Skocz do zawartości

Największe rozczarowanie 2012 roku


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Z dużych gier nie trafiłem na szczęście na jakieś mega rozczarowanie, ale kilka gier wymienię. Na przykład Resident Evil 6 którego wymaksowałem, ale nie mam ochoty do niego wracać. Gra dobra ale w przypadku tej serii to za mało. Do poprzedników często wracam. Rozczarował też trochę Ninja Gaiden 3 z którego wycięto bronie i sklepik. No i zakończenie Mass Effect 3. Shepard zasłużył na coś lepszego. Rozczarował mnie Rockstar który swoje stare hity wydaje na smartfony lub wrzuca do PSN jako gołe PS2 Classics. Wydając trylogię HD mogli zarobić kupę szmalu. To samo Sega i kolekcja gier z Dreamcasta bez Shenmue które podobno dawno jest gotowe, ale nie wyjdzie bo nie. Na koniec Sony i Microsoft które nie pokazały nowych konsol.

Odnośnik do komentarza

Max Payne 3 - monotonny gameplay, przeciągnięte monologi maxa i cutscenki aby ukryć loadingi

Assassins Creed 3 - techniczna porażka, wrażenie jakby połowa fabuł została wycięta, jeszcze mniej skradania

Darksiders 2 - za wolno się rozkręca, zbyt rozciągnięta, gdyby gra była taka jak trzeci swiat(wyłączając sekwencje na ziemi) to byłby ogień, a tak to do jedyneczki to nie dorasta.

Odnośnik do komentarza

The Walking Dead - fabuła, postacie i wybory są jak najbardziej w porządku ale mało tu gry w grze, samograj w stylu Heavy Rain, początkowo mi się podobał ale już w połowie pierwszego odcinka mnie znudził.

 

Deadlight - za krótka.

 

SSX - to nie to co kiedyś, do tego brzydki, chyba na silniku BF3.

 

Ninja Gaiden 3 - porażka, gdzie tej grze do legendarnego NGB.

 

EXy PS3 a raczej ich brak.

Edytowane przez Daddy
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Diablo 3 - gra która bardziej pasuje do facebooka niż na regularną grę kompa, lagi w graniu na singlu, potrzeba dostępu do internetu by go odpalić w singlu, handlowanie itemami które zabijają tą grę.

 

MOH Warfighter - gra która nie powinna być w ogóle wypuszczona, festiwal bugów, który skutecznie zniechęca do grania.

Odnośnik do komentarza

W tym roku nie kupiłem żadnej gry na premierę więc w temacie GotY zawiodło wszystko...ej, to nie dlatego. Po prostu nie opłaca się kupować nowości - w większości zawartość rozczarowuje w porównaniu do ceny.

 

Nie mówię, że nie było w tym roku gier świetnych. Sam głosowałem na Mass Effect 3, które ogarnąłem ze wszystkimi dodatkami (przed Leviathan'em i Omegą) i jest dla mnie niekwestionowanym liderem wszystkiego co ujrzałem w tym roku, ale mimo wszystko czytając fora zagraniczne i polskie ludzie narzekają na potęgę bo płacą krocie, a dostają coś od czego nie ma szczękopadu. Jedynie poprawne, nie strzelające w pysk gry.

 

Mass Effect 3 pożyczyłem od ucznia, więc zayebistość potrafiłem docenić w 100%. Moja gra roku.

Odnośnik do komentarza

NFS Most Wanted.

 

miało być tak pięknie, kozackie zapowiedzi, klimat Burnouta, racerowa za(pipi)istość i w ogóle. wyszło jak zwykle, czyli nijak. fizyka poduszkowca, brak precyzji w prowadzeniu, wręcz magnetyczne przyciąganie do ruchu ulicznego, crashe przy 20 km/h... coraz gorsze te nfs'y. cała nadzieja była w producentach ale polegli. Criterion, whyyy?

 

 

 

whyyy.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza

Największe rozczarowanie to według mnie Black Ops II. Po genialnej pierwszej części spodziewałem sie przynajmniej czegoś równie dobrego, ale zaakceptowałbym również bezpośrednia kontynuację, nie bedącą na poziomie Black Ops. Twórcy jednak postanowili zabrac wszystko to co zrobili dobrze i zaserwowali nam gre pokroju Assassin's Creed Revelations, czyli tytuł z masą niepotrzebnych dodatków, umieszczony w złym miejscu i czasie. Treyarch tym razem się nie postarał, chociaz Menendez był jednym z lepszych villianów w historii gier video.

