Skocz do zawartości

PSX Extreme #175


Rekomendowane odpowiedzi

Zaufaj mi bywały nieraz takie chwilę w życiu, że ta dycha ratowała życie ale na coś innego. Się trochę przezyło to się wie. Raz na wozie raz pod wozem...

 

A żeby było na temat - to czy się powtarzacie ze starymi konsolami czy mi się gazety mylą? To mój ulubiony dział w numerze i od niego zaczynam - tylko wybory do TOP gier na retro konsole nieraz naprawdę dziwne... Ale ilu ludzi tyle gustów.

Edytowane przez adamst85
Odnośnik do komentarza

Pytanie do Pereza czy jest szansa przywrócenia tabelki z datami najbliższych premier gier(może być mikroskopijna) ; kącika szarej strefy lub sprzętowego( problemy, porady ,testy?

W magazynie jest już gorzka piguła przydała by się słodka (plotki, zapowiedzi wyssane z palca:)

Czy myślicie także o krótkich recenzjach perełek z Androida , IOS?

Marzy mi się także kącik "to było grane na PSX , Ps2 , Xbox "- 5 , 10,15 lat temu w danym miesiącu ( gry numeru) wraz ze screenami z recenzji PE i komentarzem . Temat wspominkowy wywołał opis fabuły MGS autorstwa Komodo + zdjęcie HIVa na plakacie.

Przydałby się taki mały kącik wspominkowy - dla młodych czytelnków pokazujący jak to drzewiej bywało / a dla starszych wywołujący piękne wspomnienia.

Odnośnik do komentarza

Pytanie do Pereza czy jest szansa przywrócenia tabelki z datami najbliższych premier gier(może być mikroskopijna) ; kącika szarej strefy lub sprzętowego( problemy, porady ,testy?

Co do premier - jest taka opcja, pomyśli się. Ogólnie takie coś zniknęło, bo jest na PPE, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszyscy czytelnicy PE zaglądają na PPE. Co do reszty - szara strefa pojęcia nie mam, kącik sprzętowy raczej okazyjnie.

 

W magazynie jest już gorzka piguła przydała by się słodka (plotki, zapowiedzi wyssane z palca:)

Plotki mają to do siebie, że żyją krótko :). Czasami coś, co wrzucimy nawet w dniu zamknięcia, będzie bez znaczenia za kilka dni (w dniu premiery pisma) albo zostanie sprostowane. Czasami nawet z gorzką bywa, że po druku coś się zmienia...

 

Czy myślicie także o krótkich recenzjach perełek z Androida , IOS?

Możliwe. Trudno mi jednak powiedzieć o konkretach (kiedy, objętość).

 

Marzy mi się także kącik "to było grane na PSX , Ps2 , Xbox "- 5 , 10,15 lat temu w danym miesiącu ( gry numeru) wraz ze screenami z recenzji PE i komentarzem . Temat wspominkowy wywołał opis fabuły MGS autorstwa Komodo + zdjęcie HIVa na plakacie.

Sprecyzuj... W sensie, że na stronie zamieszczamy screeny starych recek? To jest do zrobienia, tylko - tak szczerze - po co :). Czasami naprawdę szkoda miejsca, bo na aktualne rzeczy brakuje. Aczkolwiek doskonale Ciebie rozumiem i już w kwietniowym numerze znajdziesz coś do powspominania :).

 

Przydałby się taki mały kącik wspominkowy - dla młodych czytelnków pokazujący jak to drzewiej bywało / a dla starszych wywołujący piękne wspomnienia.

Hmm... Żebym nie zabrzmiał źle, ale obawiam się, że młodych to niewiele interesuje :). Mają swoje czasy, które i tak są wypchane po brzegi. Wspominanie starych jest trochę jak wspominanie historii przez nas. Osobiście chętnie o tym słucham, ale nie znaczy, że zaraz biegam po muzeach, żeby zobaczyć, jak było w PRL-u. Kontekst wspomnień dla starszych jest OK i o tym też w kwietniowym PE (jeśli żadnej demolki nie będzie, to znajdziesz w newsach info o starociach :)).

