Skocz do zawartości

PSX Extreme #173


Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł mówi wszystko: 2011 - DEBEŚCIAKI REDAKCJI :). Nie rozumiem jak można nie rozumieć sensu tego tytułu.

 

 

Mała uwaga do playtestu SCV, a w zasadzie dwie:

1) Nazwa gry to SOULCALIBUR V, pisane dużymi literami - Namco Bandai zmodyfikowało ją w porównaniu do poprzednich odsłon (sam się o tym niedawno dowiedziałem ;) ).

2) "w każdym bądź razie" - piszemy albo "w każdym razie", albo "bądź co bądź". Łączenie tych dwóch wyrażeń jest błędem poza językiem potocznym.

 

 

Jeśli chodzi o "Grające Damy", to myślę, że lepiej wypadłyby w takiej formie, jak to wygląda na PPE (może mniejszy nacisk na wywiad, a mniejszy na zwykły tekst).

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza

Kurde kiedyś nie było Internetu i właśnie mniej tego "hejtowania" było.

Teraz Gienek napisze coś złego na PE i po części się z nim zgadzam, Franek na forum również nie najlepiej napisze o magazynie i po części się z nim zgadzam.

Czytając te wszystkie złe słowa o PE, nieco wyrabiam sobie zdanie. Inni zapewne mają podobnie, dlatego doszukują się coraz to absurdalnych tematów, jakie to PE jest obecnie złe.

Dawniej nie było tego forum, jedynie co mi się nie spodobało, to mogłem z kumplem wymienić zdanie przy PSXie (ale ten mnie i tak nie słuchał bo nie ma podzielnej uwagi, jak gra).

Męczą mnie już te narzekania.

Kto stoi w miejscu ten się cofa. Naprawdę nie chcielibyście teraz widzieć layout magazynu taki jak sprzed pięciu laty. Tęsknicie za starymi czasami, i za kilka lat również będziecie tęsknić za obecnym PE, pisząc "Ech, pamiętam jak mój pierwszy numer to 170#, wtedy to dopiero był klimat!".

Edit: Obejrzałem filmik który mam w sygnaturze < autoreklama off:) > i cholera, fajne były te przeglądy gier. Przegląd gier sportowych/muzycznych/platformowych itd. A i ówczesne artykuły były ozdabiane grafikami, Waszymiy fotami - fotomontażami, a nie tylko czarny tekst na białym tle :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

 

btw znalazłem wywiad ze ścierą gdzie mówi o zmianie loga

 

http://www.youtube.com/watch?v=bUXyUEOL-PA&feature=player_embedded#!

 

 

 

Pamiętam jak zadawałem to pytanie w ankiecie o co chcielibyśmy zapytać zgredów :)

Szkoda że już nie ma tego typu akcji.

Edytowane przez GwynBleidd_79
Odnośnik do komentarza

Kurde no nie wiem co jest, od rana próbuję się przekonać do nowego numeru PE, ale jakoś nie idzie mi to. Myślałem że jakoś nie mam ochoty dzisiaj na czytanie ale dla porównania wziąłem numer z 2006 roku i 2010 i stare numery aż miło się czyta ten nowy jest jakiś taki nijaki, jest chaotycznie, screeny po rozrzucane po całej stronie, a listy to już w ogóle porażka teraz te strony przypominają cd action, ja chcę dawne PE :(, rozumiem że pismo co jakiś czas należy odświeżyć ale te zmiany nie wyszły na dobre według mnie, czytam bo czytam ale bez tej przyjemności co dawne numery :(

Odnośnik do komentarza

Okej, jestem po lekturze newsów i podsumowaniu 2011 roku. O ile z nowym logiem i layoutem nie mam problemu, to mam problem z nowością w postaci "xxx poleca", a raczej z 1/2 tejże rubryki. Mam nadzieję, że koleżanka Kinga wystąpiła na łamach magazynu wyłącznie gościnnie z racji relacji z Rogerem.

 

Polecanie sześcioletniej, powszechnie znanej i docenianej gry to świetny pomysł na zaśmiecenie kawałka strony magazynu. Żeby to jeszcze było jakoś sprawnie napisane, ale już te kilka linijek tekstu pokazuje, że panna lekkiego pióra niestety nie ma (podobnie zresztą jak jej partner, udzielający się w magazynie niestety w dużo większym stopniu). Ale to dopiero przygrywka, recenzje filmu i płyty to dopiero majstersztyk.

