Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, nie łapię. Jeżeli ustawiasz na LOW to powinny się tekstury doczytywać z instanta. High textures powinno mieć w tym "laga". To doczytywanie się tekstur przy obracaniu się to nie jest wina Low/High tylko totalnie s(pipi)onej optymalizacji gry pod tym względem. Karty ATI miały z tym masę problemów, nVidia mniej ale też. Moja stara GTX 285 też na to cierpi do tego stopnia, ze sobie odpuściłem granie w to po około 45 minutach (zrobiłem pierwsza misję, dungeon).

Odnośnik do komentarza

Co do nowego Tormenta - ja tam im rzucilem 45$, dostane za to Tormenta + Wasteland 2.

 

Project Eternity tez wsparlem.

 

Kazuun, jak nie jestes przekonany to obadaj materialy jakie tam wrzucili, gierka na pewno bedzie mega (ja czytajac niektore opisy doslownie mialem ciary na plecach - wiec jak juz tekst robi takie wrazenie, to co dopiero odwzorowanie tego w grze - tym bardziej ze dzieki dlugiemu procesowi preprodukcji wszystko bedzie dopieszczone tak jak trzeba bo zaden wydawca nie narzuca im terminow ani nie sa zmuszani to jakichs uproszczen aby gierka sie dobrze sprzedala).

 

Powiedzmy sobie szczerze, od zwyklych wydawcow [a dokladnie to od studiow robiacych gry pod ich butem] nie dostaniemy juz chyba pozadnego RPGa (no moze poza CD Projektem) - wystarczy spojrzec co sie dzieje teraz z Bioware, czy na to jak wygladal taki Dragon Age 2...

 

Jak ktos chce zeby powrocily porzadne, ambitne RPGi w starym stylu to zamiast krecic nosem powinien to wesprzec - no chyba ze komus niekoniecznie na tym zalezy.

 

Dzieki kickstarterowi i graczom ktorzy to umozliwiaja bedziemy teraz mieli prawdziwy renesans gatunku - w tym roku Wasteland 2, a w przyszlym Project Eternity i Torment.

 

Ciekawe co bedzie nastepne, Arcanum 2?

Edytowane przez Yabollek007
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Hmmm, nie łapię. Jeżeli ustawiasz na LOW to powinny się tekstury doczytywać z instanta. High textures powinno mieć w tym "laga". To doczytywanie się tekstur przy obracaniu się to nie jest wina Low/High tylko totalnie s(pipi)onej optymalizacji gry pod tym względem. Karty ATI miały z tym masę problemów, nVidia mniej ale też. Moja stara GTX 285 też na to cierpi do tego stopnia, ze sobie odpuściłem granie w to po około 45 minutach (zrobiłem pierwsza misję, dungeon).

 

Tutaj już nie chodzi o opymalizacje, tylko o to, że ten silnik jest taki zje'bany (megatexture lol) i jego konwersja na pc jest do dupy bo Carmackowi się nie chciało (bo i tak na pc nie zarobią).

 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

@Yabollek

To nie do końca tak, że ja nie jestem przekonany czy sceptyczny.

Po prostu żeby stwierdzić, że dany świat i uniwersum są DLA MNIE fajne potrzebuję albo zagrać w grę albo przeczytać książkę której akcja się w nim rozgrywa. Suchy opis nie pobudza aż tak mojej wyobraźni, bym był sobie w stanie wyrobić opinię. Przez długi długi czas byłem zupełnie obojętny na Warhammera. Interesował mnie tak jak zeszłoroczny śnieg. Dopiero po zagraniu w Dawn of War 1 i MMO zrobione przez Mythic zapałałem sympatią. Może nie mam reakcji typu "OMFG, WARHAMMER - AWESOME!" ale zdecydowanie jestem bardziej skłonny się zainteresować daną pozycją.

Jako, że nie mam żadnej opinii o nowym świecie Tormenta tak, więc ten czynnik jest mi obecnie totalnie obojętny i bez znaczenia dla mnie ;)

Odnośnik do komentarza

Więc zagraj w Planescape Torment - a nuż może sie przekonasz. Wcześniej też jakoś nie podniecałbym się gdyż nie miałem do czynienia z Planescape, jednakże teraz po wielu godzinach spędzonych przed gierką musze przyznać iż jej kultowość nie jest jakaś przesadzona. Oryginalny świat, bohater, inne postacie, fabuła. Jestem pewien że po przejściu jeszcze do niej wrócę nieraz. No a nawiązując do tematu również czekam na W2, PE i tego Tormenta ; )

Odnośnik do komentarza

Więc zagraj w Planescape Torment - a nuż może sie przekonasz.

Na Tormencie z 1999 roku to ja zęby zjadłem. Nie wczytałeś się w mojego posta być może, bo nie wyłapałeś o co mi chodziło - miałem na myśli, że kocham Tormenta głównie za świat PS własnie i wizja nowego świata mnie nie podnieca automatycznie tylko z tego powodu, że jest to nowy Torment - to trochę za mało. Zachowuję dystans i jedynie mam nadzieję, że okaże się równie kapitalne jak pierwowzór ;)

Odnośnik do komentarza

Sceptycyzm jest z reguły najzdrowszym podejściem, też jestem sceptyczny (zresztą co da jaranie się teraz kiedy do premiery gry jeszcze kupe czasu, trzeba cierpliwie poczekać). 

 

Drażnią mnie jednak opinie poniektórych w stylu " What can change the nature of the game - Po co oni dali to na początku ? przecież to będzie zupełnie inne uniwersum, to nie jest PT blablablabla" 

 

A co inne uniwersum ma do tego ? Gra w dalszym ciągu przecież może zawierać elementy będące esencją Planescape <problematykę życia i śmierci, wyjątkowość świata, postaci> . 

Sam też nic nie wiem o Numenera, ale z chęcią sie zorientuje w temacie przed właściwą grą

 

BTW - kawałek z tejże gry 

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

BTW - kawałek z tejże gry 

Świetny kawałek, bardzo dobrze buduje klimat tajemniczości, który z pewnością będzie nam towarzyszył w "Tides of Numenera". Oby w samej grze znalazło się wiele kawałków tego typu.

Ciekawe czy w grze będzie nam towarzyszył ktoś podobny do Morte. Co by nie mówić to była sympatyczna postać, jeśli można tak mówić o gadającej czaszce :D

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Słuchajcie używam teraz ultrabooka z W8, 4gb ramu i procek AMD A6-4455M o częstotliwości 2,1 GHz, karta zintegrowana HD 7500G.

 

Da się w coś sensownego na tym pograć? Myślałem o jakiś starych rtsach jak Red Alert 2 czy AoE 2 ale podejrzewam, że nie działają one pod najnowszą windozą.

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Słuchajcie używam teraz ultrabooka z W8, 4gb ramu i procek AMD A6-4455M o częstotliwości 2,1 GHz, karta zintegrowana HD 7500G.

 

Da się w coś sensownego na tym pograć? Myślałem o jakiś starych rtsach jak Red Alert 2 czy AoE 2 ale podejrzewam, że nie działają one pod najnowszą windozą.

 

 

Europa Universalis III czyli najlepsza strategia wszech czasów, ale z rtsów to nie wiem

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...