Skocz do zawartości

Beyond: Two Souls


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Gniewanie się w internecie, siriusly? xD

:***

 

Tak w ogóle to sam przeczytałem co Milan spłodził, pewne rzeczy mnie niepokoją, ale jak wiadomo to jest jedna opinia. Chętnie poczytałbym jeszcze tak z 2-3 i jeżeli inne osoby skarżyłyby się na to samo to znaczy, że faktycznie coś jest nie tak. 

Bo np. Fahrenheit był dla mnie grą bardzo dobrą(grałem po przejściu HR spory czas, tak wyszło), HR uwielbiam, to moja pierwsza gra na PS3 i zwyczajnie wsiąkłem i grałem, grałem, grałem. Info o Beyond od dłuższego czasu nie śledzę, bo traktuję ją właśnie jak fajny film i nie chcę sobie psuć zabawy oglądając trailery czy jakieś making ofy, ale czytając wrażenia z dema to ten coop jest dodany bardzo na siłę i trochę mnie to martwi, bo jak się o tym dowiedziałem niedawno(dosłownie tydzień temu może) to O_o wTf. 

Odnośnik do komentarza

Film nie film. Co jest najważniejsze  w  dobrym filmie? No fabuła raczej. Ta zapowiada się mało wybitnie. Skoro poświęcili gameplay kosztem historii to powinniśmy dostać historię nie w kij dmuchał. Ta w HR była cienka a jak tu jest gorzej to nie mam pytań. Ale chętnie poczytam co daje obejrzenie filmu za 200 zł.

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

No wiec tak

Przestrzegam  3/10

 

 

 

Grafika:

postacie wykonane sa bardzo dobrze, na filmikach wręcz fenomenalnie, wydaje mi sie ze nawet taki infamous SS nie ma tak dopracownaych szczegółów głownej postaci, co troche moze obnizyc wrazenia przy nastepnej generacji, po  prostu całość wpompowali w postacie, ale nie wszystkie.

Jesli chodzi o mimike czasami jest bardzo dobrze, w w iekszosci tak sobie, czasami karykaturalnie. Jak pisałem Quantic dream ma problem  z paroma zachowaniami twarzy, mimika pełnego usmiechu, zeby i czasami zbyt gigantyczne podbródki,  Dafoe wypada tutaj najgorzej z głownych postaci, jego zeby i mimika przypomina mi styl noughty dog, czyli troche komiksowo.

Niektóre postacie poboczne wygladaja bardzo dziwnie np. bezdomna w ciąży. Cała reszta czyli wystroje pomieszczen i swiat wygladaja tez roznie, sa elementy ktore strasza i wygladaja ohydnie sa tez takie ktore robia niesamowite wrazenie np. koncowa scena. Efekty wody dymu sa bardzo ok.

No ale interaktywnosc jest zerowa, wszystko to sa korytarze ktore sa zrobione sposobem rzemieslniczym, nie ma czym sie zachwycac.

 

Gameplay:

jest martwy, to jest dno i wstyd jak mozna w  taki sposob traktowac gracza, naciskanie przycisków gdy mammy posolic  i popieprzyc potrawe, chodzenie jest niewygodne, czesto sie zaklinujesz a  postac nie ruszy  sier w  danym kierunku tylko trzeba na wstecznym. Moze mam pada nie dzialajacego ale bieg postaci istnieje tylko gdy gra tak postanowi, w wiekszosci czasu mamy do czynienia ze zmudnym człapaniem zaspanego borsuka, a gra wymaga czasami swoja ulomnoscia lazenia po pomieszczeniach pare razy, obrzydliwe. Wszystkie elementy urzomaicajace tylko poglebiaja niechec do gry, sterowanie koniem po okraglej pustyni pelnej przeszkadzajek w postaci drzew i ograniczajaca ja bezdenna przepasc, sterowanie lodzia podwodna, jazda na motorze - wszystko jest do du,py. Cierpiałem gdy widzialem ze filmik sie konczy i bede musial znowu sterowac ta cholerna postacia. Krok wstecz nawet wzgledem heavy rain. W tamtej grze mielismy pomieszczenia ktore moglismy przeszukiwac i byl  w  tym jakis sens, tutaj nie ma go prawie w  ogole. Najwiekszym chyba problemem ze to sterowanie postanowili wcisnac w  elementy akcji, chowanie sie za przeszkodami, przeskakiwanie przez nie, strzelanie, bieg, wszystko to jest przez naciskanie przyciskow na padzie w sposob kompletnie dla tego gatunku nienaturalny. w HR mielismy zwiedzanie - i tam to pasuje, tutaj po prostu nie.

 

Fabuła

dialogi sa nudne i przewidywalne, tyle filmikow making of, znani aktorzy, kutas łzy dafoe, wszystko tyo po nic, bo mozna było to załatwic wymyslonymi postaciami, Page wcale nie ejst najpiekniejszai  najlepsza aktorka na swiecie, a Dafoe ma role ktora go kompletnie nie pokazuje. Ogladało mi sie to jak nieciekawy odcinek jakiegos podrzednego serialu sci-fi, od poczatku do konca, w  wielu epizodach po prostu cierpiałem, pustynia, i te ktore były w  demowce. Btw, niestety pokazali wiekszosc scen i scenerii, mało co was zaskoczy. Głupot fabularnych jest tyle ze nie chce mi sie wymieniac, idiotyczne działanie agentów CIA, wielka misja za granica a Ci ni w zab jezyka, naprawde jest tego mnostwo.

