Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Dawno takich kretynizmow nie czytałem. Aż się specjalnie zarejestrowałem. Tyle wygrać.

 

 

 

Microsoftowi udało się coś niesamowitego - stworzyć konsole której za darmo bym nie chciał.

 

Liczba twoich argumentow mnie powalila... nie wiem gdzie zaczac.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze konsle nie wyglada zbyt dobrze - jest za klockowata, jak stary odtwarzacz VHS,  ciekawe po jakim czasie Microsoft przemodeluje konsole i wyda jakas wersje Slim. 

 

Z tego co czytalem na IGN to nie bedzie mozliwosci wymiany HDD, niby bedzie mozna podlaczyc zewnetrzny nosnik pod USB, ale to przymus trzymania jeszcze jakiegos "pudelka" przy konsoli, wiec nie bedzie to dobrze wygladac przy TV. Jesli tak jak pisza na PPE wszystkie gry beda wymagaly instalacji na HDD to przy dysku wielkosci 500gb od razu z konsola mozna dokupic jeszcze jeden zeby podlaczyc go pod USB bo wbudowany na pewno szybko sie zapelni.

 

Samych gier nie pokazali zbyt wiele - Forza 5 to za malo, przy premierowym pokazie liczylem na cos wiecej, jakiegos mocnego exclusive'a, juz od Forzy wolalbym Project Gotham Racing 5.

Informacja o oplatach za odpalanie uzywanych gier jest smieszna bo jesli w konsoli Sony tego nie bedzie to Microsoft na tym straci i to konkretnie.

Jesli w XBOX One bedzie ten system to przeciez konsola bedzie musiala byc online zeby sprawdzic czy zakupiona gra zostala juz zarejestrowana czy nie, wiec to cale "always online" w pewnym sensie bedzie obecne. Sony juz moze liczyc kase jesli u nich bedzie mozna grac normalnie w uzywki.

 

To cale gadanie o jakims serialu Halo czy uslugach TV wraz z NFL w konsoli to dla mnie smiech na sali - to  ma byc konsola do gier, a nie dekoder cyfrowy do ogladania TV. Widac, ze jest kierowana do typowych Amerykancow - NFL - ich ulubiony sport, nowy Call Of Duty - wybuchy i strzelanina, Forza - szybkie samochody.

 

Nie liczylem na cos wielkiego, ale spodziewalem sie jednak troche wiecej po tej konferencji.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

ku-medium.png Wo, po prostu wow. Takiej porażki wizerunkowej w branży gier video nie widziałem.... nidgy. Nawet Sega Saturn...

http://www.eurogamer.net/articles/2013-05-22-phil-harrison-tries-again-to-clarify-game-ownership-second-hand-sales-and-always-online-in-xbox-one

 

I za ostatnią aktualizacją z Eurogamera Harrison potwierdził, iż konsola wymaga dostępu online, ale pozwala na granie w singla offline przez pewien okres czasu, co nie zmienia faktu, iż jeśli serwery M$ zostaną wyłączone na dłużej albo będziemy mieli dłuższe okresu przerw w dostawie internetu to Xbox One stanie się niefunkcjonalnym rupieciem.

Kaz Hirai nie mógł wymarzyć sobie lepszego dnia.

 

PS: Live TV i wiele innych funkcji multimedialnych będzie dostępna wyłącznie dla klientów ze Stanów Zjednoczonych. Supportu reszty świata w temacie multimediów M$ na pierwsze miesiące Xboxa One nie przewiduje.

Edytowane przez Dyrma
Odnośnik do komentarza

kilka moich uwag

 

- podoba mi się wyglad, retro ale wykonianie hiendowe, pad to istne cudo, połaczenie tego od x0 i ierwszego x

- martwi mnie kinect i to że ma być w każdej konsoli i ma byc caly czas podłaczony

- szkoda że pokazali tak mało gier (niby przed konfą mówili że na E3 pokażą gry a 21 skupią sie na kąsoli ale liczyłem nawet na głupią zajwakę kilku tytułów skleionych w jeden trailer)

- konfa dla amerykanów i w USA xone pewnie bedzie wiódł prym

- szoda że nie podali ani czeny, ani dokładniej specyfikacji (chyba ze ja minołem)

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Moje 3 grosze:

M$ obrał nowy kierunek przy premierze kinecta i celuje w "centrum rozrywki", teraz to już wszystko jest klarowne, to już nie jest konsola, tylko małe centrum dowodzenia z możliwością odpalenia gier (core gamerzy robią pa pa) i tak:

kwestia wyglądu konsoli-> kwestia gustu, mi nie leży, imo za duże bydle i wygląda jak przewrócony PeCet

