Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

PS3 FAT 80gb angielska - po wielu latach poprawnej pracy padła na YLOD; na szczescie dało się ją uzdrowić suszarką do włosów, zobaczymy ile podziała : )

(trzeba dodać, że to druga FAT 80GB ktora padła mi na to samo, podczas gdy slimka 160gb działa po dziś dzień) (ktoś wie jaki jest procent awaryności FATów? Nie znam nikogo, kto by miał działająca, nieserwisowaną konsole) 
 

Edytowane przez łosion
Odnośnik do komentarza

PS3 FAT 80gb angielska - po wielu latach poprawnej pracy padła na YLOD; na szczescie dało się ją uzdrowić suszarką do włosów, zobaczymy ile podziała : )

 

(trzeba dodać, że to druga FAT 80GB ktora padła mi na to samo, podczas gdy slimka 160gb działa po dziś dzień) (ktoś wie jaki jest procent awaryności FATów? Nie znam nikogo, kto by miał działająca, nieserwisowaną konsole) 

 

Ja miałem PS3 40 GB z 2008 roku, drugi właściciel, ponad 2 lata katowana a teraz jest u mojej siostry i nadal działa, więc niektórzy mają nieserwisowane :teehee:

Edytowane przez blakuś
Odnośnik do komentarza

Nikt nie zna takich statystyk, a Sony się nimi nigdy nie pochwali (do tego dochodzą nieznane statystyki z serwisów "u Zdzicha pod strzechą"). Sądząc po tym co czyta się na forach i tym czego doświadczyli znajomi to śmiem twierdzić że awaryjność jest na poziomie 99%. Każdemu padła, a to mobo, a to odd, a to bt a to jeszcze coś innego. Więc tylko kwestią czasu jest kiedy nasze konsole wszystkie wymrą. :|

 

Moja dzielnie walczy już 6500 godzin (w tym ~1000 jako debug kit). Nigdy nie rozbierana (nie wymieniałem pasty). Wynik świetny. Jedynie raz na kilka miesięcy robię fan test, ale to dużego znaczenia raczej nie ma - gdybym ją otworzył to spokojnie można by tymi roztoczami wybić afrykańską wioskę. ;d

Edytowane przez Berion
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Magiczny problem z konsolą - przez zwykły kabel działa. Przez HDMI - najpierw po prostu włączała się i po ~2 sekundach wyłączała. Po podłączeniu jej do innego TV zwykłym kablem - wszystko działa. Podłączyłem z powrotem przez HDMI - odpala się i nic. Chcę wyłączyć - konsola nagle zmienia kolor diody z zielonego na czerwony (przechodząc po drodze przez żółty) i zaczyna migać na czerwono. Wyłączam, włączam ponownie i powrót do zwykłego wyłączania się po 2 sekundach. O co chodzi?

 

Konsola to FAT, bodajże 60 GB.

 

EDIT: PS3 to (pipi)nięta konsola, już działa. Wystarczyło odpalić "tryb szukania kabla" bez żadnego kabla i wepchnąć jej HDMI. I się w magiczny sposób naprawiło wszystko.

Edytowane przez jakbu
Odnośnik do komentarza

Hej moja konsola od jakiś 2 miechów robi mi fochy przy włączaniu. Chodzi o to że raz włącza się bez najmniejszego problemu, a czasami niby się uruchamia poczym się wyłącza pika sobie z 3 razy i miga czerwona dioda, po wyłączeniu włącznika z tyłu (jest to fat ) i ponownym odpaleniu działa. Ale też czasem bywa że czynność muszę powtórzyć jak się już uruchomi zero problemów. Wiecie może z czym to związane jest? Mam się na YOLD'a szykować?

