Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od konsoli nowej generacji oczekuje przede wszystkim najwiekszego nacisku na gry, Xbox One najwyrazniej mi tego nie dostarczy, totez Microsoft moze mnie w dupe pocalowac.

 

 

 

http://www.joystiq.com/2013/05/21/xbox-one-getting-15-exclusive-games-in-its-first-year/

 

Ale pewnie to mało. Najlepiej by było jakby było 500 exów - wtedy byś kupił.

Odnośnik do komentarza

 

Ja od konsoli nowej generacji oczekuje przede wszystkim najwiekszego nacisku na gry, Xbox One najwyrazniej mi tego nie dostarczy, totez Microsoft moze mnie w dupe pocalowac.

 

 

 

http://www.joystiq.com/2013/05/21/xbox-one-getting-15-exclusive-games-in-its-first-year/

 

Ale pewnie to mało. Najlepiej by było jakby było 500 exów - wtedy byś kupił.

 

 

Przeczytaj do konca moj post, nie jest to jedyny powod dla ktorego sie wypinam. W dodatku te 15 gier to wielka niewiadoma, moga okazac sie popierdółkami na kinecta, lub killerami AAA, niemniej jednak wiemy o nich tyle, co nic. Jednak sam fakt ze zapowiedzieli tylko Forze z tych 15 exow, nie wrozy za dobrze - ale to tylko moja skromna opinia.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

 

15 exów klasy AAA w pierwszym roku 

Pogrubioną część sobie zmyśliłeś.

W tych 15 niewątpliwie zawierają się gry XBLA i na kinecta.

 

mówił to w odniesieniu do FM5 i nowej gry Remedy, tak samo mówił że nigdy nie pracowali przy tylu grach jak obecnie, rocznie na X360 jeśli liczysz gry arcade, AAA i kinecta to wychodzi dużo ponad te 15 które albo robi MS albo maczał palce przy tym by wyszły tylko na x360.

 

Ludzie, Microsoft Was właśnie głęboko wydymał w dupsko, solidnie i boleśnie, a Wy jeszcze to propsujecie. Robi się kapitalny kabaret z tego wszystkiego i sztuczne szukanie zalet na siłe. W dodatku Sony oficjalnie potwierdziło, że NIE BĘDZIE blokady używek, ale jasne - lepiej pisać, że nie wiadomo, byleby zniwelować ogrom tej PORAŻKI.

 

macius gdzie oficjalnie potwierdziło, ostatnio było że to kwestia otwarta i zależy od wydawców, z blokadą używek na X1 to też nie jest pewne do końca ocb.

 

Aplikacje TV i NFLy mnie uj interesują, pokazali konsole...kawał s(pipi)ysyna z niej, większa od pierwszego Xa chyba nawet, średnio wygląda, ładny pad i podobno jeszcze lepszy, dedykowane serwery i konkretne bebechy patrząc na FM5 jeśli to faktycznie jest z gry, bo taki drive club to trochę przykro wygląda jak na nest gena. Na gry przyjdzie pora na E3 co zapowiadali wcześniej.

Odnośnik do komentarza

 

 

15 exów klasy AAA w pierwszym roku 

Pogrubioną część sobie zmyśliłeś.

W tych 15 niewątpliwie zawierają się gry XBLA i na kinecta.

 

mówił to w odniesieniu do FM5 i nowej gry Remedy, tak samo mówił że nigdy nie pracowali przy tylu grach jak obecnie, rocznie na X360 jeśli liczysz gry arcade, AAA i kinecta to wychodzi dużo ponad te 15 które albo robi MS albo maczał palce przy tym by wyszły tylko na x360.

Mówił to w odniesieniu do gier, ogólnie.
Po prostu robią dużo gier na raz na XBLA, kinecta i AAA w swoich studiach tym razem, a nie tylko wydają, tak jak obecnie.
Odnośnik do komentarza

 

Ja od konsoli nowej generacji oczekuje przede wszystkim najwiekszego nacisku na gry, Xbox One najwyrazniej mi tego nie dostarczy, totez Microsoft moze mnie w dupe pocalowac.

 

 

 

http://www.joystiq.com/2013/05/21/xbox-one-getting-15-exclusive-games-in-its-first-year/

 

Ale pewnie to mało. Najlepiej by było jakby było 500 exów - wtedy byś kupił.

