Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moją blisko 4-letnią konsolą. Gdy odpalam gierkę z płytki, po 5 minutach napęd przestaje pracować, wszystko sie zawiesza. Po ponownym uruchomieniu konsoli płytka przestaje być widoczna i konsola potrzebuje godziny, by ponownie ją czytać na 5 minut . Znajomy informatyk przeczyścił napęd ale nic to nie dało. Jakieś rady? Nie wiem czy jest sens bawić się w wymianę napędu w 4-letnim sprzęcie

Odnośnik do komentarza
Hej moja konsola od jakiś 2 miechów robi mi fochy przy włączaniu. Chodzi o to że raz włącza się bez najmniejszego problemu, a czasami niby się uruchamia poczym się wyłącza pika sobie z 3 razy i miga czerwona dioda, po wyłączeniu włącznika z tyłu (jest to fat ) i ponownym odpaleniu działa. Ale też czasem bywa że czynność muszę powtórzyć jak się już uruchomi zero problemów. Wiecie może z czym to związane jest? Mam się na YOLD'a szykować?

 

Tak teraz bardziej się temu przyjrzałem (przysłuchałem) i wygląda na to że nie staruje od razu wiatrak bo jak zaczynam go słyszeć to konsola się normalnie uruchamia

 

Mam to samo na moim facie 40gb - rozkręciłem, przeczyściłem, wymieniłem pastę, wymieniłem dysk, problem nadal występuje. Wygląda to tak że konsolę włączam na dwa razy - raz do zwieszki, potem reset i po ponownym włączeniu działa normalnie.

 

Z tego co przeczytałem, problemem może być wada zasilacza, którego awaria nie uruchamia wiatraka za pierwszym razem, kiedy włączamy jeszcze zimną konsolę. Po resecie jak już konsola jest rozgrzana, wiatrak od startu zasilany jest prawidłowo. Rozwiązaniem może być więc wymiana zasilacza (koszt zasilacza na allegro około 50 złotych), jednak nie mam zamiaru się w to bawić nie będąc pewnym czy to faktyczna przyczyna problemu. Jakbyś sam spróbował to daj znać czy pomogło 8)

Edytowane przez Observer
Odnośnik do komentarza

Witam posiadam ps3 80gb od 5 lat rok temu konsola zaczela dziwnie piszczec http://www.youtube.com/watch?v=vef_1fBfi_c&feature=youtu.be myslalem ze to wiatrak ale sam juz nie wiem jakies rady???

 

Jesli chodzi o to piszczenie to naprawde dziwna ackja konsola raz piszczy przez godzine a czasem nie piszczy wcale przez pare dni wydaje mi sie ze to wiatrak albo jakas inna ruchoma czesc w ps3

Odnośnik do komentarza

Witam, jakiś tydzień temu zakupiłem PS3 Slim 120 GB, konsola full nówka. Problem polega na tym, że przy czytaniu płyt słychać dosyć głośne "cykanie" - nie jest to wprawdzie jakieś super nap*erdalanie, no ale jest na tyle donośne, że denerwuje, tym bardziej podczas grania w nocy. Dźwięk występuje tylko podczas grania w tytuły z płyty i po kilkunastu minutach pojawia się rzadziej (ale nie znika całkowicie). Mój poprzedni slim nie wydawał takich odgłosów, więc trochę mnie to martwi. Da się coś z tym zrobić (reklamować raczej z tego powodu nie będę), jakoś zredukować hałas or something czy po prostu muszę się przyzwyczaić?

Odnośnik do komentarza

Ok panowie mam problem. Po powrocie z ferii do domu odpaliłem ps3, żeby w coś pograć. Niestety konsola odmówiła posłuszeństwa i nie odczytała płyty. W ogóle żadnych nie czyta. Czy jest jakaś możliwość naprawy bez otwierania konsoli lub wysyłania do serwisu ? Próbowałem "pyknąć" konsolę podczas uruchamiania gry oraz fan test. Nic nie pomogło. Mam 5-letni model 40gb.

 

Gdyby nie było możliwości naprawy konsoli (wymiana napędu) może polecilibyście mi jakiś dobry serwis w warszawie i okolicach. Nie chcę naprawiać u sony, bo z tego co wyczytałem w internecie mają najdrożej i nie zawsze wszystko dobrze naprawiają.

Akurat przed nowym god of war i the last of us musiała mi się konsola popsuć ;/ (oprócz gier ekskluzywnych w resztę i tak gram na pc/x360 więc nie ma takiego problemu na szczęście ;) ).

