Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze się tak mówi. Pamięć zaciera przeszłość. Spróbujcie znaleźć swoje (albo prasy, no) typy przed mistrzostwami 2006 albo 2002. Pamiętam, że w 2002 wszyscy uważali, że tylko dwie ekipy mogą wygrać - Argentyna i Francja, nie jest po prostu możliwe, by ekipy o tyle nad resztą opadły z kimś innym niż same z sobą. I tak dalej...

 

 

W 2010 trzecim faworytem po Brazylii i Hiszpanii była Anglia. Grupa to miał być spacerek, a zremisowali z Algierią i USA, wymęczone 1-0 ze Słowenią. Czwarty kurs był na Argentynę, piąty na Włochy. Pewniakiem do wyjścia z grupy była też Francja. I tak dalej... cztery lata temu mówiliście to samo. Wynik pojedynczego meczu jest nieprzewidywalny, zwłaszcza reprezentacji, żyjcie z tym. Taka Anglia nie grała w sumie gorzej od Włoch ani Urugwaju, ale przegrała oba mecze, tak się ułożyły akcje przez te 90 minut, bywa.

 

 

 

Dzisiaj jeden z hiciorów fazy grupowej. Szwajcaria została tu zjechana za mecz z Ekwadorem, który jednak odstawiał dość srogo Grecję. Ogólnie to nadal silna drużyna, a Shaqiri powinien więcej niż kilka razy zgubić Evrę. Myślę, że powinien to też być mecz dość otwarty i spektakularny. Obie ekipy mają świetny środek pomocy i niebezpiecznych skrzydłowych, ale wydaje mi się, że Francja jest nieco trudniejsza do ruszenia w obronie.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ale fakt, że takie drużyny jak Hiszpania, Anglia czy prawdopodobnie Portugalia nie wyjdą z grupy było ciężko do przewidzenia. Ciężkim do przewidzenia był wynik 5:1 w meczu Holandii z Hiszpanią, tym bardziej Chile z Hiszpanią.

 

Poza Hiszpanią do grona faworytów zalicza się Holandię, Niemców czy Francję. Jeżeli te drużyny nie trafią na siebie w 1/8 czy 1/4 finału to na pewno będzie miał on miejsce pomiędzy drużynami z tego grona. Pomimo opinii o słabej kondycji Europejskich drużyn to na pewno dwie z nich zagrają w finale :)

Odnośnik do komentarza

 

 

Poza Hiszpanią do grona faworytów zalicza się Holandię, Niemców czy Francję. Jeżeli te drużyny nie trafią na siebie w 1/8 czy 1/4 finału to na pewno będzie miał on miejsce pomiędzy drużynami z tego grona. Pomimo opinii o słabej kondycji Europejskich drużyn to na pewno dwie z nich zagrają w finale :)
 

Nie wydaje mnie się. Największe szanse mają z tej trójki Niemcy ale może być tak jak zawsze, że gdzieś w kluczowym momencie się rozsypią. Holendrzy prawdopodobnie też gdzieś w okolicach 1/4 stracą pęd na puchar a Francuzi ? Wątpię by zwojowali coś konkretnego. W ich przypadku wiele wyjaśni się po dzisiejszym meczu. Belgowie też się jeszcze mogą rozkręcić poważnie. Zobaczymy jak będzie, na pewno ciekawie i to się liczy. Oczywiście to są tylko moje przypuszczenia ;)

 

A puchar zgrania Kolumbia, przecież to jest pewne już od dawna !

Edytowane przez butch.stein
Odnośnik do komentarza

Nie jestem taki pewien co do gry Anglii we wczorajszym meczu. Owszem byli w posiadaniu piłki, dobrze funkcjonowały skrzydła, ale bramki umieli strzelić bramki po sprawnie przeprowadzonych kontrach. Hart jako bramkarz jest bardzo słabym punktem bo w wielu swoich interwencjach wykazuje swoją bezmyślność( vide sytuacja z rożnym Suareza, gdzie mało co nie skapitulował mimo, że wcześniej miał podobne zdarzenie). Rooney też mnie nie zachwyca, on jest nie bez powodu nazywanym Shrekim bo przypomina go i fizycznie i intelektualnie tego pokracznego stwora. Umie się zastawić, dograć, ale nie umie przewidywać pewnych sytuacji a taką cechę posiada właśnie m.in Suarez czy Andrea Pirlo.

Odnośnik do komentarza
Niemcy zawsze są w gronie faworytów a w pewnym momencie odpadają, jednak w tym roku na prawdę mogę sięgnąć po puchar. Podobnie Holandia jest na niesamowitym gazie. Francja ma trochę mniejszy blask, ale jak się spojrzy na nazwiska czy statystki w football managerze to też mają potencjał :) , żeby coś grubszego zwojować. Miło by było zobaczyć triumf Brazylii, ale sam Neymar czy Alves im zwycięstwa nie zapewni.

Wszystkie te drużyny grają ładny futbol i zasługują na mistrza.

Odnośnik do komentarza

Niemcy 4 lata temu szli jak burza, a w kluczowym momencie zawiedli. Na ostatnim euro było to samo. Teraz znów zaczęli efektownie, więc może tym razem im się uda zdobyć mistrza. Jak trafią w fazie pucharowej na zespół który się ich nie przestraszy i postawi im ciężkie warunki to mogą się pożegnać z turniejem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...