 

 

 

 

15 exów?Konferencja obejrzana a jakoś tych exów nie widziałem,równie dobrze mogą to być popierdółki jakich wiele,żadnych konkretów jak na razie.Nie wiadomo jaki RAM?DDR3 czy DDR5 ale 8 GB dumnie zaprezentowane.Blokowanie używek potwierdzone.Sony chociaż pokazało jakieś fragmenty rozgrywki z exów a tu jedna wielka kupa.M$ niby coś ma ale jakoś nie ma chęci się pochwalić.Trzeba czekać na E3. Jak na razie zawiodłem się i to bardzo.

Edytowane przez Amra Lew
Odnośnik do komentarza

hela: no jeśli chodziło mu faktycznie o gry które robią tylko studia MSu to na pewno jest w tym kinect i gry arcade co nie znaczy że sobie nie zaklepali czegoś od third party jak Quantum Break czy Ryse.

 

sterydo dobry szpieg  :D  faktycznie tam jest orb z crackdowna.

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

btJ0U8u.pngJa tylko skopiowałem co przeczytałem na gaffie :P

 

Generalnie to tam widać jeszcze ze 3 niezidentyfikowane gry.

 

Moim zdaniem Crackdown 3 to już pewniak, nie ma innego powodu dla którego zamieściliby tam grafikę orba, tym bardziej, że nie można tego pomylić z niczym innym.

 

Trochę spekulacji:

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Design konsoli ok (w sumie nieważny, ale mi się podoba), zapowiedzi gierek spoko. Jedyną rzeczą która mnie interesuje to gry, gry i jeszcze raz gry, a tych przybędzie więc nie ma się co spinać.

 

Cały ten telewizyjno-interfejso-serialowy bullshit mam głęboko w butach.

Odnośnik do komentarza

Ja tylko skopiowałem co przeczytałem na gaffie :P

 

Generalnie to tam widać jeszcze ze 3 niezidentyfikowane gry.

 

Moim zdaniem Crackdown 3 to już pewniak, nie ma innego powodu dla którego zamieściliby tam grafikę orba, tym bardziej, że nie można tego pomylić z niczym innym.

4 chyba

 

1. kobieca postać w wielkim wejściu (?)

2. niżej styl fable

3. woda, wyspa w tle, baśniowe klimaty, skojarzenie z zelda wind waker

4. znowu baśniowe klimaty z rycerzami (?)

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza

4 rzeczy, które na pewno nie spodobają ci się w Xbox One

Na scenie w trakcie eventu nikt o tym nie wspominał. Zachodnie media też nie podnoszą tematu, wygląda więc na to, że możemy zapomnieć o potrzebie bycia "always online". Microsoft zrezygnował z tego pomysłu. Przynajmniej w kategorii obowiązującego prawa. Zostawił jednak taką furtkę developerom. To oni będą decydować, czy ich grę będzie się dało odpalić offline. Nie wiem jak wam, ale mi nie podobają się takie furtki. Wolałbym zamknąć je na kłódkę, a klucz wyrzucić i o nim zapomnieć

Każą grę będzie trzeba natomiast zainstalować na twardym dysku. Bez tego nie ruszy, bo właściwie nie będzie się dało grać z płyty. Zapowiadany dysk 500 GB pozornie gwarantuje dużą ilość wolnego miejsca. Ale pamiętajmy, że gry będą ukazywać się na wielowarstwowych płytach Blu-ray (50 GB na krążek), wolne miejsce może się więc szybko skończyć. Drugą kwestią jest czas instalacji takiej gry. Już na PS3 niektóre tytuły zabijały czasem zgrywania plików (MGS4, DMC4). Plus jest taki, że jeszcze w trakcie instalacji będzie się dało rozpocząć grę. No i po zgraniu wszystkich danych płytkę możemy schować do szafy - nie będzie potrzebna do odpalenia gry z dysku, tak jak ma to miejsce w Xboksie 360.

Można ją schować, ale nie sprzedać albo pożyczyć koledze. Już po konferencji okazało się, że tylko pierwsza instalacja gry będzie darmowa. Każda kolejna, na nowym koncie Xbox Live, wiąże się z opłatą. Pamiętacie jak wszyscy świętowali wycofanie się EA z online passów? Teraz już wiemy dlaczego Amerykanie to zrobili - wiedzieli, że Microsoft opatentował tego typu mechanizm. Wygląda na to, że Microsoft przyblokuje rynek używanych gier. A przynajmniej podejmie taką próbę. Tutaj warto też podkreślić fakt, że może i nie trzeba być zawsze online, ale przy pierwszej instalacji gry najwyraźniej połączenie będzie nieuniknione. No bo jak Xbox w trybie offline zweryfikuje to, czy płyta jest nowa czy używana?

