Skocz do zawartości

PSX Extreme #175


Rekomendowane odpowiedzi

Cały magazyn wydaje się słabo naświetlony, Wy też tak macie?

Nie wiem czy Redakcja zauważyła problem ; czy próbuje go rozwiązać - może jakieś info Perez, Jadas ?

Z tego co wiem w poprzednim numerze też było podobnie.

Gdyby drukarnia dała tak ciała z drukiem jakiegoś albumu- książki, trafiło by to na przemiał.

Próbujemy, działamy, zgłosiliśmy. Przy tym numerze robiliśmy fotki jeszcze jaśniejsze niż ostatnio, a faktycznie, w niektórych miejscach wyszło strasznie ciemno. Wszystko zostało zgłoszone, czekamy na info z drukarni, czy to coś u nas, czy u nich.

Odnośnik do komentarza

Po baaardzo ogólnym przejrzeniu nowego numeru stwierdzam, jest całkiem dobrze, choć rzeczywiście część screenów jest troszkę za ciemna.

Jak obiecałem zapoznałem się z felietonem Moniki i z radością stwierdzam, że całość jest o wiele lepsza od poprzedniego tekstu i naprawdę trzyma poziom. Powodem tego jest m.in. całościowa spójność i konkrety na jeden temat. Tekst czyta się miło i wygodnie, nie ma jakiś udziwnień. Naprawdę bardzo podoba się mi to w jakim kierunku zmierzasz Monika. Tak trzymaj :)

Odnośnik do komentarza

Dobry numer od stycznia zaczęliście powoli wracać do formy ;p Świetny i bardzo przydatny tekst o 3D, dużo aktualnych recek (z czym ostatnio mieliście problemy) i fajna publicystyka. Nawet kacik sportowy łyknąłem bez popity co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu ze Roger i Zax to w tej chwili najciekawiej piszący redaktorzy. Fajnie że Koso w końcu naskrobał felieton :) Pisz więcej tej!

 

Mam za to spore zastrzeżenia co do grafiki. Po pierwsze to kolejny numer, w którym wszystko jest strasznie ciemne i przejaskrawione. Straszna padaka. Co z tego ze merytoryka jest dobra skoro na to nie da się momentami patrzeć! Kumpel który kupuje PE również na to narzeka. Nie da się też czytać Pocketa i Beztektury. kto wymyślić żeby tekst dzielić (nie wiem jak się to profesjonalnie nazywa) na cztery kolumny?!! Strony 74 i 75 są najbardziej tragiczne: nie dość, ze kiepsko wyglądają to takie krowie placki w postaci kwadratów tekstu czyta się równie tragicznie co te ciemne strony. Zróbcie coś z tym :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja tam nie wiem bo po byciu z wami od 5 numeru zwyczajnie tego juz nie kupie. Nie czuje w Extrimcu od dluzszego czasu tego "czegos", zmiana ekipy albo tak mocno zdziadzialem. Na konsoli gram do dzis, choc tytulow, ktore katuje hardkorowo kilka w roku sie trafia. Dziekuje wiec za te kilka(nascie?) lat. Moze sprawdze Was przy premierze Max Payne 3 czy GTA V.

 

merci%2525201.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie za artykuł o 3D. Szkoda tylko, że w przeglądzie filmów 3D zabrakło np. Sanctum, Conan'a, Bitwy Warszawskiej czy nowych Piratów z Karaibów a zamiast tego same crapy :) (no może z wyjątkiem Tron'a).

 

Ojtam ojtam ;) Avatar to Crap? To najlepiej wydany film w 3D. W tym przeglądzie chodziło o ugryzienie tematu od strony technicznej a nie fabularnej ; ) A to są filmy z czołówki. Albo Legend of Flights: no to jest mistrzostwo w 3D. Trochę miejsca zabrakło bo Bitwa mogłaby być ale za późno wyszła. Jednak fakt, że wygląda naprawdę dobrze i jest to polska perełka ale sam film.. słaaaaby. Conan bez rewelacji. Sanctum też mogłoby być ale też nic tam mnie nie urzekło. Myślę, że taka biblioteka na początek z 3D jest jak najbardziej odpowiednia : > Bo oczywiście same filmy to już kwestia subiektywna.

