Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, kufir napisał:

- Czasami opłaca się uderzyć o bandę niż wyhamowywać. (zepsuto po premierze gry, w początkowym stadium tej gry było to lepiej rozwiązane)

- Tryb Hardcore. Co to za dziwna "kara" po uderzeniu w bandę? Czemu nie mogę przyspieszać ? Bezsens, nie grywalna opcja.

No sam sobie odpowiedziales xD

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, _Be_ napisał:

No sam sobie odpowiedziales xD

 

W takim razie skoro mamy takie coś jak "sterowanie Hardcore" to zróbmy coś z odbijaniem się od band. Skoro jest jedno i drugie to w generalnym rozrachunku opcja "Hardcore" jest nikomu nie przydatna bo jest nie grywalna w obecnej formie.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Masamune napisał:

Też nie rozumiem tych zachwytów. Ta gra zaczyna być coś warta dopiero jak się ją kupi z Season Passem. Podstawowa zawartość była mega słaba, w dodatku gra nie działała jak należy z pół roku do roku po premierze, a nawet dzisiaj online potrafi płatać figle. Jedyne czym w niej można się zachwycać to grafika. Sam gameplay to nic specjalnego, taka jednorazówka bez jakiegokolwiek elementu progresu dającego satysfakcję. Można się raz przejechać, nacieszyć oczy i uszy, no ale to by było na tyle. 

 

Nie ma sensu rozliczać tego jak gra wystartowała na rynku. Każdy wie że było słabo, ale mega szacunek dla twórców że zrobili tyle zmian aby gra powstała z kolan.

Jakby każde studio tak dopieszczało swoje produkty po wydaniu mielibyśmy same perełki. Progres dający satysfakcje jest i to w wielu formach, grywalność jest na mistrzowskim poziomie. Świadczy o tym fakt że do dziś mnóstwo osób gra np. w wyzwania społecznościowe a minęło już dobrych kilka lat od premiery.

Dla mnie to ciągle najlepsze wyścigi na PS4 i żałuje że nie ukaże się Driveclub 2.

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
14 minut temu, kufir napisał:

- Brak możliwości porównania statystyk samochodów

Takie na sile bym powiedzial, drobnostka.

14 minut temu, kufir napisał:

- Kiepski widok z kokpitu większości super samochodów. Kamera jest źle umiejscowiona i jest za małe pole widzenia.

Kwestia gustu, przyzwyczajenia. Spokojnie da sie grac, ale fakt DC to jest taki lzejszy sim, co tez - dla mnie - jest zaleta.

17 minut temu, kufir napisał:

- Czasami opłaca się uderzyć o bandę niż wyhamowywać. (zepsuto po premierze gry, w początkowym stadium tej gry było to lepiej rozwiązane)

W wielu grach tak jest, po prostu 75% grajacych by konczylo wyscig w polowie, blahostka. Rownie dobrze mozna sie pieklic na tarany w multi itp.

20 minut temu, kufir napisał:

- Tryb Hardcore. Co to za dziwna "kara" po uderzeniu w bandę? Czemu nie mogę przyspieszać ? Bezsens, nie grywalna opcja.

Patrz wyzej. Nie wolno uderzac w bande, to nie wolno.

20 minut temu, kufir napisał:

- Słabo rozwiązane multi

- Przeciętna muzyka

Multi jak kazde multi, najwiecej zalezy czy masz ekipe itp. Nawet tutaj swego czasu byl konkurs, ale kilku prosow zniechecilo reszte bodajze. Nacisk na rywalizacje to cos, co wyroznia DC od innych.