 

 

Tak teraz bardziej się temu przyjrzałem (przysłuchałem) i wygląda na to że nie staruje od razu wiatrak bo jak zaczynam go słyszeć to konsola się normalnie uruchamia

Niestety temperatury nie sprawdzę jestem na OFW

hej odgrzewam swój stary problem jakoś dawałem sobie z nim radę ale teraz coraz bardziej irytuje. Sytuacja taka sama jak wcześniej opisywałem tylko teraz z 10-15 min muszę ją włączać i wyłączać aby zatrybiła. I jak wcześniej pisałem o wiatraku to jednak nie wiatrak tylko płyta się rozkręca. Użytkownik Observer sugerował wymianę zasilacza ale niestety wymiana nic nie dała takie same objawy. Nowością natomiast jest że czasem przy próbie włączania uruchamia po czym wyłączy się bez żadnego dźwięku i świeci się tylko czerwona dioda (bez migania). No dobra a jak uda się już uruchomić po tych 15min śmiga normalnie chyba że gram w jakąś bardziej graficznie wymagającą grę typu Last Of Us to po jakiś 3-4h mi się wyłączy, ale mogę ją normalnie uruchomić bez problemu. Pewnie dalej bym tak egzystował z nią ale ostatnio jak platynowałem AC3 wyłączyła mi się podczas save'owania i szlak trafił cały progrees :wallbash::mellow:. Co to może być? YLOD to nie bardzo bo nawet jak walcze z uruchomieniem i nacisnę eject to płytkę odda normalnie. Znacie jakiś dobry serwis gdzie można podesłać. Myślałem o wysłaniu do Norbita ale telefonicznie powiedział że się nie podejmie bo dużo fatów wraca z reklamacją myślałem o: http://www.serwis.kielce.pl/ może ma ktoś jakieś doświadczenia? A i nie chcę kupować nowej bo mam ps4 teraz kupioną a 3 zostawiam ze względu na masę gier do ogrania na plusie, plus tytuły jeszcze nie ograne ze składek.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje sensownej rady:

Konsolce stuknely dwa lata wszystkie gwarancje sie pokonczyly. Juz ma za soba czasy swojej swietnosci, chodzi troche glosniej itp. Zastanawiam sie nad wyczyszczeniem i zmiana pasty termoprzewodzacej. I mam w zwiazku z tym pytania:

1. Czy skoro potrafie rozlozyc lapka na czynniki pierwsze i w nim zrobic to samo, to duzo inny jest poziom trudnosci? :P

2. Jest jakas konkretna pasta termoprzewodzaca ktora najlepiej spasowalaby do konsolki? (przeszukiwalem neta i w sumie bardzo rozne pasty ludzie doradzaja, wiec chcialbym sie dowiedziec od kogos kto juz to ogarnial i ma swoje doswiadczenie w temacie, w koncu forumek wie najlepiej :))

3. Czy w ogole sens ma taki zabieg? Czy to troche taka "paranoja pecetowca"?

Odnośnik do komentarza

Obadaj sobie na iFixit. Jak rozłożyłeś laptopa i go potem złożyłeś to z PS3 powinieneś sobie poradzić. Ale nie wypowiadam się bo mnie się ręce trzęsą i łamię zatrzaski. ;)

Pasta taka sama jak do PC więc jak pytasz to poszukaj na jakimś forum dla overclockerowców.

 

Moja CECHL ma kilka lat, od pół roku CPU praży się w ~75*C, a GPU 70*C i jeszcze żyje. Nigdy jej nie rozbierałem.

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedz! Na pewno odwiedze te stronke.

I od razu po Twoim poscie naszlo mnie kolejne pytanie, czy jest jakis sposos by sprawdzic temp CPU i GPU posiadajac oryginalny soft?

Jeszcze czy prawda jest to ze rozne pasty sa pod radiatory aluminiowe i miedziane? Pytanie czysto asekuracyjne bo chyba w slimce radiatory sa aluminiowe?

Odnośnik do komentarza

1. Czy skoro potrafie rozlozyc lapka na czynniki pierwsze i w nim zrobic to samo, to duzo inny jest poziom trudnosci? :P

Pewnie, że tak. Nie jestem jakimś mega szpecem w takich tematach; na kompie znam się tyle co np. wymiana twardziela lub napędu CD. Sam niedawno pierwszy raz w życiu otwierałem PS3 (na podstawie poradnikow na youtube) w celu samodzielnej naprawy Yloda i udało się; konsola po rozłożeniu na części pierwsze i  złożeniu -  śmiga. Więc śmiało, nie ma co się obawiać. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam!