Odnośnik do komentarza

Ja tam nie wiem bo po byciu z wami od 5 numeru zwyczajnie tego juz nie kupie. Nie czuje w Extrimcu od dluzszego czasu tego "czegos", zmiana ekipy albo tak mocno zdziadzialem. Na konsoli gram do dzis, choc tytulow, ktore katuje hardkorowo kilka w roku sie trafia. Dziekuje wiec za te kilka(nascie?) lat. Moze sprawdze Was przy premierze Max Payne 3 czy GTA V.

 

O, następny. Polecam HP Rogera z numeru 174.

 

@ gmeru:

 

Wiadomo, Avatar to mistrz, także nic o nim nie napisałem, bo w tym momencie jest jeszcze nie do zobaczenia w 3D w domu.

Oraz upieram się przy swoim zdaniu, iż wolałbym poczytać o Conanie, Sanctum i Piratach, niż o Harrym Portierze, Kapitanie Hameryce i Smerfach :)

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Ja tam nie wiem bo po byciu z wami od 5 numeru zwyczajnie tego juz nie kupie. Nie czuje w Extrimcu od dluzszego czasu tego "czegos", zmiana ekipy albo tak mocno zdziadzialem. Na konsoli gram do dzis, choc tytulow, ktore katuje hardkorowo kilka w roku sie trafia. Dziekuje wiec za te kilka(nascie?) lat. Moze sprawdze Was przy premierze Max Payne 3 czy GTA V.

 

O, następny. Polecam HP Rogera z numeru 174.

 

 

po prostu sie wypalił, pewnie też mniej gra- tak czasami bywa w zyciu. Stres (coś mu tam du.pa na boku pono kreciła :P ) , zmeczenie robotą - i sie wszystkiego odechciewa. życie non kut.as- mawiał Loki- zawsze twarde :)

Odnośnik do komentarza

Ja tam nie wiem bo po byciu z wami od 5 numeru zwyczajnie tego juz nie kupie. Nie czuje w Extrimcu od dluzszego czasu tego "czegos", zmiana ekipy albo tak mocno zdziadzialem. Na konsoli gram do dzis, choc tytulow, ktore katuje hardkorowo kilka w roku sie trafia. Dziekuje wiec za te kilka(nascie?) lat. Moze sprawdze Was przy premierze Max Payne 3 czy GTA V.

 

O, następny. Polecam HP Rogera z numeru 174.

 

 

po prostu sie wypalił, pewnie też mniej gra- tak czasami bywa w zyciu. Stres (coś mu tam du.pa na boku pono kreciła :P ) , zmeczenie robotą - i sie wszystkiego odechciewa. życie non kut.as- mawiał Loki- zawsze twarde :)

 

No to w takim razie też jestem wypalony,mimo 700 h w Bf3.

Odnośnik do komentarza

Generalnie jakiś numer słaby i strasznie zdominowany przez 3D. Prawdę mówiąc to tylko wziąłem w Empiku do rąk, szybko przejrzałem i już wszystko wiedziałem z tego numeru co chciałem. Ani jakoś publicystyka mnie nie wciągnęła, przez tekst Moniki ino szybko przeleciałem oczami. Numer słaby, ale to bardziej wina branży, o ile kiedyś ówczesne gry potrafiły mnie zainteresować, tak teraz to, co jest forsowane w tym numerze jakoś do mnie nie przemawia. I tak z recenzji przeleciałem tylko przez Rayman Origins, bo i tak kupowałem przy okazji.

