Skocz do zawartości

PSX Extreme #173


Rekomendowane odpowiedzi

. Te osoby tęsknia za...swymi wspomnieniami ,nie wiedzą nawet czego żadają , chcieliby aby Hiv mimo, zony i dziecka i 37 lat udawał 20 latka który pierdzi w aucie i spiewa "oops I did it again"?

 

Hiv się zmienił gdy pierwszy raz założył garnitur, nikt wtedy nie przewidywał, że zrobi się Ynteligentny ;)

Pierdzenie przeniósł na tron, a robienie wiochy odstawia w domowym schowku...

Miejmy nadzieję, że jak założy jakieś wsiowe ciuchy to naprostuje się na odpowiednie "skrzywienie" :D

Odnośnik do komentarza

 

 

przeczytałem to co wyskrobałem wcześniej, ok Perez trochę za bardzo pojechałem z tymi tekstami, że tak mocno się pogorszyły, tylko jakoś nie mogę przyzwyczaić się do tekstów Rogera, SoQ'a (przykładowo - nie bierzcie tego do siebie, nikogo nie chcę urazić) brakuje w nich czegoś czego nie jestem w stanie określić, są to dobre recenzje ale zbytnio nie porywają jak te Kaliego, Myszaqa czy dawno temu Shivy - wiem, sięgam dosyć daleko ale nie oszukujmy się, zawsze patrzy się na 'młodych' (bez urazy) przez pryzmat poprzedników

 

 

Właśnie, brakuje czegoś czego nie jesteś w stanie określić. Ja sam wychowałem się na lekturze PE, znam doskonale recki Myszaqa, pamiętam pojazd HIV-a po MGS'ie 2, teksty Shivy, Kosa i wykrzywione gęby Ściery patrzące z HP. Dziś, stojąc po drugiej stronie barykady, nie staram się jednak kopiować tego co czytałem kilkanaście lat temu, bo byłoby to z góry skazane na porażkę. Mogę się jedynie starać oddać klimat jaki przez lata sam czerpałem z lektury PE. Uwierz - my, tak zwani "nowi" mimo iż ja, Roger czy Rozbo piszemy już w magazynie od ponad dwóch lat - wiemy z jakim mitem przyszło nam się mierzyć i w jakim momencie rozwoju pisma się znajdujemy. Ciężko mi jednak zrozumieć narzekania na nagłe obniżenie lotów tekstowej merytoryki, skoro już od pewnego czasu autorzy, do których wzdycha tu znaczna większość piszących, na łamach pisma się nie pojawiają.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Jako że Perez zachorował i jeszcze nie odpowiedział pozwolę sobie dodać kilka uwag ,które nie zawarłem w poprzednim poście

- po przeczytaniu całego numeru - teksty recenzji,publicystyczne są merytorycznie bez zastrzeżeń, pisane z pasją (nigdy nie miałem zastrzeżeń dotyczących poziomu tekstów PE i nie rozumiem lamentacji że PE się kończy i w ogóle to "Klimacie wróć") - KOMODO recka Zeldy- świetna(+ 10 do Twojego samopoczucia:)

-kolorystyka Zeldy zbyt stonowana- kolumny tekstu powinny mieć tło ( może zielone ) ogólnie liczyłem na dużą kolorową grafikę ala Trocu (nigdy nie myślałem że to napiszę:)

-spis treści- dlaczego zniknęły ikonki platform - krok wstecz a było już świetnie -Why?

-zbyt małe zdjęcia wielkości znaczka na których trudno coś zobaczyć- Sorcery str4- można by powiększyć chociaż o centymetr

- Topy 2011 świetnie zrobione ale brakowało mi Top Udźwiękowienie ,Top Grafika i Top Crap of the Year:). Szkoda że nie podaliście kto był tuż za topową 10 .

-czcionka in plus -czyta się świetnie

-okładka i logo - nie mam żadnych zastrzeżeń

-lista zakupów - trochę co niektóre zdjęcia powychodziły z ram

- napis w zapowiedzi captain morgane- brak cieniowania (wiem czepiam się)

- na str. 35 misz masz z dwoma zdjęciami

-zdjęcia w recenzji Medieval ... nie ilustrują w ogóle gamplayu- jak w to się gra FPP?