Posiadam konsole PS3 fat 80GB, która do tej pory działa wspaniale działała. Dzisiaj przytrafił mi się pewien problem, wentylator po włączeniu konsoli rozkręca się na 100% mocy i po około 15-60  sekundach, PS3 wyłącza się, po uprzednio kilku piknięciach. Dodam, że obraz pojawia się na ekranie i z układu chłodzenia wylatuje zimne powietrze. 

Przytrafił się już komuś może taki przypadek?  

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie, moja PS3 FAT 80GB z YLODem naprawionym suszarką - znowu padła, tym razem na dobre. Ktoś chce kupić jakieś części? : p
Sony odwaliło konkretną manianę z PS3; Miałem dużo modeli PSX/PSOne, PSTwo - żaden się nie miał problemów (no dobra, czasem PSTwo miała problem z jednym czujnikiem w klapce - wystarczyło kawałek chusteczki i problem znikał), podczas gdy trójeczki mi już dwie padły. Mam nadzieję, że PS4 będzie jednak lepszej jakości :<

 

Odnośnik do komentarza

Nadzieję można mieć. Np. na to że student zmuszony do pracy "na ochotnika" w fabryce miał dobry dzień i nie napluł do środka. ;)

Już zresztą są sygnały o przegrzewających się konsolach. Swąd, przebarwienia, wyłączania. To pewnie będzie taki sam szajs jak poprzednia generacja.

 

@bodziomars

Masz problem z chłodzeniem.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Napiszę swoje doświadczenia z PS3. Trafił mi się klasyczny YLOD. Oddałem do serwisu, który - żeby nie było, że jadę na nich w internecie (nazwy nie podam) - znalazłem na górnym miejscu w wyszukiwarce. Oddałem do naprawy, zapłaciłem jak za zboże (360 zł). Potem włączyłem sprzęt na chwilę i na następne 3 miesiące wyłączyłem. Po tym, czasie chciałem zagrać w jakąś gierkę i PS3 się wyrypała ponownie (YLOD). 

Potem z pół roku próbowałem się pozbyć grata, ale coś mnie podkusiło i oddałem do innego serwisu (w Kielcach VF). Tu naprawili sprzęt za prawie dwukrotnie niższą kasę. Działa do dziś i wcale mało nie gram.

 

Oddając do drugiej naprawy nie mówiłem, że już była robiona. Bardzo interesujące było, że facet, który dokonał naprawy powiedział, że ktoś to chałupniczo!!! próbował naprawiać. Chałupniczo z jakimś wygrzewaniem. 

Ta chałupnicza naprawa to właśnie efekt pracy speca z serwisu warszawskiego, który jak się okazało jest chyba tylko dobry w pozycjonowaniu strony serwisu w przeglądarce.

Edytowane przez redundantor
Odnośnik do komentarza

A nie zadałeś sobie trudu żeby sprawdzić opinie o tym serwisie w internetach? Dokształcić się w temacie i dopytać sprzedawcę czy to reflow czy reballing? Nie rozumiem jak można tak w ciemno komuś płacić tyle pieniędzy.

 

@zagul

To stała praktyka, dlatego nie kupuje się używanych PS3, X360 i kto wie, pewnie XBO i PS4. ;]

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

A nie zadałeś sobie trudu żeby sprawdzić opinie o tym serwisie w internetach? Dokształcić się w temacie i dopytać sprzedawcę czy to reflow czy reballing? Nie rozumiem jak można tak w ciemno komuś płacić tyle pieniędzy.

 

@zagul

To stała praktyka, dlatego nie kupuje się używanych PS3, X360 i kto wie, pewnie XBO i PS4. ;]

No właśnie moim jedynym trudem było znalezienie profesjonalisty, który miał to ocenić. Czas się liczył, a oni byli blisko. Niestety system nie zadział :(

Edytowane przez redundantor
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...