Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki chłopaki za rady, choć one nie pomogły. Gra w końcu sama się przemogła i zainstalowała za 8 razem. Jeszcze raz bardzo dziękuje. Obecnie jestem skazany tylko na PS3, mam kompa stacjonarnego, ale nie mogę siadać, tylko mam leżeć po dość poważnym wypadku. Sami wiecie jak z netem w PS3. Trudno się szuka, dlatego tak doceniam pomoc.

Odnośnik do komentarza

 Siemanko maniacy!:)

Mam mały problem z czytnikiem w PS3.Zasięgnę rady na forum zanin zacznę sam w niej grzebać.Otóż po włozeniu jakiejkolwiek płytki konsola ją normalnie przyjmuje ale po kilku sekundach(słychać jak ją wczytuje) czytnik wypluwa automatycznie dana płyte,a raczej chcę ją wypluć bo słychać tylko dzwięk z napędu jakby wychodziła gra.Muszę sam nacisnąć "eject" aby wyszła.Sądzicie ,że to laser ,czy też może jakies czujniki szwankują?Kurz czy jakieś inne paskudztwa?Proszę o pomoc ,bo juz sił nie mam do Sony.Druga konsola PS3 padła mi swieżo po 24 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołączam do zacnego grona osób, którym spier.... się PS3. Podczas grania konsola się zawiesiła, a jak chcę właczyć to już nie jest to możliwe. Zapala się czerwona dioda, później zielona, żółta i czerwona miga.

Tak na serio to jestem z deka załamany albo nie. Jestem mega załamany z kilku powodów.

1) to PS3 60gb z BC dla gier z PS2. Model ten mam od lipca z roku europejskiej premiery; tyle lat grania i zdechł

2) blisko 35h na liczniku w Yakuzie 4, został ostatni rozdział, do tego chyba dość krótki.

3) założę się, że po naprawie stracę wszystkie save'y, a więc granie w Yakuzę 4 zacznę od nowa

4) nie mam kasy

5) nie mam kasy

6) nie mam kasy

 

P.S.

Chcę to naprawić, ale nie metodą chałupniczą - model z BC - jest dla mnei zbyt cenny. Czy ktoś korzystał z usług serwisów konsol i może coś ewentualnie polecić? Najlepiej z Wrocławia lub okolic.

Odnośnik do komentarza

czy "profesjonalna" czy chalupnicza metaoda to i tak musisz sie liczyc ze zdechnie ponownie po naprawie (reballing?), ktora tak na prawde nie jest naprawą a jedynie czasowym przywróceniem działania. najlepiej to  wymienic plyte glowna, czyli trzeba by miec dawce z innej konsoli (60GB) ktora zdechla na cos innego i duzo szczescia ze ta "nowa" plyta wytrzyma jeszcze swoje.

tylko czy to wszystko sie w ogole oplaca?

Odnośnik do komentarza
Gość Kyo

Jeśli naprawisz to można odzyskać wszystkie dane (backup) prócz zabezpieczonej zawartości (niektóre save'y są zablokowane plus gry) - jeśli chcesz również odzyskać zabezpieczone save to są 2 opcje na oryginalnym FW: wykupić PS+ i przenieść na chmurę albo kupić inną konsolę i przerzucić dane przez kabel między dwoma konsolami.

Tak czy inaczej jeśli chcesz odzyskać dane to musisz ją naprawić (opcja z wymianą płyty nie wchodzi w grę - inna płyta = inna konsola która zawsze będzie chciała formatować HDD).

Zacny model - szkoda że Ci padł :confused:

Odnośnik do komentarza

czy "profesjonalna" czy chalupnicza metaoda to i tak musisz sie liczyc ze zdechnie ponownie po naprawie (reballing?), ktora tak na prawde nie jest naprawą a jedynie czasowym przywróceniem działania. najlepiej to  wymienic plyte glowna, czyli trzeba by miec dawce z innej konsoli (60GB) ktora zdechla na cos innego i duzo szczescia ze ta "nowa" plyta wytrzyma jeszcze swoje.

tylko czy to wszystko sie w ogole oplaca?