Z "recenzji" Wichrowych Wzgórz (kolejna undergroundowa produkcja, o której nikt nie słyszał i potrzebna jest rekomendacja niejakiej Miscat) dowiadujemy się, że film jest fajny, bo jest o miłości i Ralph Fiennes jest taaaaaki przystojny, a jego bohater taaaaaaaaaaaaaaaaaki dzielny.

Przechodząc do wisienki na torcie, pomimo że poza granice mojego pojmowania wykracza polecanie komukolwiek płyty zespołu 30 Seconds To Mars, to niech już będzie, powiedzmy że czternastoletnie dziewczynki stanowią jakaś tam część targetu czasopisma. Tylko że po raz kolejny "recenzja" przypomina wrażenia rozemocjonowanej fanki w wieku gimnazjalnym. Płyta jest fajna, bo jest fajna i wcale nie wiadomo, czemu wszyscy mówią i piszą, że nie jest. No przecież jest taka dobra dlatego, że Jared jest taki boski i jest dobrym aktorem.

 

Może to i śmieszne, że robię burzę w szklance wody o 2/3 strony, ale serio, dbajcie o poziom. Ktoś to w ogóle czytał przed puszczeniem do druku ?

Część Kaliego pokazuje, że nawet tak mikroskopijna ilość miejsca daje możliwość ciekawej rekomendacji, no ale niestety do tego trzeba mieć jakiś warsztat, więc jak macie zamiar w tej rubryce dalej lansować swoje partnerki/sąsiadów/krewnych, to może dajcie sobie spokój.

Edytowane przez Tokar
  • Plusik 4
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ludziska, wiem, że wszystko jest kwestią gustu, ale naprawdę aktualna okładka oraz szata graficzna pisma to spory progres porównując ją z zeszłorocznym gównem. Przypomnijcie sobie chociażby okładkę z ostatniego numeru (chyba z Altairem), to było apogeum upadku. Na środku jego facjata, a wokół nic (pewnie "kserowane" z jakiegoś plakatu reklamowego). Z kolei pomysł z wrzuceniem paru postaci z różnych produkcji do bieżącego numeru, to jest coś, co nadaje charakteru okładce - uwypukla jej własny klimat. Nie rozumiem jak ktoś, komu nie przypasił poprzedni wygląd pisma teraz mówi, że jest jeszcze gorzej - litości...

Odnośnik do komentarza

Jestem załamany nowym designem wewnątrz pisma , strasznie źle mi się czyta i cięzko mi się jakoś odnaleźć w tym. Przykre ,bo strona wizualna była zawsze najmocniejszym atutem PSX Extreme..

Panowie - odnośnie layoutu - wszelkie uwagi czytamy i sprawdzamy, ale będę jeszcze bardziej wdzięczny za konkrety :). Roman (nasz nowy grafik; swoją drogą zapalony gracz) akurat ma tak, że dzień w pracy rozpoczyna od lektury forum, więc macie okazję pomarudzić bezpośrednio jemu :).

 

Sprecyzuję - np. powyższy zarzut o nieczytelność - ważna kwestia, w końcu nie to po kupuje się pismo, żeby się męczyć. Pytanie jednak, o co konkretnie chodzi? Czcionka za mała/za duża? Za mała interlinia? Tekst się zlewa? Tak samo cała reszta - czytam o tym, że dla wielu osób jest napaćkane - można prosić o konkretny przykład takiej strony? Prośba wynika z faktu, że przyświeca nam raczej idea schludności (za co już nas chwalono, stąd dziwi taka rozbieżność w opiniach :)) i uwagi o napaćkaniu i nieczytelności są dość istotne.

 

Co do samego layoutu - przy jego ocenie proszę wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Pierwsza - pojawia się sporo stron (kalejdoskopy, podsumowania), które raczej nie są standardowe (strzelam, że one i w starym layoucie wyglądałyby inaczej niż to, do czego się przyzwyczailiście). Gry - nad tym osobiście ubolewałem, no ale cóż, trafiło się nam sporo, jakby to ująć, kolorowych produkcji :). Fakt, w zestawianiu z kolorowymi balkonami czasami ma się wrażenie, że wygląda jak pismo dla dzieci (chociaż mi np. rozkładówka z Super Mario i EyePetem bardzo się podoba ;)), że jest kolorowo, ale to w dużej mierze też kwestia gier (na czele z Zeldą, której barwności nie można odmówić).