I tu ku mojemu zdziwieniu odkryłem, że pierwszy raz odkąd czytam PSX Extreme, nie zakupiłem numeru. A zbierało mi się na to od paru miesięcy, bo czuć po prostu, że coś w magazynie jest nie tak. Ze 3 lata temu jak zaczynałem czytać to jeszcze był ten hardkor, teraz to dla mnie jest to czasopismo starające się być poważnym na siłę. Heh, proszę was, wróćcie do hardcorowego stylu czasopisma.

 

A dla tych, co chcą poważnych czasopism. Od tego macie Playboxa.

 

I tak, to jest tylko moja opinia, nie krytyka. Dlatego nie konstruktywna. Przepraszam jeśli kogoś zawiodłem, ale ja jestem jedynie czytelnikiem, a nie socjologiem, dziennikarzem, czy innym znawcą, by mówić konkretnie, co trzeba poprawić.

Edytowane przez TyskiPL
  • Plusik 3
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Playbox poważny? w jakim sensie?

 

artukuł "co potrafi konsola" (min)

 

-zagraj z celebrytami

 

- naładuj iPhona przez usb

 

- wgraj coś na dysk

 

 

no faktycznie powaga :)

 

up: dokładnie , też mnie to wkurzyło, chciałem wiedziec jak widzi te połke po 4 mieś

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

 

@ gmeru:

 

Wiadomo, Avatar to mistrz, także nic o nim nie napisałem, bo w tym momencie jest jeszcze nie do zobaczenia w 3D w domu.

Oraz upieram się przy swoim zdaniu, iż wolałbym poczytać o Conanie, Sanctum i Piratach, niż o Harrym Portierze, Kapitanie Hameryce i Smerfach :)

 

A ja mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja na takie recenzje! W końcu jest tego sporo już na rynku.

Odnośnik do komentarza

Ze 3 lata temu jak zaczynałem czytać to jeszcze był ten hardkor, teraz to dla mnie jest to czasopismo starające się być poważnym na siłę. Heh, proszę was, wróćcie do hardcorowego stylu czasopisma.

 

3 lata temu magazyn dawno już przestał być hardkorowy. Zaopatrz się w archiwalia sprzed 10 lat i dalej, tam znajdziesz to o czym mówisz teraz :)

 

Podobnie jak kilku kolegow i w tym temacie i w poprzednich dotyczących każdego nowego numeru, jako Czytelnik z ponad 10-cio letnim stażem z PE, niestety nie znajduję tu nic dla siebie. Nie będę silił się na walenie fachowca, ale szata kompletnie nie przemawia do mnie. IMO jest zbyt kolorowo, jaskrawo i designersko do kitu. Kilka innych negatywow w mojej opinii wymieniałem już na przestrzeni miesięcy. Przejrzalem najnowszy numer w Empiku i nie udało mi się przekonać. Za kilka miesięcy być może kolejne podejście.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

A dla tych, co chcą poważnych czasopism. Od tego macie Playboxa

Playbox od początku kierowany jest dla casuali. Targetem pisma są chyba gimnazjaliści albo i młodsi. Teksty bardzo proste w odbiorze - w recenzji gość opisuje Ci pierwsze 10 minut grania (ze spoilerami), potem grafa, dzwięk. Koniec. Chyba że mówisz o felietonach z mnóstwem ilości obrazków, które wyglądają jak broszurki reklamowe.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Ja następny numer kupię zapewne przy premierze GTAV, bo tak to recenzji nowych gier nie potrzebuje a dla jednej strony tekstu butchera nie opłaca mi się wydawać 8 złotych.

 

mate powiedz czemu ma słuzyc taka wypowiedź? gdybys napisał co mysieliby zrobic by pozyskac ciebie jako czytelnika- to miałoby jakiś sens. Ale czy myslisz, że sama deklaracja "nie kupię pisma" ma jakąs wartosc dla redakcji? Sądzisz, że Butcher przeczyta ten post, poleci do sklepu, kupi zestaw zyletek, rozda zgredom i każe sie pociąc?