22 minuty temu, kufir napisał:

 

- Przeciętna muzyka

Kwestia gustu, mozna machnac reka na polowe wad co wymieniles.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Ficuś napisał:

ja jednak wolalbym by gra byla dopieszczena na premiere

 

fajnie ze driveclub ewoluowal przez miesiace od premiery ale nie robmy z tego powodu do chwaly evolution, studio dalo ciala na calosci na premiere, to ze to naprawieli przez dlugi czas to byl ich obowiazek

 

Każdy by wolał aby gry na premierę wychodziły dopieszczone. Ale to że gry wydawaną są a następnie kupowane bez dobrych beta testów to już standard.  Dopiero po premierach się łata grę. Obowiązek ? A ileż to gier zostało zwyczajnie z świecie olanych przez twórców ? Jaki obowiązek ? Kupiłeś na premierę nie czkając na recenzje to sam jesteś sobie winien. Brutalna rzeczywistość współczesnych graczy.

 

Podsumowując uważam że DriveClub ze swoją obecną zawartością, którą można kupić za małe pieniądze, daje mnóstwo frajdy na długieeee godziny. Ciągle jest to najlepsza gra wyścigowa na PS4.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, aphromo napisał:

Takie na sile bym powiedzial, drobnostka.

Kwestia gustu, przyzwyczajenia. Spokojnie da sie grac, ale fakt DC to jest taki lzejszy sim, co tez - dla mnie - jest zaleta.

W wielu grach tak jest, po prostu 75% grajacych by konczylo wyscig w polowie, blahostka. Rownie dobrze mozna sie pieklic na tarany w multi itp.

Patrz wyzej. Nie wolno uderzac w bande, to nie wolno.

Multi jak kazde multi, najwiecej zalezy czy masz ekipe itp. Nawet tutaj swego czasu byl konkurs, ale kilku prosow zniechecilo reszte bodajze. Nacisk na rywalizacje to cos, co wyroznia DC od innych.

Kwestia gustu, mozna machnac reka na polowe wad co wymieniles.

 

Zgadza sie, gra ma wiele wad ale są one na tyle małe ze nie psują genialnego odbioru całej gry.  Dla mnie solidne 9/10

Teraz, _Be_ napisał:

No wiesz jakby nie było nie ma za dużej rywalizacji :kaz: 

 

Główni rywale to Project Cars 1, 2, Asseto Corsa i jakoś nie dają rade, a to o wiele nowsze gry.

Pokazuje to tylko jak mocno grywalny jest Driveclub i jak twardo trzyma się zasłużonego w mojej opinii fotelu lidera ścigałek na PS4.

Odnośnik do komentarza

multi jak kazde multi? przeciez te rozwiazanie multi jest patologiczne, jakies pokoje z gory narzucone przez tworcow otwarte na kilka minut i potem znikaja i sie zapetlaja xddd

 

zeby nie bylo ja uwielbiam drivecluba (glownie za niewiarygodna rywalizacje na forumku) bo pewnie zaraz by poszly hasla, ze ficek kupil switcha i zas (pipi) :P

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
Teraz, kufir napisał:

 

Zgadza sie, gra ma wiele wad ale są one na tyle małe ze nie psują genialnego odbioru całej gry.  Dla mnie solidne 9/10

Rany, takie "wady" to ja moge dziesiatkami wymieniac przy kazdej grze co ogralem. A prawda jest taka, ze polatany DC mega robil swego czasu, a Bikes to bardziej samodzielny dodatek niz DLC, a ze motorki od dawna ssa pauke w grach, to nawet wyboru nie masz. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Ficuś napisał:

multi jak kazde multi? przeciez te rozwiazanie multi jest patologiczne, jakies pokoje z gory narzucone przez tworcow otwarte na kilka minut i potem znikaja i sie zapetlaja xddd

 

zeby nie bylo ja uwielbiam drivecluba (glownie za niewiarygodna rywalizacje na forumku) bo pewnie zaraz by poszly hasla, ze ficek kupil switcha i zas (pipi) :P

Czemu patologiczne? Wpijasz do pokoju, który ma ustalone szczegóły wyścigu jak klasa pojazdów i grasz z randomami, których doszuka. Czym to się różni od zwykłego matchmakingu? Chcesz pograć ze znajomymi? Tworzysz własny zamknięty event, albo razem wbijacie do randomów.