Pad-> bardzo fajny
Kinect-> meh, u mnie zbędny gadżet w domu, gdzie żeby poćwiczyć musze robić przemeblowanie, nie widze racji bytu urządzenia ogarniającego 6 osób naraz.
Usługi sieciowe: jeśli będą dostępne w polsce/ew będą zamienniki kanałów na "europejskie" i możliwość ogarniania języka polskiego i sparowania jakoś z polskim dostawcą internetu/telewizji no to ma racje bytu w polsce

 

jak skupią się tylko na amerykanach i kanadyjczykach i dadzą xbox one w europie "golasa ze skypem i IE" to będzie słabo. te kilka exów przeboleje.

co do konferencji-> żal dupe ściska, nagrywane owacje, spuszczanie sie na cod-em który ma grafike taką która nawet nie zbliża się do crysisa/battlefielda i super exclusywne dlc... super na to czekam, wyrzygać 50zł po premierze gry za coś co powinno być w grze.

ogólnie na tą chwile nie jestem targetem xbox one. zobaczym e3 ale potym co serwuje xbox1 i ps4 chyba czas zmienić hobby...  :(

 

wpis: kinect sports 3, dance cental 3, kinect adneture 2, kinect disneylnd 2. macie juz 4 z 15 exów na xbox one

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

kilka moich uwag

 

- podoba mi się wyglad, retro ale wykonianie hiendowe, pad to istne cudo, połaczenie tego od x0 i ierwszego x

- martwi mnie kinect i to że ma być w każdej konsoli i ma byc caly czas podłaczony

- szkoda że pokazali tak mało gier (niby przed konfą mówili że na E3 pokażą gry a 21 skupią sie na kąsoli ale liczyłem nawet na głupią zajwakę kilku tytułów skleionych w jeden trailer)

- konfa dla amerykanów i w USA xone pewnie bedzie wiódł prym

- szoda że nie podali ani czeny, ani dokładniej specyfikacji (chyba ze ja minołem)

 

Czeny nie podali, więc się z nią nie minołeś. Specyfikacja jest zbliżona do tej od PS4 choć niewątpliwie PS4 będzie mocniejsze. Zobaczymy jak to wszystko będzie się miało wydźwięk w wyglądzie gier i "wielkości" exów.

 

Nie dramatyzuję. Jestem pewien, że będzie w co grać na obu konsolach.

Edytowane przez Yap
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Na mnie największe wrażenie zrobił OS i sposób jego działania - chciałbym żeby mój laptop tak szybko działał. Jeśli kupię nowego klocka, to na 100% będę korzystał z tego trybu uśpienia gdzie konsola odpala się w 3 sekundy.

 

To mi się podobało, żadnego czekania i wszystko działa błyskawicznie.

Odnośnik do komentarza

Przewrotka z 25 metrów w FIFA 14? Konsola ma sama uznać, że to warte nagrania.

Spływają kolejne informacje na temat Xbox One, na które zabrakło czasu na konferencji. Choćby możliwość nagrywania naszej rozgrywki. Pad nie zyskał dedykowanego przycisku, bo tę funkcję będziemy mogli aktywować mówiąc "Xbox capture that" (mam nadzieję, że po polsku też...). To pozwoli zachować na twardym dysku ostatni fragment rozgrywki, czyli efektownego headshota zapiszemy już po tym, jak się wydarzy.

Konsola ma również sama podejmować decyzję, co warto nagrać. Oczywiście systemowi zasugerują te chwile twórcy gry- Będą najlepiej wiedzieć, kiedy wydarzy się w grze coś epickiego. Na przykład 10 headshotów pod rząd. Coś fajnego się dzieje, konsola złapie "magiczny moment", ponieważ jest na tyle bystra, by wychwycić, że na przykład zdobyłeś flagę - tłumaczy Ben Kilgorez Microsoftu serwisowi Polygon.

Xbox One buforuje wideo, więc raczej nic nie powinno umknąć naszej uwadze. Microsoft obiecuje, że zapisywanie w tle w żaden sposób nie wpłynie na to, jak działa twardy dysk.

Oczywiście nagraniem będzie można się podzielić przez Xbox Live albo wrzucić je na YouTube'a.

Kilgore wspomniał również o możliwości zachowania stanu gry w absolutnie każdym momencie (pod warunkiem, że nie wyłączymy konsoli zupełnie). I znów - rzucamy "Xbox pause" ("Szanowny Xboksie, spauzuj się") i czynność zostanie zatrzymana, byśmy mogli na przykład obejrzeć film z dziewczyną. Najprościej porównać to do smarfonów, na których grę można przerwać w dowolnym momencie i wrócić do niej na przykład po skończonej rozmowie.

I o takich fajnych rzeczach nie można było mówić wczoraj na konferencji?