-żółte loga konsolek w Pocket-mało czytelne DS ? 3DS? wystarczyłby sam napis albo odrębna kolorystyka kolorystyka

- top 10 w powrót do przeszłości strasznie małe te zdjęcia na których nic nie widać-powiększcie gdyż to nie kącik filatelistyczny, a nie mam lupy

- 3 groszówki muszą mieć takie czerwone zdjęcia autora ?

- ostatnia moja największa uwaga to zróbcie coś z oceniaczkami gdyż oceny cząstkowe są niewidoczne- zlewają się z tekstem -kolorystycznie i wielkością ;oceny końcowe w dziale network oraz rezenzje- tak samo mało kontrastują kolorystycznie, są brzydkie ; zdjęcia autorów dziwnie czarno białe i mikroskopijne

IMO to najgorszy element całej zmiany graficznej czasopisma i chyba najbrzydsze w historii PE. Zmieńcie coś , cokolwiek bo nic mnie tak nie odpycha jak to "arcydzieło "

 

Inne zmiany przyjąłem bardzo pozytywnie,(chociaż zamiast starcia tytanów wolałbym więcej newsów nawet "przeterminowanych) i daleki jestem od stwierdzenia że PE się stacza graficznie , bo tak nie jest.

Merytorycznie jesteście dalej Nr1 ,a graficznie musicie wypracować nowy własny styl.

Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza

Perez już żyje, ale tak jak gdzieś już wspomniałem - nie sposób odnieść się do każdego posta, bo i sensu nie ma. Jeśli uwagi są słuszne, to po prostu bierzemy je na warsztat i działamy.

 

-kolorystyka Zeldy zbyt stonowana- kolumny tekstu powinny mieć tło ( może zielone ) ogólnie liczyłem na dużą kolorową grafikę ala Trocu (nigdy nie myślałem że to napiszę :)

Hyhy, zastanawiałem się, kiedy ktoś zatęskni za całostronicowym artem :). Sama kolorystyka - wypadkowa nowego layoutu - mniej teł, mniej zamieszania. Ogólnie w tej recenzji i tak sporo się dzieje - dużo screenów, ramki, trzygroszówki.

 

-spis treści- dlaczego zniknęły ikonki platform - krok wstecz a było już świetnie -Why?

Jak wyżej - wypadkowa layoutu. Wrzucenie tych malutkich znaczków z platformami spowodowałoby mega zamieszanie.

 

-lista zakupów - trochę co niektóre zdjęcia powychodziły z ram

 

Jak najbardziej zamysł grafika, chociaż sama lista bez szału :).

 

- napis w zapowiedzi captain morgane- brak cieniowania (wiem czepiam się)

- na str. 35 misz masz z dwoma zdjęciami

-zdjęcia w recenzji Medieval ... nie ilustrują w ogóle gamplayu- jak w to się gra FPP?

-żółte loga konsolek w Pocket-mało czytelne DS ? 3DS? wystarczyłby sam napis albo odrębna kolorystyka kolorystyka

- top 10 w powrót do przeszłości strasznie małe te zdjęcia na których nic nie widać-powiększcie gdyż to nie kącik filatelistyczny, a nie mam lupy

- 3 groszówki muszą mieć takie czerwone zdjęcia autora ?

- ostatnia moja największa uwaga to zróbcie coś z oceniaczkami gdyż oceny cząstkowe są niewidoczne- zlewają się z tekstem -kolorystycznie i wielkością ;oceny końcowe w dziale network oraz rezenzje- tak samo mało kontrastują kolorystycznie, są brzydkie ; zdjęcia autorów dziwnie czarno białe i mikroskopijne

IMO to najgorszy element całej zmiany graficznej czasopisma i chyba najbrzydsze w historii PE. Zmieńcie coś , cokolwiek bo nic mnie tak nie odpycha jak to "arcydzieło "

To już stricte graficzne uwagi, które przekazałem Romanowi.

Odnośnik do komentarza

Cena - Nie widzę żadnego problemu. 2 zł więcej, to nie jest problem. Jeżeli ma poprawić to jakość pisma, to jestem jak najbardziej na tak.