Do tego dochodzi poszatkowanie czasowe, nie dosc ze gra nie dzieje sie w kolejnosci  chronologicznej, to nawet podczas jednego epizodu postanowili sie pobawic w pokazywanie akcji od tyłu, mamy tez tam okazje zobaczyc jak bardzo slaba i kliszowa jest scena prześłuchania wg Cage'a - smiech na sali film akcji klasy D.

 

Zakonczenie prawie bez zadnego zaskoczenia, bez problemu dokonywałem wg autora gry wanzych decyzji  i reka mi nie zadrzala ani razu, bo mialem na bohaterów brzydko mowiac wyyebane.

Na youtube obejrze reszte zakonczen, wiecej tego do reki nie wezme.

 

 

 

+

grafika

koncowka

krótka

 

-

fabuła

bohaterowie

chaos chronologiczny

miejscami grafika

sztucznosc

dialogi

nuda

zero interaktywnosci, prowadzenie za raczke, boolesny gameplay

zerowy replaybility

 

dziekuje

 

 

Edytowane przez _Milan_
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Przeczytałem i kompletnie mnie to nie przekonuje zwłaszcza, że jestem osobą, dla której HR to jedna z lepszych gierek na tej generacji, bo się bawiłem przy niej mega. Wygląda to tak jakbyś na siłę chciał zmieszać grę z błotem. To co dla Ciebie wygląda źle na filmikach/trailerach wygląda bardzo dobrze. Owszem, lekkie obawy wprowadził Twój wpis, ale nie zawaham się wydać 150zł na używkę gdy stanieje do takiego poziomu. 

Niemniej masz plusa za poświęcony czas. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Przeczytałem i kompletnie mnie to nie przekonuje zwłaszcza, że jestem osobą, dla której HR to jedna z lepszych gierek na tej generacji, bo się bawiłem przy niej mega. Wygląda to tak jakbyś na siłę chciał zmieszać grę z błotem. To co dla Ciebie wygląda źle na filmikach/trailerach wygląda bardzo dobrze. Owszem, lekkie obawy wprowadził Twój wpis, ale nie zawaham się wydać 150zł na używkę gdy stanieje do takiego poziomu. 

Niemniej masz plusa za poświęcony czas. 

 

Ja Cie nie mam zamiaru przekonywac, Fahrenheit mi sie podobał poza kocowką, z HR bawiłem sie bardzo dobrze mimo ze kolega z forum sprzedał mi zakonczenie, na gre byłem nastawiony bardzo pozytywnie.

To raczej wskazuje na podejscie zdrowe do gry  a nie szukanie minusów.

Ja nie wydałbym na to ani złotowki.

 

ragus, nie zważam na to, a  kut,asa nie ma ;(

Odnośnik do komentarza

A gwałcą tą Ellen, jest scena pod prysznicem czy co tam miało być? Dziwi mnie, że interesują Was kuta,sy jakiegoś starego aktora a nie to ;/.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Czy w demie są te upierdliwe elementy, o których pisze Milan? Ktoś może potwierdzić, bo jak tak to aż sam sprawdzę demko i się przekonam jak to jest. 

 

Jest prysznic rejven, nawet ktoś gifa tu wrzucał. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

o widze ze i inni są zachwyceni naciskaniem klawiszy by doprawic potrawe:

 

to call this a game is going a bit too far Its an interactive movie where you occasionally have to press the odd button in sequence to complete a task. There isnt actually much to do thats of much interest or of any relevance to the sparse storyline.If you enjoy tidying the house or cooking supper, turning the leaf of a book then this game is just for you. If you want a challenging game then forget this. Style over content. The only amazing thing about is that people find it amazing.

 

 

i nastepna

I enjoyed Fahrenheit and loved heavy rain !
Beyond...Not so much...

Boring, tedious and repetitive gameplay. Generic and unoriginal story.
Never any feeling of ever being in any real danger ...ever.
Decisions have little to no *real impact whatsoever.
The Ai's emotions are often weird and misplaced.

"It's a bad chick flick with a religious overtones."

There were some nice moments though, like when you throw snowballs at other kids and she starts laughing.. so cute lol.

I feel that being from the same writers as heavy rain hurts it a lot...
Anyway this is my opinion."

 

Odnośnik do komentarza

kibicuje by recki zniszczyły tą grę, a jak inni już w tego stworka zagrają to bedziemy sie wszyscy w temacie smiac z  tych wszystkich baboli w grze.

Chyba ze ktos wyda 239 zł na gre i nie przejdzie mu złe słowo o niej przez gardło ;]

Edytowane przez _Milan_
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Na Youtubie są już gameplaye, przejrzałem parę i przekonały mnie, kupuję na premierę. Na paru scenach przeszły mnie ciarki, nie miałem tego od przygody z Heavy Rain :) oby tylko głupot/nieścisłości fabularnych nie było za dużo :P

 

napisz jakie z  ciekawosci!

 

daras, nic specjalnego, naprawde.

Odnośnik do komentarza

nie powiem oceny bo wiedzialem od poczatku kto jest killerem ale bawilem sie dobrze, historia byla nie najgorsza a postacie dalo sie lubic, a gameplay byl zgrany z akcja i nawet przyjemny. po B spodziewalem sie conajmniej tego samego. a dostalem gowniana gre

Odnośnik do komentarza

Znajomy pisze recenzje dla jednego z portali, dostał już wersje prasową i przed chwilą napisał mi na FB, że gra jest jeszcze lepsza niż Heavy Rain. Jemu bardziej wierzę na słowo bo wczoraj obejrzałem sobie jeden z trailerów i aż miałem ciary na plecach. Dla mnie must have :D

Edytowane przez amsterdream
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...