 

Akurat gadałem z gościem, który się tym zajmuje i był ze mną szczery twierdząc, że to naprawa na maks 3 lata. 

Czy mi się to opłaca? Tak i nie. Nie mam wyjścia, bo albo naprawię PS3 i będę miał jeszcze z 2 lata spokoju albo biorę combo PS2+PS3 slim do mojej kolekcji gier.

Teraz już na spokojnie to przemyślałem i strasznie mnie to martwi. Myślałem, że taka naprawa sprawi, że będę się cieszył fatem z dobre x lat. Tymczasem jak widać sprzęt, już nawet konsole, są coraz bardziej zje.... 

To wszystko doprowadziło mnie do pewnej refleksji. Jaki jest sens kolekcjonowania gier? To pokazuje, że żaden. Gram sobie w gry z PSX, PS2. Fat mi się psuje, nie mogę już kupić nowego fata. Pozostaje mi slim, bez BC z grami z PS2. PS2 nowe, już prawie nie występują.

Niech mi po naprawie pochodzi nawet te 3 lata, a potem co? Konieczne kupno PS3 + używanego PS2? Trochę bida z nędzą. 

Sytuacja ma się analogicznie z xboxami. To samo będzie.

Wszystko sprowadza się do cyfrowej dystrybucji. PS3 panu poszło? Nie ma pan na czym pograć w gry z Ps2? Ależ żaden problem. Polecamy gry z naszego wirtualnego sklepu. Tu znajdzie pan wszystko. Za takie kolekcjonerstwo, którego nie mogę dotknąć, nie jest namacalne i nie mogę się nim pochwalić, serdecznie dziękuję.;/

Jeśli naprawisz to można odzyskać wszystkie dane (backup) prócz zabezpieczonej zawartości (niektóre save'y są zablokowane plus gry) - jeśli chcesz również odzyskać zabezpieczone save to są 2 opcje na oryginalnym FW: wykupić PS+ i przenieść na chmurę albo kupić inną konsolę i przerzucić dane przez kabel między dwoma konsolami.

Tak czy inaczej jeśli chcesz odzyskać dane to musisz ją naprawić (opcja z wymianą płyty nie wchodzi w grę - inna płyta = inna konsola która zawsze będzie chciała formatować HDD).

Zacny model - szkoda że Ci padł :confused:

 

Mi chodzi tylko o 2 save'y.

1) Uncharted 1

2) Yakuza 4 i o tego mi chodzi najbardziej. 35h na liczniku, ostatni rozdział i konsola zdechła. Obawiam się tylko czy dane z Y4 odzyskam. Tam jest dziwny zapis danych. Są 2 save'y. Jeden normalny, a drugi jakiś systemowy. Cokolwiek to znaczy.

Model najzacniejszy, mam go od premiery praktycznie. Jednak usłyszałem dzisiaj, że i tak chodził za długo - nie wiem tylko czy to miało być pocieszające.

Odnośnik do komentarza

Polecam tą firmę:

http://vf.kielce.pl/

 

https://www.facebook.com/vf.serwis?fref=ts

 

Bardzo dobry serwis, jaki nieliczni w Polsce zmieniają luty pod GPU/CPU w konsolach, na ich FP i na ich kanale na YT masz nawet pokazany proces naprawy PS3 z YLOD.

 

Dzięki, ale chyba oddam do serwisu, jednego z byłych redaktorków psxetreme. :)

Odnośnik do komentarza

jeśli chcesz również odzyskać zabezpieczone save to są 2 opcje na oryginalnym FW

Tak przy okazji: na CFW, po odczytaniu EID0 można wyliczyć ATA Key i odczytać wszystko z tego HDD np. na Linuksie na PC. :) Wiadomo już jak to zrobić i że to AES-XTS.