 

Nowy layout - przypadł mi do gustu, lecz nie podoba mi się podsumowanie poprzedniego roku. Wolałem podział, gdy każdy zgred wybierał tytuł w danej kategorii, który najbardziej przypadł mu do gustu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Cena się zmieniła? :D Gdy kupowałem ostatni numer, tonawet nie zwróciłem na to uwagi. Poważnie, po przerwie świąteczno-imprezowej wróciłem na foruma i dopiero tutaj mi się skropliło, że extrime zdrożał :) To chyba najlepszy dowód na to, że cena nie gra roli.

Może napisz że dla ciebie,bo strasznie biednie to brzmi jak wypowiadasz się z pozycji jedynego i właściwego.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

1. Nie robię tego.

2. Ty też tego nie rób,.

3. Nie możesz mi tego zabronić.

 

Czy powiedzenie, że 10 kapsli miesięcznie na magazyn (lub cokolwiek) to niedużo, świadczy o ocenianiu wszystkich swoją miarą? Nie. Nie świadczy nawet ocenianiu. Nie wkładaj mi w usta czegoś, czego nie będziesz potrafił wyciągnąć :P

Odnośnik do komentarza

Tego też nie powiedziałem. Wtedy mi torobi różnicę. To, o czym mówię odnosi się do tego, że magazyn wciąż trzyma poziom, pod paroma względami poszedł naprzód, naturalnie ewoluuje. Teraz będzie kosztował dwójkę więcej niż poprzednio. Czy tylko względu na to mam uważać, że jest gorszy, że przestanę go czytać, czy właśnie kupować? Nie. Aktualnie jest to ostatni magazyn, który wciąż co miesiąc kupuję, z innych niestety trzeba było zrezygnować z braku czasu. Pod tym względem nie robi mi różnicy, że teraz kosztuje dychę. Przestanę go kupować jak będzie kosztował dwie :)

Edytowane przez acidizer
Odnośnik do komentarza

1. Nie robię tego.

2. Ty też tego nie rób,.

3. Nie możesz mi tego zabronić.

 

Czy powiedzenie, że 10 kapsli miesięcznie na magazyn (lub cokolwiek) to niedużo, świadczy o ocenianiu wszystkich swoją miarą? Nie. Nie świadczy nawet ocenianiu. Nie wkładaj mi w usta czegoś, czego nie będziesz potrafił wyciągnąć :P

W takim razie zapomniałeś podstaw języka polskiego,bo napisałem zdanie twierdzące zamiast pytającego.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

To polecam się w te same zasady bardziej zagłębić, bo nie przypominam sobie, że należy kogoś o coś spytać, aby można było stwierdzić czy miało się prawo do ocenienia. A prościej i z innej beczułki:

 

Zdanie "nie mierz wszystkich swoją miarą" to nie jest zdanie twierdzące. Ma charakter nakazujący.

Odnośnik do komentarza

Zdanie zacytowane stwierdza co napisałeś,a skoro ty napisałeś"To chyba najlepszy dowód na to, że cena nie gra roli."to znaczy że nie tyle wyraziłeś swoją opinię,a narzuciłeś komuś swoje odczucia.

 

Czy może wyrażaniem swojej opinii było zdanie:"Pffff, biednie to brzmi, jak ktoś pieprzy, że nie ma w miesiącu na wydanie dyszki na magazyn. Mamrota sobie odpuść, to też będziesz jedyny i właściwy."Zdecyduj się w końcu.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

Perez już żyje, ale tak jak gdzieś już wspomniałem - nie sposób odnieść się do każdego posta, bo i sensu nie ma. Jeśli uwagi są słuszne, to po prostu bierzemy je na warsztat i działamy.

 

-kolorystyka Zeldy zbyt stonowana- kolumny tekstu powinny mieć tło ( może zielone ) ogólnie liczyłem na dużą kolorową grafikę ala Trocu (nigdy nie myślałem że to napiszę :)

Hyhy, zastanawiałem się, kiedy ktoś zatęskni za całostronicowym artem :). Sama kolorystyka - wypadkowa nowego layoutu - mniej teł, mniej zamieszania. Ogólnie w tej recenzji i tak sporo się dzieje - dużo screenów, ramki, trzygroszówki.

 

-spis treści- dlaczego zniknęły ikonki platform - krok wstecz a było już świetnie -Why?

Jak wyżej - wypadkowa layoutu. Wrzucenie tych malutkich znaczków z platformami spowodowałoby mega zamieszanie.