Odnośnik do komentarza

Raczej nie dostaniesz lasera do tego modelu, a całego ODD nie wstawisz nie przeżeniając. Samemu nie naprawisz bez rozbierania konsoli (wiesz, może po prostu soczewka jest na tyle zakurzona że płyta nie przechodzi weryfikacji).

 

Jeśli faktycznie Ci padł napęd to lepiej będzie jak zrobisz downgrade fw i wgrasz CFW. Wtedy możesz grać z HDD (ale zapomnij o online).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam problem, sciagam Sleeping Dogs z PSN ale zawiesza mi sie w trakcie instalacji. Raz na 1% raz na 20%. Cos z dyskiem?

 

Jak zrestartowalem konsole to uruchomilem to sprawdzanie systemu ale tez sie na tym zawiesilo.

Ja na moim starym facie miałem dokładnie to samo i na pocieszenie powiem Ci, że mój kumpel- świeżo upieczony posiadacz ps3 miał to samo, więc to raczej nie jest wina dysku.

Reasumując: usuń "zepsuty" plik i instalke i sciągnij na nowo grę i powinno być wszystko OK.

Odnośnik do komentarza

A mam pytanie - podczas ściągania gry zaciela Ci się konsola? Jeśli tak to masz odpowiedź - u mnie w momencie "ścięcia się" konsoli nawet na 1 % i do-ściągniecia reszty niemożliwe było zainstalowanie tytułu z powodu wyskakujących błędów podczas ekranu instalacji i jedyne co pozostawało to restart konsoli.

Odnośnik do komentarza

Plik sciagalem drugi raz. Za pierwszym razem wyje.balo korki i jak instalowalem potem gre to wyskoczyl blad i prsypomnialem sobe aaaa, dobra sciagam jeszcze raz. Teraz scisgnalem instalke od nowa i byly te zwiechy. Dodam, ze przy niczym innym nie ma problemow, konsola chodzi bezproblemowo z innymi grami z dysku itd.

Odnośnik do komentarza

A mam pytanie - podczas ściągania gry zaciela Ci się konsola? Jeśli tak to masz odpowiedź - u mnie w momencie "ścięcia się" konsoli nawet na 1 % i do-ściągniecia reszty niemożliwe było zainstalowanie tytułu z powodu wyskakujących błędów podczas ekranu instalacji i jedyne co pozostawało to restart konsoli.

Nie wiem jak w przypadku Voytec'a, ale u mnie nic się nie zawiesiło, jedyną anomalią jaką zauważyłem to było to, że podczas ściągania gry w pewnym momencie plik jakby przestał się ściągać(jakbym nie miał internetu) i po jakimś czasie wszystko wróciło do normy. Pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło, a konsole już mam od 5-6 lat  :ph34r: 

Odnośnik do komentarza

Dobra, zainstalowalem teraz normalnie.

 

Mam teraz inny fchvj dziwny problem. Podlaczam konsole do 2och TV. Do pierwszego, plazmy, podlaczam i wszystko jest ok. Gra sie normalnie. Kiedy chce podlaczyc konsole do drugiego TV, LCD, to 9/10 przypadkow jest brak sygnalu. Konsola wtedy wlacza sie, ok 15 sekund pali sie zielona lampka i konsola sie wylacza calkowicie, nie ma nawet czerwonej lampki. Po przycisnieciu przycisku zapala sie dopiero czerwona lampka.

 

Jak znajdzie ten sygnal to pogram chwile, nagle obraz sie zawiesi, a konsola wylaczy calkowicie. Potem sprobuje ja wlaczyc i brak sygnalu.

 

Edit: Na obu telewizorach teraz tak jest. Co to moze byc?

 

Konsola wiesza sie nawet w XMB. :/

 

Znalazlem cos takiego:

http://www.mowimyjak.pl/technologie-i-auto/inne/jak-naprawic-wyaczajace-sie-ps3-slim,100_31552.html

 

Konsola wiesza sie co chwile, a niektore z tych zwiech to wylaczenie sie kompletne konsoli jak w tym linku powyzej i w tych sytuacjach ktore wyzej tez opisalem. Tylko teraz nie wiem czy moje objawy sa dokladnie takie same bo konsola faktycznie jak sie wylaczy to zadna dioda sie nie pali. Tylko albo odlacze i podlacze zasilanie jeszcze raz albo nacisne przycisk power, wtedy zapala sie czerwona lampka stand by.