Odnośnik do komentarza

Pytanie do Pereza czy jest szansa przywrócenia tabelki z datami najbliższych premier gier(może być mikroskopijna) ; kącika szarej strefy lub sprzętowego( problemy, porady ,testy?

Co do premier - jest taka opcja, pomyśli się. Ogólnie takie coś zniknęło, bo jest na PPE, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszyscy czytelnicy PE zaglądają na PPE. Co do reszty - szara strefa pojęcia nie mam, kącik sprzętowy raczej okazyjnie.

 

W magazynie jest już gorzka piguła przydała by się słodka (plotki, zapowiedzi wyssane z palca:)

Plotki mają to do siebie, że żyją krótko :). Czasami coś, co wrzucimy nawet w dniu zamknięcia, będzie bez znaczenia za kilka dni (w dniu premiery pisma) albo zostanie sprostowane. Czasami nawet z gorzką bywa, że po druku coś się zmienia...

 

Czy myślicie także o krótkich recenzjach perełek z Androida , IOS?

Możliwe. Trudno mi jednak powiedzieć o konkretach (kiedy, objętość).

 

Marzy mi się także kącik "to było grane na PSX , Ps2 , Xbox "- 5 , 10,15 lat temu w danym miesiącu ( gry numeru) wraz ze screenami z recenzji PE i komentarzem . Temat wspominkowy wywołał opis fabuły MGS autorstwa Komodo + zdjęcie HIVa na plakacie.

Sprecyzuj... W sensie, że na stronie zamieszczamy screeny starych recek? To jest do zrobienia, tylko - tak szczerze - po co :). Czasami naprawdę szkoda miejsca, bo na aktualne rzeczy brakuje. Aczkolwiek doskonale Ciebie rozumiem i już w kwietniowym numerze znajdziesz coś do powspominania :).

 

Przydałby się taki mały kącik wspominkowy - dla młodych czytelnków pokazujący jak to drzewiej bywało / a dla starszych wywołujący piękne wspomnienia.

Hmm... Żebym nie zabrzmiał źle, ale obawiam się, że młodych to niewiele interesuje :). Mają swoje czasy, które i tak są wypchane po brzegi. Wspominanie starych jest trochę jak wspominanie historii przez nas. Osobiście chętnie o tym słucham, ale nie znaczy, że zaraz biegam po muzeach, żeby zobaczyć, jak było w PRL-u. Kontekst wspomnień dla starszych jest OK i o tym też w kwietniowym PE (jeśli żadnej demolki nie będzie, to znajdziesz w newsach info o starociach :)).

 

Precyzuję - chodziło mi o taką "kartkę z kalendarza"

- maj 1997 - PEnr# -recenzja XXX - to był przełom graficzny ,Hiv podjarał się na maxa- (tu cytat z PE"...") po latach Hiv dalej cieszy michę - tytuł dostępny już cyfrowo - ocena retroatrakcyjności --8

maj 2000- extreme party# , wyszła gra X itd.

maj 2003- posucha lecz wyszła jedna perełka, recenzja Kalego mocno naciągana fotka,Kali dzisiaj tak to wspomina /Myszaq dostał bana za kolejne spóźnienie fotka z HP itp.

 

Naszła mnie jeszcze jedna myśl sprowokowana HP weekendowym Rogera - fajnie by było zobaczyć takie małe podsumowanie obecnej generacji konsol/ Top 20 najlepszych pozycji według danej osoby(co miesiąc innej)/ Top Redakcji / podział na gatunki/ oceny cząstkowe(grafika) (jak kiedyś w poradniku).

 

Dla nowych użytkowników konsol jak znalazł ,dla starych możliwość odnalezienia perełki i zakup za przysłowiową dychę która kiedyś umknęła uwadze. Przy okazji poznanie subiektywnych czasem lekko zwichrowanych gustów Redakcji ( część osób nie kojarzy np. KOMODO - więc zobaczmy co go w grach kręci:)

 

W końcu PE to wyrocznia :)

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

już 90 % numeru za mną (delektuję się a i czasu mało ;/ - dlatego dopiero )