 

@_Be_ czyli co, wychodzi na to, że na każdej platformie są takie same zasady, bo nie ma drugiej gry, z którą seria flagowa może konkurować.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, kufir napisał:

Pokazuje to tylko jak mocno grywalny jest Driveclub i jak twardo trzyma się zasłużonego w mojej opinii fotelu lidera ścigałek na PS4.

No średnio pokazuje, gierka jest grywalna i ma sporo fajnych DLC i jest wymagająca ale no nie ma żadnej konkurencji więc to, że jest na fotelu lidera o niczym nie świadczy bo 'w krainie ślepców jednooki królem'

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, aphromo napisał:

Rany, takie "wady" to ja moge dziesiatkami wymieniac przy kazdej grze co ogralem. A prawda jest taka, ze polatany DC mega robil swego czasu, a Bikes to bardziej samodzielny dodatek niz DLC, a ze motorki od dawna ssa pauke w grach, to nawet wyboru nie masz. 

 

Dlatego wymieniam te niedoróbki bo mi przeszkadzają podczas grania.  Nie jest to idealna gra. Ale bardzo do ideału zbliżona.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Square napisał:

czyli co, wychodzi na to, że na każdej platformie są takie same zasady, bo nie ma drugiej gry, z którą seria flagowa może konkurować.

Nie rozumiem? 

 

Chodzi o to, że DC to arcade (umowny ale nadal arcade) w gatunku arcade nie wyszło za dużo gier NFS Payback, NFS Rivals, NFS z 2013 bodaj, The Crew ale każda z tych gier jest słabsza (no grałem jeszcze w Rivals ale nie sądze że będzie lepsza od DC) więc miedzy tymi grami jest jakotaka rywalizacja o podium najlepszych scigałek na PS4. No bo chyba nie porównalbyś PC czy Asetto do NFSa czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
1 minutę temu, kufir napisał:

 

Dlatego wymieniam te niedoróbki bo mi przeszkadzają podczas grania.  Nie jest to idealna gra. Ale bardzo do ideału zbliżona.

DC to nie jest idealna gra, nie wiem czy najlepszy racer na PS4, nie mozna pominac wad jak brak patcha pod Pro,30 FPS, ale swoja nisze wypelnia celujaco. Dla poscigania sie tak dla zabawy oraz jak ktos ma cisnienie na wynik ze znajomymi i srubuje rekordy, no ciezko cos innego takiego na PS4 wskazac.

Dla mnie do dzis najlepszy styl graficzny.

 

 

Odnośnik do komentarza

Akurat motorki to najlepsze co DC oferuje ;)

Wsparcie deva po premierze? To ich obowiązek, bo wypuścili crapa. Poza łataniem gry i wprowadzaniem tego co naobiecywali (pogoda, działający online) nie zrobili nic. No może tylko Japonia zasługuje na pochwałę. Reszta to zawartość season passa, za który i tak trzeba było bulić, i średniej jakości trasy "miejskie". 

Gwiazdki w trybie kariery to dla mnie grywalnościowy poziom Asphalt'a ze smartfonów. Modelem jazdy można się trochę pocieszyć, ale i tak gwoździem programu zostaje grafika i w zasadzie gra nie ma nic więcej na swoją obronę. DC to bardzo przeciętna gra ze słabym rdzeniem rozgrywki i świetną grafiką, ale dobry arcade na posiedzenia z doskoku. Pewien szacunek wsród graczy zyskał tylko dzięki temu, ze to pięknie wyglądający EX na PS4, i z faktu, że na bezrybiu i rak ryba. Dzisiaj mając za konkurentów FH3, czy The Crew 2, imo plasuje się najniżej.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, aphromo napisał:

DC to nie jest idealna gra, nie wiem czy najlepszy racer na PS4, nie mozna pominac wad jak brak patcha pod Pro,30 FPS, ale swoja nisze wypelnia celujaco. Dla poscigania sie tak dla zabawy oraz jak ktos ma cisnienie na wynik ze znajomymi i srubuje rekordy, no ciezko cos innego takiego na PS4 wskazac.

Dla mnie do dzis najlepszy styl graficzny.