 

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,13957564,Xbox_One_nagra_nasze__magiczne_momenty___Bedzie_tez.html

 

 

szkoda że o tego typu sprawach nie wspomnieli na konferencji, tylko pokazali zapowiedź serialu :(

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Kupiłem laptopa 5 lat temu za 3 kafle - taki wydatem musi się u mnie amortyzować przez 10 lat :P



 

Przewrotka z 25 metrów w FIFA 14? Konsola ma sama uznać, że to warte nagrania.

Spływają kolejne informacje na temat Xbox One, na które zabrakło czasu na konferencji. Choćby możliwość nagrywania naszej rozgrywki. Pad nie zyskał dedykowanego przycisku, bo tę funkcję będziemy mogli aktywować mówiąc "Xbox capture that" (mam nadzieję, że po polsku też...). To pozwoli zachować na twardym dysku ostatni fragment rozgrywki, czyli efektownego headshota zapiszemy już po tym, jak się wydarzy.

Konsola ma również sama podejmować decyzję, co warto nagrać. Oczywiście systemowi zasugerują te chwile twórcy gry- Będą najlepiej wiedzieć, kiedy wydarzy się w grze coś epickiego. Na przykład 10 headshotów pod rząd. Coś fajnego się dzieje, konsola złapie "magiczny moment", ponieważ jest na tyle bystra, by wychwycić, że na przykład zdobyłeś flagę - tłumaczy Ben Kilgorez Microsoftu serwisowi Polygon.

Xbox One buforuje wideo, więc raczej nic nie powinno umknąć naszej uwadze. Microsoft obiecuje, że zapisywanie w tle w żaden sposób nie wpłynie na to, jak działa twardy dysk.

Oczywiście nagraniem będzie można się podzielić przez Xbox Live albo wrzucić je na YouTube'a.

Kilgore wspomniał również o możliwości zachowania stanu gry w absolutnie każdym momencie (pod warunkiem, że nie wyłączymy konsoli zupełnie). I znów - rzucamy "Xbox pause" ("Szanowny Xboksie, spauzuj się") i czynność zostanie zatrzymana, byśmy mogli na przykład obejrzeć film z dziewczyną. Najprościej porównać to do smarfonów, na których grę można przerwać w dowolnym momencie i wrócić do niej na przykład po skończonej rozmowie.

I o takich fajnych rzeczach nie można było mówić wczoraj na konferencji?

 

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,13957564,Xbox_One_nagra_nasze__magiczne_momenty___Bedzie_tez.html

 

 

szkoda że o tego typu sprawach nie wspomnieli na konferencji, tylko pokazali zapowiedź serialu :(

 

 

To już standard u MS, najważniejsze rzeczy zawsze są poza konferencjami, np. o tym, że wszystkie gry będą miały dedykowane serwery dowiedziałem się z materiału Wired.

Odnośnik do komentarza

nie miałem okazji jakoś dłużej pobawić się Kinectem i nie wiem jak rozpoznawanie przez niego komend głosowych wpływa na obsługę x360, ale wygląda na to że przy okazji xONE bardzo mocno usprawni to użytkowanie konsoli, zamiast zatrzymywać grę, wchodzić w jakieś opcje, szukać interesujących nas rzeczy będzie wystarczyło rzucić jedno hasło i jesteśmy w domu  :sorcerer:

Odnośnik do komentarza

Juz wiem skad nazwa konsoli XBOX One - bedzie to konsola tylko na jedna generacje bo jesli co 24 godziny trzeba bedzie sie polaczyc z siecia to po zakonczeniu generacji gdy juz wylacza jej serwery w nic nie pogramy i konsola bedzie tylko duzym, brzydkim przyciskiem do papieru.

Edytowane przez saptis
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

nie miałem okazji jakoś dłużej pobawić się Kinectem i nie wiem jak rozpoznawanie przez niego komend głosowych wpływa na obsługę x360, ale wygląda na to że przy okazji xONE bardzo mocno usprawni to użytkowanie konsoli, zamiast zatrzymywać grę, wchodzić w jakieś opcje, szukać interesujących nas rzeczy będzie wystarczyło rzucić jedno hasło i jesteśmy w domu  :sorcerer:

Niech jeszcze teleport w kinekta wbudują to  biorę w ciemno :)

Odnośnik do komentarza

Ludzie, Microsoft Was właśnie głęboko wydymał w dupsko, solidnie i boleśnie, a Wy jeszcze to propsujecie. Robi się kapitalny kabaret z tego wszystkiego i sztuczne szukanie zalet na siłe. W dodatku Sony oficjalnie potwierdziło, że NIE BĘDZIE blokady używek, ale jasne - lepiej pisać, że nie wiadomo, byleby zniwelować ogrom tej PORAŻKI.

