Skocz do zawartości

Urazy, kontuzje, eliminacja ze sportów..


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Chlopaki, jak jest z przepuklina? Popularne schorzenie wsrod cwiczacych w ogole? W pracy czesto targam ciezarow i sie upoce, w domu tez w miare sil targam i tak sie zastanawiam co moze zwiekszac prawdopodobienstwo wystapienia tej kontuzji. Kumpel z roboty mial ostatnio, nic fajnego.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...

Od paru miesiecy odczuwam ból w przednim aktonie barku, chyba, mniej wiecej tam. Szczegolnie boli przy wyciskaniu żołnierskim i skosie na klate, myslalem ze zrobie 2 tygodnie przerwy to przejdzie. Nie przeszlo, z małymi i srednimi ciezarami idzie jeszcze przebolec ale z ciezszymi po prostu nie da rady. Jak zyć?

 

Gdzie sie udać zeby to wyleczyć gó.wno? Do jakiego specjalisty czy maga?

Odnośnik do komentarza

Pisze tak bo sam sie zmagam z kontuzja barku juyz dlugi czas. Na rentgenie wyszly problemy z rotatorem. Nie umialem absolutnie zrobic zadnego skosu w gore, wyciskania na barki itp cwiczen. Umialem jednak robic zolnierske wlasnie, ale tylko podchwytem (z tego powodu nie bylo mowy o super ciezarach). Kluczem do zminimalizowania bolu i wyleczenia tego sa, cwiczenia na niewielkich ciezarach, najlepiej jak najwiecej negatywow. Do tego wszystkie cwiczenia rotacyjne ze tak je nazwe. Czyli np lapiesz 5kg talerz za uchwyt (jesli ma) lub np kettlebar i robisz ruch jak powiedzmy przy arnoldkach. Czyli zaczynasz dlonia skierowana do twarzy i wyciskasz ciezar do gory jednoczesnie obracajac dlon w druga strone.. Mozna to tez robic z tasma. Lub np gryf olimpijski kladziesz na ziemi, przyklekasz lapiesz jego jeden koniec i kladziesz na ramieniu i wyciskasz do gory. Tutaj klata tez bedzie miala udzial, ale chodzi o to zeby zaangazowac rotator jak najbardziej. No i jak tak powoli bedziesz to powtarzal to juz kolo 2 miesiecy pozniej powinienes odczuc roznice.

Najlepiej jednak jesli zobaczysz lekarza :)

Odnośnik do komentarza

U mnie ten sam problem i jest solidnych rozmiarów jeśli mogę to tak nazwać nie fachowo. Musiałem odłożyć żelastwo a pół środki czy lekkie ciężarki nie dawały mi satysfakcji. Do tego doszedł problem z nadgarstkiem i zestaw wymówek mam z głowy. Ogólnie nie polecam :/ ćwiczcie z głową. 

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Nie za ciekawie, dobr aide do internisty i niech daje mi skierowanie na rentgena tak? 

rezonans.

 

i El Loco chyba miał na myśli stożek rotatorów. i faktycznie to jedno z gorszych przypadłosci jakie mogą sie przydarzyć w barku. zależy co tam sie dzieje, jeśli jest to kwestia zwapnienia/naderwania/stan zapalny to nawet farmakologicznie chyba idzie to załatwić jak ćwiczący jesteś, no ja miałem do czynienia tylko z ludźmi po operacjach stożka no to to jest przeyebana sprawa.

 

jak masz kogoś na siłce niech cie oklei tape'm w taki sposób (oczywiście to nie rozwiązuje problemu) 

t6.jpg

 

jak nie pomoże to umrzesz  :reggie:

 

ogólnie chodzi o dociśnięcie stawu do panewki, w dużym skrócie. można to osiągnąć na wiele sposobów, czy to tapem/ortezą/ćwiczeniami/operacją itd ale to już lekarz okresli co sie tam sie dzieje. Zawsze to może być uszkodzenie Bankarta i dostaniesz 4 śruby tytanowe.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Nie no bez przesady, dzisiaj robiłem klate wczoraj barki, fakt ze dziewczecymi ciezarami 50-60kg no ale wiecej juz z tym barkiem nie dam rady. A musze o tym pomyslec bo teraz na redu mam niewielkie ciezary ale nie dam rady potem robic masy na tym barku. Nie ma szans.

 

Dobra jutro ide do doktorka i niech mi przepisuje co tam trzeba. Orzeszek obawiam sie ze jednak pierw zrobi rentgen bo rezonans to wieksze koszty jakby nie było. 


Uszkodzenie Bękarta?  :obama:

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

tylko że na rentgenie to kości widać, a struktury więzadeł już nie  :reggie:  chociaż pewnie bedzie oceniał właśnie szpare stawową (SZPARE HEHHEHEHE) tak czy siak pewnie się przećwiczyłeś i do tego pewnie bark ten w którym trzymasz myche/głądzik od kompa right?

Odnośnik do komentarza

Pudło!

 

Lewy bark, nie jestem pewien ale to wystąpiło po wyciskaniu na skosie któregoś razu dobre 2-3 miesiące temu. No ale myslalem ze przejdzie. Teraz zrobilem przerwe półtora tygodnia od siłowni. Niby przeszło ale teraz znowu sie odzywa kiedy zacząłem cwiczyc. 

 

teraz sprawdzam to nie trzeba ciezaru a wystarczy ze wykonuje ruch wyciskania żolnierskiego lewa ręką i sprawia mi to ból. Szczegolnie w ostatniej fazie ruchu tzn kiedy łapa jest w górze. No ale zobaczymy po rentgenie, jak tam nic nie zobaczy to bede latał za rezonansem.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Ok,  dostałem skierowanie do neurologa z zapaleniem lewego barku.

 

Czy ktoś mi to moze ku.rwa wytłumaczyć?

graj w ich gre dopóki nie będą chcieli cie operować. troche dziwne, że do neurologa odesłali.

Odnośnik do komentarza

PS.

 

50-60kg na barki to dziewczecy ciezar?

 

:nvmnd:

 

Na klate, na barki 30-40 teraz biore, wiecej nie dam rady z tym barkiem.

 

Ogólnie lekarz to palant, ja mu tłumacze co i jak a on od razu mi na wejsciu to nie cwicz. Ja mowie no ale ja nie moge nie cwiczyc. On ze jest demokracja i ze moge nie cwiczyc. Ja pokerfejs. Mowie ze teraz nie cwiczyłem 2 tygodnie i nie podziałało. On pisze skierowanie, ja patrze do neurologa. Pytam sie wtf? A on ze no jak ja uwazam ze nie moge nie cwiczyc to ze wysyła mnie do neurologa i ciekawe co on powie. Ja pacze na góre czy nie ma jakiejs ukrytej kamery no nie ma. Okej podziekowalem i poszłem. 

 

Pytanie teraz, i co teraz mam isc do tego neurologa? No ale po ch.uj? Gdzie jest haczyk>?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.