Skocz do zawartości

Dark Souls II


Gość Zaqair

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Mejm napisał:

No ja sam pisalem, ze dla mnie DS2 > DS1. Ale ile dwojka ma za uszami to dlugo wymieniac. Ciekawy jestem trojki. Podobno jest lepiej ale duzo tam fanserwisu. No i jakos nie widac spustow na forumie nad ta czescia tak jak nad BB.

 

 

Dla mnie trójka to jest najlepsza gra tego studia. Jedna z najlepszych gierek w jakie grałem. Świetnie wyważona z genialnym klimatem. Do tego te DLCki :banderas:

 

Dwójka jest świetna bo jest długa, w miesiąc nabiłem 100h xD 

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem, że nie będę farmić kukieł(zbyt czasochłonne), ale trafiła się jedna po pokonaniu czerwonego fantoma, no to mówię sobie "ostatni raz".

No i darklurker pokonany, ale nieźle się spociłem, łapy się trzęsą, a serce mnie biło na granicy zawału. Na koniec oczywiście pamiętałem, żeby tym razem się odturlać, bo znowu by mnie pośmiertnie wysadził w powietrze. Gdybym był w formie fizycznej Mendrka, to już by mnie pewnie z wami nie było.

Także można powiedzieć, że podstawka ogarnięta, teraz pytanie co tutaj z tymi kocurami począć. Może jeszcze dam sobie szansę.

 

Są tutaj jakieś sekretne miejscówki na wzór tej plaży, czy obrazu z DK1? Albo jakieś alternatywne scenki, sekretne przerywniki jak w przypadku Sifa po pokonaniu Artoriasa?

Na razie znam coś tam z intrem Naschandry(nie wiem od czego to zależy), wspomnienie Vendricka, no i samobójstwo Sir Alone.

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza

Jak pokonales bossow to juz nie zobaczysz tego. Sir Alone trzeba zrobic na perfecta zeby zobaczy te animacje. Takze tego. Na ng+ czesc rzeczy jest rozna od ng, nowi przeciwnicy, nowe konfiguracje walki z bossami. Sam jednak nie ruszylem to nie namawiam.

 

Gdybym ogrywal na ps4 to bymsy koty zrobili w coopie. Tym w sumie tlumaczyli sie twrocy "no to jest plansza do coopa dlatego tak ch.ujowo".

 

2 godziny temu, mozi napisał:

Swietna jest 3. W porównaniu do 2 to... No nie ma porównania. 

Kurna weź kup to ps4 bo aż Ci zazdroszczę że będziesz te gry ogrywał pierwszy raz :)

Chociaż teraz to już może lepiej dorzuc parę 100 i masz ps5 ;)

No pisalem pare razy, lubie ogrywac gry tak jak wyszly. Poza tym ps5 jest w ku.rwe paskundy. Ps4 kupilbym dawno gdyby cena byla normalna a obecnie taniej dostaniesz xss niz slimke. Troche ktos updal na glowe z cenami.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Mejm napisał:

No pisalem pare razy, lubie ogrywac gry tak jak wyszly. Poza tym ps5 jest w ku.rwe paskundy. Ps4 kupilbym dawno gdyby cena byla normalna a obecnie taniej dostaniesz xss niz slimke. Troche ktos updal na glowe z cenami.

No to jak chcesz. Rozsądnie jest wg mnie zapolować na ps5 bo z plusem masz praktycznie rok grania w sztosy sony(XD) i do tego kupujesz demonsy remake i ds3 Goty (u Czezkiego za 100 tak btw) i jesteś w domu. No ale rozumiem natomiast serio ps4 przy ps5 to gówno parujące jeśli chodzi o kulturę pracy. Oczywiście nowa slimka bedzie fajna przez rok potem zacznie wyć no i jakby nie patrzeć kupujesz konsole na którą już nic nie wyjdzie za pół roku poza fifą. Na ps5 też dodatkowo masz szybsze loadingi w grach z ps4 wiec same plusy. 