 

chyba nie, nieprawdaz....?

A dla tych, co chcą poważnych czasopism. Od tego macie Playboxa

 

 

Playbox od początku kierowany jest dla casuali. Targetem pisma są chyba gimnazjaliści albo i młodsi. Teksty bardzo proste w odbiorze - w recenzji gość opisuje Ci pierwsze 10 minut grania (ze spoilerami), potem grafa, dzwięk. Koniec. Chyba że mówisz o felietonach z mnóstwem ilości obrazków, które wyglądają jak broszurki reklamowe.

 

dokładnie dokładnie, do tego króciutkie recenzje, liżace pobieżnie temat. Gdy ktoś chce się naprawde sporo dowiedziec o grze z recenzji, to Play box mu tego nie jest w stanie zapewnic.

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Ja następny numer kupię zapewne przy premierze GTAV, bo tak to recenzji nowych gier nie potrzebuje a dla jednej strony tekstu butchera nie opłaca mi się wydawać 8 złotych.

 

mate powiedz czemu ma słuzyc taka wypowiedź? gdybys napisał co mysieliby zrobic by pozyskac ciebie jako czytelnika- to miałoby jakiś sens. Ale czy myslisz, że sama deklaracja "nie kupię pisma" ma jakąs wartosc dla redakcji? Sądzisz, że Butcher przeczyta ten post, poleci do sklepu, kupi zestaw zyletek, rozda zgredom i każe sie pociąc?

 

jj cos tam pisał tylko zapomniałem zacytowac

Odnośnik do komentarza

Niestety pismo uparcie brnie w kierunku narzuconym jakiś czas temu. Niezjadliwe zbite artykuły, szata graficzna utrudnia przyswojenie tekstu, sterylnie , bez luzu. Nie tędy droga Panowie, wiem ze nie ma co oczekiwać poziomu z lat choćby 2000-2004 ( wg mnie najlepsze numery PSX Extreme ever) , ale nawet namiastka tego klimatu nie pozostała , numer 175 kupiony ( a kupuje od samego początku ) zakup nr 176 pod wielkim znakiem zapytania.......

 

zmiana naczelnego nie wyszła pismu na dobre ,żebym nie był złym prorokiem ......dział promocji marketingu powinien zastanowić się do kogo i dla kogo w końcu robi pismo ,kto jest grupą docelową, bo chyba się Panowie w tym ostatnio pogubiliście.

 

pozdrawiam

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Jakie pesymistyczne wiadomości, masakra... A ja chciałem pochwalić ten numer, za test 3D i fajną publicystykę w dużej ilości:) Bo to mnie najbardziej interesuje, fajnie, że udało wam się przy okazji z recenzjami nadgonić, bo tego mi brakowało w ostatnim numerze. Z perspektywy czasu teraźniejszego dział news wydaje się najmniej ważny, zwłaszcza w dobie internetu, ale myślę, że za parę lat fajnie będzie zajrzeć do starszych numerów i zobaczyć co tam gadali, że będzie a co naprawdę się okazało:)

Odnośnik do komentarza

Jęczycie jak stare baby :]

 

Najlepiej nie patrzeć na PE przez pryzmat dawnych lat, a spojrzeć jak na nowe pismo. Ja tak zrobiłem i o wiele lepiej mi się żyję. Ba, nawet lepiej mi się czyta. W piśmie jest więcej poważnej publicystyki, więcej spójności, jest owszem bardziej sterylnie ale to wina dziwnych upodobań nowego grafika. No i skład się zmienił mocno, ale wierzę że wyrobi się z czasem.

