Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem świeżakiem jeśli chodzi o PS3 (mam dopiero od stycznia tego roku) więc nigdy jeszcze jej nie reklamowałem, ale jak reklamowałem X360 to nie wysyłałem do sklepu gdzie kupiłem, bo to tylko wydłużało sprawę (oni dopiero zgłaszali do MS i wysyłali). Czyli może najlepiej zadzwoń na infolinię SONY PL i powiedz co i jak, że masz sprzęt taki a taki na gwarancji (jako potwierdzenie to będzie faktura z Ultimy), i co dalej. Wtedy będziesz na 100% wiedział czy do nich wysyłać czy do Ultimy :)

Ale poczekaj do wieczora, może ktoś inny z forumowiczów już reklamował i coś więcej powie...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość DonSterydo

Odpalam PS3 (Slim) i po chwili mi się konsola sama wyłącza z prądu tak, że nawet światełko czerwone się nie pali - muszę wyciągnąć kabel zasilający z konsoli, wsadzić z powrotem i dopiero załapuje. Nawet jak się nie zgasi, to jak wsadzam płytę z grą to znowu całkowicie pada.

 

Ktoś wie o co kaman? 

Odnośnik do komentarza

Taaa, już znalazłem... z******ł się zasilacz w praktycznie nieużywanej konsoli -_-

Ja mialem bardzo podobne objawy do uszkodzonego zasilacza. Mimo wymiany na nowy, problemy nie ustaly. Koniec koncow w serwisie do dzisiaj nie wiedza co jej tak naprawde bylo a konsole dawno temu juz sprzedalem. Nie chce Cie straszyc, ale better watch out ;)

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

 

Taaa, już znalazłem... z******ł się zasilacz w praktycznie nieużywanej konsoli -_-

Ja mialem bardzo podobne objawy do uszkodzonego zasilacza. Mimo wymiany na nowy, problemy nie ustaly. Koniec koncow w serwisie do dzisiaj nie wiedza co jej tak naprawde bylo a konsole dawno temu juz sprzedalem. Nie chce Cie straszyc, ale better watch out ;)

 

 

To jest akurat typowa usterka z tego co czytałem i na 99% to zasilacz. Sam bym wymienił, ale nowy zasilacz to koszt 200 zł. Oddam do serwisu, może da się naprawić sam zasilacz.

 

Taaa, już znalazłem... z******ł się zasilacz w praktycznie nieużywanej konsoli -_-

To się nazywa Vendetta;) ja mam grubasa FAT 80 gb od 5 lat, ostrl męczonego. Klocek jasper bodajże też 5 letni i nic. Wystarczy być bardziej obiektywnym:)

 

 

To się nazywa chiński szajs żeby się zepsuł zasilacz w konsoli, na której przeszedłem 5-6 gier.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

 

 

Taaa, już znalazłem... z******ł się zasilacz w praktycznie nieużywanej konsoli -_-

Ja mialem bardzo podobne objawy do uszkodzonego zasilacza. Mimo wymiany na nowy, problemy nie ustaly. Koniec koncow w serwisie do dzisiaj nie wiedza co jej tak naprawde bylo a konsole dawno temu juz sprzedalem. Nie chce Cie straszyc, ale better watch out ;)

 

 

To jest akurat typowa usterka z tego co czytałem i na 99% to zasilacz. Sam bym wymienił, ale nowy zasilacz to koszt 200 zł. Oddam do serwisu, może da się naprawić sam zasilacz.

 

Taaa, już znalazłem... z******ł się zasilacz w praktycznie nieużywanej konsoli -_-

To się nazywa Vendetta;) ja mam grubasa FAT 80 gb od 5 lat, ostrl męczonego. Klocek jasper bodajże też 5 letni i nic. Wystarczy być bardziej obiektywnym:)

 

 

To się nazywa chiński szajs żeby się zepsuł zasilacz w konsoli, na której przeszedłem 5-6 gier.

 

Tez tak czytalem, i objawy mi sie pokrywaly. Na 99 procent to byl zasilacz. Ale najpierw po naprawie a potem po wymianie zasilacza to jednak nie bylo to :P Ale powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Dziwna sprawa, wczoraj mi się konsola po chwili wyłączała, a dzisiaj nawet odpala jakąś grę, Infamous 2 po jakiś kilku minutach dopiero się wyłączył. Będzie trzeba rozkręcić i zobaczyć czy gdzieś kurz czegoś nie zapycha.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Naprawiłem usterkę, trzeba było rozkręcić zasilacz i przekręcić potencjometry. Wszystko pokazane na poniższym filmiku, naprawa to kwestia 20 minut z czego 19 min i 50 s to rozkręcanie konsoli ;)

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A spróbuj zrobić ten system z recovery menu,przytrzymaj ok 30 sekund power.

 

Żadne 30 sekund power

 

Jak uzyskać dostęp PlayStation Recovery Menu:

1. Wyłącz PlayStation 3.

2. Przytrzymaj przycisk zasilania dopóki system ponownie włączy i wyłączy się.

3. Kiedy system został zamknięty, ponownie naciśnij i przytrzymaj przycisk włączenia, aż usłyszysz 2 kolejne sygnały.

4. Po usłyszeniu dwóch sygnałów, zdejmij palec z przycisku włączenia.

5. Będziesz poproszony o podłączenie kontrolera przez USB, następnie naciśnij przycisk PS.

6. Pojawi się Recovery Menu.

 

Odnośnik do komentarza

Ja kiedys koledze zrypalem pleja, jak zgrywalem mu tysiace malutkich plikow z gry Wheelman. Pomogl format na kompie i dopiero potem to przywracanie.

A ostatnio typek na blogu PPE, pisal o fan tescie, co by wlaczyc wiatraki na najwyzsze obroty. Konsola po tescie, nie wlaczala sie, pomoglo trzymanie power i naciskanie eject.

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja myślę nad takim testem. Po fali upałów, gdzie konsola lubiła często wchodzić na wysokie obroty, teraz gdy fala minęła nadal potrafi robić się głośniejsza, mimo iż wcale nie jest taka gorąca. Co więcej słyszę lekkie (prawie bezgłośne, ale jednak) "terkotanie" wentylatora, którego nigdy wcześniej nie było (albo nie zwracałem uwagi). Konsola nie wiesza się, nie robi żadnych cyrków, ale zawsze to powód do niepokoju. Konsola naprawdę sporo już jest na chodzie, a kiedyś brała udział w Life with Playstation, to potrafiła na chodzie być całą noc... Aha to slimka 250 gb. Nie wiem czy się niepokoić, czy robić ten test, czy może coś jeszcze innego?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...