 

Dzwonilem na wsparcie techniczne Sony, powiedziano mi zebym odbudowal baze danych jak konsola sie zawiesza. Odbudowalem i nic to nie dalo, zwiechy sa caly czas tak samo. Powiedzial mi jeszcze typ, ze moge przywrocic system (sejwy juz powysylalem w chmure). Jezeli to nic nie da to pozostaje mi serwis, ale gwarancji juz nie mam.

 

Co sadzicie? Moze to byc faktycznie zasilacz?

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

Mam taki problem, może ktoś mi coś będzie umiał poradzić. 

 

Któregoś dnia grałem w coś na ps3 (slim), później odłączyłem hdmi i podpiąłem do kompa, w celu obejrzenia filmu jakiegoś. Po ponowny podłączeniu plejki pod TV, kompletnie nie mam obrazu dźwięku. PS3 się włącza, słychać, że chodzi i w zasadzie to tyle. Nie pomaga przytrzymanie powera do drugiego "bip" - nie widać, tego co powinno się wtedy pojawić. Nie pomaga również twardy reset (pierwszy raz do trzeciego "bip" po którym się konsola wyłącza, i ponownie to samo, po czym powinno być widać kilka opcji takich jak przywracanie systemu itd). Po prostu jakby w ogóle z niej nie wychodził sygnał. Sprawdzałem na innym tv, to nie wina telewizora. Kabel też jest ok. Nie mam zwykłego kabla od zestawu i jestem w trakcie załatwiania takowego, bo chce sprawdzić czy na zwykłym pójdzie. Chociaż, nawet jeżeli tak, a ciągle nie będę mógł po hdmi mieć to tak czy siak kasztan ciężki.

 

Spotkał się ktoś z czymś takim? Pewnie tak. Stąd pytaniem czy ktoś wie jak to rozwiązać, ewentualnie co może być zepsute no i niestety ile może kosztować naprawa gdy okaże się niezbędna.
 

Jak ktoś coś wie, będę bardzo ewdzięczny :)

Odnośnik do komentarza

A czy jest możliwość, że np fizycznie się wyjście hdmi po prostu zdupcyło? Co dziwne by było, bo nic nadzwyczajnego nie zrobiłem. I tym bardziej dziwne, że tego samego dnia 2 godziny wcześniej jej używałem, było gicior, elegancko wyłączyłem i tyle. No cóż, szukam po znajomych kabla i walczę.

 

edit:

Kurwa, jak dziwnie zabrzmiało, szukam po znajomych kabla... :P

Edytowane przez Skotnik
Odnośnik do komentarza

Wszystko jest możliwe, mi się kiedyś tv spieprzył tak, że grałem rano wszystko git, po południu wpadł kumpel na sesje i już tv nie działał :(

 

Spróbuj po omacku wejść. Po włączeniu przesuwasz się na maxa w lewo kursorem, dajesz raz w prawo i na sam dól zjeżdzasz. Opcje wideo są chyba 5 od dołu, więc 4x góra na krzyżaku i kilka razy X wciskasz, aby przejść proces.

Odnośnik do komentarza

A czy jest możliwość, że np fizycznie się wyjście hdmi po prostu zdupcyło? Co dziwne by było, bo nic nadzwyczajnego nie zrobiłem. I tym bardziej dziwne, że tego samego dnia 2 godziny wcześniej jej używałem, było gicior, elegancko wyłączyłem i tyle. No cóż, szukam po znajomych kabla i walczę.

 

edit:

Kurwa, jak dziwnie zabrzmiało, szukam po znajomych kabla... :P

Mi tak padło wyjście HDMI. Grałem na konsoli, przepiąłem kabel z konsoli do lapka, żeby film obejrzeć, następnego dnia podłączyłem PS3 i nie działało. Jak dzwoniłem po wrocku po serwisach, to praktycznie wszędzie mówili, że to jedna z częściej spotykanych usterek. Edytowane przez noxious33
Odnośnik do komentarza

Po co po omacku jak ustawienia wideo resetuje się trzymając power na starcie aż nie zapiszczy dwa razy? Domyślnie wtedy puszcza po composite.

 

No ale pisał, że nie ma takiego kabla na stanie i musi pożyczać. PS3 powinno z automatu wyłapać HDMI, ale nie zawsze to robi. Kabel composite i tak i tak musi załatwić, żeby sprawdzić czy w ogóle działają wyjścia wideo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...