Skocz do zawartości

PSX Extreme #175


Rekomendowane odpowiedzi

Kącik Filmowy miał sens głównie i przede wszystkim dlatego, że prowadził go redaktor Filmu - osoba kompetentna, znająca się na rzeczy, będąca na bieżąco w temacie i potrafiąca go nietuzinkowo podać czytelnikom. Wstawienie w miejsce Michała kogokolwiek z redakcji czy czytelników nie wchodzi w grę - nie zależy mi na utrzymaniu tego Kącika za wszelką cenę, bo bez osoby o odpowiedniej wiedzy/umiejętności to już po prostu nie będzie to samo. Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe...

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Ceny telewizorów z testu 3d to nie wiem skąd wy braliście chyba jakieś refurbished. Po drugie test dosyć słaby, nurtuje mnie pytanie jak się sprawdza konwersja z 2d do 3d. Jak to się ma do gier które są wspierane w 3d, przecież telewizor mający funkcję konwersji teoretycznie każdą grę 2d przerobi na 3d. Odpowiedzi w teście nie ma. Mam też pytanie odnoście screenów czy wy je wyciągacie z gier czy wstawiacie dostarczone od wydawców?

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

miałbys numer z dwoma okładkami i 10 wersjami kącika filmowego :)

 

 

btw Komodo- w recenzji ME 3 (niezłej choc jakos sie tak umiarkowanie jarasz gra...) napisałes "....udany rpg i zarazem swietna strzelanka"

 

mieszasz dwa gatunki- nie ma samochodo-rowerów, nie można byc człowieko- zwierzęciem , tak jak nie ma rpgp-strzelanek bo to po prostu dwa ODRĘBNE gatunki.

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

masz faceta, który sie nie myje, nie goli, pierdzi radośnie i beka z entuzjazmem

 

ma elementy z goryla ale klasyfikacja na tym polega , że ...sie klasyfikuje. Czyli mówimy o człowieku w podanym przykładzie a nie człowieku- gorylu

 

zresztą never mind :)

Odnośnik do komentarza

No ba istnieje wiele gier w których zgrabnie zostały połączone z pozoru całkowicie nie pasujące do siebie gatunki.Czasami jestem nawet za tym,aby tak się działo,raz,że większość będzie zadowolona,a dwa takie "mutacje" są ciekawe, fajne ,a rozgrywka sprawa wiele funu,zresztą w dzisiejszych czasach,praktycznie w każdej produkcji są elementy z innych gatunków.

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu mnie zastanawia Mazzi. zawsze coś pisze o tych japońskich zbokach, że biedni mają swoje gumowe lale, że chodzą z nimi na randki, że przed sklepem w czasie premiery jakiejs erotycznej gry było sporo zainteresowanych... Dużo newsów o tych biednych samotnikach... Ale Mazur chyba nie pisze o sobie? Sam tam siedzi, pełno Japończyków, a on "biały" :), może czuje się osamotniony zdeka.

Mazzi, tłumacz się skąd znasz tak dobrze te problemy nerdów/otaku/zboczuchów (czy jak tam oni się zwą). :)

---

Nie ma kącika filmowego? I dobrze! Macie teraz w newsach Zgredów i Czytelników którzy polecają dobre filmy. Na stronę A4 mieściły się 3 filmy, opisywane trudnym językiem, co zresztą było tu krytykowane. Wiele osób prosiło, żeby Walkiewicz zmienił styl pisania na łatwiejszy, a teraz jak odchodzi, to nagle wszyscy tęsknią za jego fachowym piórem!

I tak o filmie przeważnie decydowała ocena obok, a nie jego zawiłe zdania, które były..... w zasadzie to - nie na temat :)

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

zawiłe zdania taaaa...

 

no nic, czasy takie , że tylko w łeb se palnąć...na Zeusa, on nie pisał o mechanice kwantowej a o filmach , językiem NORMALNYM.

 

to nie były socjo analizy, naszpikowane specjslistycznymi terminami.

 

Ok Grzybiarz, zdołowałeś mnie jednak. Myślałem , że narzekało z trzech 12 latków a tu prosze :confused:

 

 

 

 

 

 

 

 

o a z drugiej strony mamy felieton FreeQa. Tekst jest popisem GRAFOMAŃSTWA,rzadko mi sie zdarza czegoś w PE nie doczytac (jeśli już zaczełem) , tu po 1/ 3 wysiadłem

 

FreeQ sorry , podsyłasz te teksty do paru redakcji a grafoman żeś pierwszej próby.