 

-lista zakupów - trochę co niektóre zdjęcia powychodziły z ram

 

Jak najbardziej zamysł grafika, chociaż sama lista bez szału :).

 

- napis w zapowiedzi captain morgane- brak cieniowania (wiem czepiam się)

- na str. 35 misz masz z dwoma zdjęciami

-zdjęcia w recenzji Medieval ... nie ilustrują w ogóle gamplayu- jak w to się gra FPP?

-żółte loga konsolek w Pocket-mało czytelne DS ? 3DS? wystarczyłby sam napis albo odrębna kolorystyka kolorystyka

- top 10 w powrót do przeszłości strasznie małe te zdjęcia na których nic nie widać-powiększcie gdyż to nie kącik filatelistyczny, a nie mam lupy

- 3 groszówki muszą mieć takie czerwone zdjęcia autora ?

- ostatnia moja największa uwaga to zróbcie coś z oceniaczkami gdyż oceny cząstkowe są niewidoczne- zlewają się z tekstem -kolorystycznie i wielkością ;oceny końcowe w dziale network oraz rezenzje- tak samo mało kontrastują kolorystycznie, są brzydkie ; zdjęcia autorów dziwnie czarno białe i mikroskopijne

IMO to najgorszy element całej zmiany graficznej czasopisma i chyba najbrzydsze w historii PE. Zmieńcie coś , cokolwiek bo nic mnie tak nie odpycha jak to "arcydzieło "

To już stricte graficzne uwagi, które przekazałem Romanowi.

A myślałem że Roman zagląda na forum? :)

Mam jeszcze jedną uwagę ;

-Przez pryzmat serii- brakuje dat wydania kolejnej Zeldy ,a zawsze były

Odnośnik do komentarza

Wrócę na chwilę do oprawy graficznej. Małe zastrzeżenia, co mi nie przypadło do gustu:

 

- te pochylone belki tekstu nie są najlepsze, można by to było jakoś lepiej zorganizować, choć nie ma tragedii

- niektóre grafiki to po prostu małe koszmarki, rozchodzi się konkretnie o Kalejdoskop 2012, te z Lollipop Chainsaw czy Raccon City wyglądają po prostu słabo, można tam było wrzucić zdecydowanie coś lepszego

- kosmetyka w kącikach, np. grafika w Bijatykach i kąciku Sportowym "nachodzi" na belkę, nie wiem czy jasno się wyraziłem, po prostu robi się tam taka przerwa, jakby art ją zasłaniał (np. Kaka w sportowym), lepiej by ją było chyba po prostu wrzucić pod belkę

- czytelność, choć tutaj kwiatkiem jest chyba tylko recka Combat Evolved, logo gry w rogu strony zlewa się z tłem recki, taki mały szczegół

 

Ogólnie oprawa na plus, jest solidnie, to co wymieniłem to jak wspomniałem tylko kosmetyka i małe smaczki, które jakoś mi się w oczy rzuciły.

Odnośnik do komentarza

I jak tam? Trwają przygotowania nad nowym numerem? :)

Fajnie jakby w kolejnym powróciły znowu te całostronicowe artowrki dla tzw "gry numeru". Ktoś napisze że grafika na strone zajmuje miejsce, ale wtedy ta recenzja zajmuje przykładowo 4 strony. Poza tym fajnie to wygląda - okładka z tą grą, w środku pierwsza recenzja to ta gra + całostronicowy artwork.

Nie ma co jednak przesadzać z artworkami - w recce nowego Mariana na 3DS, niby recenzja na dwie strony, a tylko 3-4 screeny z gry właściwej - reszta to artworki :(

Edytowane przez grzybiarz
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

kupujesz pismo by poczytac czy oglądac całostronnicowe artworki? Jesli to drugie to może jednak ty komiksu jakiegoś poszukujesz a jeszcze nie zdajesz sobie sprawy?

 

Gosh, co za ludzie, redakcja się stara by oddac w nasze ręce sporo tekstu a niektórzy chca obrazkow :/

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

No wczesniej, przez chyba 3 numery, były te całostronicowe arty i wyglądało to okej. Daje to niezły klimat dla recenzji, tak jak kiedyś w opisach czy reckach było pełno artworków. Mówię o jednej takiej recenzji na numer, w dodatku gra będzie na okładce. Takie nieco sztuczne hypowanie danego tytułu.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...