 

Odnośnie tekstu, ilości itd. - tutaj nie ma żadnych zmian. Tekstu jest tyle samo co zawsze. Zmiana, która dla stałych czytelników może być znacząca (i może powodować uczucie, że nagle zrobiło się ciasno) to usunięcie enterów i wprowadzenie wcięcia w akapitach, co jednak trudno nazwać jakimś nowatorskim zagraniem (ale fakt, dla tych, którzy są przyzwyczajenie, to jednak nowość). Podobnie zmianą, która może wpływać na czytelność (chociaż raczej ze względu na przyzwyczajenie), jest łamanie tekstu w niektórych miejscach na 4 szpalty (np. publicystyka). Kolejną zmianą, która na pewno ma wpływ na czytelność (ale znowu raczej w kwestii przyzwyczajenia) to krój czcionki, chociaż tutaj daleki jestem od stwierdzenia, że ta jest zła (nieczytelna lub coś takiego) - ale OK, komuś może nie pasować, pytanie tylko, czy wpływa na odbiór tekstu/układ strony?

 

Reasumując - za wszelkie uwagi jesteśmy wdzięczni (np. to o czym pisał Stona, że Starcie Tytanów wygląda jak reklama - faktycznie, można odnieść takie wrażenie), ale prosimy również po prostu o konkret, bo, bez urazy, gdy czytam niektóre posty w stylu "jest fatalnie", to nie wiem, czy to wynik błędu w składzie strony (zły dobór kolorów, zły układ strony, źle wlany tekst, źle rozmieszczone screeny itd. itd.), czy po prostu kwestia przyzwyczajenia i choćby nie wiem, jak by nie było, to zawsze będzie źle, bo nie będzie jak kiedyś.

 

@Di: jak to "w każdym bądź razie" przeszło, to pojęcia nie mam. Ewidentny błąd z naszej strony.

 

PS Do pozostałych pytań postaram się odnieść tuż po weekendzie.

Odnośnik do komentarza

Wymyśliłem nowy dział: "Co słychać u...?". W tym dziale byście robili wywiady z dawnymi ludźmi związanymi z PE, co u nich, fotki jakieś czy coś :). Ciekawe co z tym Starem, albo czym się ten Myszaq zajął.

Albo u dziada czy Playmana :P Ale wątpię by to wypaliło,odnoszę wrażenie ze gazeta poza nazwą nie chce się utożsamiać z poprzednikami.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

Perez: nieczytelność znaczy chaos i napaćkanie wszystkiego na..wszystkim.

 

Przykład głosowanie na gry roku. Dawno temu była prosta tabelka coś jak z Excela , w tle kolorki siakieś. Teraz wypadłoby tp zdecydowanie lepiej w takiej formie, w zamian tych oldskulowych kolorków jako tła, coś innego. Byłoby naprawdę czytelniej a teraz jest...no kurde jak w PlayBoxie. Mam jeden numer rzeczonego i od razu wiedziałem, że to nie dla mnie,

 

 

Jesli nie chcecie stracić czytelników 22 + to nie wzorujcie się na pismach dla nastolatków , kolorki i wzorki są męczące. To mam w sieci i ok, PE bierze się do wanny czy na kibelek , to ma relaksować w każdym calu.

 

 

Oj to ten nowy grafik sobie nagrabił, oj nagrabił.

Edytowane przez Orson
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie ogarniam ten maciupkiej czcionki w niektórych elementach pisma.Można oczopląsu dostać.Wiadomo więcej tekstu wejdzie,ale wolę przeczytać mniej z przyjemnością niż więcej w męczarniach.

Podsumowanie roku / kalejdoskop 2012 strasznie chaotyczne momentami.Można to było lepiej poskładać,a nie napaćkać jak najwięcej elementów na jednej stronie.W poprzednich latach wyglądało to dużo schludniej.