 

Po tej konferencji Microsoft dokladnie pokazal w jakim kierunku zmierza ze swoja polityka. Nie sa to gry, lecz multimedialne centrum rozrywki, amerykanom nic wiecej do szczescia pewnie potrzebne nie bedzie, Madden, CoD i gacie pelne. Ja od konsoli nowej generacji oczekuje przede wszystkim najwiekszego nacisku na gry, Xbox One najwyrazniej mi tego nie dostarczy, totez Microsoft moze mnie w dupe pocalowac.

 

Warto tez nadmienic ze 90% rzeczy ktore zobaczylismy na tej konferencji, u nas po podpieciu konsoli bedzie prawdopodobnie obwieszczone soczystym napisem "This content is not available in your country".

 

Ich polityka uderza prosto w ameryke, nie mam im tego za zle, tam jest najwieksza mamona, jednak tak jak kupilem X360 dla kilku perelek i lepszych multiplatform, tak XO juz nie kupie, bo prawdopodobnie nie bedzie na nim ani jednego, ani drugiego, a nawet jesli by zaskoczyli, to rzeczy o ktorych wspomne nizej tak czy siak dyskwalifikuja u mnie te konsole w przedbiegach.

 

Pomijam juz Kinecta (ktory tylko zawyzy cene), Offline Passy, oplaty za instalowanie gier na drugim koncie oraz wymagane lacze internetowe - bo na komentowanie tego po prostu brak mi sil.

 

To by bylo na tyle ode mnie, troche na powazniej, kiedy miesnie brzucha powoli sie uspokajaja, a internet gasnie od flejmu.

 

EDIT: Sa jakies wzmianki o Xbox Live Gold ?

 

 

Dawno takich kretynizmow nie czytałem. Aż się specjalnie zarejestrowałem. Tyle wygrać.

 

 

 

Microsoftowi udało się coś niesamowitego - stworzyć konsole której za darmo bym nie chciał.

 

 

Propsuję :D

 

Wzrost ceny akcji Sony mówi sam za siebie. Jestem ciekaw tylko ile będzie wynosić ta opłata za możliwość aktywacji używanej gry.

W obecnym stanie rzeczy nie widzę sensu przesiadać się na następną generację. Nie widać tego graficznego skoku jak w przypadku xbox-->xbox360 więc póki co szkoda przepłacać za coś co wygląda prawie tak samo jak na obecnej generacji. Zostaję przy xbox 360 albo dokupię ps3, bo jest tam kilka ciekawych tytułów wartych ogrania. Za kilka lat jak wydawcy wrócą po rozum do głowy sprawdzę co takiego mają do zaoferowania oba sprzęty. A po drodze może jeszcze Wii U...

 

Ciekawe co się stanie jak nie uruchomię konsoli raz na 24h. Może całkowicie mi ją zablokują i aby ją odblokować pobierana będzie opłata LOL!

Edytowane przez ofe54
Odnośnik do komentarza

apropo akcji sony

 

bociki niech pomyślą ciutkę zanim coś napiszą

 

Nie rozumiem. Gość w filmiku stara się wytłumaczyć, że to nie przez beznadziejność M$ tak skoczyły akcje Sony? Kolejny specjalista od wygładzania rzeczywistości? Zobaczymy jak będzie z akcjami po E3 ;) Nowy xbox odpycha mnie jak i wielu na starcie. Nic dziwnego, że ludzie woleli zainwestować w akcje Sony. Nawet nie widząc i nie wiedząc za wiele o ps4 już wydaje mi się ona lepszym wyborem ;) Czekam tylko aż mnie zniechęcą pobieraniem opłat za używki i koniecznością podłączenia do sieci. Jak tak zrobią to odpuszczam next geny na długi czas.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Mialo nie byc tu drugiego CW ...

 

Nie wiem czy bylo, ale tak a propos dysku:

The Xbox One console will contain a non-replaceable 500GB hard drive, Microsoft has confirmed in an interview with Engadget.

 

Microsoft's senior director of product planning, Albert Penello, confirmed that the console would contain an internal 500GB hard drive that cannot be upgraded.

By comparison, the Xbox 360 console offered hard drives with varying degrees of capacity and allowed users to replace the hard drive.

If users wish to expand the Xbox One's storage, a USB 3.0 port is available to plug-in external hard drives. Penello confirmed the external hard drives could be used in the same fashion as internal storage, including abiltiies such as installing games and storing downloads.

 

zrodlo: http://www.gamespot.com/news/xbox-one-contains-non-replaceable-hard-drive-6408707

 

Biorac pod uwage ich focus na chmure, powinno wystarczyc.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Konsola + przymusowy Kinect + dodatkowy HDD polaczony kablem do konsoli - super to bedzie wygladac przy TV.

 

Jesli bedziesz chcial korzystac z bajerow TV, trzeba bedzie kupic jeszcze osobne urzadzenie. Dziwne to troche biorac pod uwage ich haslo "All in one", prawie jak z "It only does everything" PS3jki, stek bzdur.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...