Odnośnik do komentarza

1, Assassin' Creed 3 - jedno z najwiekszych rozczarowac tej generacji, chyba tylko MGS4 mnie bardziej zawiodl

2. TTT2 - mial byc wielki powrot wyszlo wielke goowno, CoD wsrod bijatyk

3. Journey - forumowe betony tak hajpowaly ten tytul, a jest to popierdóøka nie warta swojej ceny

Odnośnik do komentarza

Mnie tak ogólnie załamuje obecna generacja, ale największą dziurę w mózgu wypaliło mi zakończenie Mass Effect 3.

To nic innego jak plucie człowiekowi w twarz, hańba i wstyd. Extended ending jakoś naprawiło całą sytuację, ale niesmak pozostanie w mych ustach chyba do końca marnego żywota.

Resident Evil 6 też spory zawód, ukończyłem 4 kampanie podstawowymi postaciami i zwyczajnie nie chce mi się więcej w to grać.

Journey to w ogóle jest megakupa, po 20 minutach zabawy miałem dość.

 

Wracam grać w klasyki rpg z psx, mam dość denerwowania się.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

W 2012 nie miałem jakiś specjalnych oczekiwań co do gier. Dla mnie był odtwórczy i po prostu nudny, tak nudny że miewam myśli czy przypadkiem jako gracz się trochę nie wypaliłem. I teraz do końca nie wiem czy to ja się starzeję czy ten rok był aż tak słaby. Jedynie w końcówce roku FC3 trochę moje obawy obalił bo grało się przednio.

 

Co do rozczarowań:

Max Payne 3 ; strasznie się męczyłem bo to ukończyć.

Assassin Creed 3 : Nuda i bugi graficzne sprawiły że póki co dotrwałem jedynie do połowy gry. I ta naciągana fabuła, i przegadane dialogi, ehh...

Black Ops 2: W sumie niczego się nie spodziewałem, ale od początku wiedziałem że wywalenie gry do przyszłości jej nie pomoże.

Resident Evil 6: Ciężko mi się to pisze, ale Capcom dał ciała bardzo mocno. Zrobili z mojej jednej z najlepszych serii strzelaninę i tylko strzelaninę, bardzo średni tytuł. I dużo gorszy od piątki o czwórce nawet nie wspominając.

 

Rok był generalnie słaby. Mam Vitę od premiery i jedynie gra startowa była warta zakupu konsoli, mianowicie Uncharted. Reszta do piachu.

 

Gra roku to chyba The Walking Dead lub Far Cry 3, ze wskazaniem na ten pierwszy tytuł.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

AC3 i Resident Evil 6. Nie tyle, ze byly tragiczne, tyle co nadzieje i oczekiwania byly duze. Zwlaszcza jesli chodzi o ACIII, na ktora sie zajaralem po skonczeniu swietnego ACII i koniec koncow, nie dotrwalem do konca gry. RE6, wiadomo. Na plus, kampania Leona, zmieniona mechanika poruszania sie i strzalu. Cala reszta srednia, a nawet zla.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

iDOLM@STER: Shiny Festa

 

- Gra muzyczna na dwa przyciski, spoko (nie mówię, że ŻADNEGO wyzwania nie ma, bo tor, po którym lecą nutki zmienia się co chwilę - mimo wszystko jest za łatwo i za szybko się nudzi). Byłbym w stanie zrozumieć na automatach (jak Taiko No Tatsujin), gdzie mamy bębenek w który nawalamy, ale nie na PSP, gdzie gramy na zwykłych przyciskach...

- Jest podzielona na 3 wersje, bo na UMD nie zmieściłyby się wszystkie postaci. Jestem w stanie zrozumieć...

- ...ale oni do każdej wersji dają odcinek anime, który poźera miejsce...

- ...nie ma w tej grze customizacji postaci...

- ...bo tła podczas grania są filmikami (które też pożerają miejsce - ale w sumie nie dziwota, w przeciwieństwie do takiego Project DIVA, tutaj mamy nawet kilkanaście postaci na ekranie)

- ...więc mogłoby być więcej utworów - brakuje kilku i to bardzo charakterystycznych dla danych postaci/znanych wśród fanów(!)

 

Gra nie jest AŻ TAK zła (dałbym 6+), ale dla mnie jako miłośnika serii, to jednak zawód. No, ale spodziewałem się, że to będzie zwykly wydrzyjgrosz. Miałem tylko nadzieję, że chociaż trochę bardziej się postarają...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...