 

najlepszy tekst- recenzja FF XIII -2 Zaxa. Zax wg mnie dysponuje najlepszym piórem obecnie w PE. Dajesz radę- dawaj jeszcze bardziej :P (ale wydaje mi sie, że Rozbo też ma potencjał tylko stara sie pisać hmm młodzieżowo - skrót myślowy, wiadomo o co chodzi)

 

 

zaskoczył pozytywnie Mazzi , który od kilku numerów pisze lepiej. Własne przemyślenia przelane na papier są po stokroć (imo) lepsze niz felieton na siłę. No i jakby styl in plus- już nie rozprawka przycięta od ekiery a "płynny " tekst. No i bardzo mądrze prawisz o Nintendo - nic dodać nic ując ;)

 

 

 

tekst Moniki czytało mi się ciekawie. Troling w sieci nie jest niczym nowym ale siłą rzeczy znany mi był z mej, męskiej perspektywy.

 

aż mi się przypomniało- PES 2012 i największe skupisko troli jakie spotkałem online (dużo by pisać). Scenka rodzajowa:

 

Wygrywam mecz z kolesiem, dostaję pmkę

 

"fucking muslim, fucking Allah"

 

sobie myślę "wtf?"

 

pytam gościa o co mu chodzi , ten mi piszę cały czas "fucking Allah". Nie wiem czy login orson1234 wygląda na muzułmański ale odpisuję gościowi 'allah does not exist"

 

odpisuje mi " ....fuck God also"

 

Ja mu na to " Good doesnt exist either"

 

na to on mi "fuck you , fucking muppet".

 

 

Standard w sieci. Monika solucją banał- przeczytaj Kichota i skumaj, ze walka z wiatrakami kończy się rozstrojem nerwowym.

 

Ps to te okulary taki efekt dają czy masz tak duże oczy. Piszac oczy mam na myśli oczy :P <rany faktycznie kombo plejstejszyn +ziele wypaliło mózg na wióry :) )

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

zaskoczył pozytywnie Mazzi , który od kilku numerów pisze lepiej. Własne przemyślenia przelane na papier są po stokroć (imo) lepsze niz felieton na siłę. No i jakby styl in plus- już nie rozprawka przycięta od ekiery a "płynny " tekst. No i bardzo mądrze prawisz o Nintendo - nic dodać nic ując ;)

Taa, dobrze sie Mzziego w tym numerze czytalo. Takie gorzkie zale prawdziwego fana Nintendo skierowane przeciw ukochanej firmie czyli w 100% tekstu od siebie.

Odnośnik do komentarza

Naszła mnie jeszcze jedna myśl sprowokowana HP weekendowym Rogera - fajnie by było zobaczyć takie małe podsumowanie obecnej generacji konsol/ Top 20 najlepszych pozycji według danej osoby(co miesiąc innej)/ Top Redakcji / podział na gatunki/ oceny cząstkowe(grafika) (jak kiedyś w poradniku).

 

Pomysł dobry, ale niekoniecznie w tym momencie. Przecież ta generacja cały czas trwa i na pewno pojawią się jeszcze jakieś mocne gry, które kiedyś będą wyznacznikiem obecnych konsol.

Odnośnik do komentarza

Ps to te okulary taki efekt dają czy masz tak duże oczy. Piszac oczy mam na myśli oczy :P <rany faktycznie kombo plejstejszyn +ziele wypaliło mózg na wióry :) )

 

Jesteś kolejną osobą, która mnie o to pyta! Aż się przyjrzałam temu zdjęciu i.... nie, nie mam takich oczu :blink: heh to tylko obiektyw tak dziwnie się odbija ;) Cervantesa czytałam oczywiście, czy porównujesz mnie do błędnego rycerza?;)

Odnośnik do komentarza

 

To, że kiedyś namiętnie czytywałem Kaczora Donalda, nie znaczy, że przestałem to robić

twoja sprawa co robisz z kaczorem donaldem

 

 

PE nie stoi w miejscu, stara się wypośrodkować formę między starymi "dzieciakami", a nowymi dzieciakami.
i efekt odwrotny od założonego "starym" dzieciakom nie podoba sie brak luzu , ciekawe prawda?