Ale na siłę nie będę Cię przekonywał. Przecież ty to wszystko na pewno wiesz ale każdy inaczej podchodzi do kwestii kasy i naszego stulejarskiego hobby :lapka: 

13 godzin temu, C1REX napisał:

@mozi - nie pękaj. Akurat dałeś przykład najgorszego ciosu z absurdalnym trackingiem. Reszta gry aż taka nie jest. 

Wiem kolego bo podstawka i dlc dawno skończone - gram sobie casterem dla funu ale jakoś tego funu jest kurcze mało....

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Mejm napisał:

No pisalem pare razy, lubie ogrywac gry tak jak wyszly. Poza tym ps5 jest w ku.rwe paskundy. Ps4 kupilbym dawno gdyby cena byla normalna a obecnie taniej dostaniesz xss niz slimke. Troche ktos updal na glowe z cenami.

 

Kurs euro robi swoje, Switcha kupowałem za 1250 zł nówkę w sklepie a obecnie widzę po 1500 zł golasy. Slimka już chyba nigdy nie zjedzie do 800 zł za nówkę. 

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, mozi napisał:

No to jak chcesz. Rozsądnie jest wg mnie zapolować na ps5 bo z plusem masz praktycznie rok grania w sztosy sony(XD) i do tego kupujesz demonsy remake i ds3 Goty (u Czezkiego za 100 tak btw) i jesteś w domu. No ale rozumiem natomiast serio ps4 przy ps5 to gówno parujące jeśli chodzi o kulturę pracy. Oczywiście nowa slimka bedzie fajna przez rok potem zacznie wyć no i jakby nie patrzeć kupujesz konsole na którą już nic nie wyjdzie za pół roku poza fifą. Na ps5 też dodatkowo masz szybsze loadingi w grach z ps4 wiec same plusy. 

Ale na siłę nie będę Cię przekonywał. Przecież ty to wszystko na pewno wiesz ale każdy inaczej podchodzi do kwestii kasy i naszego stulejarskiego hobby :lapka:

Stety niestety jesli mam mozliwosc to wole ograc tytul z psx na szaraku + crt nawet jesli wiadomka, ze loadingi okrutne i pikseloza wielka.

 

No i jak dla mnie to na ps4 wyjdzie masa tytulow jeszcze :cool:

 

41 minut temu, Ukukuki napisał:

Slimka już chyba nigdy nie zjedzie do 800 zł za nówkę. 

Jeszcze szansa, ze ps5 wejdzie mocniej na rynek i ludzie przestana kupowac ps4 na zasadzie substytutu wiec sklepy beda wyprzedawac zeby zrobic miejsce na kartony z ps5. Ale czy to sie sprawdzi, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, mozi said:

Wiem kolego bo podstawka i dlc dawno skończone - gram sobie casterem dla funu ale jakoś tego funu jest kurcze mało....

Ale skończyłeś grę i grasz drugi raz na siłę, czy jednak jest OK, ale słabiej od innych części?

 

Dla mnie to druga gra z serii dopiero. W demon soul nie grałem, a trójka w backlogu od 2 lat już czeka. Bloodborne był dla mnie przehajpowany.

 

Odnośnik do komentarza

Tak jak panowie mowia.  Moim rowniez zdaniem ds3 to jest kocur. Z checia bym jeszcze jakies dlc duze lyknal jakby wyszlo choc to nierealne. 

W sumie jesli chodzi o podstawke to tego ds2 wcale jakos tragicznie nie wspominam. Darklurker byl wymagajacy ale no nie bylo takiego walenia w chuja jak w dlc z wlasnie tym knightem , czy sciezka do tego mapeta zimowego. Moim zdaniem zdecydowanie najgorsze dlc z gier from.

Odnośnik do komentarza

Kociaki ogarnięte, pierwszego w miarę kolejnych prób byłem w stanie zbijać do prawie zera bez gaci i z dwuręcznym mieczem(co wiązało się z niemal perfekcyjnymi unikami), przy następnym już gorzej. Pod koniec udanej próby wszedł w jakiś tryb berserkera, zaczął się regenerować, bić mocniej i najgorsze - popsuł mnie broń, a na to nie byłem przygotowany. Jakoś w popłochu udało mnie się wybrać byle co, i jakoś dotrwałem do końca dziobiąc go po trochu, tym razem już z tarczą.

