQ8) niż do diablo

 

No akurat o tym pisze GI, według nich 10-12 godzin.

 

troche mało, zwłaszcza że gameplayach widziałem że gra wydaje sie całkiem rozbudowana i można odwiedzić wiele miejsc, grzebac ludziom w szafach (jak to rpg) odpalać różne scenki i drobiazgi sytuacyjne, no i robić quest poboczne (no chyba że te 10 h to jest właśnie lecenie przez fabułe i olewanie wszystkiego innego)

Odnośnik do komentarza

Cytując Game Informera

 

"Another element that helps with that is the running time, which shouldn’t take gamers more than 10-12 hours. Even in a relatively short amount of time (for an RPG, at least), players go to many interesting areas that are different from anything I’ve previously seen in the genre. If you find yourself tiring of one particular area or theme, odds are good that another unique and bizarre situation is on the way."

 

http://www.gameinformer.com/games/south_park_the_stick_of_truth/b/pc/archive/2014/03/04/south-park-review.aspx

 

Akurat o czas gry kompletnie się nie boję. Ja jestem "mameja" w grach :P gram wolnooo, liże ściany do obrzygania, zaglądam w każdy kąt itd.itp. A już w takiej grze jak SP (miasteczko, rpg, poboczne questy, smaczki, easter eggi (chyba)) to w ogóle. Jedynie obawiałem się o poziom trudności ale jeżeli tak jak pisze Bartg to super.

 

Btw, GI pisze o odcinkach jakie warto obejrzeć/przypomnieć sobie przed grą http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2014/03/04/five-south-park-episodes-to-watch-before-the-stick-of-truth.aspx

 

A tak całkowicie poza tematem, pamięta ktoś tego South Parka z PSXa?

 

http://www.youtube.com/watch?v=bo-xN3WEskY

Edytowane przez Słupek
Odnośnik do komentarza

Kijek jest dosyć niestandardowym RPG, dlatego nie ma sensu oceniać go przez pryzmat gatunku. Od pierwszych chwil widać, że gra jest robiona dla fanów serialu i to oni będą się przy niej najlepiej bawić. Reszcie ciężko będzie ogarnąć np.

dlaczego Al Gore szuka człowieko-niedźwiedzio-świni i spamuje o tym na facebooku, Butters jako jedno z ability posiada przemianę w Profesora Chaosa, Pan Kim zmaga się z inwazją Mongołów (cennik przed sklepem rozśmieszył mnie niesamowicie)

i wiele innych smaczków. Gra kipi klimatem miasteczka, wybrane motywy z serialu przeniesiono w sposób mistrzowski i z zachowaniem klimatycznego humoru ce(pipi)ącego oryginał. Pod względem rozrywki jest przyjemnie, ale nieskomplikowanie i raczej łatwo. Tak jak napisał smallv86, grę lepiej potraktować jako jeden długi odcinek serialu - z takim nastawieniem łykam to bez popity.

Odnośnik do komentarza

 

systemem porównałbym ją do Diablo

 

kurde właśnie mi obrzydziłes gre :P

 

mam jednak nadzieje że bliżej jej do dragon questów (np DQ8) niż do diablo

 

Ja w ogóle nie grywam w RPG, Diablo 3 przeszedłem i sprzedałem z zyskiem na PC, a moim ulubionym "rpg" jest Deus Ex 1 :D A gra mi się bardzo podoba, po prostu cały system inwentarza, podział na 5 slotów (bron primary, secondary, helm, klata, spodnie) itd mi się z Diablo skojarzył, aczkolwiek nie za bardzo jestem w stanie z czymś innym porównać bo po prostu nie gram w inne rpgi :P

Odnośnik do komentarza

Pogralem troche czasu i jestem na etapie

 

rekrutowania gothow do ekipy

 

Gra rzonzi! Dla narzekajacych na dlugosc fabuly w grze jest masa isteregow, sidequestow, znajdziek i tak dalej, takze jest co robic.

Wszystko oczywiscie okraszone moim zdaniem swietnym humorem

 

Jedno z pierwszych zadan, pomoc potrzebnemu nam dzieciakowi w odebraniu przesylki. Zostajemy wyslani do domu kennego, gdzie w garazu trzech cpunow gotuje metamfetamine. Cpunki zamiast dac przesylke walcza, myslac ze to wjazd policji xd

Zaraz obok domu kennego jest bezdomny, ktory rowniez z nami walczy. Pare questow pozniej, gdy zostajemy porwani przez ufo, znowu walczymy z tym bezdomnym, tym razem jednak jest pod wplywem jakichs kosmicznych glutow, jest zielony i krzyczy jakies dziwne rzeczy po niemiecku :D

 

 

Bardzo fajna giera poki co

Edytowane przez FARMEROS
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Po 2h godzinach ocena 10/10, zobaczymy jak potem. Chciałem napisać w spoilerze co mnie do tej pory rozśmieszyło, ale za dużo tego jest. Na każdym kroku jest beka. Ale spokojnie, gameplay też daje radę. System walki bardzo mi się podoba, lubię takie lekko zręcznościowe systemy w RPGach.

 

 

Właśnie zrobiłem quest poboczny, w którym przegoniłem z miasteczka "pier.dolonych mongołów", cytując chińczyka z City Woka xDDDDD.

 

 

Ach, wreszcie coś świeżego w tej smutnej jak piz,da branży.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Skończyłem przed chwilą grę, jako fan serialu daję mocne 9/10. Humor, charakterystyczny humor i klimat oddane w 110% windują ocenę. Końcowa potyczki są świetne, a motyw

z wędrówką przez odbyt Mr. Slave'a i oczywiście spotkanie wielkiej trójcy książąt w środku

wybił mi zęby, toż to akcja jak w serialu! Tylko lepsza, bo interaktywna ;) Za to ocenzurowane minigierki są średnio rajcowne i króciutkie, można je zobaczyć na YT i nie ma co po nich płakać.

 

 

Screw you guys, I'm going home.

 

Edytowane przez Bzdurski
Odnośnik do komentarza

Z włączonymi napisami nie jest źle, nie trzeba znać języka na poziomie nie wiadomo jakim. Za to jeżeli chcesz grać bez napisów to wtedy dopiero mogą być problemy, szczególnie ze zrozumieniem Cartmana.

 

Ciekawi mnie Wasza reakcja po odwiedzinach Northern Kingdom, ja osobiście cmoknąłem i oplułem się herbatą ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...