 

Wydaje się zbyt profesjonalne? W życiu bym nie pomyślał, że ktoś użyje kiedyś tego słowa jako zarzut. Ludzie, w czas się opanujcie. Tyle mi się chciało rzec.

NIkt tak nigdzie nie napisał nie umiesz czytać tekstu ze zrozumieniem ? nie mój problem. PSX zawsze było i jest profesjonalne, jedyne czego teraz brakuje to duszy , pozostały tylko literki . Tyle ci się chciało rzec tylko po co ? jesteś adwokatem redakcji ???
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Pfff. Nie, a ty? Jeśli nie zrozumiałeś zdania z Kaczorem - twój problem. Jest logiczne i nic ponadto, co w nim zawarte, z niego nie wynika. Chyba, że masz jakieś problemy emocjonalno-łóżkowe związane z dzieciństwem. I przepraszam - a ty po co się odzywasz? Prosił cię ktoś? Fakt, głupio to brzmi :/

Edytowane przez acidizer
Odnośnik do komentarza

Pfff. Nie, a ty? Jeśli nie zrozumiałeś zdania z Kaczorem - twój problem. Jest logiczne i nic ponadto, co w nim zawarte, z niego nie wynika. Chyba, że masz jakieś problemy emocjonalno-łóżkowe związane z dzieciństwem. I przepraszam - a ty po co się odzywasz? Prosił cię ktoś? Fakt, głupio to brzmi :confused:

prosił ???? czytam PSX EXtreme od poczatku , i jestem zaawiedziony kierunkiem jaki obecnie obrał mój ulubiony magazyn . Po to jest to forum żeby też pisać negatywne opinie a nie wiecznie zgredom w tyłek włazić. Odzywać się mogę i będe to robił kiedy będe miał na to ochotę bo to krytyka konstruktywna . Nie mam żadnych problemów, ale chyba w przeciwieństwie do ciebie . MAM PRAWO DO SWOJEGO ZDANIA ODNOŚNIE OBECNEJ FORMY PSX EXTREME czy ci sięto podoba czy nie ..

 

pozdrawiam

  • Plusik 5
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Przeglądałem ostatnio wszystkie PE od czasu zmiany wydawcy i zauważyłem że gdy grafikiem był Trocu to w zapowiedziach i recenzjach umieszczał ciekawsze screeny , grafiki - ładne kolorystycznie , ostre , ciekawe ujęcia, czasami intrygujące. Selekcja materiału zdjęciowego była chyba bardziej profesjonalna .Wielu zarzucało zbyt mało fotek z gameplayu w recenzjach (w tym ja) , to fakt.

Mam wrażenie ,że Romek nie bardzo przykłada się do roboty, wrzuca w większości chaotyczne ujęcia ( soul calibur v, darkness 2 ,K of Amalur) lub ciekawsze foty są mniejsze ( neverdead).

Abstrahując od ciemnego nasycenia ( problem całego magazynu) czasami nie wiadomo jak w daną grę się gra(Trupazy) , jak dana gra wygląda np. z hudem

, jest zbyt mało screenów przy większych recenzjach( Amalur - nie ostry screen, duże postacie z gier zajmują cenne miejce ,na kilka ciekawych ujęć), monotnia (Mass effect 3- strzelanie , strzelanie, strzelanie- przecież to nie tylko shooter.

Reasumując wydaje mi się że tak krytykowany Trocu (RIP) nie był taki zły ; na plus Romana przemawia makieta pisma, ale dobór i układ zdjęć jest do poprawy, bo obecnie sprawia wrażenie ( wrzućmy byle co,byle gdzie).

Mam nadzieję że problem "mrocznego nasycenia" został rozwiązany, gdyż nie przystoi to tak zacnemu tytułowi jak PE , bo byle ulotka sklepowa nie ma takiej drukarskiej wtopy.

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza

Pisałem tutaj już nie raz, w sprawie screenów ale nikt nawet chyba się tym nie przejął. W stanie z ostatniego numeru są nie do przyjęcia - najgorsze screeny od lat. W czasopiśmie o grach gdzie screeny mają znaczenie - naprawdę panowie - tragedia. Pozdrawiam bo zawartość do czytania całkiem , całkiem - umiliła mi kiblowe przygody.