Microsoft zaprezentował nowego Kinecta. Nie spodobał ci się? Trudno, bo i tak będziesz musiał go używać. Jak powiedział Harvey Eagle, marketingowiec Microsoftu z Wielkiej Brytanii. Konsoli nie będzie się dało obsłużyć bez podłączonego sensora. Pytanie brzmi, czy będzie on w pudełku z każdym Xboksem? Jeżeli nawet tak, to po co uszczęśliwiać ludzi na siłę? I co z tymi, którzy mieszkają w przysłowiowym M3?

 

http://gamezilla.komputerswiat.pl/publicystyka/2013/05/4-rzeczy-ktore-na-pewno-nie-spodobaja-ci-sie-w-xbox-one

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

@Maciomaniak

Ale przecież MS nie blokuje używek. Będzie można na nich grać po uiszczeniu opłaty. ;]

Sony wyskoczy z czymś podobnym i już nie będzie tak różowo dla graczy. Wtedy zostałby chyba tylko PC, no bo Wii U...... xD

Odnośnik do komentarza

Wyraźnie powiedziano, że nowy Kinect będzie dodawany do każdej konsoli więc tu nie ma żadnego pytania. Ostatnie plotki o always on-line zostały zdementowane, ale co jeśli trzeba będzie być on-line przy każdorazowym uruchomieniu nowej gry? Kurcze, ja się na to nie piszę.

Odnośnik do komentarza

no nie wierze, żeby SONY tego także nie chciało wprowadzić walki z uzywkami. Takie EA nie będzie wydawalo swoich gier na dwóch konsolach gdzie na jednej pobiera opłaty, a na drugiej daje wszytsko free. Z tego wynika, ze najprawdopodobniej wszyscy jesteśmy w (pipi)e...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

nie ma ''always online'' spoko,  blokowanie używek to po prostu nowa wersja online passów tylko że teraz jeszcze na singla, obstawiam że podobnie będzie u $ony, jedyny duży minus na tle ps4 to wymagany kinect który musi być cały czas podłączony, wtf? czemu to nie jest opcjonalne.

Odnośnik do komentarza

Różnica może polegać taka, że na Xone to będzie dotyczyło kazdej gry, a na PS4 będzie zależeć od wydawcy. Poza tym aby odkupić używkę od kumpla będziemy musieli zapłacić pełnoprawną wartość gry. Do tego przy każdym uruchomieniu nowej gry konsola ma być online, a przed chwilą pojawiły się informacje, że konsola w ciągu 24h przynajmniej na chwile musi być online.

Odnośnik do komentarza

no jeżeli tak będzie to Sony już na starcie wygra ta generacje. Obawiam się jednak, ze obydwie firmy mogą zrobić nam niezłego psikusa.

Jeżeli Sony również wprowadzi blokowanie używek do każdej wydanej gry na PS4, to po prostu pracują tam idioci, którzy nie potrafią wykorzystać szansy, którą stworzyła konkurencja.

Odnośnik do komentarza

 

no jeżeli tak będzie to Sony już na starcie wygra ta generacje. Obawiam się jednak, ze obydwie firmy mogą zrobić nam niezłego psikusa.

Jeżeli Sony również wprowadzi blokowanie używek do każdej wydanej gry na PS4, to po prostu pracują tam idioci, którzy nie potrafią wykorzystać szansy, którą stworzyła konkurencja.

 

 

W przypadku używek zapewne więcej do powiedzenia mają wydawcy niż twórcy konsol, więc nie ma mowy o wykorzystywaniu jakiejś szansy. Zapewne o blokadzie/opłacie na PS4 jeszcze nie wiemy.

Odnośnik do komentarza

 

 

no jeżeli tak będzie to Sony już na starcie wygra ta generacje. Obawiam się jednak, ze obydwie firmy mogą zrobić nam niezłego psikusa.

Jeżeli Sony również wprowadzi blokowanie używek do każdej wydanej gry na PS4, to po prostu pracują tam idioci, którzy nie potrafią wykorzystać szansy, którą stworzyła konkurencja.

 

 

W przypadku używek zapewne więcej do powiedzenia mają wydawcy niż twórcy konsol, więc nie ma mowy o wykorzystywaniu jakiejś szansy. Zapewne o blokadzie/opłacie na PS4 jeszcze nie wiemy.

 

To właśnie pisze, że w przypadku PS4 wszystko może zależeć od wydawcy, gdzie u konkurencji każda gra będzie blokowana.

Odnośnik do komentarza

Ja konferencji live nie ogladalem. Czemu? Bo oczywiste bylo, ze nie wypstrykaja sie ze wszystkiego przed E3. Bo co? Maja oddac calkowicie E3 Sony?