 

Na koniec wpadłem do majuli powybijać paru ludzi na odchodne(dziwne, że na to pozwalają, bo chyba można sobie przyblokować np. levelowanie) i statsy wyglądają tak, że zaliczyłem 1168 zgonów. Łącznie wyszło z ponad 118 godzin, ok 70 to pewnie podstawka, a reszta na zjebane DLC. Chociaż Sir Alone był najlepszy z całej gry, pod każdym względem.

Howlongtobeat.com pokazuje, że trzy DLC powinny być średnio na 10-20 godzin, więc to nieco wyjaśnia jaką gehennę musiałem przejść.

 

No nic, sumienie czyste, można ruszać dalej, ale przy okazji skróciłem swoje życie o kilka lat. Kiedyś dobiorę się do trójki GOTY(ale nie prędko), bo tam nawet taki Fanek ma platynę, więc może będzie przyjaźniej i bardziej z głową. A do dwójki nigdy nie wrócę, tego jestem pewien, nawet jakby ktoś mi za to zapłacił.

 

 

P.S. Takie pytanie na koniec, w chacie w prologu były trzy staruchy, gdzie się podziała, lub kim jest ta czwarta z CGI?

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Chodzi ci o te mloda dupe moze?

 

Szczerze mowiac to intro i te staruchy sa tak oderwane od fabuly i gry, ze zdazylem o nich zapomniec. Stawiam foto z gunwem, ze to intro i poczatkowa lokacja powstaly pod inny scenariusz, ktory w trakcie prac przepisano. Generalnie, nie przejmuj sie nimi, wnosza mniej do lore niz ta dziura w majuli. Olac.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Powolotku sunę się do przodu w tej grze. Szokująco długa jest ta gra względem DS1. 

Zostały mi dwa trofea za wszystkie cuda i piromancje i tu mega szoker: aby splatynować grę na ps4 nie trzeba zabić wszystkich bossów DLC. 

Nie ma nic za wszystkie ogniska, wszystkich bossów czy wszystkie bronie i pierścienie. 

Całe szczęście grę można splatynować offline. Muszę tylko dojść do połowy NG++ by móc kupić ostatnie dwa czary. DLC oczywiście też zrobię, ale brak pucharów za nie mnie zaskoczyło. 

 

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Zacząłem grać na PC pomimo, że mam calaka na ps4 i miałem małe zdziwko - w jednej z pierwszych lokacji było dość sporo białych znaków. 

Dołączyłem do dwóch graczy, którzy wezwali kolejnych. Wrzuciłem swój i 3 razy z rzędu wezwano mnie do pomocy w ciągu paru chwil.

 

Trochę mnie zatkało i zupełnie się tego nie spodziewałem. Ta gra jest niemal całkowicie martwa online na ps4. 

To są jakieś urodziny tej gry, czy o co chodzi? No wciąż w szoku jestem. 

Odnośnik do komentarza
40 minutes ago, japco said:

Vanilla czy SOTFS?

Gram w SOTFS.

Wczoraj w tą grę grało więcej ludzi, niż w DS1. Jednak dziś też nie jest źle. Grałem z godzinę i łącznie spotkałem z 10 graczy. W DS2 nie ma limitu broni i poziomu, co ułatwia multi.

 

Na PS4 zrobiłem pewnie ponad 100 godzin i spotkałem jednego gracza.

 

IMG-20211125-124107.jpg

 

Odnośnik do komentarza

soul memory to suma pozyskanych dusz (souls). jest to niezależne od metody ich wydawania, czy nawet samego wydania lub stracenia. na podstawie tego działa matchmaking czyli dopasowuje graczy ze względu na przedział SM w jakim się znajdują. samo SM sprawdza się gdzieś na górze ekranu statusu ale nie pamiętam, czy jest to opisane czy tylko sama liczba.

 

gdzieś w grze jest do kupienia ring, który blokuje nabijanie SM ale kosztuje to ring slot.     

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...