Nie chcę wyjść teraz na forumowego dupoliza, ale najbardziej podoba mi się styl Diabeu'a, który w powagę potrafi tchnąć swój grubiańsko-luzacki styl, który nieco przypomina mi dawnego Hiv'a jak jeszcze nie spoważniał ;)

Ogólnie numer nadal pełny i formuła mi się podoba, ale teksty nieco mniej ciekawe niż poprzednio. Ale spoko, nie sposób ciągle być na wyżynach.

Np. tekst o absurdach, trochę truizmami zalatywał i mógł się ograniczyć do części o DLC.

Z gadki o edycjach HD też czegoś nowego się nie dowiedziałem, ani nie znalazłem jakiegoś innego punktu odniesienia dla moich przekonań.

Zaskoczył mnie tekst Mazura w którym ten miłośnik N nagle praktycznie zmienia obóz handheldowy na PS Vitę. Trudno jednak odmówić mu racji, to samo odczucie mają moi znajomi posiadacze 3ds-a po tym jak kupili bądź zobaczyli PSV w akcji ;)

Tekst numeru o 3d - nie jara mnie, ale może kiedyś napadnie mnie mania na 3d, to będę miał przynajmniej jakąś lekturę.

No i w sumie chyba takim asystującym tematem numeru dla mnie są recenzję na handheldy, głównie PSV. I tu aż się dziwię, że w tak krótkim czasie jedna osoba ograła tyle tytułów ;) Wow ;)

Stałe rubryki na poziomie, tutaj zawsze fajnie poczytać.

Pozytywne opinie mam nt. tekstu o finansowaniu, fajnie że ktoś zaznaczył w lekki sposób o tej inicjatywie.

Tekst o Polakach-złodziejach mimo wzbudzającego emocje, okazał się trochę ślepakiem - opinie o jakiś mało znanych badaniach, to tak jakby ugryźć gruby temat i zaraz się schować za czymś mało ważnym.

Znowu trochę słabe newsy w Graczpospolitej, ale to nie wina rubryki tylko chyba ludzi którzy mogliby się tam znaleźć ;)

Za miesiąc oczekuję obszernego kącika bijatyk, z jakimś pierwszym mini-poradnikiem do wybranej postaci z SC V i ciekawą relacją z turnieju.

Odnośnik do komentarza

Znowu daliście się zjeść Neo-Plus ;] Co prawda jest coraz lepiej, ale aktualność recenzji kiepskawa, nie mówiąc o oprawie graficznej czasopisma, która w stosunku do poprzednich numerów od momentu zmiany wydawcy jest lepsza, ale i tak tej "maniery" grafika nie jestem w stanie zaakceptować.

Natomiast kompletnie zbędne (a już na pewno cały artykuł jest za długi) dla mnie są te testy telewizorów 3D i artykuł o samym zjawisku. Naczelny chwali się nowym telewizorem i jara się tym 3D, mnie to kompletnie nie interesuje. Drogie to, niewygodne, głowa i oczy bolą. Do kina jak chodzę, to też szukam zwyczajnej wersji cyfrowej, na szczęście po chwilowym boomie na to w kinach, kiedy ciężko było znaleźć wersję jakiegoś mega hitu bez 3D, ostatnio obserwuje się powrót do normy :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Za miesiąc oczekuję obszernego kącika bijatyk, z jakimś pierwszym mini-poradnikiem do wybranej postaci z SC V i ciekawą relacją z turnieju.

Będzie więcej niż zwykle, ale wszystkiego nie da się zmieścić - kartki nie rozciągniesz ;).

 

' timestamp='1331147900' post='2572761']

aktualność recenzji kiepskawa

Jeśli masz na myśli tytuły, których premiera jest zbliżona do daty wydania PE, to dużym problemem jest embargo - jeśli embargo mija np. w piątek, a numer trafia do kiosków/prenumeratorów w czwartek, to technicznie nie ma możliwości zamieszczenia recenzji, choćby była gotowa od dawna. Tak chyba było m.in. z The Darkness 2, ale niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...