Edytowane przez Soban
Odnośnik do komentarza

@Tokar

 

dla mnie absurdem jest cały dział z recenzjami innymi niż gier. Wg mnie te "recenzje", choć tak się ich nie powinno nawet nazywać, nigdy nie były dobre, żeby nie powiedzieć fatalne, i zawsze były śmieszne w swej treści. Rozumiem, że chcielibyście mieć te recenzje w magazynie ale na litość boską zacznijcie je czytać a dopiero później się zastanówcie czy dalej chcecie ten dział w takiej postaci. Butch mamy XXI wiek, napierające z wszystkich stron informacje tylko dezinformują.

 

Wydaje mi się, że Tokar nie hejtuje więc powinien jego post doczekać się konstruktywnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Podbijam Lucka. Przyklad Daro jakis konkretnie z du.py wyciagniety. Na gorze strony z NEWSAMI wiec wiadomo, ze "napackane" bo newsy to malo tekstu wiec upcha sie kilka na stronie. Na dole w PE dwie RECENZJE - po jednej na stronie. Do tego calkiem sprawna kompozycja czyli kilka screenow, artwork, cytat z recenzji (nie wiem jak to sie nazywa fachowo), oceniaczka i tekst. Na dodatek nie ma taniego rozlozenia tych elementow jak w numerze #172. Nie wiem ludzie z czym wy macie problem. Jak kompozycja ulozona od linijki - zle. Jak "chaotyczna" - zle. Jak w EDGE - zle. Za kolorowo? Se skserujcie od kolegi.

 

Ja pier.dole.

 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

 

 

Żeby to jeszcze było jakoś sprawnie napisane, ale już te kilka linijek tekstu pokazuje, że panna lekkiego pióra niestety nie ma (podobnie zresztą jak jej partner, udzielający się w magazynie niestety w dużo większym stopniu). Ale to dopiero przygrywka, recenzje filmu i płyty to dopiero majstersztyk.

Z "recenzji" Wichrowych Wzgórz (kolejna undergroundowa produkcja, o której nikt nie słyszał i potrzebna jest rekomendacja niejakiej Miscat) dowiadujemy się, że film jest fajny, bo jest o miłości i Ralph Fiennes jest taaaaaki przystojny, a jego bohater taaaaaaaaaaaaaaaaaki dzielny.

Przechodząc do wisienki na torcie, pomimo że poza granice mojego pojmowania wykracza polecanie komukolwiek płyty zespołu 30 Seconds To Mars, to niech już będzie, powiedzmy że czternastoletnie dziewczynki stanowią jakaś tam część targetu czasopisma. Tylko że po raz kolejny "recenzja" przypomina wrażenia rozemocjonowanej fanki w wieku gimnazjalnym. Płyta jest fajna, bo jest fajna i wcale nie wiadomo, czemu wszyscy mówią i piszą, że nie jest. No przecież jest taka dobra dlatego, że Jared jest taki boski i jest dobrym aktorem.

 

 

 

Po pierwsze koleżanka lekkiego pióra wcale mieć nie musi, bo wystepuje w roli czytelnika a nie redaktora.Ta rubryka przecież na ma na celu wyłonienia jakiegoś talentu dziennikarskiego tylko daje mozliwość przedstawienia czytelnikom czegoś co nam sie podoba.

 

Po drugie, recenzja filmu która tak ci sie nie spodobała jest całkowicie obiektywna i każdy ma inny powód dla którego lubi dany film. Ale ta rubryka moim zdaniem jest szansą podzielenia się przez czytelnika czymś co lubi i to jest chyba dla niego największa satysfakcją a to, że komuś sie recenzja nie spodoba to już nie jest problem autora, nie każdy musi tam wymienić film który podchodzi pod twoje gusta.

 

No i przy recenzji płyty też jesteś niezadowolony bo nie lubisz tego zespołu.

 

Ale przede wszystkim chodzi ci o to,że w roli czytelnika została "obsadzona" bliska osoba jednego z redaktorów i obawiasz się, że tak będzie dalej. z tego co Roger pisał, to było to jednorazowe i w kolejnych rubrykach będą obecni czytelnicy, których materiał w danym miesiącu redaktorzy uznają za najlepszy(wg jakiegoś nie znanego jeszcze nam kryterium) sposród wszystkich podesłanych przez czytelników, na pewno będzie jakieś kryterium sprawiedliwe, nie na zasadzie - ja tez lubie tą gre,wiec ten czytelnik wygrywa w tym miesiącu.

Edytowane przez Robal_09
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...