 

pamiętam twe zestawienie Harlekinów do fabuł gier - wyszło ci, że gry vs książki są na remis fabularnie

 

 

teraz dziwisz sie czemu krytycy (ktokolwiek to jest ) nie uznają gier za (uwaga!) rozrywkę intelektualną.

 

Rany boskie chłopie, weź Braci Karamazow Dostojewskiego do ręki chociaż - w jednej książce masz szersze spektrum problemów poruszonych niż w grach z...ostatniego 5 lecia. Gry są fajne , bawią itd ale ZNAJ PROPORCJĘ MOCIUM PANIE

Edytowane przez Orson
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Tym razem się zgadzam z Tobą Orson, nawet ładny przykład podałeś, chociaż chciałbym zobaczyć grę o fabule Idioty Dostojewskiego, ciekawe jakby to wyglądało :woot: . Poza tym wyraźnie przeceniona zostaje wartość fabuły, weźmy np. Alice in Wonderland. Powiedzieć, że jest to książka o małej dziewczynce, co goniąc królika wleciała do dziury, która zawiodła ją do magicznego świata, gdzie piła Herbatę z Hattą itd. to nic nie powiedzieć.

Odnośnik do komentarza

miałbys numer z dwoma okładkami i 10 wersjami kącika filmowego :)

 

 

btw Komodo- w recenzji ME 3 (niezłej choc jakos sie tak umiarkowanie jarasz gra...) napisałes "....udany rpg i zarazem swietna strzelanka"

 

mieszasz dwa gatunki- nie ma samochodo-rowerów, nie można byc człowieko- zwierzęciem , tak jak nie ma rpgp-strzelanek bo to po prostu dwa ODRĘBNE gatunki.

Więc zagraj w Mass Effect 3. Bo to strzelanka pełną gębą. I RPG. I film przerywany gameplayem. Bo o ile zauważyłeś, w trakcie czytania recki - tutaj sam definiujesz jakie elementy mają mieć przewagę i czy w ogóle mają być widoczne.

 

Co do jarania - miłuj się, jakbyś dowiedział się ile czasu miałem na przejście tej gry i napisanie recenzji - zlapalbys sie za glowe i zarzucil, ze musiaem cheatowac:)

Odnośnik do komentarza

A propos twojej recenzji (ME3) Komodo mam pytanie - czemu nie zastosowales srodtytulow? Wydaje mi sie, ze nie macie, co do tego jak komponujecie recke, konkretnych wytycznych od naczelnego ale taka 4. stronicowa recka wyglada jak sciana tekstu jesli nie jest jakos podzielona. Szczerze to trudno by mi bylo teraz, bez kolejnego czytania od poczatku, wskazac gdzie piszesz o fabule, gdzie o grafice a gdzie o mechanice. Nie odbieraj tego jako jakis zarzut. Ogolnie kojarze cie z jednostronicowych recek i nawet troche sie zdziwilem, ze ME3 przypadl tobie a nie Zaxowi (ktorego nomen omen 4. stronicowa recka FF13-2 srodtytuly ma) dlatego pytam.

Edytowane przez Mejm
Odnośnik do komentarza

Co prawda swój post powyżej napisałem pół żartem, pół serio, ale propozycja by kącik DVD był (współ)tworzony przez czytelników nie jest wcale taka głupia...

Butch, martwisz się o jakość merytoryczną tekstów, a wiele osób zarówno z tego forum jak i jemu podobnych ma często lepsze pióro od wielu tzw. uznanych krytyków (i broń Boże nie piję do Walkiewicza, który ma niepowtarzalny styl i chociaż z wieloma jego ocenami się nie zgadzam, to z przyjemnością czytam jego wywody ;) ). W dodatku zatrudnienie recenzenta z FW nie gwarantuje żadnej jakości, ponieważ wiele tekstów od redakcji na ich forum jest gorszych niż recki użytkowników (i nie jest to bynajmniej moje zdanie).