 

 

A co do reballingu: jeśli zrobiony dobrze i kulki są z ołowiem to da więcej niż kupno nowego mobo. Jeśli nie to nie ma nawet sensu się tym zajmować.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy konsola w trybie Stand-by podpięta kablem do routera może doznać uszkodzenia karty sieciowej podczas burzy, gdy router i PC jest włączony? (btw router tylko ucierpiał dwoma nie działającymi gniazdami) 

Jestem prawie pewny, że wszystko przez burze, ale wole się upewnić czy nie jest to niesamowity zbieg okoliczności :P Oczywiście konsola nie wykrywa mi kabla sieciowego ani neta przez wi-fi

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że może się uszkodzić. Pamiętaj tylko o tym, że gdybyś zgłaszał takie coś na gwarancje to nie mów nic o burzy :)

Dzięki. 

 

Konsola i tak miała YLODa od 10 miesięcy (o dziwo dało się grać, tylko trzeba było klikać przez 10min. przycisk Power, aż się włączy), więc nawet mi jej żal nie jest, bo to był stary Fat 40 GB

Odnośnik do komentarza

No cóż. Chyba dni mojego PS3 60gb fat BC są już policzone. Półtora tygodnia po odebraniu z naprawy znów mi się spierd... i znów YLOD. ;/

Gadałem z naprawiającym to usłyszałem, że jeśli padła w tak szybkim czasie to prawdopodobnie mogę szukać już nowej PS3. Jeszcze w tym tyg. oddam do ponownej naprawy i do końca tygodnia będę wiedział czy naprawiają raz jeszcze czy już po zawodach. A chciałem sobie zrobić maraton Spec Ops + CoD4 + MW2 Chyba nici z tego, póki co.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich. To mój pierwszy temat (jak i post) tutaj, więc mam nadzieję, że go umieszczam w dobrym dziale.

Mam dziwny problem albo z PS3, albo z grami - nie jestem pewien. Konsolę kupiłem w grudniu 2012 w sklepie ultima - wersja Slim 320GB. (Jest więc na gwarancji - jakby co). No i wszystko działało ok - kupiłem sobie parę gierek w PSN, jak i ściągnąłem te, które kupiłem na PSP - Crash 1&2&3, itd. Kupiłem również grę Mortal Kombat wraz z dodatkami. I pierwszy problem dotyczy właśnie gry Mortal Kombat. Jakiś czas w nią pograłem - nie było żadnych problemów. Jakiś miesiąc temu postanowiliśmy z kumplami popykać w Mortala. Tyle, że gra zawiesza się albo na początkowej animacji, lub na ekrania ładowania menu, gdzie pisze, że mam nacisnąć na start. Odinstalowałem ją i pobrałem ponownie, ale niestety to nic nie dało - nadal cały czas mam zwis (trzeba zresetować konsolę) na ekrania ładowania głównego menu. I nie wiem o co chodzi.

Drugi problem dotyczy gry "Assassin's Creed: Revelations" - w poprzednich częściach co raz na kilka godzin konsola zaliczała zwisa, ale tutaj dzieje się coś dziwnego. Nie ma żadnego zwisa, mogę grać cały dzień - ale gdy "wywołam menu konsoli" i wybiorę "zakończ grę" konsole wydaje takie jakby 3 piknięcia i się sama resetuje. Nie wiem co jest niestety grane. Czy konsola jest uszkodzona? Czy może dysk konsoli zdycha? Proszę o poradę - oddawać konsolę na gwarancję? HELP!

Odnośnik do komentarza

A firmware jest najnowszy wgrany? SONY co 5 minut wypuszcza update softu, może to by coś pomogło.

Ale ja też myślę, że to coś w środku, dysk albo inne badziewie i bez serwisu się nie obejdzie ;/

 

Tak - mam wgrany najnowszy firmware, ale bez zmian. Chyba faktycznie bez serwisu się nie obejdzie.

Tylko jeszcze jedno pytanie : konsolę wysyłać do sklepu w którym ją kupiłem, czy może bezpośrednio do Sony Polska?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.