Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem. Konsola po około 15 minutach gry zawiesza się, wyłącza i zaczyna migać czerwona dioda. Po naciśnięciu przycisku włączającego konsolę dioda przestaje migać i świeci się tak jak powinna na czerwono, po ponownym wciśnięciu konsola się uruchamia, a problem znów powtarza. Nie może to być na pewno nic związanego z napędem tak jak czytałem w intenecie, ponieważ podczas grania w grę z plusa zapisaną na dysku twardym problem również występuje. Osobiście zdaje mi się, że zużyła się pasta termochłodząca (czy jak to tam się nazywało) i konsola po tych 15 minutach przegrzewa się i system automatycznie się wyłącza. Jeżeli mam rację to gdzie można by było kupić taką pastę i ewentualnie znaleźć, jakiś poradnik jak to samemu zrobić lub gdzie można by było oddać konsolkę do serwisu na terenie warszawy ? Jakie są koszty naprawy ?

Konsola to playstation 3 fat 40gb z marca 2008 roku. Robiłem "czyszczenie" odpalając specjalny tryb w którym wentylator działan na maksymalnych obrotach przez pewien czas. Oprócz tego próbowałem czyszczenie suszarką (najpierw wyjmuje się dysk twardy, a potem suszarką przewiewa wnętrze przez szczeliny z tyłu). Nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza

Jak jest z awaryjnością Slima z dyskiem 320GB? używaną konsolkę mógłbym wyrwać za 120 funtów z czteromiesięczną gwarancją. W sumie będzie używana tylko do ogrania exów, bijatyk i tytułów z PSN.  Na x360 przeszedłem ponad 100 gier więc znaczna część multi platformowych must have odpada. Ryzykować czy brać nówkę w bundlu z TLoU i GT 6 za 199 funciaków z amazona?

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam zbytnio problemu, ale zauważyłem, że konsola jest coraz wolniejsza. Dłużej np wczytują się ikonki demówek i w ogóle wydaje się byc bardziej ślamazarne. Jest na to jakiś sposób? Może muszę pousuwac stare śmieci, albo jest jakaś opcja "odświeżenia" w menusach?

Odnośnik do komentarza

Dlaczego martwisz się o trzpień? Nabijanie i zdejmowanie płyty nie różni się wiele od tego co robi automat. Ja bym się bardziej martwił o tą klapkę. ;p Na pewno się kurzy bardziej, ale to akurat przewrotnie jest zaletą, bo skoro masz do niej łatwy dostęp i łatwiej się kurzy to łatwiej jest wyczyścić (nie trzeba rozbierać połowy konsoli).

 

- - -

 

Dużo. Wyguglaj Reballing.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Witajcie,

 

W moim modelu slimki 320gb mam następujący problem. Przy próbie odtworzenia filmu Blu-ray wyskakuje komunikat o błędzie 800299ae i konsola nie chce czytać filmu. Jest widoczna w menu, ale dalej nie idzie. Oczywiście wszelkie DVD, CD czyta. Co dziwne konsola nie ma najmniejszych problemów z grami.

 

 

Z tego co znalazłem w internecie to wina laseru. Czyżby wymiana? (gwarancja skończona) Czy ktoś miał podobny problem?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

To ja też nie wiem. ^^"

Skoro odpalasz gry na BD (które też są dwuwarstwowe, nawet jeśli gra zmieściłaby się na DVD) to z filmami nie powinno być problemu. To raczej wyklucza laser. Próbowałeś tylko jeden film? Może akurat ten jeden jest na bardzo niskiej jakości płycie (tłoczone też potrafią być słabe)?

Odnośnik do komentarza

Nie pomógł bo to co zrobiłeś nie ma z tym związku i sensu. Masz problem z napędem, stąd ta losowość w weryfikacji nośnika (raz da radę, raz nie, zależnie od temperatury napędu, drgań, jakości płyty itp. voodoo :D). Tego się nie naprawia, wymienia. Dużo. Ale ja bym na Twoim miejscu po prostu przeczyścił soczewkę, może jest zakurzona (nie musi to być widoczne gołym okiem ;)). Jeśli problem występuje tylko i wyłącznie z tą konkretną płytą to też wina napędu, ale widać ta gra jest niższej jakości w stosunku do pozostałych.

 

To żałuj bo na CFW grałbyś z dysku twardego i napęd leżałby przez 95% czasu bezczynny. ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Hej, witam, jestem nowy. Polecili mi to forum, podobną są ty sami eksperci :)

 

Mam problem ze swoją PS3. Od jakiegoś czasu przy uruchamianiu mam pojawia się dziwny dźwięk (filmik: http://youtu.be/6uwlK0cykEI?t=24s). Od tego czasu konsola nie czyta żadnej płyty. Mogę wyciągnąć płytę i włożyć inną bez problemu, efekt zawsze będzie ten sam - przy starcie jest "zgrzyt".

Jakieś sugestie co to może być?

Może orientuje się ktoś gdzie w Krakowie można to naprawić i ile to może orientacyjnie kosztować?

Idealnie byłoby, gdybym sam mógł się tym zająć :)

 

pozdr.

Tomek

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...