 

 

 

Łatki pod PRO nie ma bo studio jest rozwiązane. Niestety gra jest już nie wspierana, świadczy o tym nawet fakt że "grafika" w menu czyli screeny z photo moda już od lat są nie zmieniane.Pdczas gdy studio pracowało zmiany były non stop. Zastanawia mnie ile jeszcze servery będą działały w tej grze. Oby długo !!!

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
11 minut temu, _Be_ napisał:

Chodzi o to, że DC to arcade (umowny ale nadal arcade) 

No wlasnie ciezko okreslic, taka mieszanka tego i tamtego bym powiedzial, i tez wyroznik gry od innych.

 

7 minut temu, kufir napisał:

 

Łatki pod PRO nie ma bo studio jest rozwiązane. Niestety gra jest już nie wspierana, świadczy o tym nawet fakt że "grafika" w menu czyli screeny z photo moda już od lat są nie zmieniane.Pdczas gdy studio pracowało zmiany były non stop. Zastanawia mnie ile jeszcze servery będą działały w tej grze. Oby długo !!!

Zrobili niedawno Onrush, tez ciekawa wariacja wyscigow. Drivecluba polozyla fatalna premiera, tyle.

10 minut temu, Masamune napisał:

Dzisiaj mając za konkurentów FH3, czy The Crew 2, imo plasuje się najniżej.

No raczej The Crew i Horizon z DC nie rywalizuja, najblizej klasyczna Forza czy GT, ale to tez z duzym "ale".

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kufir napisał:

 

- Czasami opłaca się uderzyć o bandę niż wyhamowywać. (zepsuto po premierze gry, w początkowym stadium tej gry było to lepiej rozwiązane)

 

Kazdy kontakt z banda byl wolniejszy niz plynne(bez boksowania kol) wyjscie z zakretu. Nie wiem skad zes wytrzasnal ten argument

Chyba tylko jeden zakret na ulicznej Szkocji pozwalal na oszukiwanie

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Masamune napisał:

Sam gameplay to nic specjalnego, taka jednorazówka bez jakiegokolwiek elementu progresu dającego satysfakcję.

 

Jak dla mnie ten crap wyjaśniony w jednym zdaniu. Grając w Forzę Horizon czy WipEouta ciągle coś się dzieje, bo zaskakują mnie prezenty, unlocki, nowe tryby gry i wyzwania. DriveClub jest jak granie po sieci z botami: jakaś randowa trasa, wyzwania na gwiazdki praktycznie zawsze takie same. Ta gra niby ma wszystko, ale brakuje jej charakteru. Wyhypowany średniak.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Szymek_PL_ napisał:

kazdy kontakt z banda byl wolniejszy niz plynne(bez boksowania kol) wyjscie z zakretu. Nie wiem skad zes wytrzasnal ten argument

 

Niestety z własnych doświadczeń. Też bym wolał aby było tak jak piszesz. Jednak moja ulubiona gra pod tym kątem grymasi bo czasami naprawdę lepiej umiejętnie pod odpowiednim kątem przywalić w bandę niż hamować. Najlepiej to chyba zauważyć na trasach w Chile. Na youtube też są filmiki (lub były) jak odbijanie od band lepiej popłaca niż precyzyjna techniczna jazda.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, aphromo napisał:

No raczej The Crew i Horizon z DC nie rywalizuja, najblizej klasyczna Forza czy GT, ale to tez z duzym "ale".


Trochę to na wyrost, bo z GT czy Forza może rywalizować swoją hardcore-fizyką. W zwykłej postaci ten model jazdy nie jest jakiś mega realistyczny, a wręcz obfiruje w uślizgi rodem z rasowych arcade-racerów.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, aphromo napisał:

No raczej The Crew i Horizon z DC nie rywalizuja, najblizej klasyczna Forza czy GT, ale to tez z duzym "ale".

 

Weź przestań. Zwykłe arcade, tyle że zwalniasz przed zakrętami. Żaden symulacyjny skill nie jest tam wymagany (nie mówiąc o tym, że fizyka kartonu mocno).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...