Odnośnik do komentarza

Pisałem tutaj już nie raz, w sprawie screenów ale nikt nawet chyba się tym nie przejął. W stanie z ostatniego numeru są nie do przyjęcia - najgorsze screeny od lat. W czasopiśmie o grach gdzie screeny mają znaczenie - naprawdę panowie - tragedia. Pozdrawiam bo zawartość do czytania całkiem , całkiem - umiliła mi kiblowe przygody.

 

Niestety, ale konkurencje pod wzgledem screenow wyglada na Waszym tle o niebo lepiej. Musicie nad tym popracowac, tym bardziej, ze tutaj jakosc grafiki jest niemal tyle wazna, co slowo pisane.

Odnośnik do komentarza

Kali nie martw sie, o tobie pisał za to Sienkiewicz :)

A propos ksywa Kali pochodzi od Kalego( tego od pustyni) czy od bogini Kali ,zawsze mnie to nurtowało?

 

Chętnie przeczytałbym w PE comiesięczny przegląd Deweloperów w formie podobnej jak Powrót do przeszłości.

Było coś takiego w poradnikach wieki temu (Nintendo, alfabetyczny przegląd deweloperów)

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

kończąc lekture PE w stu procentach ( tzn ostatniego numeru nie tak generalnie :P ) chciałbym pogratulować Rozbo zebrania dylogii ME w streszczenie fabularne.

 

Jako, że w pierwsze ME nie grałem a znałem historię tylko "z youtuba" , fabularna retrospekcja rozjaśniła mi całą sprawę. Imo bardzo dobry pomysł - róbcie takie kompendia fabularne dla gier , w których historia jest ważna. Fajnie tak przypomnieć sobie przed nadchodzącą kolejną częścią o co chodziło wcześniej

 

ps a propos serii ME - przeczytajcie sobie opis Rozba, przecież to gołym okiem widać jaki regres nastąpił w części drugiej , o ile płytsza jest historia (już nie mówiąc o systemie walki który poszedł w kierunku strzelaniny)

Odnośnik do komentarza

kończąc lekture PE w stu procentach ( tzn ostatniego numeru nie tak generalnie :P ) chciałbym pogratulować Rozbo zebrania dylogii ME w streszczenie fabularne.

 

Jako, że w pierwsze ME nie grałem a znałem historię tylko "z youtuba" , fabularna retrospekcja rozjaśniła mi całą sprawę. Imo bardzo dobry pomysł - róbcie takie kompendia fabularne dla gier , w których historia jest ważna. Fajnie tak przypomnieć sobie przed nadchodzącą kolejną częścią o co chodziło wcześniej

 

ps a propos serii ME - przeczytajcie sobie opis Rozba, przecież to gołym okiem widać jaki regres nastąpił w części drugiej , o ile płytsza jest historia (już nie mówiąc o systemie walki który poszedł w kierunku strzelaniny)

 

Heh dzięki dzięki, ale przyznam szczerze, że dobre streszczenie fabuły ME (całe uniwersum) na 3 stronach jest w zasadzie niemożliwe. To co opisałem, to zaledwie ogólny zarys pozbawiony wielu ciekawych motywów.

 

Co do ME2....hmm, nie byłbym tu aż taki surowy w ocenie jak Ty Orson, choć niewątpliwie fabuła dwójki czasem sprzedaje graczowi niezłe bzdury (gigantyczny Żniwiarz o "ludzkim" wyglądzie,tjaaa...). Natomiast ME2 jest o niebo bardziej grywalne niż jedynka, nawet jeśli idzie nieco bardziej w stronę akcji. Ale to tylko moje zdanie

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza

Trójka lezy na półce , ja jedynką byłem zachwycony a dwójka to już była dla mnie jedna z najlepszych gier tej generacji. Zdecydowana poprawa siklnika, walki. Ograniczenie ekwipunku z jednej strony wkurzało, z drugiej ekwipunek w jedynce był bardzo nie wygodny (szczególnie, pociski, bronie). Dwójka miała lepsze postacie, bardziej emocjonalna - dla mnie 10-/10. Jedynka 9+/10. Więc nie rozumiem narzekania

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...