Wiekszosc cool stuffu pokaza dopiero na E3.

Sama konsola z tego co mi sie obilo wyglada spoko, nie pasuje mi pare rzeczy, ktore wymyslili (na sile) i z uporem maniaka zabieraja sie za przypisywanie do konta czy cos.

Ja decyzji o nastepcy mojego XO jeszcze nie podjelem. Moze bedzie XOne, moze PS4, moze obie, a moze... zadna przez jakis czas - Google Glass lol!

Odnośnik do komentarza

Moje uwagi

 


Genialny Microsoft
Nazwanie nowej konsoli Xbox One jest genialnym zabiegiem. Nazwę tą można tłumaczyć na wiele sposobów. Od reklamowanego All in One, poprzez One - Wybraniec, Jedyna, do powrotu do korzeni. Im dłużej się nad tą nazwą myśli i tym jak sprytnie reklama jest poprowadzona dostrzega się geniusz departamentu odpowiedzialnego za marketing. Zresztą podobnie było z Kinect'em którego wymowa specjalnie została skierowana w stronę Connect. Doszło do tego, że podczas dzisiejszej konferencji miałem problem ze zrozumieniem czy jeden z prowadzących powiedział Kinected experience czy Connected experience. W sumie co za różnica... obie formy spełniają swoje założenie. Koniec końców nie chodzi przecież o to który sprzęt jest lepszy, tylko który sprzęt lepiej się sprzeda. Nie ma znaczenia czy firma dostarcza dobry produkt czy chłam, chodzi o to by go w odpowiedni sposób rozreklamować by się sprzedawał. Xbox One to odejście Microsoftu od graczy hardkorowych. W 2006 roku Nintendo zrezygnowało z wojny konsol i wygrało obecną generację. Zapowiada się, że 2013 oznacza wycofanie się Microsoftu w następnej generacji... czas tylko pokaże czy to oznacza zwycięstwo.
Nie ma co być zaskoczonym dzisiejszą konferencją. Po pierwsze Microsoft miał pokazać nową konsolę i swoją wizję na następną generację i to zrobił. Po drugie niedługo E3 więc firma ma czas by pokazać nowe gry. Po trzecie jeżeli firma przez ostatnie 3-4 lata osiągała sukces poprzez przeniesienie xboksa z sypialni do salonu to jasne jest, że będzie taką politykę kontynuować.

Nie będę ukrywał, że na podstawie tego co pokazano i na podstawie informacji jakie wypłynęły do sieci Xbox One to #XboxFail, ale nie jest to moja końcowa ocena produktu. Pomimo, że mieszkam w USA i z pewnością będę miał o wiele lepsze doświadczenie z konsolą niż mieszkaniec Europy Środkowo-Wschodniej to nie oznacza, że jestem klientem na ten produkt. Ale z drugiej strony od E3 w 2009 roku byłem systematycznie rozczarowywany tym co Microsoft demonstrowal podczas swoich konferencji a koniec końców nie uczyniłem z PlayStation 3 konsoli numer jeden. Powód jest prosty, a jest nim lineup gier. Nie interesuje mnie to, że mogę oglądać telewizję, robić zapis gier w chmurze, oglądać filmy, przeglądać facebook'a. Jeżeli Microsoft przez ostatnie cztery lata poszerzył ofertę tego co może dostarczyć Xbox to chwała mu za to. Ja wykorzystuje pewnie tylko około 30% tego co konsola oferuje, a i tak stawiam ją wyżej od PlayStation 3. Wszystko dzięki lepszemu oprogramowaniu konsoli i ciekawszej ofercie gier. Wolę gry z Xbox Live Arcade od tych z PlayStation Network, wolę Xbox Live niż granie w starocie poprzez PlayStation Plus, wolę achievementy od trofeów. Nie twierdzę, że tak samo będzie z Xbox One i PlayStation 4. Na decyzję, która konsola dostanie ode mnie priorytet spokojnie poczekam. Jest jeszcze wiele pytań na które należy odpowiedzieć. Najważniejszymi są z pewnością cena konsoli i cena gier.

Pierwszą rundę jednoznacznie wygrało Sony gdyż zrobiło ukłon w stronę graczy hardkorowych. Pokazało gry. Microsoft zapomniał o nas, co nie oznacza, że nie nadrobi tego na E3. Najbardziej rozczarowuje mnie natomiast absolutny brak innowacji w grach. I nie mówię tu o PlayStation Move i Kinect 2.0. Chodzi mi o nowe gry, nowe rozwiązania gameplay'owe które staną się możliwe dzięki lepszej technologii. I na tym poletku rozczarowało zarówno Sony jak i Microsoft.