Weź pod uwagę, że jakiś czas temu sporo było 3-groszówek od czytelników (np. od Zeratula), których osoby nie korzystające z forum nie miały prawa w ogóle kojarzyć - czy ten eksperyment skończył się źle?

To samo było z Hyde Parkami od czytelników - recenzje w kąciku DVD są niewiele dłuższe ;)

Gdyby poświęcić tę jedną stronę/pół strony na kącik filmowy zamiast marnować cenne miejsce na jakieś porównanie bohaterów z gier rodem z kiczowatego PLAYa, to zyskałby na tym sam magazyn. Czytelnicy mieliby jakiś (choćby znikomy i iluzoryczny) wpływ na wygląd pisma, redakcja też by na tym nie straciła ;)

Pozdrawiam i liczę na to, że nie zostanę zjechany za kontrybucję.

 

PS: Co do jakości screenów to zgadzam się w całej rozciągłości - gdyby nie fakt wcześniejszego ogrania demka "Kingdoms of Amalur", to w ogóle nie wiedziałbym jak wygląda gra. "Normalne" screeny z HUD wyciągnięte prosto z gry to jest to.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Perez z Butcherem zaraz zrobią z Walkiewicza drugiego Kałużyńkiego. Prawda jest jednak taka, że pomimo tego, ze sprawuje w filmwebie funkcję szefa publicystyki, jest on jednym z najmiej lubianych autorów artykułów i recenzji na tym portalu. Ludze narzekają na jego nudnawe, przeintelektualizowane teksty, które często niewiele mówią o danym filmie. A trzeba zanzaczyć, że nie chodzi tu o zwykły trolling, ponieważ tektsty innych współpracowników filmwebu cieszą się tam często dużym uznaniem.

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Ale my to wiemy Perezie. Spozniles sie o 12h.

 

Kto wie, ten wie. Nie każdy siedzi przed kompem 24h/dobę.

 

Dawniej kącik filmowy prowadził zakręcony Myszaq i było dobrze. Nie potrzebujecie mega-eksperta. Ale też nic na siłę. Był (jest?) to świetny dział, który mam nadzieję zostanie.

Chciałbym żeby PE było pismem "szerokim" jakkolwiek to słowo rozumieć, więc cieszę się na takie inicjatywy jak "wszystko o 3D".

A tak ogólnie- czyta mi się super, myślę że kryzys wieku średniego macie za sobą. Piona Panowie zgredziole śmierdzące :)

Odnośnik do komentarza

Perez z Butcherem zaraz zrobią z Walkiewicza drugiego Kałużyńkiego. Prawda jest jednak taka, że pomimo tego, ze sprawuje w filmwebie funkcję szefa publicystyki, jest on jednym z najmiej lubianych autorów artykułów i recenzji na tym portalu. Ludze narzekają na jego nudnawe, przeintelektualizowane teksty, które często niewiele mówią o danym filmie. A trzeba zanzaczyć, że nie chodzi tu o zwykły trolling, ponieważ tektsty innych współpracowników filmwebu cieszą się tam często dużym uznaniem.

 

Nie czytałem całego artykułu pod linkiem Pereza, ale jak doszedłem do słowa postmodernizm to zdumiałem się strasznie, bo poczułem, że występuje tam tak jakby było słowem tak oczywistym jak kiełbasa.

Odnośnik do komentarza

Ja nie tęsknię za kącikiem filmowym, pod warunkiem że w jego miejsce będzie coś ciekawego. Np. wrócą testy sprzętu z prawdziwego zdarzenia, jak kiedyś robił to Norby ;) Kącik DVD/filmowy zawsze traktowałem jako niezobowiązujący dodatek. Nie wiem skąd nagle urósł do tak wysokiej rangi. Nawet gdyby go ktoś z redakcji pisał, to mi to ganz egal, ważne żeby było choć minimum z sensem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

mnie sie podobała. Forma klasyczna ( pierwszo osobowa narracja- agent) ale mimo to wszelkie informacje czytelne- oznacza to, że autor nie pisał na odpier.dol sie a przysiadł solidniej

 

 

aha, Roman fajnie złożył reckę, "skrwawione" sródtytuły rna plus :) jeszcze opanujesz Mr Hydea przy tworzeniu pocketa i bedzie dobrze :)

 

 

panowie zniknął znacek informujacy czy gra ma wersję pl- proszę o jego powrót

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...