Chociaż...

Mały przedsmak dało ku temu Bungie, ale nadal brak konkretów. Patrząc co do tej pory pokazało Activision, EA i Ubisoft widzę, że chłopcy grają raczej ostrożnie. Microsoft przecież nie ma szans powalić pokazując nową Forzę, a chwalenie się serialem Halo zgadza się z tym co poniżej napisałem odnośnie tego uniwersum i jak chciałbym by było rozbudowywane, ale nie ma nic wspólnego z grami.

Każdy może się czuć rozczarowany tym co zostało zapowiedziane dzisiaj. Ciężko jest przecież myśleć pozytywnie gdy firma zmusza nas do tego by Kinect był zawsze podpięty do konsoli, wyrzuca wsteczną kompatybilność, jednoznacznie pokazuje, że bez stałego podłączenia do internetu raczej stracimy dużo i zabiera się za przenoszenia się do chmury, powoli ograniczając pudełkową dystrybucję i ogólnie potrzebę wydawania konsol.

Cieszy mnie to, że obie firmy mają wizję na następną generację i ta wizja się różni. Jest szansa na to, że obie konsole będą przeze mnie używane, ale jest też szansa, że po prostu zrezygnuję z zakupu jednej z nich.

http://zeratulpl.blogspot.com/2013/05/genialny-microsoft.html

 

+ Dodał MODERATOR

18. Podając link do zewnętrznej strony niebędącej bezpośrednim odnośnikiem do filmu (np. na You Tube) bądź grafiki, użytkownik zobowiązany jest wrzucić cały tekst do posta oraz podać informację odnośnie spoilerów (jeśli takie w treści występują). Link jest jako dodatek. W przypadku dłuższych tekstów zalecane jest użycie opcji

Edytowane przez Kyo*
użytkownik zobowiązany jest wrzucić cały tekst do posta
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

MS pokaże zapewne niebawem coś ciekawego, a z kosztami całej zabawy (ograniczenie używek, cena konsoli) też nie może jechać za bardzo po bandzie, bo przy takim dość powszechnie negatywnym odbiorze konferencji przez graczy, konkurentem nowej konsoli może być nie tylko Sony, ale też udana i lubiana 360. Gier jest w końcu mnóstwo, ich żywotność bardzo dobra, a MS sam stwierdził: the Xbox 360 will continue to be supported with new games and new apps "well into the future". Na najlepsze GTA w końcu dalej czekamy, a najlepsze strzelanki online przy ogromnej bazie użytkowników ogrywane będą jeszcze bardzo długo.

http://www.trueachievements.com/n13310/xbox-one-more-details-roll-in.htm

 

Ogólnie - nowa generacja wchodzi niby po dość długim okresie, ale nie przynosi tak fenomenalnych zmian jak poprzednia, kiedy HD "wypalało oczy", a możliwości online były czymś nowym. Póki nie pojawią się odpowiednie gry, hardkorowych graczy tak łatwo nie przekonają, a casuale mogą sobie jeszcze latami skakać przed starym kinectem. Coś musi się ruszyć, bo przekonanie ludzi do przesiadki na nowe nie będzie już tak łatwe.

Odnośnik do komentarza

Z eurogamer.net

 

Update 3: Xbox Support's Twitter has announced that there won't be a fee to share games with friends.

 

When asked if one could lend a game to a mate without them paying for it, Xbox Support confirmed, "You will not have to pay a *fee*. I can confirm that those reports are wrong."

 

This suggests that the purported "fee" is really just a game sale that you could happen to attain through a friend's disc, but you could just as well borrow a game without purchasing indefinite access to it.

 

No nic trzeba czekać na e3, co do konferencji to w sumie tego sie spodziewałem ze pokażą konsole plus społecznościowe bzdury a gry zostawia na e3, trochę za dużo gadania o tv, wkurza tez przymusowe podłączenie kinecta,

Pad prezentuje sie za(pipi)iscie, ( mam nadzieje ze zostaną przy bateriach, wbudowany akumulator to kpina ) xbox one tez ok tylko imo trochę duży

 

 

Co do rynku używek to w uk "juz planują" sklepy sprzedaż gier razem z ta opłatą aktywacyjna

 

This is quite probably the “change of model” that UK retailers were briefed on by Microsoft representatives last week. MCV understands that some retailers have said they will be willing to sell this 'fee' along with the pre-owned games themselves

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.